Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 03 cze 2015, 00:26

Witajcie...... [zlosnikok]
Właśnie odebrałem nowe auto :kierownik:
Jest to nowe Sorento z silnikiem 2.0 CRDi w wersji XL automat, AWD + Szklany dach w kolorze Black Pearl.
Auto bardzo dobrze wykonane bogate wyposażenie, przestronne wnętrze, duży bagażnik. Auto nie tak twarde jak Sportek dzięki czemu płynie po drodze.
Więcej wkrótce [zlosnikok]
Załączniki
Sorento bmc1.jpg
Sorento bmc1.jpg (118.43 KiB) Przejrzano 19673 razy
sorento;).jpg
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: saber » 03 cze 2015, 01:55

Jechałem, potwierdzam auto "płynie", w środku cichutko, wyposażenie wypasik - deska rozdzielcza mogłaby być bardziej nowoczesna, ale ogólnie nie ma się do czego przyczepić. No i te 7 miejsc .... :)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: michal55yh » 03 cze 2015, 17:19

Też udało mi się pojeździć tym autem. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, świetny samochód. Gratuluję!
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: bykman » 03 cze 2015, 17:55

Piękny bandzior gratulacje, miejsca pewnie pod dostatkiem. Czy te 185 kucy radzi sobie z takim gabarytem?
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: saber » 03 cze 2015, 18:40

cisco pewnie opowie szczegółach - moje wrażenie w stosunku do sportka z tym silnikiem i automatem jest takie, że w sorento skrzynia chodzi płynniej, nie ma takich "zrywów" jak w sportku. Choć wrażenia są lepsze w sorento bez dwóch zdań, to stoper jednak pokazuje lepsze czasy dla sportka :) Ale nie są to jakieś zabójcze różnice. Zresztą masa robi swoje - sorento to prawie 2 tony (bez 100kg). Drive Mode polepsza wrażenia z jazdy -w trybie SPORT silnik wyżej się kręci i sprawia wrażenie żwawszego, ponad to usztywnia się układ kierowniczy - to wszystko razem fajnie współgra i świetnie jest zestrojone. Samochód robi naprawdę dobre wrażenie w trakcie jazdy - po godzinie jak już człowiek ochłonie i po raz n-ty rusza ze świateł, to czuje, że jak na tą masę to 250 KM by się przydało :)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: ZygJe » 03 cze 2015, 22:32

Moja waży z kierowcą 2t i 15kg. I mimo że każde pogonienie z pedałem w podłodze wywołuje banana na twarzy to już od jakiegoś czasu czuję pewien niedosyt, a niekiedy wręcz brak..... Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja.
jednak skrzynia i zestrojenie zawiasu w nowym Sorento w znacznym stopniu rekompensuje niedostatki mocy.
Mnie rajcują amerykańskie wersje. Jest tam oferowana 3,3 290KM ale i (tak wynika z recenzji) niewiele jej ustępująca osiągami 2,0 turbo GDi 250KM. I ta ostatnia mogłaby być oferowana w EU jako alternatywa dla "dychawiczego" diesla. Oferują tam także niedostępne w EU przednie światła LED (wszystkie łącznie z p.mgielnymi i doświetlaniem zakrętów)
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 04 cze 2015, 00:06

Witajcie,
jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne, ten silnik daje radę moim zdaniem lepiej współpracuje z automatem szczególnie w trybie sport. Na razie nie cisnę jeszcze w opór bo zbyt mały przebieg ale z czasem się przekonam co potrafi.
Sportage kusił do dynamicznej jazdy a tutaj - spokojniej i bardziej komfortowo - taki krążownik szos :bigok:
Zawsze można zrobić chip i zmieni się troszkę dynamika ale na chwilę obecną nie widzę takiej konieczności, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :D
Oferta na silniki w Polsce słaba 2.0 CRDi i droższy o 20 000 zł silnik 2.2 CRDi. Bez sensu, szczerze liczyłem na T-GDi taki około 250 KM ale jak widać nie ma w ofercie :(
Wolałem wybrać full wyposażenie niż dopłacać do silnika :oki:
Załączniki
sorento bmc3.jpg
sorento bmc3.jpg (108.8 KiB) Przejrzano 19614 razy
sorento bmc2.jpg
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: ZygJe » 04 cze 2015, 07:13

Wybór wesji IMO jedynie słuszny.
Poprawili coś turbodziurę która dobijała mnie w Sportku?
Nadal rusza niemrawo i dopiero po chwili ogień?
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 04 cze 2015, 09:16

Moim zdaniem płynność ruszania i reakcja na gaz szczególnie w trybie sport to inna bajka niż w Sportku, :oki:
delikatnie muśnięcie gazu powoduje reakcje.
Tak jak napisałem wcześniej jeszcze nie cisnąłem w opór bo za wcześnie 8-)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: color1 » 05 cze 2015, 20:31

rozumiem, że wcześniej jeździłeś sportkiem również crdi ?
jak twoje odczucia porównawcze jeśli chodzi o wyciszenie sorento ? chodzi mi o zakres wyższych prędkości, tak w okolicach 130+
druga sprawa, czy rozważałeś inną markę auta w tym przedziale cenowym ? jakie i czy robiłeś jazdy próbne ?
ile % udało ci się wynegocjować w ogólnym rozrachunku względem cennika ?

p/s też powoli zaczynam myśleć o zmianie auta, choć moje oczy skierowane są w kierunku volvo xc to jednak sorento też jest w moim polu widzenia, szkoda że w europie nie do dostania są wersje benzynowe 3.3 lub 2.0 t-gdi (chyba, że czegoś nie wiem...)
a czy ktoś robił rozeznanie jak taką nówkę V6 z np. usa ściągnąć ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 05 cze 2015, 20:50

Tak, wcześniej śmigałem tym samym silnikiem i też w automacie.
Bardzo żałuję że na rynek europejski nie wypuścili chociaż T-GDi nie wspominając już o V6... ale trudno.
jeżeli chodzi o wyciszenie jest bez porównania do Sportka, tam poza oporami powietrza i opon zaczynało być słychać silnik. Natomiast tutaj panuje cisza 8-)
Rozglądałem się też za innymi autami w tej cenie, ale nic w takim stosunku cena/jakość/wyposażenie nie znalazłem
Nowe XC 90 też mi się bardzo podoba tak samo jak Jeep Grand Cherokee oraz nowe Q7, ale to już nie ta półka cenowa - za ww modele trzeba zapłacić w dobrej wersji min 250 k zł ;)
Jeżeli chodzi o rabat to jeżeli bierzesz na firmę od razu masz 5% od cennika ja uzyskałem trochę więcej z racji kolejnego już samochodu Kia z tego salonu :D
Teraz ma być jeszcze delikatna podwyżka cennika ale zobaczymy.
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kasia_mm » 14 cze 2015, 16:29

I ja się zastanawiam czy kupić drugą Sportage czy Sorento
Wygra chyba jednak Sportek, ponieważ Sorento nie ma benzynowego silnika (przynajmniej na razie) a ja diesli pasjami nie znoszę... Jest ciut za wielkie na miasto - parkowanie a o tankowaniu nie wspomnę... Nowe Sorento jest jeszcze większe od starego, które tez mi się bardzo podobało.. Oglądaliśmy w salonie tą nową i faktycznie wielkość tego auta w środku powala:) Cisco gratuluję bo samochód przepiękny, w jedynym słusznym kolorze - szerokości i gumowych drzew:)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: ZygJe » 14 cze 2015, 22:07

Kasiu, ja również uważam, ze diesel nadaje się do traktora, TIRa, itp ale nie do "normalnego" auta. Sportek był moim pierwszym, i zapewne ostatnim dieslem.
Zastanów się może na zakupem wersji benzynowej Korea/USA.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 14 cze 2015, 22:41

Dzięki Kasiu !!!
Kolor na prawdę piękny ;)
U mnie zmiana była spowodowana powiększeniem rodziny ;) Sportage jest dobry ale ten bagażnik.......
Teraz mogę pakować w opór i uda się bez boxa dachowego [zlosnikok]
Co do diesla..... mnie się bardzo dobrze nim jeździ, nie mogę narzekać pracuje cichutko - wygłuszenie bez porównania do tego w Sportku. osiągi przyzwoite, spalanie też.
Jeżeli byłby dostępny T-Gdi to bym go wybrał na 100% no chyba że jakiś V6 ale wziąłem jedyny rozsądny z oferty jak na polskie warunki :aha:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: ZygJe » 15 cze 2015, 09:35

No niestety, polityka modelowa jest dziwna, ale wynika z popytu. Nadal u nas pokutuje "dieselek". Fakt, że koszty paliwa są trochę niższe, a zagazowanie Gdi jest trudne i kosztowne. Tak więc czy tak czy tak chcąc kupić sslonowy samochód tej klasy wyboru nie było. Jednak zaje.....fajność nowego Sorento na pewno to wynagradza. Szkoda tylko że właściwości terenowe umożliwiają niemal wyłącznie poruszanie się w miejskiej dżungli. ...
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kasia_mm » 15 cze 2015, 18:44

tez nie rozumiem polityki KIA Europe
w US jest dostępny silnik benzynowy 2,4 DOHC oraz 3,3 DOHC - najtańszy 24900 USD a najdroższa opcja 41300 USD... już nawet nie będę tego przeliczać na PLN bo się scyzoryk w kieszeni otwiera ile przepłacamy w Polsce za takie samo a nawet gorsze wyposażeniowo auto..

dla mnie diesel, oprócz oczywistych traktorowych walorów ma minus w postaci DPF i wypalania go kiedy ja 95% jazdy mam w mieście, w korkach.. zaraz powiecie, że teraz DPF coraz lepszy, mniej wymaga etc - ale mimo wszystko mnie to nie przekonuje... masowe wycinanie DPF-ów spod nowych fur i opychanie ich na alledrogo też jakoś do mnie nie przemawia (oczywiście to przeważnie inne marki ale..)

poza tym wszystkim nowe Sorento cholernie się rzuca w oczy, ja nie mam parkingu strzeżonego czy podziemnego i jak mam spać a raczej nie spać denerwując się co rano (i czy wogóle) zastanę = no nie... już Sportka trzymałam na mocno odległym parkingu społecznym a i tak drżałam bo zdarzało się, że kradli albo niszczyli dla fanu...

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: choinkar » 15 cze 2015, 19:56

Każdy nowy samochód rzuca się w oczy i istnieje ryzyko, że go dźwigną lub zniszczą, bo zawsze trafi się idiota, który chce się spróbować rzeczą, a nie np właścicielem..... (z resztą nowy czy nie nowy, zawsze kradzieży lub zniszczenia możliwość istnieje, niezależnie czy auto stoi pod blokiem, na parkingu, czy w garażu).
W nowych można zniwelować ryzyko przez ubezpieczenie, że przynajmniej część strat pokryje.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kjs62 » 19 cze 2015, 12:20

W Warszawie przy takiej komunikacji jeździłbym tramwajem taniej i szybciej.
Jak nie masz garażu to szkoda kasy na drogie auta przyjdzie jakiś naćpany "chopok" i podpali dla zabawy.
Kupujesz nowe auto w polskim salonie to zasilasz rząd RP kwotą ca 50 tys PLN - dziwisz się ze w USA jest taniej?

Co do diesla i dpf to przesada jeżdżę po mieście 90% i zero problemów z dpf a rureczki czyste zero dymu z rury nawet kiedy depnę.
Niemniej leje olej klasy ACEA=-C3 o czym autoryzowany serwis raczył nie wiedzieć bo poprzednikowi lał LOTOSa innej klasy, do tego leje V-Power nitro do baku. Ja lubię czuć moc przy niskich obrotach silnika nie lubię wysokoobrotowych szlifierek.
W korku to bez gazu jadę.

Patrzą jednak na Twoje potrzeby jazdy miejskiej to zastanawiałbym się raczej nad małym budżetowym crossoverkiem typu Captur albo Sandero Stepway (Mają one benzynowe silniczki TCE (turbo) malutkie i ekonomiczne.) ewentualnie minivana.
Kolega kupił niedawno Forda B eco boost na takie dojazdy do pracy i jest happy bo małe ekonomiczne i w miarę pakowne..

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: cisco » 20 cze 2015, 23:27

Ja do jazdy po Wawie mam coś idealnego - Citorena DS3 - śmiga aż miło [zlosnikok] a spalenie 6l/100 km :D
a Sorento jako główny samochód dla całej rodziny, poza tym jest garaż no i mieszkam sobie spokojnie pod Warszawą :D
jest także AC także mogę spać spokojnie. co do DPF - użytkując Sportage przez ponad 3 lata nie odczułem że go mam.
Fakt, zalewałem olejem Millers C3 i tankowałem paliwo tzw premium. Oczywiście zaraz się pojawią opinie że nie warto przepłacać itd. Chciałem to wlewałem i już - przynajmniej na psychikę działa :lol: Głównie VERVA ON i Diesel Gold [zlosnikok]
teraz zamierzam kontynuować takie postępowanie przy Sorento
pozdrawiam
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: kasia_mm » 21 cze 2015, 06:40

i my do jazdy po mieście mamy Toyotę Aygo, pali tyle co nic ale w trasy dla 4 osób plus psa - to nie jest auto (nawet byśmy się nie zmieścili, córka 170 cm nie daje rady usiąść jak mąż czy ja z przodu); ponieważ mąż jeździ karaluchem (Aygo znaczy) to ja tym większym, rodzinnym - drugiego karalucha plus dużego na trasy nie kupimy bo to się mija z celem... może za kilka lat jak córka zrobi prawko, ale już to widzę jak da matce swój samochód heheh
także skazana jestem na jeżdzenie po mieście autem rodzinnym, zaczynam się skłaniać coraz bardziej do Carensa - bagażnik ma potęzniejszy niż Sportek, mniej rzucający się w oczy, silnik 1,6 GDi da radę a nie skroi kieszeni.. czekam na kupca Ceeda i będę musiała zdecydować: Carens czy Sportek. Serce rwie się do Sportka znowu, rozsądek mówi Carens. I bądź tu babo mądra... [angry]

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nowa KIA SORENTO 2.0 CRDi XL - Black Pearl

Postautor: ZygJe » 21 cze 2015, 08:21

Jeśli samochód rodzinny to tylko Carens. Mój ojciec takim śmiga i powiem szczerze jest zaje...fajny. Wyposażenie, dopracowane szczegóły..... Sportka dzieli od Carensa przepaść niestety. Tylko 1,6 będzie mułem. U ojca 2.0 ledwo daje radę.


@kjs62 benzyna o dużej pojemności (lub turbo) działa tak: najpierw łeb urywa, a potem jest coraz fajniej. W turbo dieslu najpierw nic potem chwilę rwie i umiera.
Tak na prawdę dopiero big block V8 6,3l daje pojęcie przyjemności z jazdy...... wszystko inne to namiastka. Diesel nawet nie jest namiastką. Bez urazy ofc.
Podam przykład. W Sportku miałem blisko 400Nm momentu przy bodajże 1800obr/min. W Sorento mam "tylko" 340Nm i to przy 5000obr/min. A w praktyce Sorento przy ruszaniu bez problemu zrywa przyczepność z 4 kół na suchym asfalcie, co w Sportku nie udawało się nawet na mokrym (obydwa z automatami i wyłączonym ESP ofc)). Na mokrym asfalcie Sorento zrywa przyczepność ruszając z 2 biegu, Sportek ledwo ruszał.....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap