Alternatywa dla Kia Sportage

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Dezet » 11 lut 2011, 20:46

Powiem szczerze, że jestem strasznie wkurzony faktem tak odległych terminów (do tego często jeszcze niedotrzymywanych!!!) w przypadku Sportage, która mimo wszystko jest nadal moim nr 1. Zwłaszcza w zakresie wyglądu zewnętrznego, który w tym zakresie cenowym jest nie do pobicia.
Co prawda, wiele zależeć będzie jeszcze od jazd testowych, gdyż sam wygląd to nie wszystko. Dla mnie bardzo ważną sprawą są np. fotele, które -gdy są złe- dają się mocno we znaki przy dłuższych podróżach i psują cały urok użytkowania takiego auta.
Niestety, oglądając auto w salonie od razu zwróciłem uwagę na pseudo wygięcie lędźwiowe fotela kierowcy. Pseudo - bo tak jakby go nie było. To spory mankament użytkowy. A tak na marginesie, ciekawe, czy da się zaadoptować do wnętrza inne (lepsze) fotele?
Druga sprawą jest jeszcze sam komfort prowadzenia, widoczności, parkowania, itp, ale to oczywiście da się przed zakupem sprawdzić. A do pewnych niedogodności zapewne i przyzwyczaić ;)

Koniec zeszłego i początek tego roku obfituje w kilka nowości, które w moim przypadku mogą stanowić alternatywę dla Sportage. Jako, że szukam samochodu rodzinnego którym można odbywać częste i dość dalekie wycieczki krajoznawcze, mam dla siebie następnych konkurentów. Są to:

1. Nowy Ford Focus C-MAX (w wersji topowej Titanium z silnikiem 1,6 EcoBoost 150 KM cenowo niewiele przekracza cenę KS 1,6 GDI w wersji XL);

2. Opel Astra IV SportTourer z silnikiem 1,4 turbo 140 KM i wyposażeniu Sport - też w granicach wyżej wspomnianej 1,6 XL. Dodatkowy atut to większe niż w przypadku Kii zniżki na grupy branżowe.

Czy ktoś przymierzał się już do tych wózków, lub odbył nimi jazdy testowe, lub wie o problemach - proszę o info.

Cóż, do lipca, kiedy to nadejdzie moment wyboru i zakupu mam jeszcze trochę czasu. Ale już widzę, że będę miał ciężki orzech do zgryzienia. I nie mogę wykluczyć, że trzeba będzie kupić auto takie, które jest dostępne od ręki a nie za pół, czy kto wie jaki okres czasu. Duzi chłopcy chcą mieć nowe zabawki "na już", zwłaszcza, że płacą za nie sporo kasy...
Pozdrawiam Dezet

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: maestro » 12 lut 2011, 00:24

Dezet pisze:1. Nowy Ford Focus C-MAX (w wersji topowej Titanium z silnikiem 1,6 EcoBoost 150 KM cenowo niewiele przekracza cenę KS 1,6 GDI w wersji XL);

2. Opel Astra IV SportTourer z silnikiem 1,4 turbo 140 KM i wyposażeniu Sport - też w granicach wyżej wspomnianej 1,6 XL. Dodatkowy atut to większe niż w przypadku Kii zniżki na grupy branżowe.



Nie jeździłem tymi konkretnymi autami ale mogę powiedzieć śmialo, że z tymi silnikami te auta będą dynamiczniejsze nawet porówując do 2.0 GDI i 2.0 CRDi w sportage, a w porównaniu do 1.6 GDi to jak niebo i ziemia.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 15 lut 2011, 23:48

zadałam sobie dziś trochę trudu zakładając tabelkę gdzie porównałam odpowiedniki Sportage 2.0 diesel z manualną skrzynią z konkurentami w tej klasie: Outlanderem, CR-V, Grand Vitarą; brałam pod uwagę ilość systemów bezpieczeństwa, funkcjonalnosc/bajery (np tempomat), spalanie miasto/trasa/srednie, przyspieszenie do 100km/h, cenę pdst plus lakier metalik i 4x4 oraz zakres/czas gwarancji
nie chce byc innaczej - Sportage nr1:)

nie mam jeszcze wszystkich danych dot. cen serwisu i co ile km przeglądy, ale i tak chyba skłaniam się ku zamiany swojego Cedziaka na Sportage.. jak ktoś będzie chętny - moge podesłać tabelkę:)

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: krzysiek_kpk » 16 lut 2011, 11:21

Outlander nie jest bezpośrednim konkurentem sportaga, więc trochę bezsensu je porównywać. Takim konkurentem ze stajni miśków jest ASX.
Nawet sama Kia wskazuje następujące samochody za bezpośrednich konkurentów dla Sportaga:
- wspomniany już ASX,
- qashqai,
- brat bliźniak ix35,

Pozdrawiam
KPK

PS.
a tabelka mile widziana, ale z poprawnymi konkurentami

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 16 lut 2011, 12:43

wiesz dla mnie wymiarami bardziej Outlander podchodzi pod Sportage... ASX jest wielkością podobny do mojego Ceed'a a jesli zmieniam na większy - to nie ASX.... popatrz na ceny ASX - zaczyna się od ok 75tys...

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: krzysiek_kpk » 16 lut 2011, 13:35

Zgadzam się, że ASX jest mniejszy od sportaga.
Natomiast dane techniczne mówią, że outlander jest zdecydowanie większy od sportaga, a co za tym idzie droższy, więc jeśli bierzesz pod uwagę taki parametr jak cena to na dzień dobry outlander przegrywa i w takim aspekcie porównanie uważam za bezsensowne.
Oczywiście, każdy może porównywać wg. swoich wybranych parametrów.
Mi osobiście na daną chwile najbliżej jest do sportaga i ix35 - ogromny wpływ na to ma aspekt ceny.

PS, dane techniczne:
outlander długość: 4665mm, wysokość: 1680mm, szerokość: 1800
sportage: 4440, 1635,1855
ASX: 4295, 1615, 1770
outlander jest dłuższy o 22,5 centymetra od sportaga, a sportage natomiast jest dłuższy o 14,5 centymetra od ASX

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 16 lut 2011, 14:16

krzysiek_kpk pisze:outlander jest dłuższy o 22,5 centymetra od sportaga, a sportage natomiast jest dłuższy o 14,5 centymetra od ASX

Z kolei Sportage zmieściłby sie do pudełka 13,46m3, Outlander do 14,1 a ASX do 12,27m3, więc bliżej sportkowi do Outlandera :lol: Niestety tabelka i cała statystyka może być ułożona pod to co chcemy. O wyborze samochodu decydują w/g mnie jednak bardziej subiektywne oceny

PS. A Suzuki jest bardziej terenowcem niż typowym SUVem (stały napęd, reduktor, chyba blokada)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 16 lut 2011, 14:23

Kijas ja szukam auta z 4x4 wlasnie:)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 16 lut 2011, 14:37

Ale czy chcesz jeździć w terenie, czy też szukasz samochodu do miasta/na trasę z większymi mozliwościami trakcyjnymi np. na śniegu, mokrej trawie?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 16 lut 2011, 15:17

od kwietnia do pazdziernika kazdy week spedzam na dzialce i mam dosc juz zakopywania sie i wołania o pomoc sąsiada z traktorem:)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 16 lut 2011, 16:15

No to jeżeli samochód ma być do tego, to raczej wskazywałbym na Suzukę, ale musisz liczyć się z tym, że na trasie będzie mniej komfortowy. Z drugiej strony nie wiem czym się zakopujesz. Jeżeli np jakąś Octavką, która zawisa na byle koleinach, to może 17cm prześwitu i zblokowane AWD wystarczy. Trzeba zerknąć czym ludzie przejeżdzają, czym mają problemy a czym nie dają rady.
Z drugiej strony pamiętam, jak w piasku zakopał się traktor z przyczepą, bo miał napęd tylko na dwa koła, a sportek dzielnie ze zblokowanym napędem i też załadowaną przyczepką wyszedł
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: soul » 16 lut 2011, 16:27

Jeśli się wklejasz w jakieś konkretne błoto to zapomnij o sportku-pomyśl o prawdziwej terenówce z blokadami.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2011, 11:06

kijAS zakopuje się Ceed'em (mam w profilu:) ) - a zakopuję się w rozmiękłej ziemi - czy to po zimie rozmiękłej topniejącym śniegiem - czy na wiosnę/jesieni deszczami
generalnie to oprócz tego zakopywania po prostu przyznaję bez bicia - chcę mieć auto 4x4 i już:) i już je nawet znalazłam:):)

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: krzysiek_kpk » 01 mar 2011, 14:31

Dzisiaj byłem w salonie Hyundai-a i pani mnie poinformowała, że jest bardzo dużo dostępnych IX35 z silnikami 2.0PB i 1.7CRDI, są na składzie w Polsce. Więc jak ktoś szuka samochodu na "już" to może go to zainteresuje. Pani bez żadnej negocjacji udzieliła 5 tyś rabatu od ceny cennikowej.

Pozdrawiam
KPK

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 01 mar 2011, 17:18

jak ktoś szuka 2.0 CRDI wersja XL z 4x4 to wiem gdzie jest dostępna od ręki:)
poza tym szukając swojej 2.0 DOHC XL obdzwoniłam prawie wszystkie salony w centralnej i wschodniej Polsce - sporo stoi 1,7 diesla i 2.0 z automatem - także od ręki..:)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kijaS » 01 mar 2011, 17:50

A ten automat 2.0 to Pb czy ON? Bo ktoś tu na forum chyba poszukiwał ON ale AWD o ile się nie mylę. I czy to, co jest, to czteronapędowiec?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 01 mar 2011, 18:08

2.0 diesel wersja XL 4WD, stoi w Lulblińcu koło Częstochowy, manual
2.0 diesel automat wersja L 2WD jest w Carserwisie na Polczynskiej w W-wie, maja tez 1,7 diesla ale nie pamietam jaka opcja....

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: Dezet » 15 mar 2011, 16:24

Czy ma ktoś juz wiarygodne info, kiedy na terenie RP będzie w sprzedaży Optima?
Pozdrawiam Dezet

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: dagaada » 15 mar 2011, 16:43

Jak pytałam w grudniu to miała być w marcu, w lutym zastanawiałam się nad zamianą to pan powiedział że w IV kwartale.
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 15 mar 2011, 23:18

Mówiło się o czerwcu 2011, teraz ptaszki ćwierkają o listopadzie 2011. Jak będzie naprawdę?? KMP prawdę Ci powie [rotfl1]

waldemard
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2010, 11:47
Czym jeżdzę: FSO

Re: Alternatywa dla Kia Sportage

Postautor: waldemard » 16 mar 2011, 11:59

Też słyszałem o listopadzie, cena od 75k podobno ma się zaczynać.


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap