Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 06 sie 2015, 23:15

Pakowanie z wakacji - Level HARD :lol:
wszystko się zmieściło dlatego sprzedaje box daochowy :D
Załączniki
11846425_1035185326500664_890275071_n.jpg
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: czyzyk64 » 07 sie 2015, 06:27

[rotfl1] :brawo: :brawo:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kasia_mm » 07 sie 2015, 06:38

cisco w tym kartonie to basen ogrodowy? :)))))

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 07 sie 2015, 07:00

Nie basen, tylko przeczepka rowerowa dla dzieciaków ;) :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: michal55yh » 08 sie 2015, 22:26

Wygląda jak auto rumunów haha (tylko bez obrazy :D ). Oni tak na co dzień mają załadowane auta.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 08 sie 2015, 22:30

Spoko Michał :bigok:
mam duży dystans do siebie także luzzz :D
Ważne że się wszystko zmieściło bez problemu, nawet jeszcze można by dołożyć parę rzeczy ;)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: michal55yh » 08 sie 2015, 23:30

Bardzo się zdziwiłem jak oglądałem te auto na żywo, że ma tak dużo miejsca z tyłu. Na zewnątrz tego nie widać ale jest bardzo pakowne. Świetnie to zaprojektowali.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 08 sie 2015, 23:43

Zgadzam się w 100%. Dodatkowo jak potrzeba jeszcze miejsca w bagażniku to można przesunąć całą tylną kanapę do przodu o ok 15-20 cm - wiadomo mniej miejsca na nogi ale więcej się zapakuje. Poza tym trzeba pamiętać że pod podłogą są schowane 2 fotele 3-go rzędu - bez tych foteli to można by było lodówki przewozić :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: michal55yh » 08 sie 2015, 23:49

Dokładnie. Naprawdę mnie tymi rozwiązaniami zaskoczyli. Projektant zrobił dobrą robotę.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kjs62 » 03 wrz 2015, 13:36

Mój bagażnik w S2 jest maleńki ale w sumie jeżdżę tylko z żoną bo córa ma swoją kupę.
Kiedy jechaliśmy nad morze złożyłem oparcia i do środka weszły 2 rowery w tym 1 trekking 28" z bagażami tak że ciśnienia na większy gabaryt auta nie mam.
Niemniej do S2 wziąłbym komfort /wyciszenie Sorento.
Aczkolwiek Sorento ma rywala w rodzinie w postaci Hyundaya Santa Fe, więc który z nich lepszy?
Nowy Tucson tez fajnie wygląda.
Ogólnie w SUVach dużo premier ostatnio.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kjs62 » 03 wrz 2015, 13:50

ZygJe pisze:
@kjs62 benzyna o dużej pojemności (lub turbo) działa tak: najpierw łeb urywa, a potem jest coraz fajniej. W turbo dieslu najpierw nic potem chwilę rwie i umiera.
Tak na prawdę dopiero big block V8 6,3l daje pojęcie przyjemności z jazdy...... wszystko inne to namiastka. Diesel nawet nie jest namiastką. Bez urazy ofc......

------------------------------
Gdybym mieszkał w USA gdzie benzyna tańsza od polskiego LPG to moglibyśmy dywagować...
ZygJe pisze:Podam przykład. W Sportku miałem blisko 400Nm momentu przy bodajże 1800obr/min. W Sorento mam "tylko" 340Nm i to przy 5000obr/min. A w praktyce Sorento przy ruszaniu bez problemu zrywa przyczepność z 4 kół na suchym asfalcie, co w Sportku nie udawało się nawet na mokrym (obydwa z automatami i wyłączonym ESP ofc)). Na mokrym asfalcie Sorento zrywa przyczepność ruszając z 2 biegu, Sportek ledwo ruszał.....


A ja ma zaledwie 150 KM chyba 300-320 Nm i nie bardzo mam gdzie nawet to wykorzystać a to że nie zrywa przyczepności to dla mnie zaleta bo po prostu ruszam a kiedy miałem Scenica to mieliłem kołami i stałem w miejscu. Co z tego że był szybszy na suchym? Co z osiągów kiedy na drodze po ulewie pojawi się zalany odcinek na 20 cm głęboki?
Zapewne parametry opon też maja tu swój udział.
Ostatniej zimy pewnego dnia z parkingu przysklepowego tylko moja Sportage była w stanie wyjechać na ulicę a że górek u mnie sporo to napęd 4WD i lepsza przyczepność często się przydaje.
Nie rozumiem nieco Twojego podejścia przecież do wyścigów i sprintów od 0-100 są inne auta SUV to SUV ma swoje przeznaczenie bynajmniej nie wyścigowe.

Dla mnie S2 z dieslem to kompromis, który ma pogodzić moje wymagania z kosztami zakupu i eksploatacji.
Co do szarpania nie stwierdzam wchodzi na obroty tak jak benzynka owszem jedynka za krótka co pogarsza sprint ale w teren z racji braku reduktora jest OK.

Ostatnia podróż nad morze to były właśnie ulewy i głębokie kałuże bardzo często. Wypadki więc objazdy - między innymi wyjazd przez parkingowe ogrodzenie przy A1 w teren i dojazd przez bezdroże do najbliższej drogi pozwolił mi oszczędzić kilkugodzinnego ślęczenia na parkingu lub jazdy w korku 1 stop 1 stop itd.
W takich warunkach mógłbym mieć nawet Ferrari i przybyć na miejsce kilka godzin później niż mułowatym Sportage prawda?

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: XV 1900 » 19 wrz 2015, 13:32

cisco Twoja fura (tyle że biała) jest właśnie w ''Zakupie kontrolowanym'' w TVN Turbo :D :bigok:

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: bykman » 19 wrz 2015, 14:02

I co ten tam Kornacki opowiada o kijance?
Bo czasem to pindoli glupoty, ze aż glowa boli...
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: XV 1900 » 19 wrz 2015, 14:05

Bardzo pochlebnie się wypowiadał nawet stwierdził że sam by się odnalazł w tym aucie :D

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 19 wrz 2015, 22:21

aż muszę obejrzeć :bigok:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 21 wrz 2015, 11:50

Oglądałem już ten odcinek......
Fura PRAWIE jak moja bo bez szklanego dachu :D i przez to jest ciemniej we wnętrzu...
No i oczywiście moje ukochane rejony ---- HEL-Jurata - Jastarnia. Jak co roku tam bywam a w tym jeszcze nowym Sorento [zlosnikok]
Kornacki mówił bardzo rzeczowo, i zgadzam się w 100% z jego opinią.
Kupujący..... hm no cóż - jeździ S-maxem to dalej poszedł w Fordy ;)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: saber » 22 wrz 2015, 23:42

Dzisiaj, dzięki uprzejmości Pana Jakuba z Salonu RM Filipowicz w Krakowie, miałem okazję znów pojeździć (tym razem cały dzień) nowym Sorento - demówka na fullwypasie, najbogatsza wersja ze wszystkimi bajerami. Powiem krótko - zakochałem się (nie w Panu Jakubie, tylko w Sorento :)). Zrobiłem sobie dzień wolnego, zabrałem rodzinkę na małą wycieczkę na zamek i zaporę w Dobczycach - miejsce super, ale nie o tym chciałem, a o samochodzie. Po prostu bajka. Cisco - zazdraszczam i gratuluje, bo bez dwóch zdań przesiadłbym się do tego samochodu. Niestety Panowie z serwisu zadzwonili, że Sportage już gotowy i można odebrać :zły2:

Wrażenia super. W środku tak cichutko i komfortowo, że córka (4l) jak tylko ruszyliśmy zasnęła i spała do samych Dobczyc.

Na początku wydawało mi się, że za wielkie toto, ale już po 30 min jazdy, nie dostrzegłem tego, że prowadzę większy i cięższy samochód - oczywiście poza nieporównywalnie większym komfortem jazdy. Dużo pewniej się prowadzi niż Sportage - ukł. kierowniczy jest b.dobrze zestrojony, w trybie SPORT dodatkowo usztywnia się i świetnie "czuć" samochód, mimo, że na koło kierownicy nie są przenoszone absolutnie żadne drgania.

Nie sądziłem, że silnik o tej samej mocy co mam w Sportage, tak dobrze poradzi sobie ze stosunkowo ciężką furą (blisko 2 tony).

Natomiast ciekawej rzeczy dowiedziałem się w salonie - że mimo, iż moc praktycznie ta sama (185 KM), to nie jest ten sam silnik co w Sportku. Ponoć jest to "obcieńkowana" jednostka 2.2 która w PL cieńko się sprzedaje z uwagi na akcyzę. Nie wiem dokładnie czym obcieńkowali pojemność (średnicą tłoków, czy skokiem) ale ten motor w połączeniu ze świetnym zestrojeniem skrzyni i zawieszenia naprawdę daje radę. Oczywiście nie jest to rakieta, ale nie ma się do czego przyczepić poza pierdółkami.
Tylko ta cena ... ponad 190 tyś za fulla ...

turtil
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: turtil » 24 wrz 2015, 16:35

Bardzo ładny samochód.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: czyzyk64 » 24 wrz 2015, 16:47

saber pisze: Tylko ta cena ... ponad 190 tyś za fulla ...

No właśnie. Za tą cenę to masz dwa nowe Sportki i na upartego jeszcze by zostało na :pub:

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: MarekA » 24 wrz 2015, 19:26

Dzisiaj będąc w serwisie przy dyskusji o Sorento , powiedziano mi że rejestrując je na 7 osób konieczne jest wykonywanie przeglądu co rok a nie pierwszy po 3 latach - tak jak przy każdym 5 osobowym.
Prawda to?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: Kwarcu » 24 wrz 2015, 19:46

Jest to chyba kwestia błędnej interpretacji przecinka w zapisie.
http://kodeks-drogowy.org/pojazdy/badan ... e-pojazdow
art. 81 ust. 6 wyjaśnia, że pojazdy konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu od 5 do 9 osób muszą przechodzić przegląd co roku. Teraz kwestia tego czy ustawodawca miał na myśli każdy samochód zarejestrowany na od 5 do 9 osób czy tylko te, które są wykorzystywane do zarobkowego transportu osób. Wychodzi na to, że miał na myśli to drugie, bo przecież aktualnie w zasadzie każde przeciętnie sprzedawane auto (pomijam kabriolety, itd.) jest przystosowane do przewozu tych 5 osób, a jednak pierwsze badanie jest na 3 lata, drugie na 2 lata, potem co roku.



"Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki „SAM”, pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym."

Widocznie jedni traktują przecinek, w pogrubionym przeze mnie fragmencie, jako dwa osobne warunki, natomiast należy to traktować jako jeden warunek, bo przecinek jest tam postawiony ze względu na zachowanie poprawności interpunkcyjnej a nie jako oddzielenie dwóch niezależnych warunków.

Także jeśli kupujesz samochód, zarejestrowany na nie więcej niż 9 osób, do celów prywatnych lub służbowych (ale nie w celu odpłatnego przewozu osób, tylko np. do wożenia pracowników na budowę, itd.) to badanie techniczne jest "normalnie" jak dla nowego samochodu: pierwsze na 3 lata, drugie na 2 lata, następne na 1 rok.


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap