Yanosik - wasze opinie

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.
Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Yanosik - wasze opinie

Postautor: cisco » 10 lut 2013, 21:44

Witam,
Jakie są wasze opinie o programie Yanosik? pomaga czy to tylko taki zbędny gadżet?
proszę o jak najwięcej informacji.
Pozdrawiam 8-)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: Zibi70 » 10 lut 2013, 21:59

Używam Yanosika na jednym z telefonów. Korzystam głównie z ostrzegania o fotoradarach, bo ostatnio nastawiali tego ścierwa w różnych miejscach i kiedy jeździ się okazjonalnie w różne rejony miasta łatwo się zapomnieć. Pomocniczo korzystam z nawigacji, która faktycznie analizuje natężenie ruchu i kieruje tak by ominać co większe korki. Aplikacja jak dla mnie przydatna i całkiem, całkiem działa. Trochę upierdliwe komunikaty o patrolach w okolicy - w mieście niewiele z nich pożytku, ale poza miastem moga ocalić parę stówek.
Aplikacja jest bezpłatna więc jak za tę "cene" uważam, że jest bardzo dobra.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: ZygJe » 10 lut 2013, 22:22

Całkowicie zgadzam się z przedpiscą :)
Zacząłem używać Yanosika ~3m-ce temu bo nie nadążałem już za nowymi fotoradarami. Dodatkowy bonus to info o suszarkach (często na wyrost ale nie przeszkadza zbytnio), a także raz uratował mi tyłek gdy Straż Wiejska ustawiła się ze "śmietnikiem".
Aktualnie w zasadzie program zawsze włączony gdy gdzieś jadę, i IMO bardzo przydatny - za tą cenę :) w 1000% do polecenia
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: karolina » 11 lut 2013, 21:10

te same informacje są np. w automapie.(o fotoradarach)
jak uzywasz zstawu glosnomowiacego to będziesz słyszał wszystkie informacje w glosnikach podczas rozmowy przez ten zestaw.

Mnie to deneruje bardzo...
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: ZygJe » 11 lut 2013, 21:41

@karolina
W Automapie i owszem są fotoradary stacjonarne ale.... nie ma przenośnych (tylko jeszcze bardziej upierdliwe co chwilę - "możliwy radar") a także brak info o patrolach z suszarką. Używałem Automapy (i nadal używam do nawigacji) do czasu Yanosika :)
Nie jesteś skazana na słuchanie przez głośniki komunikatów - wystarczy w ustawieniach BT w telefonie w ustawieniach parowania ze SPORTAGE odhaczyć (włączająca się "z automatu" przy parowaniu) funkcje "Urządzenie audio - przesyłanie dźwięku/multimediów" lub coś podobnego. Powinno pozostać tylko "zestaw głośnomówiący" i "zdalny dostęp do książki telefonicznej" wtedy będziesz mieć komunikaty odtwarzane przez głośniczek telefonu.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: cisco » 14 lut 2013, 18:29

Zainstalowałem,
zrobiłem krótki test przez 2 dni i jestem bardzo zadowolony, Super sprawa :D
Mam nadzieję że pójdą trochę w kierunku rozbudowy navi no i brakuje mi wersji tzw Premium bez tych wkurzających reklam.
Ogólnie daję ocene 8/10 i widze ogromny potencjał tej apki.
W ten weekend wypad na południe Polski i test. jeżeli przejdzie go pomyślnie to rozstanę się z AutoMapą :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: puder12 » 14 lut 2013, 22:15

Korzystałem rok temu przez tydzień. Faktycznie przydatne, ale uważam że nic nie zastąpi CB. Nie tyko można się dowiedzieć o radarach, nieoznakowanych radiowozach, ale także o wypadkach itd.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: cisco » 14 lut 2013, 22:30

Yanosik ma dokładnie takie same funkcje, wszytko zależy od ilości użytkowników czyli popularności.
Jak CB miałby tylko niewielki procent użytkowników to nie byłoby pomocne. :lol:
Przynajmniej od używania Yanosika nie więdną uszy jak ma to miejsce w przypadku CB. [zlosnikok]
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: puder12 » 14 lut 2013, 22:51

To prawda - z dzieciakami jak się jedzie to strach CB załączyć :lol:

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: cisco » 20 lut 2013, 01:26

Test na dystansie ok 850 km - zaliczony :oki:
Niektóre alerty trochę na wyrost szczególne o fotoradarach, ale żaden patrol z suszarką mnie nie zaskoczył, a stało ich sporo.
Nawet zostałem ostrzeżony o fotoradarze ustawionym przez Straż Wiejską za słupkiem. I przez to zostało kilka 100 w kieszeni.
Bardzo pomocna aplikacja, i będę na pewno używał ;D
Jeżeli chodzi o Navi to wyznaczanie trasy nie jest jeszcze na poziomie AutoMapy i trochę szwankuje.
pozdrawiam 8-)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: AdamAki » 27 sty 2016, 23:30

Trochę odgrzebię stary temat coby nowego nie zakładać. Sorki :)
Nie mogę uzyskać komunikatów z Yanosika na mojej nawigacji fabrycznej. Yanosik uruchamia się jak tylko telefon połączy się z radiem i zamyka po wyjściu z samochodu a komunikatów ani słychu ani widu. Jak jest połączony z radyjkiem to nie wydaje nawet na telefonie ostrzeżeń. Pozostałe funkcje jak zestaw głośnomówiący, odtwarzanie mediów z telefonu działają bez zastrzeżeń. Wypróbowałem prawie wszystkie ustawienia w Yanosiku i to bez skutku. Ma ktoś na to jakiś patent?
A telefon to Xperia Z1.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: Thomaster » 28 sty 2016, 11:22

Też miałem kiedyś podobny problem z dźwiękami w Yanosiku - pomogła zmiana trybu "Kanał audio" na "Alarmy" oraz ustawienie w opcjach Bluetooth "Zestaw głośnomówiący" na "OFF". Sprawdź czy zadziała.

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: AdamAki » 28 sty 2016, 11:35

Dzięki sprawdzę.

Thomaster pisze:Też miałem kiedyś podobny problem z dźwiękami w Yanosiku - pomogła zmiana trybu "Kanał audio" na "Alarmy" oraz ustawienie w opcjach Bluetooth "Zestaw głośnomówiący" na "OFF". Sprawdź czy zadziała.


Po testach :( niestety nadal nie ma komunikatów z Yanosika na radyjku.
Przy wyłączonych opcjach w Yanosiku "Zestaw głośnomówiący" dźwięk ostrzeżeń dochodzi tylko z telefonu. Sprawdziłem już wszystkie (chyba) kombinację ustawień i bez skutku.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: kjs62 » 01 kwie 2016, 12:14

Próbuję Yanosika jako taki all in one tzn rejestrator, antyradar i nawigacja no ale cóż wiele tej aplikacji jeszcze brakuje.
Nawigacja jest bardzo drętwa wytycza dziwne trasy dalekie od optymalnych (testy robię na obeznanym terenie).
Rejestrator też pozostawia nieco do życzenia brakuje np. przycisku zachowania nagrania a bez tego może ono ulec nadpisaniu.
Ostrzeganie częściowo działa a częściowo cóż zdarzyło się że nie ostrzegał przed stacjonarnym fotoradarem a tego nie powinno być.
Aplikacja nafaszerowana jest też jakimiś bezsensownymi Orlenami i reklamami.


Testowałem tez Ryśka - to już jakieś nieporozumienie w kwestii rejestracji jakość 640x480 a telefon nagrywa nawet w FHD.
Żadnych "misiów" nigdy nie zobaczył.

Teraz testuję rejestrator DailyRoadVoyager -nagrywa nawet fajnie z dobrą jakością i ma wszystko co potrzeba ale ten nie ma nawigacji - niby jest z tej samej firmy NaviRoad ale płatna a to bezsens jeśli jeździ się sporadycznie w nieznane trasy.

Pobrałem Here Maps z uwagi na możliwość pobrania i używania map offline - możliwe że te 2 aplikacje spełnią moje oczekiwania aczkolwiek już widzę, że choćby do Auto Mapy niestety płatnej temu Here Maps nieco brakuje.

kasia25
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:00
Czym jeżdzę: KIA sportage
Lokalizacja: Katowice

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: kasia25 » 29 lip 2016, 10:46

No czasami zacina.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Yanosik - wasze opinie

Postautor: kjs62 » 15 lis 2016, 17:24

Po kilku dalszych podróżach z yanosikiem który przeszedł kilak upgradów przyznam że jest coraz lepiej.
Interfejs się poprawił, co najważniejsze omija korki i ostrzeganie przed niebezpieczeństwami rożnego rodzaju w trasie to bardzo duży atut.
Wciąż nawigacja szczególnie w mieście nie daje rady - prowadzi głównymi najbardziej zatłoczonymi szlakami tylko w przypadku poważnego zatwardzania generuje inną trasę. Sama mapa z tej nawigacji mizerna daleko jej do choćby google.
rejestrator też nie wiem czemu ogranicza się do HD a Daily Roads bez problemu obsługuje fullHD.
Niemniej tylko ta aplikacja jest takim kombajnikiem 3w1. Oby się rozwijała dalej.

Here Maps jakby nie widziała nowych dróg np nowej obwodnicy Łodzi - pomimo opcji online. Lipa na resorach.
Tak czy inaczej na zagraniczne trasy to jedyne co znam w opcji offline i mapami na karcie SD..

Nie ma więc jednej aplikacji dobrej do wszystkiego.


Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap