Rzecz o zniżkach (i ich utracie)

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: gruby220 » 07 lut 2012, 14:33

Auto oddałem do serwisu. mają kable połatać bo nowe wiązki musiałbym robić z AC a mam max. zniżki

Ja bym raczej proponował zrobic z AC wymienic cale wiązki w końcu to ubezpieczenie i płaci się po to aby pokrywało nam szkody a nie inwestycja gdzie będziemy się cieszyc ze zniżek....w końcu stracisz 5% na 2 lata....Naprawę porysowanych drzwi wyceniono mi na 800 zł składki AC straciłem 50 zł rocznie....po 2 patach ponownie max zniżka...
Doczekałem się...

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: ZygJe » 07 lut 2012, 23:48

Wszystko fajnie jak masz jeden samochód........
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: marcinK » 08 lut 2012, 11:57

Jak się ma więcej niż jeden to podstawa to ubezpieczać u różnych ubezpieczycieli. Wtedy nie lecą zniżki na wszystkie samochody :) Mądry jestem po szkodzie, ale teraz działa.
Odebrana po 178 dniach:)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: ZygJe » 08 lut 2012, 14:09

Już nie długo niestety. Już w tej chwili PZU, Hestia, Allianz i parę innych tow. ubezp. korzysta z systemu wymiany informacji o ubezpieczonych. Za rok będą to waściowie wszystkie firmy. Co więcej przy ubezpieczaniu nikt tego nie weryfikuje - dopiero po zaistnieniu szkody. A wtedy na pewno suma zostanie zredukowana a wg OWU w większości firm możesz nie dostać ubezpieczenia w ogóle - par. o podaniu nie prawdziwych informacji.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: marcinK » 08 lut 2012, 14:15

To dziwne, ale to mi doradzał sam ubezpieczyciel, który jest przedstawicielem w kilu firmach. Wg. niego takie jest prawo, sam nigdzie nie znalazłem, że przy zawieraniu umowy trzeba się "przyznawać" o jakichś szkodach na innych samochodach u innych ubezpieczycieli. Przynajmniej w OWC nigdzie tego nie ma. Nie mówię tutaj o PZU, Allianz bo tych omijam wieeeelkim łukiem.
Odebrana po 178 dniach:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: marcinK » 08 lut 2012, 14:54

Trochę mnie to zaniepokoiło co pisze ZygJe. Zadzwoniłem więc do przedstawiciela ubezp. i wyjaśnił. To co piszesz o poświadczeniu nieprawdy i wymianie informacji pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi dotyczy PRZEDMIOTU UBEZPIECZENIA. Czyli wszystkie informacje musisz podać z wstecznych ubezpieczeń, szkód (ale DANEGO PRZEDMIOTU UMOWY) . Czyli jak zrobisz szkodę i przejdziesz do innej firmy i powiesz że nie miałeś szkody w tym samochodzie - to to jest poświadczenie nieprawdy i mają się wymieniać taką informacją firmy ubezpieczeniowe.
Natomiast ja mówiłem o sytuacji, kiedy masz kilka samochodów i każdy ubezpieczasz w innej firmie od początku, wtedy przedmiotem ubezpieczenia jest dany samochód i pytania i OWC dotyczą tego przedmiotu umowy, a nie innych samochodów ubezpieczanych całkowicie w innych firmach. Podsumowując - tracisz zniżki na wszystkie samochody w tej samej firmie (nawet przy szkodzie tylko jednego) oraz w innych firmach jeśli ten samochód "ze szkodą" przeniesiesz do innej firmy.
Więc tak jak pisałem - kilka samochodów, każdy w innej firmie i nie przenosić:)
Najlepiej nie robić szkód, ale jak to zrobić :(
Odebrana po 178 dniach:)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: ZygJe » 08 lut 2012, 18:42

Cóż, masz rację, ale.... ja np mam KS w leasingu. Czyli właścicielem jest firma leasingowa, która zniżek nie ma. Jednak ja mam zniżki max. i na ubezpieczanie KS mimo że nie jestem jej właścicielem a ją leasinguję mam swoje zniżki za bezszkodowość. Czyli przedmiotem ubezpieczenia jest nie moja KS ale zniżki są moje. Dla czego? I tu dochodzimy do sedna sprawy. Otóż ubezpieczony jest przedmiot, ale.... i tu jest kruczek o którym często się zapomina- zniżki ma nie przedmiot a jego właściciel/użytkownik. To o czym piszesz działało do puki nie istniał system wymiany danych między ubezpieczycielami. Kiedy ten system zacznie działać - a miał działać już parę lat temu - może spotkać Ciebie niemiła niespodzianka przy wypłacie odszkodowania.....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: marcinK » 08 lut 2012, 19:09

Całkiem możliwe, że tak jest ze względu na brak systemu informatycznego, ale póki co w niektórych firmach w warunkach OWC nie ma zapisu, że w trakcie trwania ubezpieczenia jakiegoś samochodu, masz obowiązek informować tą firmę o tym, że masz szkodę gdzieś w innej firmie i z innym samochodem. Więc się stosuję i nie wychylam.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: AldenteSaba » 09 lut 2012, 13:07

Każdy robi jak uważa, ale ZygJe ma rację. Z tym przedmiotem ubezpieczenia to nie dońca jest nim samochód. Tym przedmiotem umowy ubezpieczeniowej jest odpowiedzialność materialna za szkody powstałe w wyniku różnych zdarzeń i to takich, które obejmuje polisa, w których udział brał samochód stanowiący własność ubezpieczonego (lub posiadający inny tytuł prawny np. w przypadku leasingu. Gdyby tym przedmiotem, jak twierdzi Marcin był samochód to TEN przedmiot "traciłby" zniżki także w przypadku gdy ktoś walnie w Ciebie. Ubezpieczyciel przecież wykładałby pieniążki żeby naprawić TEN przedmiot. I teraz dopiero dochodzimy do sedna. To kierowca, a nawet ścislej mówiąc właściciel pojazdu (bo kierować może kto inny niż właściciel), jest sprawcą ewentualnego zdarzenia i to za niego firma ubezpieczeniowa bierze odpowiedzialność materialną pokrywając szkodę. Jeśli nigdy nie musieli pokrywać Twoich wyskoków to Jesteś CACY, a jak kogoś podrapiesz (OC) albo sam siebie (AC) i będą musieli wyłożyć kasę za Ciebie to jesteś BEEEEE. I nie ważne jest który Twój samochód będzie w to "zamieszany" ani w jakiej firmie był ubezpieczony, bo nie w zastępstwie samochodu ale w zastępstwie Pana Kowalskiego firma musi wyłożyć kaskę. I to ON jest ten BEEEE więc traci zniżki. W chwili obecnej wic polega tylko właśnie na braku przepływu informacji pomiędzy ubezpieczycielami, ale jak usprawnią system informatyczny na kształt bankowego to się skończy. W bankach jeśli w JEDNYM banku spłacasz grzecznie kredyt, w DRUGIM dostaniesz też (pomijam zdolność kredytową). Ale jeśli w JEDNYM z tych dwóch banków olejesz spłaty to w TRZECIM nic nie dostaniesz i nikogo nie interesuje, że w tym DRUGIM grzecznie spłacasz.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage a obecne temperatury

Postautor: marcinK » 09 lut 2012, 20:59

W sumie zgadzamy się co do jednego, brak systemu informatycznego pozwala na unikanie obciążenie automatycznie zniżkami we wszystkich firmach na wszystkie samochody (i gdzie nie ma tego zapisu w OWC). I ja o tym pisałem, że trzeba się ubezpieczać w różnych firmach i wybierać te które takowych zapisów nie mają, żeby nie być posądzonym o poświadczenie nieprawdy. Oczywiście zgadzam się co do tego, że to pewnie kiedyś zniknie, tak jak powstało BIK dla banków. Ale póki co, ktoś na razie może z tego skorzystać, ale oczywiście nie musi jeśli uważa, że lepiej jest inaczej....
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Rzecz o zniżkach (i ich utracie)

Postautor: kijaS » 09 lut 2012, 23:17

Pozwolę sobie taki temat utworzyć z off topu z innego działu

I dodatkowo wyrażę swoje zdanie. W Allianz zniżki "przywiązane" są do samochodu. Utrata więc na jednym nie powoduje utraty na innym. Tak było kiedy zawierałem ubezpieczenie i nikt mi nigdy nie mówił, że się to zmieniło. A zaczynałem chyba 7 lat temu.
I nie mam wielkich zastrzeżeń co do tego ubezpieczyciela. Każdy ma trochę za uszami, ale tu nie miałem nigdy zbyt dużych problemów (1:4 -choć nie chodziło akurat o ubezpieczenie komunikacyjne). W PZU i owszem (3:4) i w Compensie (1:1)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap