ubezpieczenie auta z Korei

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: gasewo » 19 kwie 2012, 07:59

Czy któs zna może jakąś firme w Polsce, albo stronę internetową, gdzie mógłbym obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej mojej kijanki? Chodzi mi o to, że sprawdziłem strony ubezpieczeniowe chyba wszystkich ubezpieczycieli w Polsce ale oni mają tylko możliwość obliczania składek dla silników, które sa oferowane w Polsce. A przecież, chociażby w Wawie jest parę komisów samochodowych z autami amerykańskimi, które też mają nietypowe silniki i ludzie jakoś je ubezpieczają i mże ktoś orientuje się jak i gdzie wyliczają taką składkę. Informacyjnie dodam, że w Korei nie prowadzą usługi ubezpieczeniowej, więc trzeba korzystać z firm zewnętrznych. Ja za pełen pakiet ubezpieczeniowy tutaj zapłaciłem ok. 4,200 zł. Z innych rzeczy dot. ubezpieczenia, dodam że prowadząc samochód w Korei nie ma wymogu wożenia ze sobą jakiekolwiek potwierdzenia opłacenia ubezpieczenia, ponieważ oni automatycznie przypisują konkretną poliśe pod konkretny nr. rejestracyjny. W razie zdarzenia wystarczy zadzwonić na specjalny nr, podać nr rej. i oni powiedzą czy samochód jej ubezpieczony. Dodatkowo ta baza danych jest połączona z bazą danych policji więc jeśli na miejsce zostanie takowa wezwana mogę również b. szybko sprawdzić w komputerze czy jest ubezpieczenie i w jakim zakresie :D
Between two evils, I always pick the one I never tried before

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: excile » 19 kwie 2012, 15:26

znaczy się ze nie ma u polskich ubezpieczycieli pojemności 2.0 benzyna? Dla ubezpieczyciela przecież liczy się pojemność. Zwykle jak czegoś nie ma w kalkulatorze to trzeba dzwonić
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: kasia_mm » 19 kwie 2012, 16:44

exile - jest 2.0 benzyna ale jak się zagłębisz to jest to silnik 2.0 DOHC czyli 163 KM a gasewo ma tych kucy grubo ponad dwiescie... i nie DOHC a T-GDI i faktycznie takiego modelu nie ma - sprawdzalam w kilku portalach ubezpieczeniowych online :(
gasewo - pozostaje chyba tylko zadzwonic do komisu z amerykanskimi furami.... podpytam kolege co sciagal Camry ze Stanow - auto ktore tez nie bylo u nas wogole dostepne - dam Ci znac na PW jak sie cos dowiem

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: desto » 19 kwie 2012, 17:39

Trochę OTC. Ale Twoja kijanka kosztowała tyle co moja (plus minus) 80.000 PLN (wiem, wiem, przy OC liczy się pojemność). Za ubezpieczenie swojej zapłaciłem 2.200 (w pakiecie z ubezpieczeniem domu). Chociaż raz raduje się serce, że Polska nie jest krajem drożyzny. Jeśli chcesz, podam Ci na PM telefon do kolegi, który prowadzi agencję ubezpieczeniową i stosuje zniżki.
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: gasewo » 20 kwie 2012, 02:46

kasia_mm pisze:exile - jest 2.0 benzyna ale jak się zagłębisz to jest to silnik 2.0 DOHC czyli 163 KM a gasewo ma tych kucy grubo ponad dwiescie... i nie DOHC a T-GDI i faktycznie takiego modelu nie ma - sprawdzalam w kilku portalach ubezpieczeniowych online :(
gasewo - pozostaje chyba tylko zadzwonic do komisu z amerykanskimi furami.... podpytam kolege co sciagal Camry ze Stanow - auto ktore tez nie bylo u nas wogole dostepne - dam Ci znac na PW jak sie cos dowiem


Dzięki Kasiu :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: gasewo » 20 kwie 2012, 02:50

excile pisze:znaczy się ze nie ma u polskich ubezpieczycieli pojemności 2.0 benzyna? Dla ubezpieczyciela przecież liczy się pojemność. Zwykle jak czegoś nie ma w kalkulatorze to trzeba dzwonić


Wiem, że i tak będę musiał zadzwonić i umówić się na jakieś "customowe" ubezpieczenie ale lepiej jest dzwonić do kogoś, kto już się zajmował takimi nietypowymi ubezpieczeniami, dlatego umieściłem ten post, bo być może któryś z forumowiczów (tak jak kasia_mm) zna taką osobę :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: gasewo » 20 kwie 2012, 03:08

desto pisze:Trochę OTC. Ale Twoja kijanka kosztowała tyle co moja (plus minus) 80.000 PLN (wiem, wiem, przy OC liczy się pojemność). Za ubezpieczenie swojej zapłaciłem 2.200 (w pakiecie z ubezpieczeniem domu). Chociaż raz raduje się serce, że Polska nie jest krajem drożyzny. Jeśli chcesz, podam Ci na PM telefon do kolegi, który prowadzi agencję ubezpieczeniową i stosuje zniżki.


Dzięki desto :) na razie tylko się rozglądam za możliwościami ale jak przyjdzie co do czego to napewno się skontaktuję z Tobą. A jeżeli chodzi o ubezpieczenie pakietowe to tutaj cena zależy nie tylko od pojemności ale jeszcze od wartości samochodu, zakresu ubezpieczenia i limitów na poszczególne kategorie (zresztą chyba tak samo jak w Polsce). Bardzo ogólnie i skrótowo to tutaj nie ma stricte takiego podziału na OC, AC itp jak u nas. Cechą wspólną jest to, że każdy musi wykupić ubezpieczenie obowiązkowe "Compulsory insurance". I w zależności od tego co potrzebujesz możesz sobie dobrać do tego jakąś rzecz z 7 dostępnych kategorii (ja akurat mam full). Poza tym to ubezpieczenie jest bez zniżek. Jak wrócę do domu to zamieszczę jako ciekawostkę geograficzną skan ubezpieczenia, żeby mozna było sobie porównać :D
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: gasewo » 20 kwie 2012, 09:29

Moje ubezpieczenie :)
Załączniki
IMG_1297 (Kopiowanie).JPG
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: ITI » 20 kwie 2012, 12:54

gasewo...

zeskanuj jeszcze dowód rejestracyjny i prawo jazdy... od tej chwili połowa stłuczek pójdzie na Twoje konto... ;-)

P.S.

nr karty kredytowej i jej data ważności też by się przydał... ;-)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

ubezpieczenie auta z Korei

Postautor: gasewo » 20 kwie 2012, 13:08

Ta jasne :) ale koreańskie wizytówki mogę przywieźć ;) oczywiście nie swoje hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap