Alternatywa dla Kia Sportage

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 26 mar 2011, 22:52

W ramach wskazywania alternatyw, też coś od małych ludzików, jeszcze cen nie mają i nie wiadomo, gdzie będzie to można kupić, ale w najbliższym czasie powinno się coś objawić. A na razie do pooglądania: http://www.ssangyong.pl/fileadmin/media/pl/docs/Nowy_Ssangyong_Korando.pdf
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: marcel05m » 30 mar 2011, 21:45

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,9349792,K ... cyjny.html
a oto i ceny ssangyounga i wyposażenie, w ofercie na razie diesel 2.0 175km , dla myślących o KS w dieslu 2.0 i perspektywie czekania 6 miesięcy może to być rozwiązanie. Moim zdaniem auto prezentuje się całkiem nieźle.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 13 kwie 2011, 23:35

Troszkę droższa alternatywa, ale zwróccie uwagę, że Audi zgapia pomarańcz do oferty kompaktowego SUVa Q3

http://4kolka.info/2011/04/13/kompaktow ... eciawideo/

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: recento » 13 kwie 2011, 23:58

Dobrze ,że sportek pojawił sie wczesniej ,bo powiedzieli by ,ze zerzneli z Audi,A moze Peter Schreyer zostawił swoje projekty w Audi??Jeśli chodzi o zewnetrzna sylwetkę bardzo podobny i rzeczywiscie bardzo ładny ,ten kto kupił najdrozsza wersje sportka moze żałowć.U nas chyba ponizej 140 tys nie zejdzie.Tez piękne autko.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: saber » 14 kwie 2011, 00:45

e no co ty? czego żałować ? Za ok 120 tyś masz w Sportku wszystko czego dusza zapragnie - łącznie z automatem, 4x4 szklanym dachem etc ... Żeby tak skonfigurować Audi, nawet model Q3 dobijesz pod 200 tyś spokojnie. A to już prawie 80 tyś różnicy - za to masz kolejny samochód, np: Optime. Oczywiście wszystko na papierze :) Bo posiadanie wymarzonej konfiguracji w KIA to zupełnie inny temat :)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: saber » 06 maja 2011, 22:19

Ciekaw jestem czy ktoś z Was brał pod uwagę taką alternatywę dla Sportage: http://www.landrover.pl/freelander-2/fr ... /s-design/ ?

Pytanie adresowane do tych co mierzą w 2.0 crdi XL.

Land Rover to trochę inna bajka, ale za cenę 129,9 tyś otrzymuje się samochód-legendę. Nie wygląda źle, a o jakości nie będę mówił bo to można sprawdzić choćby tu: http://www.autocentrum.pl/oceny/land-ro ... lander/ii/

Sam zaczynam się mocno zastanawiać ...

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 06 maja 2011, 23:44

U mnie na wsi się ostatnio pojawił Freelander najnowszy. Tak jak mówisz, samochód legenda. Jakby nie patrzeć logo LAND ROVER to klasa sama w sobie. Ale weź pod uwagę, że Freelander to konstrukcyjnie dość stary model, który przechodzi ciągle liftingi odmładzające i upodobniające go do Range'a i Discovery 4.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: saber » 07 maja 2011, 00:07

Masz racje - samochód nie pierwszej młodości, a jego poprzednik ponoć nie wolny był od wad. Jakkolwiek to w końcu Range a nie jakaś tam KIA :)

Kurcze tak siedzę i liczę, że jak mam dać blisko 120 tyś za KIA, to może jednak ciut większy kredyt i będzie: http://www.autocentrum.pl/newsy/nowosci ... and-rover/ - to już w ogóle wymiata i wgniata Sportage w glebe :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 07 maja 2011, 11:11

Taaa..a potem już z górki, że jeszcze ciut więcej kredytu i będzie Discovery albo Range Sport :)

Ale fakt faktem Evoque wymiata. A jak widze tego czerwonego z białym dachem to pierwsze skojarzenie Mini Cooper S :) tylko offroadowaty.

Ciekawe ile na Evoqua trzeba czekać.

http://4kolka.info/2011/04/05/range-rov ... y-zdjecia/

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: saber » 07 maja 2011, 15:00

No dobra, poniosło mnie :) Właśnie dotarłem do informacji na temat ceny - 160 tyś za podstawę to zdecydowanie poza moim zasięgiem :( Ale przynajmniej wiem już na co będę odkładał przez kolejne lata :). No chyba, że kolejna odsłona Sportage powali mnie na kolana. Obawiam się jednak podobnej historii jak z SEATem - też był szał pał jak DeSilva wziął się za design, ale nowa koncepcja stylistyczna SEATa to jakaś pomyłka. Z KIA może być podobnie - Schreyer sprawił, że te samochody zaczęły się podobać, ale czy tak będzie w kolejnych modelach ? ...

Awatar użytkownika
Matox
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2011, 13:34
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL BLACK + NVN + SRK + SLS
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Matox » 07 maja 2011, 15:16

Też tak miałem. [hihihi] Niestety mój Leonik idzie w odstawkę. Może IBX wniesie trochę świeżości.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: saber » 07 maja 2011, 22:26

Też z nadzieją patrzyłem na IBXa, ale patrząc na koncept tego crossovera to poza kilkoma stylistycznymi detalami (światła, lusterka) jako całość coś w nim nie gra :( Poza tym wiadomo, że że z reguły koncepty są dużo ciekawsze niż seria, która później wchodzi do produkcji. Evoque jest tu wyjątkiem i tym właśnie zachwyca, przynajmniej mnie :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 07 maja 2011, 22:54

No właśnie tak już jest z konceptami. Na targach motoryzacyjnych są piękne, szalone i wyjątkowe. Potem włączają się księgowi w koncernie i robią z pieknego koncepta nudną kupe, ale tańszą w produkcji :/

Land Rover mocno ryzykuje z wprowadzeniem Evoqua w takiej formie. Auto jest piękne i mega odważne, ale to już ciut zawęża grupę odbiorców, która i tak jest wąska ze względu na prestiż i poziom cenowy tej marki.

Zobaczcie np. takiego VW Golfa. Każda kolejna generacja jest tak nudna i poprawna, że aż się zbiera na :paw2:
ale wiedzą, że wtedy dotrą do większego grona odbiorców. Dlatego mam ogromną nadzieję, że już testowana Kia Cee'd II będzie rewelacyjna tak jak nowe np. Rio

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: MarekA » 30 wrz 2011, 14:42

Całkiem ciekawie wygląda

link do artykułu
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,10383802,Citroen_C4_Aircross.html
Załączniki
z10384104X,Citroen-C4-Aircross[1].jpg

BRT80
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 14:03
Czym jeżdzę: L titanium silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 872550

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: BRT80 » 30 wrz 2011, 17:24

No ja czekam i czekam i zaczyna mnie wiec rozglądam się co ewentualnie kupić jak już nie wytrzymam nerwowo i ostatnio na tapecie jest:
Subaru Forester
http://www.subaru.pl/11forester.html
Chevrolet Captiva
http://www.chevrolet.pl/samochody/nowa-captiva/
no i coraz przychylniejszym wzrokiem spoglądam w kierunku Mitsubishi Outlander
Wbrew pozorom ceny tych samochodów wcale nie odbiegają nie wiadomo jak od ceny sportka ok 10% jeśli porównywać wyposażenie

ale ciągle mam nadzieje że wytrzymam. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 30 wrz 2011, 17:40

BRT80 pisze: na tapecie jest:
Subaru Forester
Chevrolet Captiva
no i coraz przychylniejszym wzrokiem spoglądam w kierunku Mitsubishi Outlander
Wbrew pozorom ceny tych samochodów wcale nie odbiegają nie wiadomo jak od ceny sportka ok 10% jeśli porównywać wyposażenie
[zdziwko]

Jeśli miałbym w coś z tych rzeczy uwierzyć, to może najbardziej skłonny byłbym jeśli chodzi o Cheviego. Reszta to już z rodzaju legend ludowych, coś w stylu (jak już tu na forum się pojawiały) - lećta chłopaki w Audi promocja, Q5 w cenie sportka dają albo w salonie BMW pan Z zaoferował mi X3 za 70 tysi :galy:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: MarekA » 30 wrz 2011, 18:30

Tak jak Kijas piszesz, tylko Captiva jest zbliżona cenowo do Sportka. Też sie przymierzałem ale wnetrze to tak poziom późnego Poloneza ;)
Nie podobał mi się wewnątrz , natomiast na zewnątrz ok.
Cenowo to tylko benzyna zblizona i wersje podstawowe, czym więcej dodatkow tym różnica większa na niekorzyść Captivy
Outlander w podstawowej wersji benzyny też kosztuje tyle co bardzo dobrze wyposażony Sportek. Ale Outlander to golas w takiej cenie.
Forester to sie chyba od 120 tys.zaczyna.
A najbardziej to mnie rozbawił Tiguan w jakiejś wypasionej wersji za ponad 15o tys [rotfl1]
Nie ma co sie oszukiwać dla Sportka cenowo konkurencja obecnie to :
iX35, Yeti, Qashqai+2, Duster ;)
Reszta ceny zaczyna tam gdzie Sportek kończy

BRT80
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 14:03
Czym jeżdzę: L titanium silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 872550

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: BRT80 » 30 wrz 2011, 21:13

http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-d ... 87509.html
mój sportek będzie droższy o 400 zł i wcale nie będzie najdroższa wersja a i wcale nie będzie miał lepszego wyposażenia.
więc z tymi cenami to tak nie do końca.
Audi, volkswagen to inna bajka tam się zabawa zaczyna przy 200000.
Trudno się nie zgodzić z tym że ceny innych modeli zaczynają się tam gdzie kończą się ceny kia, ale jak ktoś chce wydać w okolicach 100000-120000 to można znaleźć coś więcej niż Hyundaia Dustera czy Yeti.
Wiec konkludując twierdzenie że coś nie jest alternatywa jest trochę zarozumiałe, bo to że nie jest to alternatywa dla ciebie czy mnie nie znaczy ze nie jest alternatywa dla kogoś innego. W końcu nie można twierdzić że sportage kupują ludzie tylko dlatego że na lepszy ich nie stać.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: MarekA » 01 paź 2011, 08:22

To są inne samochody i tak 1:1 nie ma co porównywać ale ceny najtańszej wersji benzyny to 23000 Euro
Tu jest przykładowy cennik i wyposazenie
http://www.subaru.pl/datasheet/2011forester.pdf


W Olsztynie salon Kia jest razem z salonem Subaru , więc miałem kilkukrotnie okazje pooglądac i posiedziec. Dla mnie(!) bez rewelacji. No ale tutaj troche płaci się za markę i sprawdzone rozwiazania

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 01 paź 2011, 10:49

Mój znajomy ma Forestera w poprzedniej budzie od nowości. Fakt, że 2,5 turbo benzyna 230KM + tuning na 265KM ssie ogromne ilości paliwa, ale właściwości jezdne i osiągi są piorunujące. Niestety minusem Forestera starego i nowego jest bardzo przeciętny wygląd i materiały w jego wnętrzu.

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: maestro » 01 paź 2011, 19:48

W tej chwili jest 9 tys. zł upustu na crv na wejściu do salonu hondy. Porównując 2.0 benzynowe wersje silnikowe i wyposażenie mniej więcej takie jak L w sportage wychodzi 5-10 tys. zł drożej w przypadku hondy, dodatkowo można wynegocjować coś i cena zbliży się do sportage.
Jakość wnętrza zdecydowanie na korzysć CRV, zewnętrznie jednak Sportage ładniejszy.


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap