Tropical Islands + Berlin

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Tropical Islands + Berlin

Postautor: ITI » 27 sty 2013, 23:31

Witajcie

wybieram się w przyszły weekend do tropical islands + mała wycieczka do berlina... proszę o wskazówki dotyczące tego aquaparku, tzn. o której warto być na miejscu, aby mieć pewność wejścia, co warto zabrać ze sobą, czego możemy spodziewać się na miejscu ( po za brzydkimi niemkami).
Proszę jeszcze o informację co warto zobaczyć w berlinie podczas jednego dnia z dzieciakami 7 i 9 lat, gdzie najlepiej zaparkować, tak aby poruszać się komunikacją miejską...
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: kasia_mm » 28 sty 2013, 13:13

jesli chodzi o TI to na pewno trzeba wziac klapki plazowe, oczywiscie reczniki i wszystko do kąpieli (no oprócz kremu z filtrem)
najlepiej przyjechać koło 10 po otwarciu - można wtedy blisko wejścia zaparkować - lecieć w zimę kawał drogi po dniu w upale i wilgoci - nie polecam
jedzenie i picie w samym TI - niemiecki dramat... obrzydliwe fastfoody, wszystko cieknące tłuszczem a napoje na maxa rozcieńczane...

sam Berlin - polecam pobyt w Hotel Gunia - prowadzi przemiła Polka z mężem, warunki dobre, czysto, bardzo dobre polskie śniadania, jest gdzie zaparkować (mają swój płatny ale i na ulicy jest ok, dzielnica co prawda leciutko "tęczowa" ale blisko centrum i naprawdę spokojnie); spacerkiem mozna się udać do samego Centrum, jesli siły brak to metro rzut beretem od hotelu - ceny w Hotel Gunia przystępne - ja bylam tam z dzieciakami juz dwa razy i naprawdę polecam

jeszcze co do TI - oczywiscie zalezy co kto lubi - oczywiscie baseny, atrakcje dla dzieci, loty balonem (mało co nie zeszłam podwieszona pod sufitem z zepsutą krótkofalówką), niesamowite zjeżdzalnie, zwierzaki tropikalne etc etc - jednak wilgoć i temperatura jaka tam panuje jest masakryczna, nie ma czym oddychać... przynajmniej ja zdychałam (chora tarczyca) aczkolwiek dzieci były wniebowzięte :)

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: Przemek1472 » 10 cze 2013, 21:15

To ja właśnie taki wypad robię, Berlin + TI. Lokum mam u rodziny, niedaleko centrum. Zastanawiam się tylko czy iść w piątek czy niedzielę do TI. Doczytałem się jeszcze,że jak kupię bilet przez net to parking mam gratis. Napisz proszę Kasia czy nocowałaś tam, czy tylko wypad całodzienny.
Powaga jest zwykle strojem głupców

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: xxrobson20xx » 11 cze 2013, 10:22

zamiast Tropical Island to moge polecic tatralandie :) bylem w berlinie i straszna nuda tam ;/ w tatralandii bawilem sie z znajomymi 8 godzin i nie chcielismy wychodzic :)

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: Przemek1472 » 11 cze 2013, 10:42

To muszę powiedzieć rodzinie, żeby przeniosła się na Słowację z Berlina ;) . Tak naprawdę wpadłem na pomysł coby rodzinie dać dodatkową atrakcję skoro i tak jadę do Berlina. Tak swoją drogą Robson, to w tatralandii wszystko jest pod chmurką, więc w taką pogodę to chyba nie był by FUN ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: mint » 11 cze 2013, 15:46

W taką pogodę do Tatralandii? Toruńska bliżej [rotfl1]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: Przemek1472 » 11 cze 2013, 15:58

Na toruńskiej wg. mojej wiedzy nie zainstalowali jeszcze zjeżdżalni. A nawet jak by były to dzieciska lądowały by z śmieciami w paszczach, małżowina by mnie pogoniła za takie pomysły :killer:
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: Przemek1472 » 16 cze 2013, 09:32

Dostałem mandat, mimo posiadania winiety parkingowej. Tzn chyba dostałem, bo na kwitku znalezionym za wyciearczką była nie jasna informacja ale po krótkim wywiadzie okazło się, że nie miałem winiety ekologicznej, o czym zapomiał nawet nasz niemiecki gość. Czy ktoś się orientuje ile ten mandat kosztuje ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Tropical Islands + Berlin

Postautor: xxrobson20xx » 19 cze 2013, 14:48

nie wszystko jest pod chmurka z tego co pamietam :)


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap