Koniec leasingu a ubezpieczenie

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Koniec leasingu a ubezpieczenie

Postautor: color1 » 24 lip 2012, 20:59

Czołem, pytanie do tych obeznanych w leasingach i ubezpieczeniach - mam taka sytuację: z końcem sierpnia kończy mi się leasing (dostanę z końcem miesiąca fakturę wykupu ale biorę na osobę fizyczną gdyż nie chce brać tego auta w środki trwałe) natomiast z dniem 20 sierpnia kończy mi się pakiet ubezpieczeniowy i muszę go przedłużyć. Sęk w tym, że przedłużając nadal wskazuję właściciela jako leasingodawcę (na raptem 10 dni) i tu mam problem jak ugryźć ten temat, bo chciałbym wziąć lepszą ofertę na osobę fizyczną (ale akurat leasingodawca nie honoruje ubezpieczeń np. w axa direct) jeśli wezmę przedłużenie pakietu od leasingodawcy to zaraz będę musiał wnioskować o zmianę w danych właściciela pojazdu... i nie wiem czy nie dopłacę w tych okolicznościach.
Podpowiedzcie proszę jak bezboleśnie i najmniejszym kosztem załatwić tą sprawę, nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu aby potem nie było za późno z terminami (i aby nie nadziać się na jakieś dodatkowe opłaty z tym związane)

Dzięki.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec leasingu a ubezpieczenie

Postautor: desto » 25 lip 2012, 10:43

Sprawdziłeś oferty ubezpieczenia na okres krótszy niż rok. Minimum to chyba 15 dni lub miesiąc. Potem zawrzesz nową na cały rok. Ale pogadaj z ubezpieczycielem.
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec leasingu a ubezpieczenie

Postautor: kasia_mm » 25 lip 2012, 11:30

ubezpieczenia możesz zawrzeć na minimum 2 tygodnie z tego co ja się orientuję

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Koniec leasingu a ubezpieczenie

Postautor: Zibi70 » 25 lip 2012, 11:54

Tak - ale to nie dotyczy OC - tu są określone warunki zawarcia ubezpieczenia krótkoterminowego ale... OC chyba przechodzi na kolejnego właściciela. AC to co innego - trzeba szukać oferty krótkoterminowej - ale są takie (podobno)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec leasingu a ubezpieczenie

Postautor: desto » 26 lip 2012, 00:53

Co do AC, bo z OC chyba nie ma problemu, część towarzystw wyklucza z krótkoterminowej ochrony (30 dni) ubezpieczenie ryzyka kradzieży. To może być problem przed zaśnięciem :-). Niemniej, jak radziłem, pogadaj przede wszystkim z ubezpieczycielem, najlepiej z kilkoma.
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Koniec leasingu a ubezpieczenie

Postautor: color1 » 30 lip 2012, 02:47

OK, dzięki, zacznę od pytań do kilku TU.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap