Samochód większy od Sportage

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Samochód większy od Sportage

Postautor: paul997 » 09 wrz 2022, 11:39

W związku z tym, że po raz trzeci zostałem ojcem, oraz, że Sportage już kilka lat mamy, to powoli kwitnie myśl o wymianie samochodu. Raczej nie w tym roku. Tylko na razie, nie ma pomysłu, na co. Warunki:
- SUV/crossover lub podniesione kombi
- kabina z tyłu szersza niż w Sportage - tak, żeby było w miarę swobodnie dwóm osobom i fotelikowi. Mamy taki wielki https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-s ... 9-18kg-467 , wpinany na pasy.
- wyciszenie na trasie nie gorsze niż w Sportage
- cena w okolicy nowego Sportage w podstawie
- roczniki od 2017 i nowsze (Sportek jest 2016), idealnie ze 3 lata młodszy, czyli 2019+

Z mojego rozeznania na internetach wychodzi Skoda Kodiaq oraz Kia Sorento / Hyundai Santa Fe. Jeszcze żadnego z nich na żywo nie oglądałem. Na coś jeszcze powinienem popatrzeć?

Ideał dla większej rodziny to Ford S-Max, no ale nie chcę. Raz, że już dwa u najbliższych sąsiadów stoją, poza tym, no jak patrzę na Sportage i S-Maxa, to zaczynam oglądać oferty boxów na bagażnik, a nie S-Maxów :).

Awatar użytkownika
Lionel2000
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,7 CRDI

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: Lionel2000 » 09 wrz 2022, 23:38

Moim skromnym zdaniem auta rodzinne (czyli typu minivan) zostały z premedytacją zamordowane w imię chwilowej mody.
Jeżeli w Twoim przypadku ma to być SUV to faktycznie Hyundai Santa Fe 2020> byłby dobrym wyborem.
Pytanie czy napęd AWD jest "must have" czy nie?
Jeżeli nie to otwiera się całkiem ciekawy wachlarz rozwiązań.
Najlepiej jest określić budżet bo wtedy wiadomo w jakim zakresie cenowym się poruszamy.
To co mówisz niech będzie pełne treści. I niech nie wychodzi z twoich ust żadne słowo zawieszone w próżni i pozbawione znaczenia.
Św. Ambroży

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: paul997 » 10 wrz 2022, 08:32

4x4 nie potrzebuję, bez różnicy czy diesel czy benzyna. Budżet załóżmy 120 000.

GabaRysiak
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2023, 23:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage, Kia Optima
Lokalizacja: Miechy

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: GabaRysiak » 26 sty 2023, 23:28

Hyundai Santa Fe 2020 to dobry wybór. Dobre silniki mało usterek miałam to autko ale ktoś na czerwonym świetle wjechał we mnie wybiło minie na skrzżowanie o dostałam w bok. Eh miały być miłe wspomnienia.
onet.pl
Autocinetum est vehiculum terrestre quod est motum per energiam ex combustione interna.

Qulpina
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 03 lis 2022, 14:28
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi XL

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: Qulpina » 02 lut 2023, 19:55

Mi zawsze podobało się Sorento ;D

KijJanka
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2023, 21:58
Czym jeżdzę: Kia Sportage, Citroen C5

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: KijJanka » 15 maja 2023, 22:07

Santa Fe podobno to bardzo dobry samochód. Ja testowałem KIA Niro tyle, że elektryk i hubryda jakoś za mną nie przemawia.
....................................................................................................................................https://piosenki-religijne.pl/

tutoslaw
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2023, 20:52
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV BL + AE2

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: tutoslaw » 15 cze 2023, 10:38

Dobrze, że dowiedziałeś się na czas ;), bo ja kilka tygodni po tym jak zamówiłem Sportage :D. Najstarsze już wyrasta z fotelika, więc mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Samochód większy od Sportage

Postautor: paul997 » 02 sie 2023, 01:28

Zostało się bez zmian, nic ciekawszego nie trafiłem, budżet też taki sobie (drogie teraz te samochody). Jeździmy w piątkę, ja z synkiem przedszkolakiem z przodu, z tyłu Żona, córka licealistka i już roczny synek. Morze, mazury, dajemy radę :). Do bagażnika wchodzi wózek i dwie super wielkie walizki + kilka mniejszych. Wszystko, co nam się podoba jest mniejsze od Sportka, więc trzeba kilka lat poczekać, aż córka wyfrunie z domu, wtedy coś fajnego się kupi.


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap