Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
imperator
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2011, 22:17
Czym jeżdzę: 1.6 M Black

Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: imperator » 26 cze 2011, 14:03

Witam,
Zamierzam jutro podpisac zamowienie na zakup Sportage III. Niestety podczas wizyty w salonie kIA poinformowano mnie że na zamowieniu będę miał napisany czas realizacji około 6 miesięcy.
Mam pytanie jak to się ma prawnie. Martwi mnie słowo "około". Czy nie powinno być napisane "do 6 miesięcy" lub w terminie nie przekraczającym i tutaj data"
Jak wy mieliscie w swoich zamowieniach ???

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: soul » 26 cze 2011, 15:14

Powinna być konkretna data realizacji usługi/dostarczenia auta.
Obrazek

walo
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2010, 18:52
Czym jeżdzę: na razie niczym

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: walo » 26 cze 2011, 22:49

Ja miałem mieć samochód w trzy miesiące a czekałem 9miesięcy!!! Wstrzymaj się będzie niedługo super nowa Mazda z klasy SUV

imperator pisze:Witam,
Zamierzam jutro podpisac zamowienie na zakup Sportage III. Niestety podczas wizyty w salonie kIA poinformowano mnie że na zamowieniu będę miał napisany czas realizacji około 6 miesięcy.
Mam pytanie jak to się ma prawnie. Martwi mnie słowo "około". Czy nie powinno być napisane "do 6 miesięcy" lub w terminie nie przekraczającym i tutaj data"
Jak wy mieliscie w swoich zamowieniach ???

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: kijaS » 27 cze 2011, 14:51

Hmmm... Mazda, powiadasz... :roll: ... i cennik będzie się zaczynał poniżej 70 kilo złotych? :bajer:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: saber » 27 cze 2011, 18:09

Mowa chyba o modelu MINAGI: http://autokult.pl/2011/03/06/mazda-minagi-w-genewie - jeśli seria będzie wyglądała tak jak ten concept zaprezentowany w Genewie i cennik będzie się zaczynał od 70 kPLN to rezygnuje ze Sportage :)
Obawiam się jednak, że ani jedno ani drugie nie stanie się rzeczywistością.

skwiera10
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2010, 22:01
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: skwiera10 » 27 cze 2011, 18:53

Hehe posiadałem mazde 6 i nie życzę najgorszemu wrogowi problemów jakie ja z nią miałem :D Może jest to zbyt subiektywne odczucie ale nigdy juz nie wsiade za kołko tej marki :D Szkoda nerwów

ksiuta
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:28
Czym jeżdzę: rover

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: ksiuta » 28 cze 2011, 20:46

Walo dzięki za podpowiedź.Ta mazda jest kosmiczna.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: kasia_mm » 29 cze 2011, 13:11

tia... zapytajcie pierwszego lepszego gliniarza ile ludzie jezdza Mazdami od daty zakupu do daty kradzieży... w W-wie najomej zwineli 6 po 3,5 miesiąca od odbioru i gliniarz skomentował "oo pobiła pani rekord na Zoliborzu w dlugosci jezdzenia".......

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: RobaL » 29 cze 2011, 19:45

kasia_mm pisze:tia... zapytajcie pierwszego lepszego gliniarza ile ludzie jezdza Mazdami od daty zakupu do daty kradzieży


Eeeee chyba przesadzasz i to zdrowo ;) Mam radio, ktore umozliwia podsluchiwanie policji, w tym komunikatow "omega" o kradziezy samochodow i chyba jeszcze nie slyszalem, zeby jakas Mazde zawineli. Za to VW (Passat, Golf) czy Audi (A4) to normalka.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: kasia_mm » 29 cze 2011, 20:45

oj nie przesadzam, naprawde... x6 idą jak ciepłe bułki:(

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Jaki termin w zamowieniu na Sportage III

Postautor: RobaL » 30 cze 2011, 10:14

No nie wiem. Moze to specyfika regionu. Jak jezdzi u Ciebie duzo Mazd to jest wieksze zapotrzebowanie na czesci i wiecej ich kradna. Teraz raczej nie kradnie sie auta, nie przebija numerow i nie sprzedaje. Albo kradna w celu tzw. krotkotrwalego uzycia albo auto trafia od razu do dziupli i jest rozbierane na czesci. U mnie jezdzi duzo wiecej Ceedow niz wszystkich modeli Mazd razem wzietych. Takze bardziej bym sie obawail, ze zawina kijanke niz Mazde. Po co komu auto, ktorego w czesciach sie nie sprzeda? Dlatego kradna to, co latwo opchnac i na co jest popyt, czyli VW i Audi.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap