Nowe Sorento

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Nowe Sorento

Postautor: gasewo » 03 kwie 2014, 21:13

Oddałem dzisiaj rano swojego sportka na przegląd po 30 tyś i dostalem jako auto zastępcze właśnie nowe Sorento. Jest to wersja XL 2.2 CRDI AWD. Muszę powiedzieć, że gdyby miała silnik z mojego sportka wymieniłbym na nią bez zastanowienia. A piszę o niej bo miałem okazję pobawić się i posprawdzać większość rzeczy które znajdują się w sportku FL. I tak: według mnie ma szybszą reakcję/start od momentu puszczenia hamulca do rozpoczęcia toczenia się, system wyboru trzech trybów kierowania jest rewelacyjny i działa bardzo sprawnie, nowe zegary są czadowe i bardzo wyraźne (chciałem nawet wymienić moje na te z nowego sportka ale 4 tyś to trochę za drogo), ekstra jest podświetlenie klamek zewnętrznych podczas zbliżenia się z kluczykiem bezdotykowym, nowe radio też jest fajne, ma więcej ustawień dzwieku, natomiast mapy nawigacji i panel sterowania klimatyzacją i mediami są do wymiany tak samo jak nie podoba się mi podwieszenie bez żadnej osłony koła zapasowego na płycie pod bagażnikiem. Jutro jeszcze się trochę z nim zapoznam to podam więcej szczegółów. A na koniec parę zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe Sorento

Postautor: kasia_mm » 03 kwie 2014, 21:27

oooo to ktoś mi nieźle podpadł:( na moim przeglądzie po 60 tys (dwa tyg temu) dostałam stare Picanto!! [angry]

a samo Sorento piękne...

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nowe Sorento

Postautor: puder12 » 03 kwie 2014, 21:30

to i tak lepiej niż w Gdańsku. Tu proponują spacer na najbliższy przystanek autobusowy.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nowe Sorento

Postautor: ZygJe » 03 kwie 2014, 21:34

Ja miałem okazję przejechać się Hyundaiem Santa Fe (w zasadzie to prawie ten sam samochód co Sorento) w wersji USA z 3,3 GDI 290KM. Ten kloc przyspiesza poniżej 7s do 100km/h [zlosnik2]
Oczywiście Sorento na rynku USA też jest oferowane z tym silnikiem.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nowe Sorento

Postautor: cisco » 03 kwie 2014, 22:41

Dla mnie konfrontację Nowe Sorento vs Nowe Santa Fe wygrywa zdecydowanie Hyundai ;)
Już powoli się przymierzam do zmiany, ale to jeszcze 2 lata więc może przez ten czas pojawi się całkiem nowe Sorento i jeszcze nowszy Santa Fe.
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nowe Sorento

Postautor: gasewo » 04 kwie 2014, 06:43

kasia_mm pisze:oooo to ktoś mi nieźle podpadł:( na moim przeglądzie po 60 tys (dwa tyg temu) dostałam stare Picanto!! [angry]

a samo Sorento piękne...


No bo ty Kasiu miałaś przegląd po 60 tyś a nie tak jak ja po 30 :-) pewnie jak będę robił po 60 też dadzą mi picanto ;-)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe Sorento

Postautor: kasia_mm » 04 kwie 2014, 13:56

tia :) a na 90 tyś dostanę bilet ZTM :) [rotfl1]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nowe Sorento

Postautor: gasewo » 04 kwie 2014, 19:27

Sorento oddane o 9 a od 11 poruszam się tym cudem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Between two evils, I always pick the one I never tried before

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Nowe Sorento

Postautor: mint » 04 kwie 2014, 19:30

Tym razem dostałeś nowe Pikanto [rotfl1]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nowe Sorento

Postautor: puder12 » 04 kwie 2014, 21:16

Czyżby pierwsze przymiarki do zmiany auta?

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: gasewo » 04 kwie 2014, 21:39

Powiem tak, skóra i wykończenia rewelacja, audio majstersztyk, wygląd, mówi sam za siebie, fotele miodzio, nawet zapach w środku jest idealny. Dwa mankamenty, w testowanej przeze mnie wersji to silnik. 2.0 CDI nie daje według mnie rady a drugi to cena : -)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowe Sorento

Postautor: michal55yh » 05 kwie 2014, 16:51

Jeśli mógłbyś zrobić coś na wzór "artykułu" o tym aucie to byłbym bardzo wdzięczny!
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: gasewo » 05 kwie 2014, 17:13

Rozumiem, że chodzi Ci o Mercedesa?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowe Sorento

Postautor: michal55yh » 05 kwie 2014, 17:41

Oczywiście [hihihi]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: gasewo » 05 kwie 2014, 18:15

W takim razie jutro się tym zajmę jak będę w domu

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowe Sorento

Postautor: color1 » 05 kwie 2014, 20:16

A ja zapytam, jak "załatwia" się auto zastępcze na czas przeglądu ?
Bo z mojego doświadczenia (AS Motors Nadarzyn) również wynika - najbliższy przystanek albo odpłatne wynajęcie auta...

p/S Gasewo, a nie miałeś oporów ponownie wsiąść do kijanki po tym niebieskim cudzie ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe Sorento

Postautor: gasewo » 06 kwie 2014, 12:24

color1 pisze:A ja zapytam, jak "załatwia" się auto zastępcze na czas przeglądu ?
Bo z mojego doświadczenia (AS Motors Nadarzyn) również wynika - najbliższy przystanek albo odpłatne wynajęcie auta...

p/S Gasewo, a nie miałeś oporów ponownie wsiąść do kijanki po tym niebieskim cudzie ?


Wyglądało to tak, iż ja zostawiam im moją kijankę na jeden dzień (mimo iż serwis potrwa tylko parę godzin) a oni w zamian dają mi auto zastępcze :D
Co do oporów to je miałem, ponieważ po niebieskim cudzie wsiadałem do służbowej Skody :D

michal55yh pisze:Jeśli mógłbyś zrobić coś na wzór "artykułu" o tym aucie to byłbym bardzo wdzięczny!

Wedle życzenia opis moich wrażeń po krótkiej przygodzie z Mercedesem. Oznaczenie wersji którą testowałem to GLA 200 CDI DCT 4MATIC.
Dane techniczne:
Liczba/układ cylindrów - R4
Pojemność skokowa (cm3) - 2143
Moc - 136 KM/3400 - 4000
Moment obrotowy - 300/1400–3000
Stopień sprężania - 16,2 : 1
Przyspieszenie 0–100 km/h (s) - 9,9
Prędkość maksymalna (km/h) - 205
Napęd - na wszystkie koła
Skrzynia biegów - dwusprzęgłowy 7-stopniowy automat DCT (z manetkami przy kierownicy)
Oś przednia - kolumna amortyzacyjna i wahacz poprzeczny
Oś tylna - wahacz poprzeczny i wahacz wzdłużny
Zawieszenie przód/tył - sprężyny śrubowe, dwururowe amortyzatory gazowe/sprężyny śrubowe, jednorurowe amortyzatory gazowe
Ogumienie (przód i tył) - 215/60 R 17 (u mnie 235/50 R18)
Hamulce przednie - tarcze, wentylowane od wewnątrz
Hamulce tylne - tarcze, masywne
Masa własna - 1.595 kg
Cena tej wersji w podstawie - 155.000 zł
Cena testowanej wersji - 183.735(pakiet lusterek - 1.665 zł, pakiet wizualny i oświetleniowy - 2.145 zł, Pakiet Urban - 8.750 zł, lakier metalik błękit południowych mórz - 3.331 zł, przyciemniane tyle szyby - 1.411 zł, podgrzewane dysze spryskiwaczy - 649 zł, dywaniki welurowe - 452 zł, boczne poduszki tył - 2.117 zł, nawigacja z mapami Becker - 4.347 zł, system dźwiękowy Harman/Kardon Logic7 - 3.867 zł)

Wnętrze.
Co tu dużo mówić - to jest mercedes. Fotele bardzo wygodne, zarówno z przodu jak i z tyłu. Trzymanie boczne przednich foteli bardzo dobre, natomiast co do tylnej kanapy to wydaje mi się, ze jest troszkę za płaska. Miejsca na nogi z tyłu wystarczająco dla osób o wzroście do ok. 178 - 180 cm. Powyżej tych wartości mogą pojawić się trudności. W mojej wersji fotele były materiałowe (siedzisko) z wykończeniami skórzanymi (boczki, tył i "zagłówek" który tak naprawdę jest integralną częścią fotela co nadaje bardziej sportowy charakter wnętrzu) co według mnie jest bardzo dobrym połączeniem, tym bardziej jeśli ktoś lubi szybko pokonywać zakręty. Jak to zwykle bywa w mercedesie, materiały użyte do wykończenia jak i samo wykończenie na najwyższym poziomie. Deska rozdzielcza bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze, tak samo jak sterowanie multimediami i radiem dzięki "dżojstikowi" w formie pokrętła umieszczonego na konsoli dolnej. Dźwignia automatu umieszczona jest jak w amerykańskich autach, czyli po prawej stronie na kolumnie kierownicy ale łatwo jest się do niej przyzwyczaić. przeniesienie jej w to miejsce w połączeniu ze zbyt krótkim ale pojemnym podłokietnikiem powoduje, że brakuje podparcia dla prawej ręki, a nawet jak już się uda oprzeć łokieć o podłokietnik to reszta ręki dziwnie wisi w powietrzu. Mnie się to osobiście nie podoba. Kolejny mankament dla mnie to umiejscowienie dźwigni od tempomatu. Umieszczenie jej po lewej stronie kolumny kierownicy pod manetką od kierunkowskazów, powoduje że można się pomylić i włączyć nie kierunki tylko tempomat. Dodatkowo dźwignia ta jest zasłonięta przez jedno z ramion kierownicy co powoduje, że obsługa tempomatu jest intuicyjna. Fajny jest pakiet podświetlenia, dzięki któremu zyskujemy podświetlenie przestrzeni na nogi z przodu i tyłu, bardziej eleganckie oświetlenie wnętrza niż w wersji bez pakietu oraz podświetlenie otworu w fotelach przednich na wysokości "zagłówka" (na zdjęciach można zobaczyć o który otwór mi chodzi).

Audio.
Już w wersji podstawowej gra rewelacyjnie, dźwięk jest czysty, wyraźny, szeroka możliwość regulacji tonów niskich, średnich i wysokich. Oczywiście jeśli ktoś jest prawdziwym audiofilem ma możliwość zamówienia za dodatkową opłatą 3.867 zł systemu dźwiękowego Harman/Kardon Logic 7, w który był doposażony mój egzemplarz. Na zestaw składa się 7-kanałowy wzmacniacz DSP i 2-kanałowy booster o łącznej mocy 510 W, 12 wysokowydajnych głośników oraz system Dolby Digital 5.1 i DTS. Powiem tak: zrezygnowałbym z innych rzeczy, żeby dobrać ten system.

Zawieszenie i układ jezdny.
Generalnie zawieszenie w miarę komfortowe ale sztywne i dość twarde. Szczególnie odczuwają to pasażerowie tylnej kanapy. Niestety nie miałem możliwości przetestowania go w terenie. Układ kierowniczy działa precyzyjnie, kierownica reaguje natychmiast i precyzyjnie wybiera wszystkie nierówności. Mamy trzy tryby zmiany ustawień: komfortowy, sport i manualny. Od razu mówię, że ustawienie powinno być cały czas w trybie sport. Jeżeli chodzi o tryb manualny to w momencie kiedy zbyt długo, według komputera, jedziemy na jednym biegu (np. jedziemy w trybie manual na 4, bo przygotowujemy się do wyprzedzania) po ok. 20 s. komputer sam przełączy nam na tryb automatyczny. Nie jest to fajne.

Silnik i skrzynia biegów.
Jak dla mnie za mało mocy. Znaczy jechać to jedzie i zbiera się nawet żwawo ale 130 KM mniej w porównaniu do mojej kijanki to dla mnie za dużo. Silnik generalnie cichy, jedynie w trybie sport przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu, gdy wkręca się na obroty wiemy, że jedziemy rasowym ropniakiem. Jest głośno i mamy uczucie jakby zaraz miał wyzionąć ducha. Biegi zmieniają się bardzo szybko i automat naprawdę jest czuły na lekkie muśniecie pedału gazu ale jak dla mnie zmienia biegi trochę za szybko nawet w trybie sport, czy jak to mówi mój syn w trybie turbo :D

Podsumowując jest to fajne auto z bardzo ekonomicznym silnikiem i niezłymi osiągami, ale raczej dla osób preferujących spokojną jazdę z rodziną (i to nie dużą). Ale powiem Wam jedno: mimo wszystko nie zamieniłbym go z moją kijanką. No chyba, że byłaby to wersja 45 AMG (w podstawie 215.700 zł) [zlosnik2] :D

Jest to moja pierwsza "recenzja", także jeśli coś pominąłem albo chcecie dopytać sie o jakieś szczegóły to oczywiście jestem otwarty na doinformowanie :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap