Gaśnica

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Gaśnica

Postautor: Raf1 » 01 lip 2011, 12:00

Dzisiaj odebrałem moją kijanke i mam pytanie dotyczące mocowania gaśnicy - dostałem ją "luzem" niezamontowaną - czy może ktoś zapodać zdjęcie jak powinno się ją zamontować

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Gaśnica

Postautor: RobaL » 01 lip 2011, 12:36

To masz tak na szybko fotke z komorki. To jest zamocowane jakas gumka.

Obrazek

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: Gaśnica

Postautor: Raf1 » 01 lip 2011, 15:22

Dzięki RobaL, zamontowałem, wszystko gra

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gaśnica

Postautor: soul » 01 lip 2011, 16:58

Robal po co Ci linka holownicza? :czujnik:
Obrazek

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Gaśnica

Postautor: RobaL » 01 lip 2011, 19:10

Kurde, mam 4x4. Licze, ze bede wyciagal ludzi zima z zasp ;) A powaznie to przelozylem po prostu graty ze starego samochodu. Prawde mowiac nawet sie nie spodziewalem ile ich ze soba wozilem. 2 skrzynki mi wyszlo jak oproznilem wszystkie schowki w Megance :wmur: Do tego mi weszla tylko zawartosc jednej heheh. Ale w bagazniku mam wszystko, linke, kable do odpalania, saperke, worek piasku z sola, kask, kombinezon roboczy, plaszcz przeciwdeszczowy i cholera wie co jeszcze ;)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gaśnica

Postautor: soul » 01 lip 2011, 19:17

No rozumiem jak się ma Renault to trzeba być na wszystko przygotowanym. :zlosnik:
Obrazek

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Gaśnica

Postautor: kijaS » 01 lip 2011, 19:21

A ja myślałem, że wentyl (jak dobrze pamiętam to chyba on ją tak bardzo kocha) powiedział Ci jak wyprowadzać teściową na spacer. ;)
A poważniej, jak chcesz komuś pomóc to zainwestuj lepiej w normalny sznurek, te elasyczne linki nadają się chyba tylko do skoków na bungee dla dzieci (ale i tak muszą mieć asekurację). Ja holowałem kiedyś znajomego to 3 takie elastyczne przerobiliśmy na odcinku 10-15km. A na końcu skończyło się właśnie standardową nieelastyczną. W tych jedno szarpnięcie i linka wyskakuje z zakucia :cry:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Gaśnica

Postautor: RobaL » 01 lip 2011, 21:54

soul pisze:No rozumiem jak się ma Renault to trzeba być na wszystko przygotowanym. :zlosnik:


Ty sie tak nie ciesz, bo moja renatka jezdzila calkiem przyzwoicie. A z kijankami to prawde mowiac wielka niewiadoma. Wszyscy tu popelnilismy zbiorowy eksperyment. Nawet Ci co jezdzili kijankami nie wiedza co bedzie akurat z tym modelem. Ja wole miec wiecej niz mniej w bagazniku ;)

kijaS pisze:A poważniej, jak chcesz komuś pomóc to zainwestuj lepiej w normalny sznurek, te elasyczne linki nadają się chyba tylko do skoków na bungee dla dzieci (ale i tak muszą mieć asekurację).


Na tej lince holowalem juz samochod i wyciagalem goscia z rowu. I sie sprawdzila. Ale nie bede negowal tego co napisales, bo faktycznie mocny sznur bedzie z pewnoscia lepszy. Tez mi kiedys taka linka pekla i wiem, ze to lekki szajs ;)

A tak juz BTW wyposazenia naszego auta to czy ktos zagladal na klucz do kol? Tez zwykle daja badziewie (ja juz 2 "seryjne" ulamalem) i moze warto sie zaopatrzyc w porzadny klucz?

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Gaśnica

Postautor: excile » 14 lip 2011, 10:45

e no bez przesady z tym kluczem. Wymieniałem już sam kolo używając tego klucza i nie było problemu. Moze za mocno ci przykręcili kola?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Gaśnica

Postautor: RobaL » 14 lip 2011, 14:55

No to dobrze, bo nie chcialbym miec niespodzianki przy wymianie kola na jakim odludziu. A klucz od Meganki polamalem chcac pomoc gosciowi na drodze, ktory polamal swoj klucz. Zdaje sie mial tak zapieczone sruby, ze oryginalne klucze sie lamaly. On ulamal swoj a potem ja swoj :D Drugi polamalem od VW LT, jak chcialem dokrecic kola po przejechaniu 50km po zmianie opon. Dlatego raczej mam male zaufania do tego, co wkladaja w standardzie. Lepsze sa takie rozkladane z przedluzana raczka. Przynajmniej mniej sily trzeba uzyc.

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Gaśnica

Postautor: makuwa21 » 14 lip 2011, 15:51

To jeszcze nic.Ja kiedyś z klucza od opla vectry zrobiłem sprężynę.Chyba był z plasteliny. [rotfl1]
Od tego czasu wożę właśnie porządny rozsuwany klucz z kompletem nasadek.
Przydaje się nie tylko do samochodu,bo różne przygody mogą nas spotkać w drodze,na campingu,itp.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Gaśnica

Postautor: jaro » 14 lip 2011, 21:07

Oryginalny klucz do kół w KS jest bardzo porządny. Sam zmieniam koła i nawet śruby mocno przykręcone pneumatykiem nie są dla niego straszne.
Ale u mnie potrzebne są ... 2 klucze do kół. Kupiłem auto z 2 kompletami alusów. Każdy z kompletów felg ma swoje nakrętki i niestety oryginalny klucz do jednego z nich nie pasuje rozmiarem. Więc zimą muszę wozić inny klucz niż latem - żeby mi sie tylko nie pop...ło z czasem. Taki mądry był dealer u którego kupowałem.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap