Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: gwidon » 30 maja 2019, 23:09

Witam Wszystkich :)

Jako że jestem nowym użytkownikiem tego forum i jest to mój drugi post zaraz po przywitaniu proszę o Waszą pomoc odnośnie nowego wyboru jakim będzie albo nowy Sportage IV w wersji M z pakietem Smart z silnikiem 1.6 benzyna albo przesiadka na nowego Kadjara z silnikiem 1.3 TCe turbodoładowany 140 KM wersja Easy Life z dodatkową gwarancją 5 letnią światłami Led Pure Vision utrzymywaniem pasa ruchu czytaniem znaków drogowych i wiele innych opcji... i teraz po krótce co wybrać wolnossącego Sportka w wersji j.w czy iść w nowego Kadjara.

Żeby było ciekawiej dodam że obecnie jestem użytkownikiem Megane IV Grandtour w wersji Limited z 2018 roku też z silnikiem wolnossącym 1.6 115 KM i jakoś nie narzekam ale mam możliwość zamiany oczywiście na nowe salonówki tylko czy new Sportage czy new Kadjar ?

I jak to jest ze spasowaniem nowej Sportage czy jest na przyzwoitym poziomie oraz jak jest z ergonomią tego samochodu ? proszę o wszystkie za i przeciw

Dodam jeszcze że jechałem obydwoma i mam naprawdę wielki dylemat, z Sportage jest tak że 50 tysięcy biorę w ich kredycie a kadjara też 50 tysięcy ale w leasingu konsumenckim w PKO oczywiście obydwa na okres 5-6 lat finansowania

Pozdrawiam
Adrian

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: automaciek » 31 maja 2019, 11:45

Cóż, od strony technicznej osobiście omijam francuską myśl techniczną szerokim łukiem. Sądzę że ergonomia w Kia również będzie lepsza. No i utrata wartości używanego auta, polecam sprawdzić....

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: norbert_p1 » 31 maja 2019, 14:51

Raczej bym wybrał kadjara z turbiną i fajnymi i dobrymi ledami z przodu. No chyba, że weźmiesz kijankę z 1.6 t-gdi i w wersji L. 1.6 bez turbo w kijankach to zdecydowanie za mało. No chyba, że tylko do miasta. W takim wypadku wystarczy.
Kadjar po lifcie jest lepiej zrobiony. Podobno.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: mich_biel » 01 cze 2019, 14:44

Ja bym brał silnik z turbo bo jestem do takiego przyzwyczajony, natomiast wykonanie i jakość to ja sprawdzam organoleptycznie tzn. dotykam, macam, jazda próbna itp. To że gdzieś ktoś w teście napisze o jakości jakiegoś samochodu trzeba samemu zweryfikować. Udanego wyboru. Łatwo nigdy nie jest wybrać. Wiem to po sobie.

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: gwidon » 03 cze 2019, 21:13

Witam dzięki za opinie a powiedzcie mi jeszcze na co należy zwrócić uwagę przy zakupie Sportage bo jednak zdecydowałem się właśnie na niego bo Kadjar niestety nie kwalifikuje się w ogóle bo nie dość że drogo wychodzi kredyt to warunki leasingu dla mnie są jeszcze gorsze tak czy inaczej wygrał Sportage i to jego zamawiam więc prośba do Was jak jest z jego awaryjnościa ewentualnie jakie posiada choroby w 2019 roku czy jest coś na co szczególnie muszę zwrócić uwagę? Dzięki

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: gwidon » 09 cze 2019, 16:53

Czy ktoś odpowie? Chodzi mi ogólnie o awaryjność tego modelu, czy takowa istnieje? Silnik 1.6 GDi.
Przymierzam się do zamówienia :bzik:

marcinli
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6 gdi

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: marcinli » 09 cze 2019, 20:55

Nie jest zbytnio awaryjny, bierzesz nowe auto 3 lata gwarancji na wszystko 7 Na silnik I skrzynie. Jeździć I się cieszyć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: norbert_p1 » 09 cze 2019, 22:13

Jeździłeś tą kijanką z tym silnikiem? Ja mam 2.0 i 166 KM... Wg mnie ta moc jest ledwo wystarczająca. Spalanie zawsze 10+ na 100 km. Nie wyobrażam sobie tego auta z 1.6 bez turbo... No ale, ktoś to kupuje...

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Przesiadka z Megane IV Grandtour na Kia Sportage IV albo Nowego Kadjara

Postautor: tomekdriver » 10 cze 2019, 10:29

Też uważam podobnie mam co prawda diesla i z benzyną nie ma co porównywać ale uważam że to auta jest na tyle ciężkie że mniejsze moce nie mają sensu spalanie , męczenie się a gdzie przyjemności :)?

Może zamiast nówki jakiś używany egzemplarz ale z mocniejszym silnikiem ?

Ps. Ja też przesiadłem się z Francuski na Koreankę :) Z perspektywy czasu na pewno Laguna była o niebo wygodniejsza szczególnie na dziurach mimo to nie żałuje zmiany (no może czasami jak przyjdzie mi pojeździć po naprawdę bardzo dziurawych odcinkach).
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap