Alternatywa dla Kia Sportage

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 01 paź 2011, 21:52

Nie rozśmieszaj mnie, że wnętrze na korzyść CR-V..
Mój teść ma od roku nową CR-V Executive (czyli skóra, szklany dach itp.) plastiki użyte we wnętrzu są jak te tanie zabawki z TESCO. A wygląd zewnętrzny to jakby sobie strzelić w obie stopy z pistoletu. Dają duże upusty, bo na przełomie 2011/2012 wejdzie nowe CR-V, a muszą się starych parchów pozbyć z placu.
http://4kolka.info/2011/07/25/honda-cr-v-2012-wycieklo-pierwsze-zdjecie/

Moim zdaniem ciekawą alternatywą może być Skoda Yeti, co prawda ciut mniejsza, a i wygląd dość specyficzny, ale ma świetną technologię pod "maską".

W 2012 roku w okolicy czerwca pojawią się nowe SUV'y koncernu PSA, które bazować będą na Mitsubishi ASX Citroen C4 AirCross:
http://4kolka.info/2011/09/30/nowy-citroen-c4-aircross-zdjecia/

lub jego bliźniak Peugeot 4008:
http://4kolka.info/2011/10/01/nowy-peugeot-4008-zdjecia/

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: maestro » 01 paź 2011, 22:37

Nie musisz się zgadzać ze mną, dla mnie wnętrze CRV jest ciekawsze, ładniejsze i lepiej to wygląda niż w sportage, a co do wyglądu z zewnątrz to masz rację ale tak drastycznie jak strzał w stopę to bym tego nie nazwał. Gdyby CRV zaczynała się od poziomu cenowego sportage sprzedaż jej by wyglądała inaczej.
Co do nowego modelu to w Europie będzie najwcześniej na jesień 2012, a znając życie będzie to dopiero początek 2013, premiery jeszcze nie było nawet w Stanach, więc tą akcję wyprzedażą starych parchów z placu przed wejściem nowego modelu bym nie nazywał. Dodam, że na wszystkie modele hondy są upusty.
Dla mnie to jest jakaś alternatywa i dla wielu innych zapewne również.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 02 paź 2011, 09:02

maestro a widziales wnetrze Sportage w wersji XL z jasną skórą? :) chyba byś zdanie zmienił....

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Preccel » 02 paź 2011, 09:19

Ja właśnie jestem po bliższym zapoznaniu się z Chevroletem Captivą... porównując zamówioną Sportage 1,6 XL do Capitvy 2,4 DOHC LT cena wyszła dokładnie taka sama (po negocjacji na wstępie 10 tys na Chevroleta) a odbiór mam gwarantowany max na koniec października a Kii nie mogę się doczekać od marca... co do wyglądu... Kia chyba ładniejsza aczkolwiek na pewno mniejsza jednak Captivie też nie można wiele zarzucić: http://www.chevrolet.pl/samochody/nowa-captiva/
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: maestro » 02 paź 2011, 10:25

kasia_mm pisze:maestro a widziales wnetrze Sportage w wersji XL z jasną skórą? chyba byś zdanie zmienił....

Dla wyglądu samej skóry bym nie zmienił zdania, nie widziałem jej i nie sądze że byłaby gorsza od beżowej w CRV, widziałaś ją ?:) szybciej zmieniłbym zdanie jakby przebudowali środkowy tunel,lub zmienili fotele, w CRV znacznie wygodnije mi sie siedzi, nawet w ceedzie łatwiej mi się dopasować do kierownicy (a mam 190 cm). Wy macie swoje zdanie ja mam swoje :)

Cały czas analizuje czy zamienić ceeda na sportage i narazie wszystko jest na nie....
- brak dobrego silnika, ok jest jeden.... najmocniejszy 184 KM diesel ale jest za drogi, grubo ponad 100 tys. za Sportage to przesada, za te pieniądze a nawet poniżej 100 tys. zł można mieć już lepiej wyposażoną i wykończoną naprawde bardzo blisko klasy premium i lepiej jeżdzącą cytrynkę DS4, oczywiscie to nie SUV ale też już nie zwykły kompakt.
- mimo wszystkich swoich atutów, a więc przede wszystkim ... wygląd i to że jednak to SUV dla mnie jest średnio wygodnym autem, prawdpodobnie z powodu mojego wzrostu, a konkretnie dlugości nóg :),
- czas oczekiwania, a właściwie brak sprecyzowanych terminów i ryzyko że jednak nie za pół roku, a za naprzyklad 10 miesięcy,
- wiem że mi się znudzi za 3 lata :)

dlatego teraz rozważam już raczej zakup innego auta o większej przyjemnosć z jazdy najlepiej hot hatch jakis :), chociaż może za pół roku mi się odmieni, bo ja tak mam własnie:)

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Gery » 02 paź 2011, 10:37

CRV zarówno na zewnątrz jak i szczególnie w środku wygląda jak auto z przełomu lat 80 i 90,tych bo i wtedy było projektowane, jak ktos chce wykładać kase na nowe auto które od razu wygląda na 10 letnie to ma do tego prawo ale dla mnie cieszący mnie wygląd jest bardzo ważny.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2011, 10:38 przez Gery, łącznie zmieniany 1 raz.
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 02 paź 2011, 10:38

@maestro: nie zmieniaj! Do SUVa trzeba być przekonanym. A tak bedzie pewnie tylko rozczarowanie. Jak u wielu innych, którzy zmienili by podążać za modą albo dlatego że im się bardzo podoba z zewnątrz. A potem jest: słaba widoczność, za dużo pali, nie ma osiągów, za mały bagażnik itp.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: maestro » 02 paź 2011, 10:58

kijaS pisze:@maestro: nie zmieniaj! Do SUVa trzeba być przekonanym. A tak bedzie pewnie tylko rozczarowanie. Jak u wielu innych, którzy zmienili by podążać za modą albo dlatego że im się bardzo podoba z zewnątrz. A potem jest: słaba widoczność, za dużo pali, nie ma osiągów, za mały bagażnik itp.



Dla mnie SUV to też większe bezpieczeństwo i że nie będę musiał tak często odśnieżać garażu :) Nie mniej coraz bardziej do mnie przemawia i mówi do mnie głosem... kup kup mnie.... alfa giulietta z dwusprzegłową skrzynią i systemami DNA i Q2, z silnikiem 170 KM i wyższą wersją wyposażenia za cenę 90 tys. zł, uwzględniając kilka fajnych dodatków i pakiet sport i jakieś rabaty, które w tym przypadku spokojnie dochodza do 10 tys. zł i więcej.

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Preccel » 02 paź 2011, 11:32

maestro pisze:... alfa giulietta z dwusprzegłową skrzynią i systemami DNA i Q2, z silnikiem 170 KM ...


Faktycznie, piękna i głowa za nią chodzi... hmmm... oj, piękna ta Włoszka ale żeby później nie okazała się na "starość" grubym, włochatym babsztylem (przepraszam ale nie jestem szowinistą, tylko tak mi się jakoś napisało i skojarzyło), którego pozbyć się nie da a na dodatek cholera i inne choróbska ją trawią od zewnątrz i wewnątrz na każym kroku...
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: maestro » 02 paź 2011, 11:43

Jeżdziłem ponad 10 lat temu alfą, nie mogę napisać że była bezawaryjna,w ciągu trzech lat nic a nic się z nią niedziało, żadnych usterek poza faktem, że na koniec szlag trafił silnik, a byl to boxer. Nie mniej fun z jazdy był niezły. Podobno Mito i Giuletta zrywają z przeszłością. Zaryzykowałem z KIA więc zaryzykowałbym też z Alfą.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 02 paź 2011, 12:48

akurat tu się z Tobą maestro zgodzę co do Giulietty.
To naprawdę genialne autko. Wygląda bajecznie, a 1.4 170KM świetnie jeździ.
Jestem totalnym przeciwnikiem głupich opinii typu: "Czemu właściciele Alfy nie witają się popołudniu? Bo rano widzieli się w serwisie".
Tak uważają ludzie, którzy nigdy nie mieli samochodu tej marki.

Mój ojciec miał Alfę 145 z silnikiem Boxer, nigdy go nie zawiodła, a robił nią rocznie 60 tys. km. Od jakiegoś czasu (tzn. od wprowadzenia MiTo) to jeszcze lepsze pojazdy, lepiej wykonane i bardziej dopracowane. Awaryjne będą tylko dla zaślepionych fanów wieśwagenów TeDejI.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: MarekA » 02 paź 2011, 15:22

Panie i Panowie , to dyskusja nt alternatywy dla Sportka ;)
Bo tak to można długo gadać co jest ładniejsze i fajniejsze w prowadzeniu.
Mówicie o zupełnie innych samochodach, przy których Sportage moze konkurowac wyglądem ( i to nie dla wszystkich)
Jak cos ma byc konkurencją dla niego to musi :

- siedzi się wysoko
- zawieszenie wysoko
- rozsądnie i nowocześnie wyposażone
- nieźle wyglądać wewnątrz i na zewnątrz
- jakośc wiecej niż przeciętna ( no to pewnie duża nadinterpretacja dla Sportka)
- kosztowac ~ 70-110 tys ( min-max)
- 4x4 jako co najmniej opcja

Nie ma co dyskutować są fajniejsze samochody, ale mało który ma all to co powyżej

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: mint » 02 paź 2011, 15:53

Dokładnie Q7 też jest alternatywą dla sportka, masserati i ferrari też, nie wspominając o maybachu :D każdy samochód jest jakąś alternatywą.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: bielas » 02 paź 2011, 19:38

Sam prawie kupiłem Focusa,tego przedostatniego. Chciałem mieć diesel, bo wiem, jak dobrze jeździ, nadwozie kombi, dobre wyposażenie...wyszło coś ponad 70tyś + różne dodatki od dealera.
Niewiele dołożyłem do Sportage i nie ma chwili bym żałował tej decyzji.
Ani Focusem, ani Giutliettą nie zaparkuje w takich miejscach, w jakich to robię tym autem:-) I mniej patrzę po czym, a bardziej gdzie jadę. I o to mi chodziło.

Po prostu określ sobie do czego potrzebujesz samochód i potem wybieraj.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: MarekA » 03 paź 2011, 12:24

Ponoć w ostatnim Motorze jest jakiś test - porównanie 16 SUVów. Nie widziałem, ale na niemieckich stronach jest podobne ( a może to to samo)
http://www.autozeitung.de/auto-vergleichstest/suv-vergleich-16-kompakt-suv-im-test-teil-1
http://www.autozeitung.de/auto-vergleichstest/suv-vergleich-16-kompakt-suv-im-test-teil-2?page=0,0

Jak ktos zna piekny język niemiecki ;) to może poczytać
Ale i bez dogłebnej znajomości :D
1. Tiguan
2. Audi Q5
3. Skoda Yeti
...
7. Sportage/ix35
..

9. Qashqai+2

LUCKYYYY
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 kwie 2011, 15:10
Czym jeżdzę: Zamówiona KS 1,6 GDI XL czarna perła.
Lokalizacja: ŁOWICZ

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: LUCKYYYY » 03 paź 2011, 12:46

Mam ten numer MOTOR i KIA SPORTAGE plasuje się na 3 miejscu razem z Mazdą CX7. Pierwsze miejsce Audi Q5 a drugie skoda Yeti. Oceniano samochody w czterech kategoriach: wnętrze, jazda, bezpieczeństwo, koszt
Oczekuje na KS 1.6 GDI XL black pearl. Zamówiona 10 maja 2011. Odebrana 23.11.2011

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: ramon » 03 paź 2011, 13:49

No właśnie ja też czytałem ten artykuł i KIAnka ma 3cie miejsce (nie 7) ;). To naprawdę najlepszy obecnie stosunek ceny do jakości.
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 03 paź 2011, 19:26

Ja się za to uśmiałem i to mocno (ten numer Motor'u kupił mój teść, zapalony fan SUV'ów).
Nie wiem co on się spodziewał (posiada CR-V 2.0 benz. Executive) że jego dziadowska Honda pobije nowsze i fajniejsze auta, a tylko 14. miejsce zajeła. Gorszy tylko Nissan QQ i Dacia Duster [rotfl1]


Ale widzę, że niemieckie wydanie ma inną ocenę i inne statystyki. Szwaby jak zwykle swoje badziewo promują. Wszystkie czołowe miejsca to AUdi VW Mercedes BMW itp :/ Z tego też powodu unikam czytania Auto Świat'a, gdzie też jest proniemiecka propaganda.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: MarekA » 03 paź 2011, 20:06

Dacia moze i gorsza ale cena pewnie ze dwa razy niższa niz Honda
Wnetrze CRV to takie sobie

Jedyna zaleta takich rankingów to ze w jednym miejscu można sobie porównać dane techniczne, A wynik jest taki jaki ma być - 20 % punktow więcej za pochodzeni :D

Shrek
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2011, 08:57
Czym jeżdzę: SOUL 1.6 GDI
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Shrek » 04 paź 2011, 13:57

Dacia jest dobrą alternatywą jeśli komuś nie zależy na wyposażeniu i pożądnym wykończeniu.
Natomiast jeśli chodzi o własności jezdne jest naprawdę dobrze. Także silnik 1.5 DCI daje radę i sprawia wrażenie mocniejszego niż jest - testowałem wersję 90 konną z napędem na przód.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 04 paź 2011, 21:35

Ja kiedyś miałem okazję jeździć Dusterem 1.5dCi 4x4 z wszystkim możliwymi opcjami ( w końcu demówka dealera ) i o dziwo handlowiec wręcz kazał mi zapie****ać w terenie tym autem niemiłosiernie. Byłem tak zdziwiony, że to auto mimo swojej prostoty GENIALNIE radzi sobie w takich warunkach.


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap