Wymiana Sportage na nowy

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
omyre
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2010, 19:46
Czym jeżdzę: Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, 184 kM, sirius silver
Lokalizacja: Kraków

Wymiana Sportage na nowy

Postautor: omyre » 12 cze 2015, 22:11

Hej,
nie było mnie tu prawie pięć lat i wracam :)
Swojego Sportage (2.0 XL 4x4 Diesel) z salonu odebrałem późną jesienią 2010 i jego czas w moich łapkach powoli dobiega końca. Szczerze rozważam kolejną kijankę Sportage lub Sorento (ale raczej Sportage, bo Sorento). Zastanawiam się czy ktoś z Was już kupował kolejnego Sportage i jak do niego podszedł salon (i jaki to salon), czy można liczyć na jakieś dobre warunki. Czy sprzedawaliście swoje kie na wolnym rynku czy zostawialiście w salonie w rozliczeniu (ja swoją zrobiłem do tej pory ledwie 68 tys., większych przygód nie miała, non stop garaż, itd.).
Czy może ktoś z działu handlowego kia wcześniej do Was uderzał, aby rozpoznać potrzeby i zaproponować wymianę auta na nowe? Itd.

pozdrawiam
Daniel
Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, Sand Track
Rabaty dla forumowiczów u mnie: http://bubukids.pl/i38,mojasportage-forum.html

Awatar użytkownika
benezis
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2015, 13:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI, Hyundai ix35 2,0 CRDI, VW EOS 1,4 TSI
Lokalizacja: Grójec

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: benezis » 13 cze 2015, 12:42

Kolego jeśli chodzi o sprzedaż samochodu to tylko indywidualnie w salonie za dużo stracisz.
Sam handluję samochodami to wiem co piszę.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: listomek2014 » 13 cze 2015, 22:13

Ja powiem tak .jeśli masz czas to tylko indywidualnie zawsze parę stówek więcej ale trzeba czekać czasami baardzo długo ja przez ostanie dwa razy zostawiałem auto w rozliczeniu u dilera i byłem zadowolony . Moje samochody były kupione w kraju i były bezwypadkowe i przebieg bo to jest ważne .Salon korzysta zawsze z eurotxu lub tym podobnym i cena jest trochę niższa od giełdowej ok 3-5 tys mi przy ostatnim rozliczeniu właśnie na kia dali cenę giełdową i byłem mega zadowolony gdzie próbowałem 2 miesiące sprzedać swój poprzedni samochód gdzie ludzie dzwonili i proponowali jakieś śmieszne pieniądze zaznaczę że byłem u dwóch innych i było by ok 5tys w plecy więc jest to uzależnione od dilera trzeba deko pojezdzić bo warto .Pozdrawiam [papa]
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: cisco » 13 cze 2015, 23:46

Witaj,
jeżeli chcesz kupić na firmę to na dzień dobry masz 5% rabatu, a większy % to do ustalenia z dealerem
ja osobiście namawiam Cie na nowe Sorento, jak dla mnie rewelacja o wiele większy komfort 8-)

http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=21&t=3539 :bigok:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: kjs62 » 19 cze 2015, 12:23

68 tys przebiegu?
To chyba sprzedajesz tak z nudów?
Ja bym jeździł jeszcze kilak lat.

omyre
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2010, 19:46
Czym jeżdzę: Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, 184 kM, sirius silver
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: omyre » 03 lip 2015, 13:17

Dzięki za odzew.
listomek2014 - no właśnie nie mam czasu, jeśli mają mi urwać 3 tys., to niech urywają - wiem, że sprzedażą auta samodzielnie będę się woził kilka miesięcy (kto w Polsce uwierzy w taki przebieg?!)
cisco - oczywiście, że na firmę :), 5% to dobra pozycja wyjściowa - gdyby dorzucili coś jeszcze w ramach budowania lojalności i bonusu za pełne serwisowanie w serwisie salonu - to już by było coś; też mi się podoba sorento, ale 1) żona marudzi, że za duży, 2) opcja, która mnie w sorento kręci to około 190 tys. - trochę dużo, nawet po rabatach i zostawieniu sportage w rozliczeniu wyjdzie spora sumka, a tym razem chciałem nieco ulżyć portfelowi - ale wciąż zostawiam sobie taką możliwość to zależy od tego, jak drugie półrocze pójdzie w firmie (taki los przedsiębiorcy)
kjs62 - teraz mam 71 tys. - to wciąż mało, wiem; kupiłem go gdy planowałem więcej jeździ, a później swoją firmę (bubukids) przeniosłem o kilometr od domu, więc auto stoi w garażu, bo do biura mogę przejść się na pieszo :); korzystając z niskićego przebiegu liczę na dobrą cenę przy sprzedaży; ja raczej patrzę wiek auta, kończy się amortyzacja na auto (mogę urwać trochę vat'u na koniec roku przy zakupie kolejnego), za 2 lata kończy się gwarancja - więc kolejny nabywca ma jakąś tam pewność, że jak coś się z autem podzieje, to nie będzie wkładał
Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, Sand Track
Rabaty dla forumowiczów u mnie: http://bubukids.pl/i38,mojasportage-forum.html

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: kasia_mm » 03 lip 2015, 15:04

urywają więcej
licza po eurotaxie - w trzech w-wskich salonach za Ceed'a, który na allegro chodzi po 21-22tyś. rzucali mi ...14 tysięcy bo tak mówi magiczna książeczka eurotaxu; rozmowy żadnej - że pierwszy właściciel, że serwisowana, zadbana, że dwa komplety świeżych opon etc etc - jak Biblię traktują ten eurotax i koniec kropka

dlatego nie opłaca się moim zdaniem zostawiać w rozliczeniu; co ciekawe proponuje mi jeden salon wstawienie do swojego komisu i wtedy sama wyznaczam cenę i dla nich tylko 1tyś zł za sprzedaż - to już wogóle głupota, bo wzięli by moją za 18, sprzedali za 21 - 3 tys w kieszeni ale nie - MAŁO... paranoja

żeby nie czas i kasa na wpłatę na nowe auto to bym zostawiła w komisie a tak, to szukam nabywcy sama:(

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: cisco » 03 lip 2015, 16:44

Ja szukałem i szukałem i znalazłem ;) sam, chociaż już chciałem wstawiać do komisu.
2 miesiące to zajęło, ale w końcu trafił się odpowiedni kupiec i - sprzedane [zlosnikok]
Szczerze to sprzedałbym już 4 razy gdyby nie to że nie wystawiam faktury na 23% tylko z Vat ZW 8-)
Kasiu życzę wytrwałości a na pewno się uda
pozdrawiam
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: kasia_mm » 03 lip 2015, 21:42

wiem, że się uda bo Ceedzik zadbany i dopieszczony, poza tym wystawiam f-rę VAT i nabywca nie płaci 3% podatku tylko wszystko ja - a to też atut:) na razie żyję urlopem i budową - wrócę do rzeczywistości to się wezmę i za to:)
no i chyba jednak drugi Sportek będzie... :) serce zwycięża nad rozumem:)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: michal55yh » 04 lip 2015, 19:27

A jednak ;) Myślę, że to będzie najlepszy wybór.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: kjs62 » 07 wrz 2015, 10:03

omyre pisze:kjs62 - teraz mam 71 tys. - to wciąż mało, wiem; kupiłem go gdy planowałem więcej jeździ, a później swoją firmę (bubukids) przeniosłem o kilometr od domu, więc auto stoi w garażu, bo do biura mogę przejść się na pieszo :); korzystając z niskićego przebiegu liczę na dobrą cenę przy sprzedaży; ja raczej patrzę wiek auta, kończy się amortyzacja na auto (mogę urwać trochę vat'u na koniec roku przy zakupie kolejnego), za 2 lata kończy się gwarancja - więc kolejny nabywca ma jakąś tam pewność, że jak coś się z autem podzieje, to nie będzie wkładał


Nawet bym obejrzał to auto i być może kupił jednak stylistyka trójki mi nie podchodzi a do tego lubię wciąż swoją 2 z 2009 roku z uwagi na prostotę, niezawodność i pełne wyposażenie - aczkolwiek brakuje wskaźnika temperatury chłodzenia.........
Przed wszystkim jednak nie jestem na kupnie ale gdybym był no cóż, tak czy inaczej to ciekawa oferta.
Swoją dwójkę właśnie taką kupiłem 4 latka i blisko 80 tys km.
Przez 2 lata koszt utrzymania niecały 1000 PLN plus paliwo. Oczywiście do ASO nie zaglądam.

kamil89
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2013, 14:50
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 CRDi 150KM

Re: Wymiana Sportage na nowy

Postautor: kamil89 » 15 paź 2015, 14:22

a widział ktoś nową Kia Optimę GT? http://www.kiablog.pl/nowa-kia-optima-g ... e-719.html nie wiem jak cenowo, ale ogólnie samochód bardzo przypadł mi do gustu. Do sprzedaży trafić ma jeszcze w tym roku


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap