Leasing

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Leasing

Postautor: krzysiek_kpk » 31 sty 2012, 07:52

Bardzo możliwe,
ale np mój kolega ze trzy miesiące temu jeszcze dostał kredyt hipoteczny w CHF, więc czasami zdarzają się okazje/wyjątki

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leasing

Postautor: kasia_mm » 31 sty 2012, 09:41

a kredytów hipotecznych udziela jeszcze jeden bank w Polsce - to się zgadza - ale leasgingu dla "maluczkich" juz nikt (zapewne wielkim firmom np transportowym moze się to udac po wielu trudach i udokumentowaniu dochodów/pracy za granicami ale ja mówię o przeciętnej działalności gospodarczej)

PS swoja droga to podziwiam tego kolegę - przy tym kursie franka brac hipoteczny - odwaga....

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Leasing

Postautor: Gery » 31 sty 2012, 13:20

kasia_mm pisze:zgadza się - tylko ja dam sobie rękę uciąć, że nikt juz w CHF leasingu nie daje :) w marcu ub roku już to ćwiczyłam [angry]



No Kasia dawaj rękę bo dostałem leasing CHF ( 3 dni poszukiwań ale było warto) ,i to na początku roku gdy kurs był 3.70 dziś juz jest po 3.50 i spada ( i wg mnie w perspektywie 5 letniego leasingu spadnie jeszcze znacznie) wiec juz jestem grubo do przodu a wszystko przed mną :D

Wogóle to smieszy mnie troche taki owczy pęd , jak CHF był po 1.90PLN to wszyscy brali kredyty tylko w CHF a ja sie tylko pukałem w głowę i ostrzegałem że to szleństwo, jak CHF był po 3.70PLN to wszyscy sie pukali w głowę i mówili "co ty robisz??? bierz tylko w PLN!!" a ja sie tylko śmiałem i szukałem Banku co mi da leasing w CHF po tym super kurise i znalazłem a teraz samochodzik sie spałaca sam :D
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leasing

Postautor: kasia_mm » 31 sty 2012, 15:49

więc ręka stracona:( powiesz jaki leasing lub bank?

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Leasing

Postautor: Gery » 01 lut 2012, 09:49

Nie wiem czy to nie bedzie reklama albo jakies złamanie ACTA ale co mi tam :lol: BRE Leasing czyli BRE Bank - a wiec nie jakaś firma-krzak.
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Qbass
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 01 sty 2011, 09:51
Czym jeżdzę: Sportage 3, 2.0 DOHC XL, Techno Orange

Re: Leasing

Postautor: Qbass » 17 gru 2012, 08:40

Właśnie rozglądam się za leasingiem. Póki co najlepszą ofertę mam Raiffeisen banku, 45% wpłaty własnej na 3lata 109,44%, rejestracja 350zł netto, co o tym myślicie, da radę wyciągnąć coś lepszego? Dodam, że leasing w PLNach.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Leasing

Postautor: cisco » 17 gru 2012, 09:47

Witaj,
w kwestii leasingu, ja robiłem tak, że przesyłałem najkorzystniejszą ofertę do konkurencyjnej firmy a oni chcąc pozyskać klienta zawsze obniżali pierwotną propozycję, oczywiście do pewnego momentu :D
Ja wybrałem nie najtańszy leasing, ale przeważyły inne kwestie, np GAP wliczony w ratę, bardzo dobre assistance w 3 warinatach.
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leasing

Postautor: kasia_mm » 17 gru 2012, 14:12

robiłam tak samo jak Cisco- oferta pierwotna przesłana do konkurencyjnego leasingu, odpowiedz z niższą ceną i spowrotem do pierwszego i tak parę razy - udało się zejść o kilka procent:)

Raiffeisen jest (był dwa lata temu) bardzo czuły na oferty VB Leasing to tak ku uwadze do kogo wysyłać prośbę o reofertę :)

Qbass
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 01 sty 2011, 09:51
Czym jeżdzę: Sportage 3, 2.0 DOHC XL, Techno Orange

Re: Leasing

Postautor: Qbass » 18 gru 2012, 15:11

Dziękuje za odpowiedzi, jednak czy możecie mi powiedzieć tak lub nie na pytanie czy oferta od Raiffesiena jest dobra?

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Leasing

Postautor: cisco » 18 gru 2012, 15:49

Żeby się wypowiedzieć na 100% potrzeba więcej danych. Jeżeli chodzi o całkowite oprocentowanie 109% to jest całkiem dobrze.
Myślę że możesz spokojnie jeszcze coś wynagocjować, dokładnie zapoznaj się z ogólnymi warunkami leasingu, i przeczytaj jakie są jeszcze dodatkowe koszty.
pozdrawiam 8-)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Qbass
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 01 sty 2011, 09:51
Czym jeżdzę: Sportage 3, 2.0 DOHC XL, Techno Orange

Re: Leasing

Postautor: Qbass » 18 gru 2012, 15:54

Podobno, tylko koszt rejestracji (350złnetto) i oczywiście ubezpieczenia auta, jutro jadę negocjować, jak ktoś ostatnio brał podobny leasing, proszę napisać co ugrał :)

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Leasing

Postautor: makak » 13 lut 2013, 18:13

A czy ktoś z was korzystał z Santandera, który domyślnie proponują w salonie? Szczerze mówiąc zawiodłem się mocno na proponowanych warunkach:

24 miesiące, 82.000 PLN brutto
pierwsza wpłata: 45%
wykup: wiadomo - 19%
suma opłat: 110,08%
GAP miesięcznie: 66,02 PLN
Pakietowa polisa OC+AC (nawet nie pytałem jeszcze gdzie): 2579 PLN

Mocno się zastanawiam, czy przy takich warunkach szukać lepszej oferty, czy olać to wszystko i po prostu zapłacić gotówką i nie musieć bujać się z firmą leasingową. Jak sam sobie wyliczyłem OC+AC u mojego obecnego ubezpieczyciela (AXA Direct), to wyszło mi 1950 PLN za najszerszy pakiet.

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Leasing

Postautor: mike » 24 mar 2013, 15:46

makak pisze:A czy ktoś z was korzystał z Santandera, który domyślnie proponują w salonie? Szczerze mówiąc zawiodłem się mocno na proponowanych warunkach:

24 miesiące, 82.000 PLN brutto
pierwsza wpłata: 45%
wykup: wiadomo - 19%
suma opłat: 110,08%
GAP miesięcznie: 66,02 PLN
Pakietowa polisa OC+AC (nawet nie pytałem jeszcze gdzie): 2579 PLN

Mocno się zastanawiam, czy przy takich warunkach szukać lepszej oferty, czy olać to wszystko i po prostu zapłacić gotówką i nie musieć bujać się z firmą leasingową. Jak sam sobie wyliczyłem OC+AC u mojego obecnego ubezpieczyciela (AXA Direct), to wyszło mi 1950 PLN za najszerszy pakiet.

Też mam oferty różne , planuję leasing w maju i wysyłam zapytania , Santander to chyba ma tą markę pod skrzydełkiem bo nawet dają upust 3.5% od wartości auta pod warunkiem finansowania u nich , oferta kusi , moje zapytania były takie
wartość auta 80tyś brutto
wpłata 25%
leasing 47m/c

BRE-111,4%
Getin - 111,86%
Euquipment Finanse Leasing - drogi
VB-Leasing tani nie jest alema dobre opinie

Masterlease wpłata 30% i nie jest tak tanio

EFL - za krótko jest działalność

Nie wiem ale Santander jest w każdych / chyba / salonie KIA więc nd nim się zastanawiam , potem VB-Leasing
Nie wiem nic na temat GAP ale widzę że to też kosztuje i mnie nie ominie
Czy ktoś może mi napisać jaki jest okres oczekiwania na auto po podpisaniu umowy o leasing ?

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Leasing

Postautor: cisco » 24 mar 2013, 16:42

Witaj,
ja wybrałem BRE i jestem bardzo zadowolony, mam GAP wliczony w ratę za kilka złotych miesięcznie.
Mają też super Assistance.
Jeżeli chodzi o formalności leasingowe to kwestia 2-3 dni roboczych.
W moim przypadku było tak:
złożyłem wniosek leasingowy razem z dokumentami firmowymi, potem umowę dostałem mailem, po zapoznaniu pojechałem na podpisanie.
Resztę załatwiał leasing z dealerem (kwestia rejestracji itp)
myślę że na spokojnie w tydzień to ogarniesz :D
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Leasing

Postautor: mike » 24 mar 2013, 17:16

Mam ofertę z BRE i byłem raczej skłonny do niej ponieważ firmowe konto mam w mBank - to chyba ta sama grupa , co do całości kosztów leasingu w BRE to są one nastepujące
wartośc auta 80tyś brutto
wpłata 25% , raty 35 miesięcy - całość 108%
raty 47 miesięcy - całość 111,4%
jak widać to dobra oferta ale czy załatwiałeś wszystko ok-line ? czy lepiej udać się do oddziału BRE / mam 200m /
chyba nie robią problemów z minimalnym okresem działalności przy tej wpłacie bo by mi nie odpisali
Właśnie chodzi o ten GAP , większość chce indywidualnej wpłaty
Mam pytanie co do załatwiania , szukałeś salonu sam ? jak to się odbywa , jedziesz , wybierasz auto,model
i jakaś zaliczka u dealera ? czy rozmawiasz wyłącznie z bankiem ? pytam bo na leasing zdecydowałem się nie dawno
i nic na razie o tym nie wiem jak się to odbywa do czasu odbioru auta , jakiego województwa są rejestracje ?
Dostałem mailem od nich jakieś formularze
weksel,deklaracja,załączniki jakieś , umowa leasingu,dane osobowe,jakieś oświadczenia, ogólne warunki leasingu , to wszystko BWR wysłał mi w mailu w załącznikach

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Leasing

Postautor: cisco » 24 mar 2013, 23:51

Ja najpierw wybrałem salon, złożyłem zamówienie, wpłaciłem zadatek.
Potem załatwiałem leasing.
Ja umowę podpisywałem bezpośrednio w centrali Leasingowej BRE.
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Leasing

Postautor: saber » 25 mar 2013, 00:13

Jeszcze nie dawno przekonywałem do Santandera, to w tym banku kredytowałem swój pierwszy samochód więc zdecydowałem się finansować zakup również Sportage... I to był błąd :(... Jak płacisz raty w terminie to wiadomo - nawet nie pamiętasz gdzie finansujesz :) Problem pojawia się jak się spóźnisz z zapłatą - niestety może zdarzyć się każdemu. To co wyprawia ten bank w głowie się nie mieści. Próba rozmowy z pracownikiem banku skończyła się awanturą - absolutny brak kultury, nie słuchają w ogóle co masz do powiedzenia - klepią reguły, przekrzykując Cię. Gówniarze, którzy nie mają pojęcia z kim rozmawiają po drugiej stronie i każdego traktują jak śmiecia. To nie wszystko - korzystają również z zewnętrznych firm windykacyjnych (typu EOS KSI) - ich działania kwalifikują się pod sąd. Oprócz ubliżania, wydzwaniają po sąsiadach i wzywają do natychmiastowego kontaktu! Brak słów. Do tego wszystkiego horrendalne koszty upomnień ... Żałuję tej decyzji każdego dnia i przestrzegam przed tym bankiem!

Dla porównania - mam inny produkt finansowy w ING, zupełnie inna jakość i kultura obsługi. W razie opóźnień, sami dzwonią, proponują przedłużenie terminu płatności, nawet do miesiąca czasu (!) wówczas nie naliczają żadnych opłat typu koszty upomnień czy windykacji.

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Leasing

Postautor: makak » 25 mar 2013, 19:48

Ja ostatecznie skusiłem się na EFL. Przy wpłacie 20% i leasingu na 2 lata wychodzi to 107,1%, z wliczonym GAP w wariancie fakturowym, do tego zwolnili mnie z opłaty za ubezpieczenie zewnętrzne (wziąłem salonowy Allianz). Mam mieć też dodatkowo zwrot 1% wartości auta (netto) przy dokonywaniu płatności przez konto w Credit Agricole. Warunki chyba całkiem ok, najlepsze z tych które udało mi się znaleźć. Do tej kwoty zbliżył się jeszcze tylko Getin Leasing. Wybierałem spośród tych dwóch firm, bo tylko one oferowały 23 czynsze, czyli jest duża szansa, że trzecie ubezpieczenie wykupię już sobie absolutnie prywatnie na wykupione z leasingu auto.

Zobaczymy jak będzie, ale ponieważ planuję płacić terminowo ;) mam nadzieję że będzie ok...

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Leasing

Postautor: mike » 25 mar 2013, 20:07

Jak miałem działalność też brałem ELF i wszystko było ok do samego końca , teraz działalność jest na córkę od 2013r i na ELF nie ma szans , minimum rok działalności , czekam jeszcze na ofertę Raiffeisen Leasing - właśnie w przygotowaniu , drażni mnie ubezpieczenie auta , wszedzie walą grubo ponad 3000zł za pakiet / wartośc auta 80tyś brutto - 1.6 GDI XL Black Pearl / ale nie w Santander , tu jest 2,7% więc nieco ponad 2100zł a to spora różnica , nie wiem jak z GAP , jak to się dokupuje w innej firmie nie będąc właścicielem auta ? w końcu to leasingodawca nim jest

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Leasing

Postautor: cisco » 25 mar 2013, 20:23

Mike,
jeżeli chodzi o ubezpieczenie to bierz ofertę salonową, jest najbardziej korzystna :D
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Leasing

Postautor: mike » 25 mar 2013, 20:48

Jeżeli tak się da to pewnie że będę brał tańszą opcje + GAP , ciekawe dlaczego specjalista ds. sprzedaży samochodów

dał mój telefon osobie zajmującej się leasingiem z Raiffaisen a nie z Santander'a - Santander to partner Kia w Polsce.Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to wynosi ono 2.7% i nie ma zwyżki za wiek.


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap