Będzie trzeba stosować DPF w GDI??????

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Będzie trzeba stosować DPF w GDI??????

Postautor: ZygJe » 11 gru 2013, 10:20

Tak, tak, to nie żart. Oszczędny(?) i ekologiczny(?) GDI produkuje cząstki stałe.
Jedynie pocieszające (czego w poniższym artykule nie ma) że w przypadku silnika benzynowego spaliny w czasie normalnej pracy osiągają ponad 600st C a więc wypalanie filtra będzie się odbywać w sposób niemal ciągły.
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,15108201.html#TRrelSST_NC
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Będzie trzeba stosować DPF w GDI??????

Postautor: Frugo » 11 gru 2013, 22:24

koniec diesla, wkrótce benzyny, co dalej? furmanka :lol:

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Będzie trzeba stosować DPF w GDI??????

Postautor: kjs62 » 13 gru 2013, 10:37

Dalej to hybrydy, elektryczne i kto tam wie co jeszcze.
Niemniej sądzę, że lobby paliwowe nie dopuści do szybkiej ewolucji.
Zwróćcie uwagę że od dziesięcioleci zużycie paliw w autach stoi w miejscu.
Gdyby auta paliły mniej spadłyby wpływy do budżetu a przecież my kierowcy jesteśmy dojnymi krowami z każdym przejechanym kilometrem dajemy kasę waadzy tylko ta nie rozumie że aby jeździć to muszą być drogi.
Niemcy zrozumieli i mają drogi sprzedają dużo paliwa i mają dużo kasy poza tym Niemiec za godzinę pracy na średniej stawce kupi 5 litrów benzyny a my?

Co do cząstek stałych i innego wszelakiego syfu to na początek powinno się zafiltrować kominy domów i wielu zakładów produkcyjnych.

Swoją drogą to ciekawe, że wprowadzają takie rozwiązanie jak GDI jako bardziej efektywne i ponoć ekologiczne - pamiętam czas wprowadzenia GDi w Mitsubishi Carisma lata 97-98 ubiegłego wieku i ówczesne zachwyty a za jakiś czas ktoś twierdzi, że szkodliwe.

A tak ogólnie to tu w Europie tak się kombinuje i cuduje a w USA czy innych regionach świata mają to w d..e i kopcą ile wlezie.

Człowiek sam się unicestwia ...


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap