Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

Postautor: adamu » 20 lip 2017, 03:04

Witam ,
wczoraj na parkingu ktoś cofając uderzył w tylni plastikowy zderzak zostawiając dziurę po haku , oczywiście sprawcy nie ma kamer również , pozostało mi sprawę załatwić poprzez AC i moje pytanie brzmi: czy jest jakaś różnica jeśli samochód mam w leasingu (ubezpieczenie załatwiałem poprzez mojego doradce) i czy lepiej wstawić auto do serwisu,żeby dokonali naprawy czy poczekać na rzeczoznawce dostać odpowiednie środki i zakupić owy zderzak w ASO i wymienić (samemu ewentualnie w serwisie) . Jeżeli ktoś posiada stronę z numerami części do KIA to byłbym wdzięczny , ponieważ chcę wysłać zapytanie jaka jest cena za plastikowy tylny zderzak , z góry dziękuje za pomoc.

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

Postautor: sxill » 20 lip 2017, 10:04

Jeśli masz leasing to do niego zgłaszasz szkodę i on załatwia naprawę szkody. Nie zgłaszasz nic samemu do ubezpieczalni.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

Postautor: Owca007 » 20 lip 2017, 11:06

Na koniec montujesz kamery w aucie żeby nie daj Boże w przyszłości potępić takie zachowanie innych. Zawsze patrz czy w jakimś innym aucie obok nie widać zamontowanej kamery. Do mnie ostatnio tak poszedł Pan i zapytał czy to działa powiedziałem, że tak i dzięki temu znalazł Panią która cofnęła mu w drzwi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

Postautor: MAJKI4MOZA » 30 sty 2018, 11:22

Owca, masz zamontowane takie kamery (kilka) ? Mam na myśli, że nagrywają otoczenie, a nie tylko do przodu podczas jazdy. Zasilanie możliwe stale z akumulatora czy jest jakieś zabezpieczenie układu elektrycznego, które po np. 20 minutach odcina odbiorniki by nie doprowadzić do rozładowania aku ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

Postautor: Owca007 » 30 sty 2018, 14:53

Zabezpieczenie z mio powerbox, że jak na akumulatorze napięcie spadnie poniżej 11,6V to wtedy wyłączy inaczej nagrywa cały czas, a jak auto stoi na postoju to nagrywa na detekcję ruchu. Ale akumulator 100Ah i fakt, że kamerki w sumie w stanie parking mode pobierają jakieś 70mA to długo by musiało stać nieruszane, żeby coś się zadziało- rozładowało.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie AC szkoda - pytanie.

Postautor: MAJKI4MOZA » 30 sty 2018, 16:07

OK, dzięki, to po szczegóły zgłoszę się na PW :)


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap