ubezpieczenie auto szyby

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

ubezpieczenie auto szyby

Postautor: kasia_mm » 06 kwie 2011, 16:13

w pakiecie od dealera nie ma dodatkowego ubezpieczenia auto-szyby... probowalam dzis dokupic to osobno z PZU aczkolwiek w regulaminie ubezpieczenia jest zapis o tym ,ze ubezpieczenie obejmuje tylko zamienniki a nie oryginalne szyby - co w przypadku auta na gwarancji calkowicie odpada:( mysle, ze dlatego pakiet od dealera tego zapisu nie posiadał ...:(

czyli w sytuacji gdy ktos nam (tfu tfu) wybije szybe - pozostaje tylko AC? czy ktoś z Was spotkał się z analogiczną ofertą na szyby u innego ubezpieczyciela niz PZU?

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: RobaL » 06 kwie 2011, 21:00

Ale sie usmialem :D Wczoraj mialem zalozyc taki sam watek, bo cos sie dowiedzialem ale nie do konca i chcialem tu podpytac :D Jednak nie mialem czasu napisac a dzis Ty mnie wyreczylas :) Ale do rzeczy. Wczoraj w firmie rozmawialismy o tym ubezpieczeniu z agentem, bo to akurat najlepsze ubezpieczenie jakie mamy. Na 5 samochodow objetych autoszyba 3x to wykorzystalismy ;) W tym ja robilem w ASO a nie na zamiennikach, ale to z winy PZU, bo nie dali odpowiedzi przez 14 dni od zgloszenia i naprawilem w ASO na wlasny koszt a oni zwrocili po wiekszej aferze zamiast 800zl - 1930zl :) W kazdym razie jak pytalismy agenta o to ubezpieczenie do kijanek to powiedzial, ze do tej pory nie proponowal klientom autoszyby w nowych samochodach, bo wiadomo jak salony podchodza do zamiennikow a jak wiesz PZU wymienia szyby na polskie odpowiedniki w swoich warsztatach (u mnie firma JAAN). Jednak teraz weszla w zycie dyrektywa UE (swieza sprawa), mowiaca o tym, ze mozna wymieniac w samochodzie czesci na zamienniki, jesli nie sa one objete gwarancja. Nie jestem ekspertem i nie potrafie sie fachowo wyrazic, wiec napisze lopatologicznie. Jesli kamien uderzy Ci w szybe, albo zuzyja Ci sie klocki hamulcowe to wiadomo, ze nie jest to wymiana na gwarancji, wiec zgodnie z ta dyrektywa mozesz wybrac dowolny punkt do naprawy (poza ASO) jak i rowiez dowolne czesci zamienne (porownywalnej jakosci) i nie tracisz gwarancji na samochod. W tej chwili na szybkiego poszukalem i zdaje sie, ze on mowil o tzw. nowym GVO - http://www.expert-roczniak.pl/aktualnosci/sewis-samochodow-na-gwarancji-bez-utraty-gwarancji W kazdym razie zaprzyjazniony agent ma sie dowiedziec wiecej co i jak z tym ubezpieczeniem i jak sie to ma do auta na gwarancji i ma sie z nami skontaktowac. Jak bede wiedzial cos wiecej na ten temat to dam znaka.
BTW kolega mial przygode z kamieniem i wymienial szybe w 3 miesiecznym Sportku. Koszt wymiany a ASO 4.000zl :wmur:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: kasia_mm » 06 kwie 2011, 21:15

o dzizas która szyba za 4 klocki? przednia?

zresztą co ja się dziwię - w listopadzie wywalili mi od dla zabawy w Ceedzie tylnią szybę - auto szyby nie miałam więc poszło z AC; koszt z wymianą 1500 (1100 oryginał + 400 robocizna w ASO, kwota juz brutto). Mimo tego ze miły pan z PZU wycenił na tą kwotę to małym drobnym maczkiem był też koszt zamiennika na który ja się zgodzić nie chciałam - wiec zapłacili mi 380 za zamiennik i 2 miesiące czekałam na resztę- oczywiście netto więc parę stów byłam w plecy:( dlatego też chcę koniecznie zawrzeć teraz dodatkowe ubezpieczenie...
jak bedziesz cos dokładniej wiedział - daj znać
ja swoją drogą napiszę do KMP z takim zapytaniem - i tez się odezwę co mi odpowiedzieli

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: RobaL » 06 kwie 2011, 21:27

Owszem, szyba czolowa 4 klocki :/
A wiecej cos moze bede wiedzial juz wkrotce, bo co prawda na swoj samochod bede czekal do wrzesnia, ale lada dzien powinny dojsc Sorento i mamy sie kontaktowac z tym agentem i on juz ma wiedziec dokladnie jak ta sytuacja wyglada. Ale moze szybciej Tobie odpowiedza z KMP. Mozesz im tez wspomniec o tym nowym GVO. Sam jestem ciekaw co odpisza.

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: maja123 » 07 kwie 2011, 11:36

Napisz czego się dowiedziałem jeżeli chodzi o ubezpieczenie Auto szyby w PZU bo takie mam.Jeżeli chodzi o szyby to rzeczywiście jest tam zapis o zamiennikach a dosłownie
§18. O technicznej możliwości naprawy albo wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby w ubezpieczonym pojeździe oraz o rodzaju szyby, która zostanie użyta do wymiany decyduje przedstawiciel PZU SA, przy czym do wymiany stosuje się szybę porównywalnej jakości do szyby, której dotyczył wypadek ubezpieczeniowy

Co tyczy gwarancji to jest tak jak napisał kolego Robal
Jesli kamien uderzy Ci w szybe, albo zuzyja Ci sie klocki hamulcowe to wiadomo, ze nie jest to wymiana na gwarancji, wiec zgodnie z ta dyrektywa mozesz wybrac dowolny punkt do naprawy (poza ASO) jak i rowiez dowolne czesci zamienne (porownywalnej jakosci) i nie tracisz gwarancji na samochod.

Gwarancje stracimy tylko na szybę ale w KIA bo np.Firma Jaan z którą ma podpisaną umowę PZU daje gwarancję na robociznę
•Klient otrzymuję bezterminową gwarancję na wykonaną usługę.

i 12 miesięcy na samą szybę.
Usługa dotyczy wszystkich szyb wymienionych w serwisach szyb samochodowych NordGlass. Gwarancja jest ważna przez okres 12 miesięcy od daty zakupu i wymiany szyby.

KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: kasia_mm » 07 kwie 2011, 11:40

pani w PZU powiedziała że jesli chce mieć gwarancje oryginalnych szyb to nie poleca tego ubezpieczenia - miala kilka przypadków kiedy klienci w dosc luksusowych autach żadali oryginałów - PZU się nie zgodziło i robili z AC

w obliczu tej nowej dyrektywy jednak się zdecyduję kupić to ubezpieczenie - napisałam juz do KMP żeby się ustosunkowali do ew. utraty gwarancji w takiej sytuacji - jak odpiszą, dam znać; tak czy siak ja kupuję to ubezp. bo wole wydać 70 zł niz potem dostac po kieszeni kilka stów albo i więcej:(

dodam jeszcze, ze troche poszperałam w necie i firma JAAN ma podobnież bardzo małą gamę szyb do nowych aut, są modele do których nie ma jeszcze zamiennikow od nich... jest tez spora grupa ludzi którzy narzekają na jakość tych zamienników...
znalazłam własnie analogiczną ofertę w Link4... zaraz się w to wgryzę i poczytam...:)

aktualizacja :
hehhe no to sie dowiedzialam w Link4 ze mam za nowe auto i oni takich mlodych nie ubezpieczaja - interesuje ich segment 6-15 letnich aut - jaja jakies :shock:

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: maja123 » 07 kwie 2011, 12:14

No ja już nie mam co wymyślać bo ubezpieczenie już mam,tak jak mówisz wydałem 100 zł a suma ubezpieczenia 4000 zł to nawet na orginał bym się załapał.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: kasia_mm » 07 kwie 2011, 12:40

pytanie do KMP:
Witam:)
Planuję doubezpieczyć auto (Kia Sportage rocznik 2011) dodatkowym pakietem auto-szyby w PZU SA. Jeden z zapisów regulaminu tego ubezpieczenia mówi o likwidacji szkody poprzez zamienniki tej samej jakości co oryginalne szyby (konkretnie są to szyby firmy JAAN). Moje pytanie dotyczy przypadku gdy szyba taka zostaje wymieniona nie w autoryzowanym serwisie KIA a w firmie JAAN i nie na oryginał a zamiennik - czy nie tracę takim ruchem gwarancji na auto?

z góry dziękuję za odpowiedz

odpowiedz:
Witam,

uprzejmie informujemy, że w przypadku dokonania naprawy poza siecią ASO KIA, gwarancja zostanie ograniczona o zakres naprawy.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542

Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o. przez Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o.

i moja odpowiedz:
czy moze Pan to rozwinąć? zakresem naprawy jest szyba która poddana zewnętrznemu czynnikowi np uderzeniu kamieniem zostaje wybita - czy ograniczając gwarancję mam rozumieć, ze dajecie gwarancję na to że wcześniej się nie zbije po takim uderzeniu?
Proszę o uściślenie w jaki konkretnie sposób gwarancja zostanie ograniczona, mam niestety wrażenie, ze odpowiedz Pańska jest automatycznym formularzem a nie ustosunkowaniem się do konkretnej sytuacji...

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: RobaL » 07 kwie 2011, 13:47

Jest jeden myk, ktory ja wykorzystalem i naprawilem w ASO. Cytuje z OWU Autoszyba PZU:

Kod: Zaznacz cały

§20.1. W przypadku:
1) gdy przedstawiciel PZU SA nie dokona naprawy lub wymiany szyby w ubezpieczonym pojeździe w [b]terminie 7 dni[/b] od dnia zgłoszenia w PZU SA zajścia wypadku ubezpieczeniowego i pozostawienia ubezpieczonego pojazdu do dyspozycji przedstawiciela PZU SA w celu wykonania usługi, lub
3) braku możliwości wymiany szyby przez przedstawiciela PZU SA (np. brak szyby porównywalnej jakości do szyby, której dotyczył wypadek ubezpieczeniowy)
[b]ubezpieczony może zlecić wykonanie usługi we własnym zakresie, a PZU SA zwraca ubezpieczonemu poniesione koszty naprawy lub wymiany szyby[/b].


Ja czekalem na PZU chyba 15 dni i w koncu wgryzlem sie w OWU i to znalazlem. Wlaczylem w telefonie nagrywanie, zadzwonilem, opieprzylem, dalem im 15min na zalatwienie sprawy. Po 15 min pojechalem do ASO i zamowilem szybe ;) Trzeba potem tylko oryginal faktury wyslac do nich i zwracaja kwote brutto. Ale jest drugi myk (pkt 3), jesli firma JAAN nie bedzie miala szyb do kijanek to tez mozna pojechac do ASO. Takze proponuje wykupic ubezpieczenie na 4000 za 100zl :) Ja pewnie tez tak zrobie. Najwyzej bede sie potem klocil z nimi ;) Uwielbiam takie akcje [hihihi]
A co do odpowiedzi KMP to mam wrazenie, ze tracisz gwarancje na szybe, ale skoro jest rozbita (a to nie podlega gwarancji) to i tak nie ma to znaczenia. Jedyny problem to montaz i ewentualne nieszczelnosci na co JAAN da 12 m-cy gwarancji. Pytanie co jak po 15 m-cach zacznie cos przeciekac a KMP sie wypnie, bo nie oni szybe kleili.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: kasia_mm » 07 kwie 2011, 14:25

dzięki Robal - też lubie takie akcje heheh i jakos na razie wychodze obronną ręką z nich...
jutro jade zawrzec ubezpieczenie a swoją drogą ciekawe co mi pan z KMP odpisze hehheheh

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: kasia_mm » 07 kwie 2011, 16:26

i jeszcze jedna odpowiedz:

Witam,

uprzejmie informujemy, że wszelkie usterki powstałe podczas montażu szyby, a także usterki spowodowane niewłaściwym montażem szyby lub powstałe w następstwie takiego montażu w nieautoryzowanej stacji obsługi nie są objęte gwarancją.
Przecieki wody w miejscu mocowania przedniej szyby, usterki spowodowane tymi przeciekami (zawilgocenia, zwarcia, korozja itp.) oraz następstwa tych usterek nie będą usunięte bezpłatnie na koszt gwaranta.
Gwarancją nie jest objęta również sama szyba.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542

Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o. przez Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: RobaL » 07 kwie 2011, 19:56

Czyli tak jak sie domyslalem. Ja w kazdym razie i tak to ubezpieczenie wykupie a w razie czego bede kombinowal, zeby naprawic to w ASO na oryginalach ;) A jak sie nie uda to wpadlem na inne rozwiazanie. Kupic zamiennik tam gdzie PZU wskaze (czyli pewnie JAAN za 50% ceny oryginalu) a montaz zlecic ASO. Wielkiej roznicy w robociznie zapewne nie bedzie a gwarancja na montaz wtedy zostanie.

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ubezpieczenie auto szyby

Postautor: maja123 » 08 kwie 2011, 07:55

Z tego co czytałem na stronie firmy Jann (Nord Glass) to gwarancja na szybę 12 miesięcy a na usługę gwarancja jest bezterminowa.A tak jak już zauważyliście to i tak jak pojedziesz do ASO z uszkodzoną szybą mechaniczni to i tak zrobią to na Nasz koszt.To wolę stracić 100 niż 4000. :D ale oby nie było to ubezpieczenie potrzebne czego sobie i Wszystkim życzę. [ura]
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap