Co warto kupić w USA

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
eko
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2012, 14:54
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI, L, Black Pearl
Lokalizacja: Łódź

Co warto kupić w USA

Postautor: eko » 12 mar 2013, 22:01

W maju lecę na 2 tygodnie do USA.
Może macie doświadczenie co warto kupić w Stanach?

Z tego co się zdążyłem zorientować generalnie wszystko opłaca się kupić bo potrafi być sporo taniej.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: puder12 » 12 mar 2013, 22:08

A na granicy EU przywalą cło i już nie będzie się opłacać.

eko
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2012, 14:54
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI, L, Black Pearl
Lokalizacja: Łódź

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: eko » 12 mar 2013, 22:47

W sumie masz rację ale 430 EURO jest zwolnione z opłaty. Niby niewiele ale to zawsze coś.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: ZygJe » 12 mar 2013, 23:13

Jak usuniesz metki nalepki pudełka itp to ci mogą naskoczyć. Ja zawsze przywożę głównie markowe ciuchy (głównie dla dzieci - bo kosztują tam po prostu grosze) elektronikę, profesjonalne narzędzia.... nigdy nie miałem problemów na granicy. Może dla tego, że zawsze latam via Europa (Amsterdam, Frankfurt)
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: kasia_mm » 13 mar 2013, 09:29

Na pewno ciuchy i to jak przedmówca pisał - markowe; rok temu w sklepie Hilfigera w Atlantic City kupiłam tony łachów za grosze - np dzinsy kosztujące w polskim salonie Hilfigera 7 stów - tam 35$, nie wspomnę już o t-shirtach za 5-15$ gdzie u nas jeden to minimum 120 zeta... oczywiście wszystkie metki won od razu - także zabezpieczenia - plastikowe paseczki wszyte w metki wewnątrz ciuchów. Jak masz kogoś w US to warto, żeby Ci pogromadził kupony rabatowe - rok temu rabat w sklepie był np 50% a kupon do tego na 25% i kupowało się za grosze coś co u nas "warte" kupę kasy... Nie polecam kupować butów - nie wiem czemu ale to co przywiozłam poniszczyło się w masakrycznym tempie - mężowskie tenisówki Lacoste po pół roku chodzenia popękały od spodu i poszły na śmietnik... Co do elektroniki to dużo tańsza ale trzeba się liczyć z kupowaniem przedłużek do naszych kontaktów no i nie ma gwarancji. Mam laptopa Sony sprzed 3 lat z US i nic się nie dzieje ale jednak to większy wydatek niż kilkanaście $ na łachy więc ostrożniejszym trza być.
Dobra rada - jedz z pustymi walizkami - dosłownie to co możesz potem wywalić bez żalu do kosza. Załadujesz się nowymi rzeczami. Warto tez jadąc na typowy shopping - wziąc drugą walizkę mniejszą i wsadzić ją w większą - albo kupić drugą na miejscu ( ok 40-50$ można dostać).
Ze sklepów wyprzedażowych polecam TJ MAXX (super okazje i markowe ciuchy nie to co w polskim "odpowiedniku" TK Maxx) i Marshall'sa. Jesli ktoś kupuje w używkach to podobno sklepy Armii Zbawienia są pełne ciuchów markowych za centy..
W w/w sklepach warto też poszperać w perfumach - największy precedens jaki znalazłam to Calvin Klein Euphoria za 9,99$ gdzie identyczny u nas kosztuje ponad dwie stówy. To samo tyczy się też okularów - oryginalne RayBany można kupić za 50$ gdzie u nas nie schodzą poniżej 5 stów....

Minusem tych zakupów jest czas. Jak się wejdzie do TJ'a to nie wiadomo kiedy mija 5 godzin w jednym sklepie... Ja nienawidzę robić zakupów a centra handlowe przyprawiają mnie o mdłości... Jednak taka masa promocji i prawdziwych obniżek wciąga jak narkotyk:( nasz rekord (byłam z przyjaciółką za wielką wodą) - to 11 godzin łażenia po jednym centrum handlowym....
powodzenia i wygodnych butów do zwiedzania US :)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: marcinK » 13 mar 2013, 10:06

No i już wiesz......tylko nie pokazuj tego posta żonie. :lol:
Odebrana po 178 dniach:)

eko
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2012, 14:54
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI, L, Black Pearl
Lokalizacja: Łódź

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: eko » 14 mar 2013, 12:27

Dziekuje Kasiu za podpowidzi.
Wiele cennych uwag. Jade tam tylko na 2 tygodnie i w sprawach biznesowych wiec zbyt wiele czasu na duze zakupy nie bede mial.
Zona zostaj w Polsce wiec wielogodzinn zwiedzanie centr handlowych odpada:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: kasia_mm » 14 mar 2013, 14:37

mimo wszystko jeśli będziesz mógł np parę godzin poświęcić na zakupy to naprawdę warto, zwłaszcza rzeczy "firmowe" - ot chociazby w week... pamiętaj też (w zależności od stanu/miasta do jakiego jedziesz) - że czasami w niedzielę sklep może być zamknięty:) nie to co u nas prawie 24/h otwarte co poniektóre...

eko
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2012, 14:54
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI, L, Black Pearl
Lokalizacja: Łódź

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: eko » 14 mar 2013, 15:10

Najwiecej czas spedze w NY i Bostonie.
Koniecznie musze to sprawdzic- dziekuje za sugestie.

Pozostaje zatem zrobic liste sklepow blisko miejsc pobytu.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: kasia_mm » 14 mar 2013, 16:26

Marshall'sa masz blisko Mannhatanu - http://www.yelp.com/biz/marshalls-new-york-4
drugi widziałam w rejonach Bronxu - raczej nie polecam tych okolic, można w łeb za darmo dostać... wrzuć w Yelp.com tj maxx i marshallsy to Ci sporo wyskoczy zarówno w NY jak i Bostonie :)

miłego szaleństwa zakupowego :)

Awatar użytkownika
kura8566
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:37
Czym jeżdzę: 2.0 cdri xl sand, crv 2.4, grizzly 700
Gadu Gadu: 3444122
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co warto kupić w USA

Postautor: kura8566 » 24 mar 2013, 22:42

Ciuchy przed wszystkim, jeżeli liczysz na elektronike etc, to lepiej kupić to sobie na amazon.com, bo ceny w sieciowkach bestbuy nie sa takie atrakcyjne na tej samej zasadzie jak zakupy u nas w sklepach nie dla idiotow. co do zwiedzania to poza tymi oczywistymi atrakcjami przejedz się kolejka linowa na roosevelt island

a w bostonie odwiedz Cheers jeżeli kojarzysz ten serial:), pozatym z plymouth fajnie popłynać na wielorybki
Zbyt mało wiem by być niekompetentnym


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap