Rwa kulszowa

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Rwa kulszowa

Postautor: listomek2014 » 03 lis 2017, 17:33

Witam w związku że dopadła i mnie pytanie do was czy ktoś zna lub przechodził ją osobiście może coś polecacie
coś na ból, środki do smarowania cokolwiek ,jak długo to trwa.Leże 5 dobę nie mogę się praktycznie poruszać mam leki ale dalej boli Dzięki za jakieś sugestie internet przeczytałem cały
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Rwa kulszowa

Postautor: puder12 » 03 lis 2017, 17:52

Odpowiedni masaż. Mnie leki nie pomagały przez 4 dni. Potem znalazłem masażystę, który po godzinie mnie "uzdrowił". poszukaj hasła pioterapia

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Rwa kulszowa

Postautor: ZygJe » 03 lis 2017, 18:03

To ile Ciebie przetrzyma zależy od cech osobniczych i przyczyny, bo rwa może mieć wiele przyczyn. Ogólnie jest to wynik "zużycia" kręgosłupa i ucisku na tzw. Kłębuszki nerwowe z niego wychodzące. Przyczyną może być też stan zapalny. Najczęściej wystarczy przeczekać w odcążeniu kręgosłupa. Czasami jednak konieczny jest zabieg operacyjny (szczególnie po urazach). Jak ból ustanie konieczna jest rechabiltacja i codzienne ćwiczenia (najpierw pod okiem specjalisty!), bo inaczej ból powróci.
Edit
W przypadku stanu zapalnego żaden masaż nie pomoże. Wtedy można spróbować krioterapii, ale dopiero po wyjściu ze stanu ostrego.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Rwa kulszowa

Postautor: Kasztelan » 03 lis 2017, 20:15

No to chłopie współczuję, bo masz bardzo mocne objawy. Ja chyba przez rok chodziłem z rwą kulszową, choć określenie chodziłem chyba jest niewłaściwe. Było to raczej kuśtykanie. Ból od krzyża do kostki w lewej nodze, drętwienie nogi. Nie przespane noce, bo każdy ruch, to ból. Nie pomagały mi żadne fizjoterapie i serie 15 zastrzyków. Pomógł mi neurolog, który zaaplikował mi dwa zastrzyki w okolice krzyża. Najpierw jeden i po miesiącu drugi. Niestety rezonans magnetyczny pokazał jaki mam zniszczony kręgosłup i pewnie kiedyś ból powróci. Pomyślności życzę :)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Rwa kulszowa

Postautor: listomek2014 » 03 lis 2017, 20:39

Czyli nie jestem pierwszy Jestem w kontakcie z neurologiem obecnie telefonicznym ale jak się podniosę dopiero coś będzie działał . Zanim mnie położyło złapało mnie na drodze odcinek 15km pokonałem chyba w 30min.6razy postój ból mało co nie rozerwie .Kasztelan może jakieś sposoby domowe
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

mfax
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:37
Czym jeżdzę: Hyundai ix35, 1.6 benzyna, produkcja 2012
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rwa kulszowa

Postautor: mfax » 03 lis 2017, 21:44

jest parę wersji;
1. seria zastrzyków w "cztery litery" zestawu B12 (bolące jak cholera, ale skuteczne) ... kuracja przynajmniej 10 dni :(
2. dobry kręgarz - dobry to znaczy nie oszołom, który twierdzi, że zna się na rzeczy) w tym przypadku dobrze jakbyś miał diagnostykę (zapewne nie masz) tj. RTG, rezonans z opisem

... jak już Cię raz "złapało" to już zawsze możesz się tego spodziewać jak niechcianego gościa... oczywiście mogą dojść inne dolegliwości neurologiczne różnych partii :( osobiście jak coś czuję, to mam przygotowane zestawy leków tj. Mydoclam forte i Olfen 100 (wszystko na receptę).

na wszystko, prewencyjnie proponuję prostą gimnastykę leczniczą ... basen (pływanie na grzbiecie) oraz masaże (ale przez fachowca, a nie samouka po kursie 10 godzinnym) - oczywiście dobrze jakbyś miał diagnostykę (patrz wyżej)....

mfax
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:37
Czym jeżdzę: Hyundai ix35, 1.6 benzyna, produkcja 2012
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rwa kulszowa

Postautor: mfax » 03 lis 2017, 21:55

Kasztelan te zastrzyki, które Ci zaaplikował to niestety nie lekarstwo tylko blokada i nie leczy tylko powoduje, że ból mija ...

listomek2014 najważniejsze diagnostyka... dużo ruchu, dźwiganie z kolan nie z pleców ... domowe sposoby jak ból przejdzie to tak jak pisałem wyżej ... plus np. leżenie na twardej podłodze ok. 30 minut dziennie (cholernie ciężko wyleżeć) ... jak robisz przy kompie ... albo jesteś kierowcą to chodzenie chodzenie chodzenie... potem nauczysz się nadchodzących dolegliwości... walczę od 30 roku życia, czyli już 15 lat, wtedy powodem było zbyt duże obciążenie treningowe... a teraz to raczej geriatria ;) czyli praca przy kompie i kierownica ...

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Rwa kulszowa

Postautor: Kasztelan » 04 lis 2017, 10:42

mfax, pewnie masz rację z tym zastrzykiem. Też przypuszczam, że to tylko blokada. Na szczęście mija już chyba rok i pewne dolegliwości odczuwam tylko w minimalnym stopniu. Najważniejsze, że mogę chodzić wyprostowanym, choć jak za dużo chodzę lub stoję, to odczuwam ból. Niestety rezonans pokazał, że mam jakiś ucisk kręgu na rdzeń kręgowy i przez to "prześwit" zmniejszył się z 1,5cm do 0,5cm.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Rwa kulszowa

Postautor: Kasztelan » 04 lis 2017, 10:44

Nie pocieszę Cię, bo żadne domowe sposoby mnie konkretnie nie pomogły.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Rwa kulszowa

Postautor: listomek2014 » 04 lis 2017, 12:28

Dzięki koledzy za szybką reakcję i informacje Pozostaje mi jedynie leżeć i czekać na poprawę
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

mfax
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:37
Czym jeżdzę: Hyundai ix35, 1.6 benzyna, produkcja 2012
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rwa kulszowa

Postautor: mfax » 04 lis 2017, 15:07

listomek2014 żadne leżenie !!! W poniedziałek ruszaj doopę do lekarza i niech daje skierowanie na serię zastrzyków B12 ... do tego skierowanie do neurologa, który niech daje skierowanie na rezonans (tak sobie poczekasz ... w Gdańsku czeka się ok. roku), dobrze mieć diagnostykę na przyszłość, bo zapewne uraz, który posiadasz nie zniknie tylko będzie w uśpieniu.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Rwa kulszowa

Postautor: listomek2014 » 04 lis 2017, 16:06

Bardzo chętnie tylko ja obecnie mogę co najwyżej do wc 3metry i gleba
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Rwa kulszowa

Postautor: Kasztelan » 04 lis 2017, 17:44

I żeby w tym medycznym wątku było bardziej samochodowo, to ciesz się, że masz Sportage, a nie np. Stinger. Już sobie wyobrażam wsiadanie i wysiadanie z takiego auta :)

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: Rwa kulszowa

Postautor: artip30 » 05 lis 2017, 00:24

Witam . W takiej sytuacji byłem kilka miesięcy temu co ty kolego . Garść tabletek przeciwbólowych dicloduo milligama olfen i pyralgina z przepisu lekarza. Przez pierwsze 2 tygodnie niesamowity ból , leżałem na podłodze , noce nieprzespane już nie wspomnę o załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Ból niemiłosierny a dodatkowo drętwienie prawej nogi. Prześwietlenie wykazało stany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego co powoduje ucisk kręgu na nerw stąd te drętwienie nogi.

Przede wszystkim odradzałbym ci jakiekolwiek nastawianie kręgosłupa w fazie takiego bólu bo możesz jeszcze sobie zaszkodzić. Jeśli możesz to udaj się do konkretnego fizjoterapeuty i niech wykona ci masaż bo zazwyczaj za taki stan odpowiada duże napięcie mięśni podtrzymujących kręgosłup. Mój szwagier oprócz masażu miał wykonaną akupunkturę (nakłuwanie igiełkami) POMAGAŁO . Niech lekarz ci zapisze zastrzyki działają szybciej niż to faszerowanie się tabletkami. Mój stan rwy utrzymywał się przez 4 tygodnie . Niestety mój stan kręgosłupa jest już mocno nadużyty i w okresie jesienno zimowym dorwie mnie taki ból na parę dni .

Jedynie co mogę ci polecić kiedy bóle miną to ćwiczenia na odcinek LS jest tego mnóstwo w internecie tylko trzeba ćwiczyć w miarę możliwości sukcesywnie , skieruj się potem na rehabilitację cudu nie ma ale trochę pomoże. Najgorszym niszczycielem naszych kręgosłupów jest tryb siedzący choroba zawodowa kierowców no i oczywiście nadwaga. Życzę kolego szybkiego powrotu do zdrowia.

jacek33
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2017, 14:55
Czym jeżdzę: kia sportage

Re: Rwa kulszowa

Postautor: jacek33 » 14 lis 2017, 14:18

Kiedy ból minie, to można zapobiegać nawrotom, poprzez odpowiednie, wzmacniające ćwiczenia. Powinieneś znaleźć je w internecie.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Rwa kulszowa

Postautor: listomek2014 » 14 lis 2017, 14:56

Wiem i jak tylko ból minie to nawet będę salta w powietrzu robił [rotfl1] dzięki
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap