Moderatora test KIA Optima XL

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Sportage.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: aBARTh » 13 lut 2012, 19:19

Jeśli interesuje Was temat Kii Optimy zapraszam do materiału, który przygotowałem z mojej przygody z nową Optimą 1.7 CRDi XL z pakietem Executive w manualu:

http://4kolka.info/2012/02/13/test-kia-optima-1-7-crdi-xl-pakiet-executive-zdjecia/


Samochód jest GENIALNY !! Aż boję się jaki będzie nowy Cee'd skoro z każdym ich nowym autem jest coraz lepiej.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: rouman01 » 21 lut 2012, 01:19

Jedno jest pewne - przepiękny sedan.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: soul » 21 lut 2012, 01:21

To fakt lecz niedopracowany.
Obudowy słupków to twardy plastik-za te pieniądze w tym segmencie powinni to wytapicerować.
Obrazek

XGrzesX
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2011, 13:47
Czym jeżdzę: jeszcze niczym

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: XGrzesX » 27 lut 2012, 16:42

Dla mnie ten test wygląda jakby był sponsorowany. Dlaczego ? Bo autor tego artykułu wydaje się być ślepo zapatrzony i nie widzi wad tego samochodu. Bo raczej wadą optimy nie jest "jasna tapicerka wygląda pięknie, ale w codziennym użytkowaniu mało praktyczna". Bo równie dobrze można napisać, że wadą jest czarny lakier bo jest mało praktyczny ale takie wady mają wszystkie modele samochodów.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: aBARTh » 27 lut 2012, 20:57

Wiesz tak się składa, że artykuł NIE jest sponsorowany, bo nie dostałem ani złotówki za to (a szkoda :( ). Ba, musiałem zapłacić ileś-dziesiąt tysięcy za Sportka :) więc to oni zarobili na mnie.

Pisałem ten tekst bardzo obiektywnie. Inna sprawa, że w Optimie ciężko do czegoś się przyczepić biorąc pod uwagę inne samochody. A podkreślam, nie jestem dzieckiem neostrady z gimnazjum, które wypowiada się o samochodzie nie widząc go przed sobą.

Jasne, mógłbym w wadach napisać, że Optima jest za długa, że ciężko się parkuje, ale kupując auto tej klasy i wielkości to głupota, bo jak komuś to za duże to się kupuje Rio sedana i jest mały.

Mógłbym marudzić, że wolałbym go w 2-litrowej turbo-benzynie ok. 200-250KM zamiast malutkim CRDi na gnojówkę.

Pisząc te teksty staram się być obiektywny, a subiektywne uczucia do konkretnych marek odsunąć na bok.
Poczytaj Auto Świat itp. gdzie wychwala się pod niebiosa niemieckie auta. Jakie to Audi i VW nie są piękne, a inne to brzydkie lub przekombinowane. To właśnie tu bym powiedział, że są artykuły sponsorowane. Bo mi na widok nowych Audi się chce żygać. Nuda, nuda i nuuudaaa. Porównaj np. dotychczasowe Audi A3 i najnowsze, a potem popatrz na dotychczasowego Cee'd i nowego, który wejdzie do salonów pod koniec marca.

Audi A3 2012
Obrazek
Audi A3 2010
Obrazek

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: bartdobr » 27 lut 2012, 22:00

Znalazłem różnice! Jest inny nr rejestracyjny [zlosnik2]
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: saber » 27 lut 2012, 22:48

WOW! Faktycznie, bartdobr Ty to masz oko [hihihi] Ale umknęło Ci jeszcze jedna różnica! Ten nowszy model skręca w lewo, a starszy w prawo! Myślę, że to istotna kwestia :D I niech mi ktoś powie, że się nie różnią!

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: mariuszeks » 27 lut 2012, 22:53

różnic jest jeszcze kilka jeden jest biały a drugi szary, no i felgi oraz halogeny... też się różnią. :? [panna]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: mint » 28 lut 2012, 00:32

Ten nowszy ma lusterka od fiata punto :lol:
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: saber » 28 lut 2012, 00:39

Ale jaja ! Ten nowszy ma 5 kółek na grilu, a starszy 6!

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: rouman01 » 08 mar 2012, 23:17

Hehehehe, panowie i panie, audi akurat jeżeli chodzi o stylistykę taką najgorszą niemiecką marką nie jest.
Audi może się podobać, choć rzeczywiście A3 czy najnowsze A4, szczególnie w wersji kombi - są nudnawe.

Jeżeli jednk chodzi o czyste wrażenia estetyczne z SUVów to Q5 (Q3 ciągle nie udało mi się zobaczyć na ulicy) - jest piękna jak nie przymierzając nasza KIA-S... Audi w SUVach naprawdę nie musi się wyglądu wstydzić.

Popatrzcie na te wszystkie niemieckie SUVove brzydactwa - VW (Tiguan - błłeee) czy wariacje na ten temat SUV pt. BMW, X1, X3 - ciężko na to patrzeć; X5 jakoś wygląda, ale też trudno mi się zachwycić.
Chlubnym wyjątiem BMW jest X6 - tak krytykowana za całokształt, auto przecież naprawdę bardzo ładne - dziwię się, że przyniosło taką klapę. Nie rozumiem dlaczego dziani ludzie kupują te arcy-brzydkie porsche-volks-SUV, a X6 nikt nie chce?

Trudno zrozumieć bogaczy...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: aBARTh » 08 mar 2012, 23:50

A to nie wiem jak u Ciebie, ale u nas X6'tek to od zatrzęsienia jeździ. A niby wszyscy narzekają na kryzys itp. A ja codziennie z kilka sztuk nowych X5,X6.

SUVy Audi też są nudne Q3 Q5 Q7 to w zasadzie kopiarka "ON" i stopień 120% poprzedniego.


Ostatnio miałem okazję widzieć na żywo jadącego z naprzeciwka białego z czarnym dachem Range Rovera Evoque :przebacz:
To oprócz Sportka jedyny SUV, który mi się podoba. Wygląda tak kozacko, że masakra. W pierwszym momencie zastanawiałem się co to kurde jedzie [zdziwko] Wyglądał jakby się zerwał wprost z jakiegoś Concept Car Moto Show

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: milo » 11 mar 2012, 12:34

rouman01 pisze:Hehehehe, panowie i panie, audi akurat jeżeli chodzi o stylistykę taką najgorszą niemiecką marką nie jest.
Audi może się podobać, choć rzeczywiście A3 czy najnowsze A4, szczególnie w wersji kombi - są nudnawe.

Jeżeli jednk chodzi o czyste wrażenia estetyczne z SUVów to Q5 (Q3 ciągle nie udało mi się zobaczyć na ulicy) - jest piękna jak nie przymierzając nasza KIA-S... Audi w SUVach naprawdę nie musi się wyglądu wstydzić.

Popatrzcie na te wszystkie niemieckie SUVove brzydactwa - VW (Tiguan - błłeee) czy wariacje na ten temat SUV pt. BMW, X1, X3 - ciężko na to patrzeć; X5 jakoś wygląda, ale też trudno mi się zachwycić.
Chlubnym wyjątiem BMW jest X6 - tak krytykowana za całokształt, auto przecież naprawdę bardzo ładne - dziwię się, że przyniosło taką klapę. Nie rozumiem dlaczego dziani ludzie kupują te arcy-brzydkie porsche-volks-SUV, a X6 nikt nie chce?

Trudno zrozumieć bogaczy...

Pozdrawiam.

Wiesz, ja mam 185cm wzrostu i jak usiąde w wygodnie w X6 to już nikt z tyłu się nie zmieści. Dlatego nikt go nie kupuje . Kazdy woli CL-a lub 6. Dwu osobowy suw to niewypal, nie ważne jak by był piękny z zewnątrz.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: aBARTh » 11 mar 2012, 21:23

Eeee nie mów :) Ja bym brał takiego Evoqua 3-drzwiowego (patrz foto dół, tyle, że z białym dachem). Może to troszkę samolubne, ale ja kupuję samochód dla siebie. Wygodnie ma mieć ja i żona. Jak ktoś chce jechać z nami to albo przyjmuje co jest mu dane albo komunikacja miejska :)
Obrazek

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: milo » 12 mar 2012, 11:19

OK, przy zestawie 2+pies nie martwiłem się o tylną kanapę ale przy 2+1 lub 2+2 tył jest ważniejszy od przodu ;)
Dlatego sportage ma wielki + jest bardzo mało aut w których po odpowiednim ułożeniu fotela przedniego mieszcze się na tylną kanapę.

TOMIkiausa
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2012, 20:41
Czym jeżdzę: sl sx 2.0 TGDI

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: TOMIkiausa » 16 gru 2012, 16:31

odnośnie optimy polecam wszystkim wersje SX niestety z USA ale ma tam najlepszy silnik 2,0 TGDI 274 hp ja mam go sportku i jest bezbłędny osobiscie sprowadzam sobie taka z USA bo za roczne zapłace mniej niz w pl a frajda niezapomniana jedyny bół brak manualnej skrzyni :(

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Moderatora test KIA Optima XL

Postautor: ZygJe » 17 gru 2012, 08:28

Akurat brak manuala to IMO największa zaleta. Manuale powinny być zakazane - od razu by mniej korków było....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy


Wróć do „INNE MODELE KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap