Naprawa kamery cofania

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
jurkon
Nowy
Czym jeżdzę: Ceed 1.6 CRDi Komfort

Re: Naprawa kamery cofania

Postautor: jurkon » 11 kwie 2019, 08:47

maria, a możesz napisać krok po kroku, co zrobiłeś? Tak z ciekawości, bo z opisu Nelsona tak nie do końca czaję. Total commander? Windows? Trzeba jakoś podłączyć radio do kompa?

Mario1986
Nowy
Czym jeżdzę: Ceed 1.4 benzyna

Postautor: Mario1986 » 08 maja 2019, 22:31

witam mam problem z kamera kia ceed 2011
Jest jakaś szansa naprawy.pozdrawiam

kedlaw0
Nowy
Czym jeżdzę: Ceed C1FL SW 1.4 CVVT

Postautor: kedlaw0 » 09 maja 2019, 20:31

Śmiało pisz do Thomaster.

banita1974
Nowy
Czym jeżdzę: Hyundai ix35

Postautor: banita1974 » 14 maja 2019, 18:37

Witam.
Proszę o kontakt do użytkownika Thomaster. Potrzebuję pomocy w naprawie kamery cofania. Pozdrawiam banita1974.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Czym jeżdzę: Jeep Renegade 170KM 9AT AWD; KIA Sedona 3,8V6 250KM AT

Postautor: ZygJe » 25 maja 2019, 16:08

Specjalne podziękowania dla Tomasza @Thomaster za telefoniczną pomoc w podłączeniu kamery w KIA Sedona z USA. Kamera 7 przewodowa z CAN instalacja 5 przewodowa bez CAN. Dzięki jego pomocy udało się oszczędzić sporo czasu i nie ujarać kamery. DZIĘKUJĘ!
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna......

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

bologno
Nowy
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 DOHC 163Km + LPG

Postautor: bologno » 11 cze 2019, 10:28

Kolego @Thomaster

Proszę o prywatną wiadomość z kontaktem. Nie mogę się z Tobą skontaktować a mam problem z moją kamerką :)

Pozdrawiam

saber
MODERATOR
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD

Postautor: saber » dzisiaj, 02:42

Problem z kamerą dopadł i mnie. Wersja z obrazem w lusterku. Zaczęło się od "zakłóceń" obrazu oraz czasowym zanikiem obrazu. Bywa, że obraz się pojawi po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu. Zastanawiam się jednak czy na 100% to problem z kamerą a nie z jakimś przełącznikiem ? Kamera z zewnątrz wygląda OK, jutro spróbuję ją odkręcić i sprawdzić jak pod obudową. Mam wersję ze skrzynią automatyczną - czy ktoś orientuje się jak jest załączana kamera ? Może przy dźwigni zmiany biegów jest jakiś switch, którą ją załącza kamerę ? Pytam o to bo zwróciłem uwagę, że obraz czasem się pojawił jak kilka razy ruszyłem dźwignią zmiany biegów w przód/tył. Dodatkowo miałem problem z rozkładaniem jednego z lusterek - byłem z tym w ASO, sprawdzali, rozbierali, smarowali ale problem powracał - do czasu jak psiknąłem kontakt sprayem pod przycisk do składania lusterek - okazało się, że styki były przybrudzone. Od tego czasu wszystko gra i oba lusterka za każdym razem rozkładają się i składają.
Stąd moje przypuszczenia dot. właśnie jakiegoś switcha, która załącza kamerę. Jeśli takowy jest to pytanie czy on załącza zasilanie kamery po wrzuceniu wstecznego - w sumie jutro sprawdzę czy przy braku obrazu jest zasilanie na kamerze, czy nie. Nie wiem tylko gdzie go szukać i jak rozebrać ew. elementy żeby nie uszkodzić. Jak ktoś już rozbierał obudowę drążka zmiany biegów w AT to będę wdzięczny za info.

automaciek
Bywalec
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Postautor: automaciek » dzisiaj, 06:19

Kamera zasilana jest z lusterka ( lub navi), a ono dostaje to samo napięcie co światła cofania. W praktyce padają tylko kamery (o ile działają światła cofania oczywiście). Co do składania lusterek to raczej nie kwestia włącznika, bo ten zasila oba lusterka równolegle. Problem tkwi w elektronice w lusterku, zbyt czuły jest układ pomiaru prądu wykrywajacy osiągnięcie położenia krańcowego. Powraca z reguły w niższej temperaturze. Wymiana lusterka pomaga zawsze.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, L - very limited ;)

Postautor: Thomaster » dzisiaj, 19:18

Dokładnie tak. Sprawdz czy po wrzuceniu wstecznego zawsze poprawnie dzialają światla wsteczne. Jezeli tak to na 100% wina lezy po stronie kamery.

Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”