Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 29 kwie 2011, 23:28

Po przeczytaniu dzisiejszej notki o nałożeniu przez UOKiK kary na pewien bank za wprowadzanie klientów w błąd na temat rzekomych bezpłatnych przelewów (gdy okazało się że tylko 5 w miesiącu jest bez opłat) naszła mnie myśl aby wspólnie (bądź każdy z osobna, jednak w zorganizowany sposób) złożyć do UOKiK zawiadomienie/wniosek o zbadanie naszej lipnej 7-letniej gwarancji "na cały samochód" z której małym druczkiem wykluczono "niesprawności wynikające ze zużycia eksploatacyjnego elementów pojazdu i wszelkich uszkodzeń nie mających związku z wadami powstałymi w procesie produkcji" - z czego jasno wynika, że reklamowane na stronach Kia zapewnienie o objęciu gwarancją amortyzatorów, sprężyn, zawieszenia, silnika i skrzyni biegów wyjęte są okresu gwarancji.

Wnerwia mnie więc, że Kia nadal reklamuje swoją gwarancyjną wyższość nad markami innych koncernów, wprowadzając ludzi w błąd.
Zapraszam do dyskusji.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: soul » 29 kwie 2011, 23:36

Było na ten temat w Turbo Kamerze.
Wypowiadał się nawet ktoś z UOKiK.
W gwarancji są zapisy niedozwolone naruszające zbiorowy interes konsumenta- nawiasem mówiąc UOKiK tylko takimi sprawami się zajmuje bo do tego jest powołany.
Wystarczy napisać e-mail informujący o naruszeniu zbiorowych interesów konsumenta ze wskazaniem podmiotu a UOKiK zbada sprawę.
Obrazek

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 29 kwie 2011, 23:55

Wiem że było i ogólnie nie jest tajemnicą że te 7 lat gwarancji to lipa. Tyle że nic się w tej sprawie nie dzieje (z ramienia UOKiK) a KMP nadal "święcie" zachwala tą ściemę (poniżej). Chodzi o to aby zachęcić jak największą ilość osób-użytkowników do złożenia takiego zawiadomienia. Tak na marginesie ciekaw jestem które to "nieliczne" elementy nie są objęte gwarancją, bo idąc tokiem rozumowania KMP, to każdy element w mniejszym bądź większym stopniu ulega zużyciu eksploatacyjnemu. Aby ewidentnie zachować 7 lat gwarancji na cały samochód, musiałby on przez te 7 lat stać w garażu, z zerowym przebiegiem.

Obrazek

p/s chyba nie bez powodu umieścili wizerunek tego Żyda :lol:
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: soul » 29 kwie 2011, 23:59

Widzisz notkę na dole tego screena co wkleiłeś?
Jakby nie patrzeć są to nieuczciwe praktyki.
Obrazek

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 30 kwie 2011, 00:05

soul pisze:Widzisz notkę na dole tego screena co wkleiłeś?


Widzę, widzę... ale na takiej samej zasadzie działają wszystkie oszukańcze reklamy, promocje z których UOKiK jak najbardziej wyciąga konsekwencje (vide akcje reklamowo-smsowe, wspomniane oferty banków, itp) - chyba więc czas na Kia Motor Poland :)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: bartdobr » 30 kwie 2011, 07:48

Wy nic nie rozumiecie i nie potraficie czytać gwarancji!! 7 lat to średnia wyliczona z 12 lat na perforację podwozia i 2 lat na całą resztę :los2:

12 + 2 = 14
14:2 = 7
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: RobaL » 30 kwie 2011, 11:03

Ja nie wiem czy jest o co robic afere. Chyba zaden srednio inteligentny czlowiek nie nabierze sie na 7 lat gwarancji tak jak sie nie nabierze na to, ze reklamowany proszek spiera wszystkie plamy. Jakby kazdy taki przypadek zglaszac do UOKiK to by musieli zatrudnic 10.000 dodatkowych urzedasow ;)

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 30 kwie 2011, 13:26

Ale co ty gadasz.... proszek za 20 pln to nie to samo co auto za ponad sto tysi (jak niektórzy mają). Kia nagminnie reklamuje "a moje auto ma 7 lat gwarancji i nie muszę o nic się martwić" - przyjrzyj się dokładnie co mają na stronie, co umieszczają w reklamach i na billboardach. Dziwię się, że do tej pory inne koncerny nie zaskarżyły KMP za nieuczciwe praktyki - bo inaczej tego nazwać nie można.

Poza tym, przychodzę do salonu, handlowiec skacze koło mnie i kilka razy podkreśla, czym Kia się wyróżnia spośród innych marek - właśnie tym, że ma unikalne 7 lat gwarancji... Czy to nie jest świadome wprowadzanie w błąd ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: AldenteSaba » 30 kwie 2011, 17:09

Zgadzam się z Robalem. Color1 prezentuje moralność Kalego. Kłamstwo w przypadku proszku jest do przyjęcia bo ma niską cenę - a niech tam, a w przypadku Sportka już nie - bo relatywnie drogi - no i dotyczy nas osobiście, a nie wielu tysięcy innych, którzy kupują proszek do prania i też zostali oszukani bo miał sprać wszytkie plamy.
Przekłamanie jest przekłamaniem i koniec. Cena jest nieważna. Znaczy - jak Ci ukradnie ktoś samochód to - ZŁODZIEJ !!!!!!!!! a jak bukiet kwiatków z ogródka to nie jest złodziej.
Jakby mieli wszystkich ścigać za przekłamania w reklamie to faktycznie musiałoby ich być 10 razy więcej (policjantów też).

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 30 kwie 2011, 21:50

Jaka znów moralność Kalego ??? Jak mi proszek nie pasi to go nie kupię następnym razem, sorry ale auta nie kupuje się co 3 tygodnie... No i chyb anie ten kaliber "sprawy". Ciekawe jak zareagujecie po pierwszym roku, jak zacznie nawalać zawieszenie (z resztą i tak wadliwe fabrycznie) - np.amortyzatory, i powiedzą Wam, że to element nie podlegający gwarancji ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: sabb » 01 maja 2011, 11:19

i tu jest sedno sprawy dopóki jezdze i nic mi sie nie psuje to jest ok ale jak zacznie sie sypac to zobaczycie wtedy jakie będą posty na tym forum ile złożeczen i złości ze 7 lat a okaże sieze nie ma gwarancji po 3latach wspomnicie moje słowa [hihihi] wtedy hurtowo wzrosną wnioski do uokik

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 01 maja 2011, 14:51

Tyle że jak się zacznie kiedyś robić dym i KMP będzie miała kontrolę na karku to nagle z warunków gwarancji (i z oferty, reklam) znikną albo zmienią się niektóre zapisy, a o tych co kupowali kilka lat wcześniej nikt już nie będzie pamiętał. Jeśli UOKiK teraz uznałby że w naszych papierach znajdują się niedozwolone zapisy, będzie to podstawa do roszczeń w razie odmowy wykonania naprawy gwarancyjnej a to może się stać już najbliższej zimy, kiedy wszystkim zacznie stukać zawieszenie przy ujemnych temperaturach.

Ja póki co nie narzekam, nic mi obecnie nie puka i auto jeździ bez zastrzeżeń (no może poza "turbodziurą" ale jeżdżę spokojnie więc mnie to aż tak nie boli) tyle że mamy lato i zawieszenie o którym piszę przestało być "wadliwe" - jeśli KMP uzna że w kijankach montowano wadliwe łączniki stabilizatora bądź amortyzatory - będzie akcja serwisowa, w każdym innym przypadku skazani jesteśmy na dobrą wolę serwisanta. Kiedy wyjechałem (zimą) z serwisu po reklamacji stuków (coś tylko podokręcali) i odbyłem jazdę próbną z pracownikiem serwisu, stuki wyraźnie ucichły - teraz dopiero do mnie dotarło, że po dwóch godzinach kiedy auto stało w ogrzewanej hali serwisu stuki po prostu ustały samoistnie. Wszystko wróciło do "normy" jeszcze tego samego dnia na mrozie. I ta właśnie zabawa w ciuciubabkę w wydaniu Kia mnie najbardziej wkurza.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: jaro » 05 maja 2011, 10:52

Z tym zawieszeniem zależnym od temperatury to coś jest na rzeczy - u mnie ściąganie przy hamowaniu też nasila się ale wtedy, gdy jest ciepło na dworze. Zgaduję, że jakaś tuleja metalowo-gumowa traci swoje parametry pod wpływem temperatury i auto traci geometrię.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 05 maja 2011, 13:39

No dobra, i co szanowni użytkownicy KIA na to ?

> uprzejmie informujemy, że warunki gwarancji opisane są w książce
> gwarancyjnej, a zapisy chroniące interesy KIA są stosowane jako
> zabezpieczenie przed Klientami, użytkującymi auto w niewłaściwy sposób z
> rażącym zaniedbaniem i niezgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w
> instrukcji obsługi samochodu. Zakres gwarancji jest bardzo podobny do
> innych marek i nie jest stworzony po to, by łudzić Klienta. Wystarczy
> porównać zakres naszej gwarancji z gwarancją konkurencyjnych marek.
>
> Z poważaniem,
> Rafał Wróblewski
> Infolinia KIA Motors Polska
> 0801 542 542

...a zapytanie wysłałem o następującej treści:

> Szanowni Państwo, w związku z niejasną sytuacją oferty "7 lat gwarancji"
> jaką forsują Państwo w mediach i kampaniach reklamowych, zwracam się z
> prośba o doprecyzowanie i wyjaśnienie następującej kwestii:
>
> W ulotkach reklamowych, również na stronie internetowej zamieszczają
> Państwo informacje o obowiązującej siedmioletniej gwarancji na:
> - zawieszenie z amortyzatorami i sprężynami
> - silnik
> - skrzynia biegów
>
> Jednocześnie w dokumencie Gwarancji, zamieszczona jest następująca
> adnotacja: "Gwarancji nie podlegają niesprawności wynikające ze zużycia
> eksploatacyjnego elementów pojazdu i wszelkich uszkodzeń nie mających
> związku z wadami powstałymi w procesie produkcji."
>
> Powyższy zapis stoi zatem w sprzeczności z powyższą ofertą.
> Zwracam się więc z prośbą o doprecyzowanie, co spośród wymienionej listy
> jest objęte 7 letnią gwarancją a co dokładnie jest z niej wykluczone,
> wszak amortyzatory, sprężyny, elementy zawieszenia, elementy skrzyni
> biegów i silnika ulegają oczywistemu zużyciu wraz z przebiegiem i
> wiekiem samochodu.

...czekam na dalsze wyjaśnienia z KMP
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: soul » 05 maja 2011, 14:17

color1 pisze:
> uprzejmie informujemy, że warunki gwarancji opisane są w książce
> gwarancyjnej, a zapisy chroniące interesy KIA są stosowane jako
> zabezpieczenie przed Klientami, użytkującymi auto w niewłaściwy sposób z
> rażącym zaniedbaniem i niezgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w
> instrukcji obsługi samochodu.




Dla mnie ta odpowiedz po przetłumaczeniu na "nasz" to :
"no wie Pan te 7 lat to tylko taki chwyt marketingowy bo żeby sprzedać trzeba się czymś wyróżnić najlepiej czymś czego inni nie mają."
Obrazek

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: RobaL » 05 maja 2011, 16:21

color1 pisze:No dobra, i co szanowni użytkownicy KIA na to ?


Juz kiedys o tym pisalem http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=6&t=59&p=7026#p7026

Dodam jeszcze, ze w poprzedniej Reni niz obecna, dwa miesiace po wyjechaniu z salonu zaczelo mi stukac cos w zawieszeniu. Pojechalem do serwisu i po dluzszej aferze wymienili mi jakis element, ale wyraznie powiedzieli, ze robia to ostatni raz w ramach gwarancji, bo nie wezma na siebie odpowiedzialnosci za stan naszych drog. Pol roku po naprawie znowu zaczelo sie tluc i juz nie bylo gadania, ze 2 lata gwarancji itd. Albo robie z autocasco albo place. Pokazali mi podobne zapisy co w gwarancji KIA, z masa wylaczen itd. Wszedzie pewnie tak jest. A to, ze KIA reklamuje sie, ze ma 7 lat to jak pisalem - to samo co z proszkami czy parowkami cielecymi bez cieleciny, telewizorami z gwarancja 5 lat, gdzie sie okazywalo, ze 5 lat to na kineskop itd. Nawet pamietam kupe lat temu jakis koncern reklamowal sie 5cio letnia gwarancja na samochody. Potem sie okazalo, ze te 5 lat jest na perforacje a na samochod 2. IMO kazdy powinien sie nastawic, ze ma 2-3 lata gwarancji z ograniczeniami, tak jak w innych markach i tyle. A jak ktos kupil samochod ze wzgledu na 7 letnia gwarancje to, prosze sie nie obrazic, ale IMO jest strasznym naiwniakiem.
A jak chcesz z tym walczyc to moge Ci tylko przyklasnac i powiedzec brawo, w koncu sie znalazl ktos, kto chce z tym zrobic porzadek. Ale zdaje sie, ze to wymaga odgornych zmian w przepisach, bo wszystkie koncerny robia nas w balona w reklamach. A na razie sami musimy sie pilnowac i nie wierzyc w kazda pierdole zaslyszana w telewizji czy od jakiegos naciagacza.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: soul » 05 maja 2011, 16:55

Robal-u czy czytałeś notkę na wszystkich folderach reklamowych KIA?
Stoi tam wyraźnie wykaligrafowane, że:
"7 lat/150 000 km gwarancji na cały samochód"
To jak to rozumieć?
Obrazek

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: color1 » 05 maja 2011, 17:04

Robal, niech zamiast tych 7 lat będzie i dwa pełnej gwarancji, ale nie pozwólmy się jawnie oszukiwać - czytałeś co stoi w "warunkach" ? Na podstawie takiego zapisu odpowiedzialność producenta kończy się z chwilą wyjechania auta za próg salonu, i "co nam pan zrobi" ?

Sprawą ewidentnie powinien zając się UOKiK, a KIA nadal wprowadza w błąd potencjalnych klientów, zarówno z gwarancją jak i chociażby terminami odbiorów aut. Ktoś tu na forum pisał, że ma prawników w rodzinie - proponuję abyśmy wspólnie stworzyli treść pisma (poparta paragrafami) i w takiej formie wysyłali pisma do Urzędu, znaczek to zaledwie kilka PLN (skargi są rozpatrywane tylko jeśli nadeszły drogą pisemną).

Swego czasu Daewoo miało 3 lata gwarancji i 3 lata bezpłatnej obsługi serwisowej i zapewniam Cię, że przez 3 lata nie dołożyłem złotówki do jakiegokolwiek serwisu a usterki (nawet te naciągane być może) załatwiane były bezdyskusyjnie, i nasze drogi wcale nie były wówczas lepsze.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: selva » 05 maja 2011, 17:44

color1 pisze:Swego czasu Daewoo miało 3 lata gwarancji i 3 lata bezpłatnej obsługi serwisowej...


Pewnie m.in. dlatego Daewoo padło :kopa:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: recento » 05 maja 2011, 17:50

Jak to wszystko czytam wcale mi sie nie" pali" do odbioru zamówionego Sportka.W czasie 3 letniej gwarancji Toyoty wymieniłem tylko zapalniczkę.Po 9 latach i 180 tys przebiegu siadły mi , teleskopy klapy bagaznika .Nie wyobrazam sobie ,co chwile jeżdzic Sportkiem do serwisu,bo po prostu nie mam na to czasu [zly2]

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Gwarancja KIA (pseudo 7 lat) do UOKiK ?

Postautor: makuwa21 » 05 maja 2011, 18:07

Drodzy forumowicze.
Pisanie jakichkolwiek e-maili do pana Rafała Wróblewskiego mija się z celem ,gdyż koleś na wszystko ma gotowe szablony i tylko je wkleja jako odpowiedz.
Jeśli ktoś nie wierzy,napiszcie coś na ten sam temat,a dostaniecie taką samą odpowiedz.
Ja już to przerabiałem. I wątpię nawet,czy cała dyrekcja wie o naszych postach.
Pewnie ich nawet o tym fakcie nie informuje.Więc cała KMP jest happy.Jest dobrze ,zero problemów bo o nich nawet nie słyszeliśmy! :strzelac:


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap