Uwaga! To paliwo to największy kant świata

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Uwaga! To paliwo to największy kant świata

Postautor: bryndzio » 04 gru 2010, 17:44

Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

gnoj
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: Rower

Re: Uwaga! To paliwo to największy kant świata

Postautor: gnoj » 04 gru 2010, 18:12

Myślę, że tytuł to szukanie taniej sensacji. Artykuł nie wnosi nic nowego czego można by się spodziewać po tytule.

Co do treści to każdy ma swoje doświadczenia. Ja na przykład jeżdżąc aktualnym samochodem (dieslem) zaoszczędziłem na samym paliwie mniej niż wydałem na naprawy [zly1] Fakt może źle trafiłem na auto... Ktoś inny z kolei użytkując swojego VW przez 300tys km zaoszczędzi dużo kasy na ropie do tego sam załata dach i wymieni dziurawy tłumik i wtedy można mówić o oszczędności :)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Uwaga! To paliwo to największy kant świata

Postautor: jaro » 13 gru 2010, 21:47

Wydaje mi się, że to wszystko prawda. Skomplikowanie obecnego diesla, które wcześniej czy później prowadzi do dość drogich napraw (może nie u pierwszego właściciela ale już u drugiego na 100%) przy niewielkiej różnicy w spalaniu i praktycznie zerowej w cenie paliwa czyni taki zakup nieopłacalnym. Dla przykładu: w służbwym reanult Kangoo po 30 000km w 1.5 DCI do wymiany były: wtryskiwacze 3,5 tys zł i sprzęgło 3 tys zł. Auto było naprawdę delikatnie użytkowane. I cóż z tego, że paliło 5 l ON/100km? Gdyby było moje to zaraz szukałbym jelenia by to kupił ode mnie.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Uwaga! To paliwo to największy kant świata

Postautor: krzysiek_kpk » 14 gru 2010, 07:50

Akurat moja żona posiada 1.5dCi w meganie, przelatane 110tyś km bezproblemowo(jeśli chodzi o silnik i podzespoły) ale mechanik, który je obsługuje zaleca przy każdej wymianie oleju wymianę filtru paliwa. Co niestety wpływa niekorzystnie na sumaryczny koszt eksploatacji tego auta, ale i tak ten koszt jest niższy zapewne niż przy benzyniaku.
Pozdrawiam
KPK

malinabend
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:05
Czym jeżdzę: focus2 1.6 tdci

Re: Uwaga! To paliwo to największy kant świata

Postautor: malinabend » 22 gru 2010, 23:48

jaro pisze:Wydaje mi się, że to wszystko prawda. Skomplikowanie obecnego diesla, które wcześniej czy później prowadzi do dość drogich napraw (może nie u pierwszego właściciela ale już u drugiego na 100%) przy niewielkiej różnicy w spalaniu i praktycznie zerowej w cenie paliwa czyni taki zakup nieopłacalnym. Dla przykładu: w służbwym reanult Kangoo po 30 000km w 1.5 DCI do wymiany były: wtryskiwacze 3,5 tys zł i sprzęgło 3 tys zł. Auto było naprawdę delikatnie użytkowane. I cóż z tego, że paliło 5 l ON/100km? Gdyby było moje to zaraz szukałbym jelenia by to kupił ode mnie.
KOLEGA ZGUBIŁ 1 ZERO W PRZEBIEGU TEGO AUTKA [papa]

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Uwaga! To paliwo to największy kant świata

Postautor: jaro » 23 gru 2010, 21:57

Chciałbyś. Niestety renault to największy syf motoryzacyjny. Oczywiście serwis próbował się bronić "złym jakościowo olejem napędowym" w przypadku wtryskiwaczy. Ale, że tankujemy na firmowej stacji to po badaniu paliwa dali spokój.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap