Odliczenie max. 6000zł! Jak to dokładnie jest?

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
superman6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:31
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi
Biały, L,18', SLS
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odliczenie max. 6000zł! Jak to dokładnie jest?

Postautor: superman6 » 23 kwie 2011, 19:18

Witam, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to dokładnie jest z tym odliczeniem!? Wiem że trzeba wypełnić jakąś deklarację, ale nie znam jej nazwy ani nic...
VeB

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Odliczenie max. 6000zł! Jak to dokładnie jest?

Postautor: soul » 23 kwie 2011, 21:16

Od kwoty podatku vat odliczasz/możesz odpisać 60% ale nie więcej jak 6000pln.
Czyli jeśli tego podatku vat jest np 5000pln na fakturze to możesz odliczyć 60 % tej kwoty. Analogicznie jeśli podatku vat na fakturze masz 100 000 to możesz odliczyć tylko 6000pln.
Plus tego jest taki, że po pół roku możesz sprzedać auto ze stawką podatku vat zwolniony.
Obrazek

superman6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:31
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi
Biały, L,18', SLS
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odliczenie max. 6000zł! Jak to dokładnie jest?

Postautor: superman6 » 23 kwie 2011, 22:37

A czy jest tak że jeśli odliczę te 60% czyli nie więcej niż 6000zł jednorazowo to mogę później dodatkowo od każdej faktury miesięcznej którą będę dostawał z leasingu dalej go odliczyć (zapłacić w kwocie netto)???
VeB

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Odliczenie max. 6000zł! Jak to dokładnie jest?

Postautor: color1 » 23 kwie 2011, 23:43

superman6 pisze:A czy jest tak że jeśli odliczę te 60% czyli nie więcej niż 6000zł jednorazowo to mogę później dodatkowo od każdej faktury miesięcznej którą będę dostawał z leasingu dalej go odliczyć (zapłacić w kwocie netto)???


proponuje dokładnie poczytać czym jest odliczenie vat od samochodów, bo jak się walniesz to skarbowy będzie nieubłagany :)
od każdej raty leasingowej odliczasz jak wspomniał przedmówca tylko 60% vatu a różnice pomiędzy tym co na fakturze (w poz. vat) doliczasz do pozostałej kwoty netto (w pozycji NP w książce podatkowej) tak aby kwota brutto zgadzała się z tym co na fakturze od leasingodawcy. jeśli chciałbyś już w pierwszym miesiącu odliczyć cały limit, leasingodawca musiałby naliczyć ci opłatę początkową w kwocie 43478 pln netto - wątpię że jest taka opcja
poza tym jest ryzyko, że skarbowy zakwestionuje ci takie jednorazowe odliczenie - wprawdzie to jednorazowy koszt początkowy uzyskania leasingu, ale urzędy skarbowe różnie to interpretują, mimo korzystnego dla podatnika orzecznictwa w naszym bałaganie podatkowym.

a jeśli już odliczysz jednorazowo ten limit, to w każdym kolejnym miesiącu księgujesz raty leasingowe w kwotach brutto (wpisując rzecz jasna całą nieodliczoną kwotę vatu w pozycji NP)

p/s adminie a skąd wziąłeś, że w takiej sytuacji sprzedajesz samochód jako zwolniony z vat ? poza tym jak chcesz sprzedać nie swoje (tylko leasingodawcy) auto ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Odliczenie max. 6000zł! Jak to dokładnie jest?

Postautor: soul » 24 kwie 2011, 09:34

Wątko -twórca nic nie pisze o leasingu w pierwszym poście a dopiero po mojej odpowiedzi. :chytry:
Pyta tylko o odliczenie vat od auta osobowego w firmie.
Obrazek


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap