GAP???

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
BERTA+
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:14
Czym jeżdzę: KIA sportage,1.6GDIwersjaL
Lokalizacja: Ruda Śląska

GAP???

Postautor: BERTA+ » 03 cze 2012, 23:04

Witam moze powiecie mi czy jesli mam ubezpieczenie na moja kie w pzu od niecałych 3 miesiecy moge dokupić sobie tem GAP,czy moge to np zrobic za niecały rok kiedy bede znów opłacał ac i oc?Bo w tej kwesti jestem zielony,przypominam sobie tylko ze cos w temacie bylo kiedy podpisywałem polise ale niezwruciłem uwagi .....bo KIA juz czekała by nia wyjechać :oczko: .Licze na pomoc.Pozdrawiam BERTA+

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: GAP???

Postautor: cisco » 04 cze 2012, 00:15

Na wykupienie GAP masz 90 dni od daty zakupu pojazdu ;)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

BERTA+
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:14
Czym jeżdzę: KIA sportage,1.6GDIwersjaL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: GAP???

Postautor: BERTA+ » 05 cze 2012, 00:05

dzieki za odpowiedz,czyli zostało mało czasu...........

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAP???

Postautor: kasia_mm » 05 cze 2012, 08:15

Berta radzę Ci - bo warto mieć GAP - znaleźć poł dnia i załatwić go sobie... 90 dni od daty wystawienia f-ry za samochód masz na to faktycznie - a często od wystawienia f-ry do odbioru mija kilka dni i o nich się zapomina co de facto wyłazi właśnie w przypadku załatwiania GAP... mi raz zwinęli auto - nie miałam GAP i nie chcę Ci mówic ile w plecy bylismy... :(

andonikos
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 09:21
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 GDI L Techno Orange + CP1
Lokalizacja: Cieszyn

Re: GAP???

Postautor: andonikos » 25 cze 2012, 08:55

Czy zakup dodatkowego ubezpieczenia GAP ma sens w przypadku, gdy samochód bierze się w leasing? Właścicielem samochodu przez kilka lat ( do momentu wykupu ) jest przecież firma leasingowa, więc wydaje mi się, że w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej, odszkodowanie dostanie firma leasingowa, a nie użytkownik, który opłaca ubezpieczenie i ewentualny GAP. Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu. Chciałem wykupić ubezpieczenie GAP, ale chcę wziąć Sportage w leasing i teraz zastanawiam się czy to ma sens?
Pozdrawiam [papa]
Zamówiona 14.02.2012r., odebrana 29.06.2012r. 1,6 GDI "L" Techno Orange + orange premium

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAP???

Postautor: kasia_mm » 25 cze 2012, 09:53

własnie największy sens ma przy aucie leasingowanym
GAP zawierasz jako użytkujący pojazd, nie w imieniu właściciela - więc w razie kradzieży lub szkody całkowitej dostajesz kwote netto z ubezpieczenia po odliczeniu leasingowego haraczu a z GAPu rożnicę, która pozwoli Ci na zakup równorzednego auta

przykład:
mieliśmy Corollę która została skradzona w 2009; ubezpieczona była na 55 tyś brutto czyli ok 45 netto (wtedy VAT 22%). Spłacona była na ok 10 tyś i leasing zwrócił nam różnicę z netto tzn 35 tyś za co jak się domyślasz równorzędnego auta za cholerę sie nie kupi; gdybyśmy mieli GAP wtedy dopłacili by nam do kwoty f-rowej brutto zakupu która wynosiła 63 tys czyli te 28 tysi. Czyli lekką ręką straciliśmy prawie 30 koła w jeden dzień:(

jeszcze jedno: ostatnio PZU ma zwyczaj w polisach ubezpieczeniowych aut leasingowanych wpisywać jako współwłaściciela leasingobiorcę - więc w świetle prawa nie tylko leasing jest włascicielem takiegoż auta :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: GAP???

Postautor: Zibi70 » 12 lis 2012, 17:39

Zaszalałem sobie i wykupiłem GAP (mimo, że samochód kupiłem na osobę prywatną i bez leasingu). Po zastanowieniu i przeglądzie rynku ubezpieczeń tego typu, zdecydowałem się na GAP w TU Benefia (Vienna Insurance Group). TU być może nie pierwsza liga ale wydaje mi się bardziej wiarygodne niż firmy, które mieszczą się w wynajętych pomieszczeniach i są oddziałami firm Brytyjskich zarejestrowanych w Hiszapnii [hihihi] Mimo wszystko mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać :shock:

W sumie wyszło mnie 1199 zł - suma ubezpieczenia = 45 000 zł, ubezpieczenie ważne do 11.11.2015 r.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: GAP???

Postautor: mike » 06 kwie 2013, 17:59

Dzisiaj zamawiałem auto i pytając o leasing w Reiffaisen wypada nawet względnie ale z GAP dowalają równo , 142zł brutto/mc , jak to zrobić albo gdzie żeby nie była to aż taka kwota ? na jaką sumę wykupuje się GAP ? chyba nie na wartość całego auta ?
pozdrawiam

gtrzec
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012, 16:38
Czym jeżdzę: Ford Puma 1,7
Gadu Gadu: 2868449

Re: GAP???

Postautor: gtrzec » 06 kwie 2013, 22:08

W większości towarzystw ubezpieczeniowych dopłacasz po prostu do składki za stałą sumę ubezpieczenia. Kosztuje to, w zależności od wartości samochodu, ok. 150-500zł, ale razem z tym często otrzymujesz brak potrąceń amortyzacyjnych i brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie.

BRAK REDUKCJI S.U. PO SZKODZIE
Ubezpieczasz samochód na 100tys.zł, miałeś wypadek i wypłacono Ci 50tys. odszkodowania. Naprawiłeś samochód po czym Ci go ukradli. Przy standardowym ubezpieczeniu wypłacą Ci tylko 50tys.zł. Jeśli wykupisz tą opcję to wypłacają pełną wartość pojazdu bez uwzględniania poprzedniej szkody.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: GAP???

Postautor: Zibi70 » 06 kwie 2013, 22:34

W zależności od towarzystwa czy firmy ubezpieczającej (a to różnica), warunki dotyczące górnej kwoty na jaką ubezpieczają w ramach GAP są różne.
GAP to ubezpieczenie gwarantujące, że w przypadku szkody całkowitej ubezpieczony dostanie pełną - fakturową wartość samochodu.

To o czym pisze gtrzec, to kompletnie nie to.
Dopłata do składki ubezpieczenia (150-500 zł) dotyczy utrzymania przez okres ubezpieczenia czyli bieżący rok, wartości samochodu jaką ma w dniu, w którym jest ubezpieczany (normalnie już tydzień po rozpoczęciu ubezpieczenia jego wartość ubezpieczeniowa jest niższa). Czyli ubezpieczając po raz trzeci samochód, za który zapłaciłeś powiedzmy 88 tys, jego wartość do ubezpieczenia na 3 rok eksploatacji wynosi początkowo powiedzmy 60 tys. i jest utrzymywana przez 12 m-cy.
Jeśli więc skasują Ci furę ubezpieczyciel wypłaci Ci owe 60 tys (lub odpowiednio mniej jeśli ubezpieczenie było bez dopłaty). Zostajesz więc z kwotą ok. 60 tys i to tyle - rób co chcesz. Mając GAP dostaniesz z niego pozostałą część do kwoty zakupu = 88 tys.
Z tą kasą wchodzisz do salonu i bierzesz nowe autko - może ciut niższej wersji albo dokładasz kilka złotych - ale nie brakuje ci 28 tyśków jak w przypadku nawet najbardziej wypasionego AC za zylion złotych. [hihihi]

Warto?
Myślę, że tak. Za trzy lata z góry zapłaciłem 1200 zł - wychodzi po 400 zł za rok.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: GAP???

Postautor: mike » 07 kwie 2013, 07:28

no to w Reiffaisen wyszło im aż 1700zł/rok a w BRE leasing tylko 240zł/rok więc dziwne te różnice

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: GAP???

Postautor: cisco » 07 kwie 2013, 21:18

Raiff jest drogi i zdziera na każdym kroku [zlolta]
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: GAP???

Postautor: mike » 07 kwie 2013, 21:57

Ale jak im przedstawiłem ofertę wydrukowaną z BRE to zmniejszyli leasing do 108,86 ze 113% więc niewiele więcej od BRE za to ubezpieczenie u Raiff wyliczyła mi 2600zł za pakiet , BRE ponad 3400zł ale GAP w Raiff 142zł/mc a w BRE 19zł/mc , nie wiem jak Santander ale w ASO powiedzieli mi że mogę jeszcze z ceny auta zniżyć o 3,5% biorąc leasing , w Raii odradzili mi ofertę Santandera , czeski film , BRE nie ma w ofercie salonu KIA i oni mają tylko PZU/Hestia/Compensa jak w pierwszym roku ponad 3500zł pakiet to co w drugim ?

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: GAP???

Postautor: cisco » 07 kwie 2013, 22:07

mike, usiądź sobie na spokojnie wypisz wszystkie koszty w Raiff i BRE i zobacz co wyjdzie bardziej korzystnie w Twoim przypadku. :roll:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: GAP???

Postautor: mike » 08 kwie 2013, 06:54

już to robiłem najepiej BRE ale z ubezpieczeniem salonowym ale takie warunki jakie dają dotyczą opcji z ubezpieczeniem od nich


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap