Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: wentyl » 09 gru 2010, 11:01

Chyba w najbliższym numerze AutoSwiat ma być przedstawiony test porównawczy popularnych samochodów koreańskich versus japońskie. Pojedynek stoczą auta w różnych "kategoriach wagowych". Na początek:

i20 - Jazz
Soul - Juke
Sportage III - Rav4

Ciekaw jestem waszych wyników. W tym starciu ja obstawiam 3:0 dla Korei i to wcale nie ze względu na jakieś sentymenty :lol:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

stefex
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:45
Czym jeżdzę: 1.7XL navi półskóra
Lokalizacja: KRK

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: stefex » 09 gru 2010, 11:08

tutaj masz ten test w niemieckiej wersji http://www.youtube.com/watch?v=98r5kCSj1oI
1.7 XL

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: wentyl » 09 gru 2010, 12:24

Nie znam niemieckiego więc nie zrozumiałem o czym tam "szprechali". Ale i tak wydaje mi się, że sędziowie (jak zwykle w AS [zlolta]) byli podkupieni :lol: W Polsce ten test na pewno będzie miał inny wynik :roll:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: aBARTh » 11 gru 2010, 20:45

zobaczymy w poniedziałek, ale nie spodziewałbym sie rewelacji po AutoSwiecie, bo to tak subiektywne pismo, że aż boli. Choćby był nie wiem jak zajebisty samochód, wykonany z wysokiej jakośc materiałów, z mocnym i oszczednym silnikiem, bogatym wyposażeniem i niską ceną i tak najlepsze jest niemieckie :)

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: ismahel » 12 gru 2010, 21:00

Pitolenie .

Dokładnie w tej gazecie Kia wygrała już porównanie z Tiguanem i z RaV4.

Spodziewam się że tym razem będzie tak samo .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: rouman01 » 12 gru 2010, 22:10

stefex pisze:tutaj masz ten test w niemieckiej wersji http://www.youtube.com/watch?v=98r5kCSj1oI


No, więc w niemieckiej wersji wygrał RAV4 ze Sportage.

A propos, tak off topic, byłem w Korei kilka razy, a w Japonii mieszkałem kilka lat.
Niesamowity w tych tak bardzo bliskich sobie kulturowo krajów jest fakt taki, że Tokio jest chyba jedyną stolicą wysoce rozwiniętego kraju, w którym na ulicy nie uświadczysz auta koreańskiego.
Podobnie w Seulu, znaczy się szczerze mówiąc widzialem raz hondę, ale to naprawdę rzadkość. Wyobraźcie sobie rozwinięty kraj bez "aut-japończyków". To właśnie Korea.

Ostatnio podobno coś się zaczyna zmieniać - znaczy się ze wzajemną niechęcią obu krajów do siebie (przy czym chyba większa niechęć spowodowana resentymentami z II wojny jest po stronie koreańskiej; słyszałem, że w Korei problem z japońskim autem jest taki, że na bank ciągle będzie celowo rysowany gwoździami).
Znajomy Japończyk mi opowiadał, że nawet ostatnio wielkie koncerny koreańskie i japońskie zaczynają ze sobą współpracować, a Samsung po wielu latach kompletnych porażek zaczyna w Japonii odnosić pierwsze sukcesy - udało im się sprzedać trochę smart-fonów na japońskim rynku.

Z powodu spędzonego w Japonii czasu, zajmuje ona u mnie szczególne, emocjonalne miejsce.
Ale i do Korei mam ogromny sentyment. A to ze względu na czosnek, który uwielbiam. W Europie ze zrozumiałych względów nie mogę się go najeść, a w Korei można go wcinać na śniadanie, obiad i kolację w ilościach nieograniczonych. Wszyscy tak samo śmierdzą czosnkiem, więc nikomu to nie przeszkadza.
Po prostu raj.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: wentyl » 12 gru 2010, 23:14

No cóż, parę tygodni wcześniej w podobnym porównaniu 4 SUVów w tym samym piśmie motoryzacyjnym KIA Sportage triumfowała a RAV4 zamykała stawkę. Ale te kilka tygodni mogło przecież zmienić postrzeganie tych samochodów. Już teraz na tym forum po początkowych zachwytach użytkowników i sympatyków Sportage odzywają się również głosy krytyki. Nie ma przecież samochodów bez wad jak równiez nie ma samochodu idealnego. I z tym trzeba się pogodzić :)
A propos off topic to bardzo interesujące co rouman01 pisze o spostrzeżeniach nie tylko kulturowych. Podziwiam Japończyków i Koreańczyków za ochronę swoich rodzimych rynków motoryzacyjnych, bo chyba tak można interpretować fakt, że na ulicach ich miast nie spotkasz za wiele aut nie produkowanych w ich krajach. Może więc "Teraz Polska!"? Z Polonezem nie za bardzo się udało ale może chociaż jakieś akcesoria samochodowe Made in Poland? Będę na pewno na kupnie bagażnika (jak już dostanę kijankę)m czy może jest jakiś polski, solidny i tani :) zamiennik bagażnika do Sportage?
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: aBARTh » 13 gru 2010, 18:55

Tu znajdziecie sfotografowany artykuł tego porównania :

viewtopic.php?f=15&t=431&p=3429#p3429

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: wentyl » 15 gru 2010, 13:29

No co prawda spodziewałem się innego wyniku, ale ten w polskim wydaniu AS i tak jest lepszy od tego w AutoBild. Nasi redaktorzy pokazali trochę swojej niezależności (choć brak im jeszcze obiektywizmu) i inaczej ocenili pojedynek Korei z Japonią, a nawet samo starcie Sportage z RAV4. Dla mnie i tak zwycięzcą jest Sportage :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojedynek: Japończyki kontra Koreańczyki

Postautor: wentyl » 22 gru 2010, 22:03

Ostatecznie w meczu Korea przeciwko Japonii rozgrywanym na kartach AutoSwiat odnotowano wynik 7:4 :roll: I kto by pomyślał (jeszcze parę lat temu)?
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap