Kurcze szok........Proama!?

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
danek2007
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012, 10:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 L Dark Gun SLS
Lokalizacja: Warszawa

Kurcze szok........Proama!?

Postautor: danek2007 » 07 lip 2012, 09:32

okolo wrzesnia zamierzam odebrac sportka z salonu w warszawie wiec zaczelem interesowac sie ubezpieczeniem zarowno OC i AC razem w pakiecie obdzwonilem prawie wszystkie mi znzane tow.ubezpieczeniowe widelki miedzy 2300 a 30000zl ale byly rowniez perelki po 4000zl,wiedzialem ze na ta operacje bede musial przeznzczy c okolo 2500zl.Jednak wczoraj zadzwonilem do Proamy i konsultant wyliczyl mi OC razem z Ac na sume 1900zl normalnie szok zapisal moja kalkulacje i przeslal na maila spokojnie sprawdzilem kazdy punkt polisy i nie znalazlem zadnego haczyka.Dostalem na OC 70% znizki(wszedzie daja 60% oczywiscie za bezszkodowa jazde) na AC rowniez 70% znizki,ubezp.jest bez wkladu wlasnego ma inne "gadzety" takie jak dowoz paliwa,holowanie,auto zastepcze i inne tam pierdoly,jednak na pytanie jak mi ukradna auto za pol roku to pan grzecznie mi powiedzial ze niestety nie dostane calej kwoty z faktury a wartosc auta na dzien kradziezy,przynajmiej nie mydlil oczu w tym temacie ,moze macie doswiadczenie z tym ubezpieczycielem 1900zl za pelen pakiet chyba warto.

anek
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:48
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE III XL
2.0 184KM
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: anek » 07 lip 2012, 11:55

Również się interesowałam AC na auto ale po rozmowie ze znajomą, która siedzi w tym jednoznacznie mi odradziła.. Przynajmniej ja mialam tak, ze oprócz tego AC za okolo 2000 zl trzeba by dokupic pakiet szyb itd.. Poza tym 1 auto mielismy juz ubezpieczone na AC,mialo tez GPS i inne cudaw wianki. Zlodziej wykradl kluczyki z kieszeni marynarki i tyle widzielismy po 4 miesiacach auto. Nawet na monitoringu bylo widac kolo bankomatu jak wykrada kluczyki. Oczywiscie co na to AC? trzeba 2 PARY KLUCZYKOW!! i z odszkodowania dostalismy 0 zl :) tak wiec ja juz podziekuje tym wszystkim milym pana/pania , ktorzy proponuja AC a jak przyjdzie co do czego to cie maja w d... kolezanka teraz tez walczy z AC bo zamiast obiecany 6000 zl wyplacili jej nagle 2000 zl :shock:
Mam nadzieje,ze w twoim przypadku bedzie inaczej.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: Zibi70 » 07 lip 2012, 14:38

Cena za polisę to jedno a jakość obsługi i uczciwość przy likwidacji szkody, to drugie. Nie potrafię powiedzieć jak z tym jest w proama, ale jeśli coś jest tanie, to zwykle wychodzi drogo - cudów nie ma. Nie oznacza to też, że drogie ubezpieczenie będzie w przypadku problemu lepiej realizowane, ale...
Ja generalnie jestem w takich przypadkach bardzo ostrożny - wolę dołożyć parę złotych i korzystać z ubezpieczenia w firmie, która ma sprawdzoną opinię. Dlatego omijam wszelkie directy typu link4, Liberty Direct, itp. Zdecydowanie wolę towarzystwa, które nie są wirtualne czyli kontakt jest nie tylko przez infolinię, bo tam to sobie można tylko pogadać.
Sprawdź sobie w OWU czy masz wyłączoną odpowiedzialność w przypadku gradobicia, pożaru, zniszczenia pojazdu w wyniku zamieszek, ataku terrorystycznego itd. Większość ma wyłączone przynajmniej dwie ostatnie kategorie. Zważywszy na pogodę zwłaszcza ubezpieczenie od gradu warto mieć.
A na utratę wartości musisz dokupić sobie GAP.

Nic jednak nie ratuje przed sytuacją opisaną przez kolegę - do zgłoszenia kradzieży wszędzie chcą dwóch kluczyków. Zresztą... w zasadzie każdy ubezpieczyciel będzie szukał furtki by się wykręcić sianem od wypłaty odszkodowania i trzeba się przygotować na walkę o swoje. Różnice polegają na tym, że niektóre firmy zatrudniają nawet detektywów by udowodnić klientowi, że jest łosiem. [zlolta]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

danek2007
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012, 10:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 L Dark Gun SLS
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: danek2007 » 07 lip 2012, 15:27

Drodzy koledzy jeszcze auta nie ubezpieczylem napisalem tylko ze jest takie tow.ubezpieczeniowe ktore proponuje w miare porzodna cenke i przyzwoite warunki podobne do innych ubezpieczycieli na rynku.Ja rowniez jestem bardzo ostrozny w podejomwaniu takich decyzji najpierw sonduje duzo czytam opini na innych forach i ew. dopiero wtedy podejme decyzje ale macie racje skoro ktos proponuje niska cene to..............hm no wlasnie czy nie lepiej doplacic pare stowek wiecj i miec w miare spokojna glowe.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: ZygJe » 07 lip 2012, 21:58

TU nie ma prawa odmówić wypłaty odszkodowania jeśli utrata kluczyka była w wyniku przestępstwa a okoliczmości wykluczały możliwość bezzwłocznego poinformowania TU o tym fakcie. Czyli np. bezpośrednio po kradzieży kluczyka został skradziony pojazd. Sprawa w 100% do wygrania.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

anek
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:48
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE III XL
2.0 184KM
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: anek » 08 lip 2012, 11:17

oj i tu bys sie pomyslil :) my tez tak myslelismy. Zwlaszcza, ze to byla zorganizowana grupka, gdzie z tego samego parkingu godzine przed naszym autem poszlo BMW ,w ktorym bylo dziecko. Na szczescie dziecko zostało wysadzone na parking. Z tego co nas poinformowala policja wiadomo bylo,ze to nie 1 auto i nawet wiedzieli gdzie przekroczylo granice. Bylo duzo zgrzytow w tej sprawie, nawet nasz kochany detektyw sie tym zainteresowal. Niestety nie oddali nic po mimo zapewnien policji i dowodów, że to była kradzież. Jednak jak zawsze kochane AC gdzies tam w umowie mialo malutki szczegolik, ze trzeba miec 2 pary kluczykow !! Land cruiser to wtedy bylo okolo 45 auto w PL, wiec dlatego sie niem zainteresowali...

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: Zibi70 » 08 lip 2012, 12:13

Wychodzi na to, że trzeba sobie dorobić trzeci kluczyk i jego używać a dwa oryginalne trzymać w sejfie, w Fort Knox albo co najmniej w strzeżonym przez 24/24 bunkrze zakopanym 20 m pod ziemią [zdziwko]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: kasia_mm » 08 lip 2012, 12:26

i zdziwiłbyś się Zibi jak wiele osób mający naprawdę wypaśne fury tak dorabia trzeci kluczyk! jeden z w-wskich salonów BMW oferuje to od razu przy odbiorze auta :) koszt spory bo to nie takie yalowskie kluczyki ale jesli ma sie stracic kilkaset nawet tysi z ubezpieczenia to warto szarpnac sie na trzeci kluczyk za tysiaka :)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: ZygJe » 08 lip 2012, 13:13

W tym przypadku, czyli utrata kluczyka w wyniku przestępstwa czyli np: kradzież kluczyka a następnie samochodu, czy też "uprzejme poproszenie" o opuszczenie auta i odjazd z kluczykami itd itp sprawa w sądzie w 99% skończy sie przegraną TU ponieważ sądy muszą sie tu zastosować do wyroku Sądu Najwyższego który tak to zinterpretował.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

anek
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:48
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE III XL
2.0 184KM
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: anek » 10 lip 2012, 21:24

w sumie ten pomysł z 3 kluczykiem jest b.dobrym pomysłem.. Niestety dla mnie trochę za późno już na 3 kluczyk ;p

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Kurcze szok........Proama!?

Postautor: gasewo » 11 lip 2012, 10:20

Pomysł dobry tylko wykonanie niemożliwe :-) przynajmniej jeśli chodzi o kluczyk typu "smartkey"


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: Zibi70 » 11 lip 2012, 10:30

Gasewo - mówisz o tym? [hihihi]
smartkey.PNG
smartkey.PNG (99.44 KiB) Przejrzano 13374 razy

http://www.alibaba.com/product-gs/539994275/Kia_3_button_smart_key_HYN14.html
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: gasewo » 11 lip 2012, 11:02

No prawie o tym :D ja mam z czterema przyciskami [zlosnik2] Poza tym tam trzeba zamówić 10 sztuk :-p
IMG_1515.JPG


Ale nie chodziło mi o kupno samego kluczyka jako urządzenia, tylko o to że do jednej KS mogą być przyporządkowane tzn. zaprogramowane tylko dwa kluczyki. I nawet jesli ściemnisz dilerowi, że zgubiłeś jeden to bedziesz musiał przynieść ten który został i go przeprogramują więc zawsze jeden kluczyk będzie bezuzyteczny ;)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: Zibi70 » 11 lip 2012, 12:37

Czterokanałowe też można kupić. Nie trzeba brać 10 szt - to tylko przykład na to, że są do kupienia.
O ile dobrze widzę, nie różnią się od oryginału. W razie problemu można więc pokazać w TU, że mamy dwa - drugi nie musi działac - przecież nie sprawdzą, czy działa z samochodem, który został skradziony [hihihi]

Wiem, że to nie całkiem uczciwe ale skoro oni nas, to dlaczego nie my ich [hihihi]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: gasewo » 11 lip 2012, 12:50

A widzisz, o tym nie pomyślałem [zlosnik2] Dobry patent :D To chyba zakupię sobie jeden. Albo zaszaleję i wezmę dwa :lol: A co do TU to może znasz jakąś stronę gdzie mógłbym sprawdzić ile mniej więcej wyniosłoby mnie ubezpeczenie mojej KS? Na wszystkich stronach "firmowych" ubezpieczycieli do wyboru mam tylko silniki produkwane w Europie więc niestety nie moge tego sprawdzić :(
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kurcze szok........Proama!?

Postautor: Zibi70 » 11 lip 2012, 13:18

Poszło na PW :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap