Sportage vs Captiva

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Sportage vs Captiva

Postautor: MarekA » 29 kwie 2011, 19:25

Jako że chciałbym przyspieszyć wymianę swojego Qashqaia na cos innego rozważam w tej chwili dwa warianty albo Sportage , albo Chewrolet Captiva. Ja nie jeździłem ani jednym ani drugim jeszcze, moze ktos z forumowiczów porównywał i dlaczego wybrał Sportage :)
Jeśli Kia to interesuje mnie czarny, w wersji L z silnikiem 1,7 D - może ktos wie gdzie może stoi od reki taka wersja ( strasznie nie lubię czekac :D )
Teraz Captivę można dostać z dobrym rabatem bo wchodzi wersja po face liftingu , wiekszy silnik za podobne pieniądze, wyposażenie podobne. Sportage z pewnością ma lepszy design.
Trudny wybór :?:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: kasia_mm » 29 kwie 2011, 21:02


Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: kijaS » 29 kwie 2011, 21:26

MarekA pisze: Sportage z pewnością ma lepszy design.

A Captiva jest większa. Ale ma krótszą gwarancję.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: MarekA » 30 kwie 2011, 08:16

Przeglądałem to co na allegro/otomoto, ale mam nadzieje że nie wszystkie salony sie ogłaszają i gdzieś moze jest jednak dostępna pewnie trzeba będzie podzwonić, tak chyba kilka osób już kupiło

Ale musze sie przejechać koniecznie moze teraz przez długi weekend mi się uda .

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: kasia_mm » 30 kwie 2011, 08:20

czarna dwulitrowa XL to wiem gdzie stoi:) no ale szukasz 1,7.... mysle ze warto podzwonic po salonach:)

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: kaczy » 30 kwie 2011, 08:38

1.7 czarna L-ka stoi w Radomiu i czeka na sprzedaż

zuchmeg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:57
Czym jeżdzę: już mam 2.0 DOHC kolor SAND TRUCK D5U L 4x4

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: zuchmeg » 30 kwie 2011, 09:13

1.7 L stoi w Krk u Filipowicza 89300 chcą

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: MarekA » 30 kwie 2011, 16:55

Dzięki za info, jak sie "napalę" to i Kraków nie za daleko :D , jestem z Olsztyna

Dzisiaj obejżałem dokąłdniejw salonie Sportage i ix35, Captive niestety tylko z zewnątrz :( ( i salon już przechlapał sobie)
No i co by nie mówic to wygląd Sportage zewnętrznie jest najlepszy zresztą oglądając i zdjecia w necie i Wasze i na ulicy - wygląda ciekawie. Zdecydowanie podoba mi sie
Trochę mam wątpliwośc co do plastików w Sportage tego polerowanego na środku jak to będzie wyglądać , przypadkowe zarysowania itp. Może dałoby sie to "obciągnąć" jakąś skóra - ktoś przymierzał się??
Generalnie plastki według mnie w Sportku sa lepsze niż w ix35, tam oprócz małego fragmentu przed pasażerem reszta to twarde plastiki. Wnętrze jest w iX35 fajnie rozplanowane - tylko te plastiki i jednak wygląd zewnętrzny Sportka :d
No i podobała mi się postawa sprzedawcy w Hyundaiu - jak na pocżatek super podejście.
W Capivie nie mogłem dotknąc w środku bo mi nie otworzono bo nie mieli samochodu demo :( Ale z zewnątrz wygląda nieźle no i jest zdecydowanie większy , ale i cięższy- nie wiem jak z jakością plastików , bo design w środku do zaakceptowania
Myślę więc dalej ... :D
Ale Wasze sugestie będa cenne

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: kijaS » 30 kwie 2011, 20:56

Captiva i z zewnątrz i wewnątrz taka bardziej "dalekowschodnia", Kia bardziej zbliża się do upodobań europejczyków. Ale wybór to raczej powinna być kwestia wielkości. Czy potrzebujesz samochodu bardziej miejskiego (tu raczej wielkość nie jest mile widziana) czy bardziej w trasę, może w siedem osób. Sportek leży jednak znacznie bliżej QQ, o którym masz zapewne trochę pojęcia. Jeżeli czujesz się z nim dobrze, to Hyundai/Kia będzie lepszym wyborem. Jeżeli chcesz coś zmieniać, to można spróbować Cheviego.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: aBARTh » 01 maja 2011, 20:35

Captiva to techniczny bliźniak modelu Opel Anatra. Jest to model odrobinę ciut większy od Sportka/ix35.

Co do plastików w Sportku. Ja mam małego psa, który jest wszędobylski i uwielbia patrzeć gdzie jedziemy. Pare razy zadarzyło mu się, że pojechał pazurami po plastiku który opasa całą szerokość deski na prawo od radia. Nie ukrywam, że myślałem, że sie pochlastam. Ale odpukać nie ma śladu po tym.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: MarekA » 02 maja 2011, 11:34

Przejechać sie Captivą to obecnie problem, salony wyprzedały demowki bo wchodzi wersja po face liftingu, ale... już nie będę szukać na jazdę.

Dzisiaj umówiłem sie na jazdę i Sportagem i iX35 . Najpierw przejechałem sie Sportagem i.... już nie pojechałem do Hyundaia :D
przepadałem :twisted:
Rodzinie tez się podoba,teraz tylko musze znaleźć jak najbliżej dostępny od reki czarny 1,7 L

Na marginesie dwie sprawy :
- super podejście w salonie Kia w Olsztynie Solix - samochód dostałem do swojej dyspozycji , bez żadnych formalności . Świetna rozmowa ze sprzedawcą - szkoda że nie mają dostępnej w najbliżym czasie takiej wersji :(
- mam na zbycie Nissan Qashqai 2008 r, 78000 km czarny metalik, dobre wyposażenie , świetny stan wiecej info na priv) ;)

Awatar użytkownika
Matox
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2011, 13:34
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL BLACK + NVN + SRK + SLS
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: Matox » 02 maja 2011, 11:42

MarekA pisze:Dzisiaj umówiłem sie na jazdę i Sportagem i iX35 . Najpierw przejechałem sie Sportagem i.... już nie pojechałem do Hyundaia :D
przepadałem :twisted:


Ja też tak miałem :aha:
A na marginesie witam ziomala :pub:

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: Meduzes » 02 maja 2011, 13:58

super podejście w salonie Kia w Olsztynie Solix - samochód dostałem do swojej dyspozycji , bez żadnych formalności . Świetna rozmowa ze sprzedawcą


a mnie sprzedawca odstraszył :| i dlatego zakupiłem auto w Białymstoku chodź do Olsztyna mam zdecydowanie bliżej ... co by nie było Sportek jest 8-)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: krzysiek_kpk » 02 maja 2011, 15:25

MarekA pisze:Wnętrze jest w iX35 fajnie rozplanowane - tylko te plastiki....


jak dobrze pamiętam to w IX35 są dwie wersje plastików, a raczej konsoli. Jedna "ładniejsza", a druga trochę gorsza, musiałby wypowiedzieć się ktoś kto dokładniej się autu przyglądał.
Pozdrawiam
KPK

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: MarekA » 02 maja 2011, 16:46

Pozdrawiam kolegów z Warmi i Mazur [papa]


Sama kolorystyka w iX35 jest ok - natomiast cała konsola jest zrobiona z twardego plastiku, tak jak w sportagu np. tworzywo górnej tapicerki przy drzwiach. Sprzedawca stwierdzil ze nie rozumie dlaczego tak robia i dlaczego nie ma takiego tworzywa jak chociażby w i30. Gdzie deska jest podobna do tej z Sportka. Nie wspomniał nic że jest to zalezne od wersji.

A i zapytam sie jeszcze w tym watku czy w Sportagu lusterka moga skłądać się automatycznie po wyłaczeniu silnika lub zamknieciu samochodu etc?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: soul » 02 maja 2011, 17:11

Fabrycznie nie będą się składały bo nie ma takiej możliwości. To nie Mercedes, że sobie zaprogramujesz.
Taka funkcja wymaga dodatkowego modułu.
Obrazek

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: selva » 03 maja 2011, 11:08

Też się do Captivy przymierzałem. Nie testowałem niestety, ale ciekawi mnie jak przyspiesza te jej dieslowskie 150KM, bo slyszałem o zestopniowaniu skrzyni negatywne opinie. Czy rzeczywiście mocno daje po plecach przy 2k obrotów (auto 1800kg)?

Od Chevy'ego odstraszyły mnie radio rodem lat 80tych (design), deska rozdzielcza oraz fatalna odsprzedaż (niepopularna marka zupełnie). Ma też gorsze 4x4 niż Kia (haldex), bez możliwości blokady na stałe. Ten diesel jest chyba dla tych co lubią diesle, a nie żeby był oszczędny, bo spalanie jest w nim 9-12. No i brak LEDów :P

Na plus to cała masa gadżetów typu spryskiwacze świateł, chowane lusterka, elektryczne fotele, szyberdach (takie trochę retro rozwiązanie, które chyba jest na ozdobę), czujniki światła/deszczu/2x parkowanie, podwójny wydech, potężny bagażnik zdalnie otwierany (niestety na sprężynie a'la duży fiat ;) )

Na plus/minus - samopoziomujące się zawieszenie. Niby fajne, ale dla auta z haldexem średnio użyteczne i aż strach pomyśleć ile wymiana tego kosztuje. Druga sprawa, to miękkość, buja na zakrętach ostro.

Inna sprawa, to kupować za ciężkie pieniądze auto już nieco 'podstarzałe', które właśnie schodzi z produkcji, to też mi się nie widziało :? , no ale przynajmniej sprawdzone, bo miało multum akcji serwisowych, włącznie z odrywającą się kolumną kierownicy [zdziwko]

Jeśli spalanie nie jest problemem, to użytkownicy polecają benzynową wersję - rakieta na drodze, maksymalna elastyczność, bezawaryjna, ale z 15 litrów pociągnie.
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

ukuk
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:33
Czym jeżdzę: p 406

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: ukuk » 03 maja 2011, 20:37

MarekA pisze:Pozdrawiam kolegów z Warmi i Mazur [papa]
Sama kolorystyka w iX35 jest ok - natomiast cała konsola jest zrobiona z twardego plastiku, tak jak w sportagu np. tworzywo górnej tapicerki przy drzwiach. Sprzedawca stwierdzil ze nie rozumie dlaczego tak robia i dlaczego nie ma takiego tworzywa jak chociażby w i30. Gdzie deska jest podobna do tej z Sportka. Nie wspomniał nic że jest to zalezne od wersji.

A i zapytam sie jeszcze w tym watku czy w Sportagu lusterka moga skłądać się automatycznie po wyłaczeniu silnika lub zamknieciu samochodu etc?


Marek mozesz przyblizyc co i w ktorej wersji jest miekkie?
Jezdzilem ix35 na jezdzie testowej z bezowym wnetrzem i z tego co pamietam miekka byla tylko i wylacznie ta bezowa czesc wokol schowka przed pasazerem.
Zdjecie pogladowe:
http://www.autogaleria.pl/fotografie/in ... 5&test=453

A jak to jest w Sportku? Czy dobrze pamietam ze deska jest miekka (oczywiscie poza tym srebrnym blyszczacym plastikiem)?
I czy w kazdej wersji jest tak czy moze wystepuja i tu roznice ze wzgledu na wersje wyposazenia?

Awatar użytkownika
ix35
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2010, 11:01
Czym jeżdzę: IX35 2.0 163KM 2WD

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: ix35 » 04 maja 2011, 10:09

Jako posiadacz ixa odpowiem że miękkie są boczki w drzwiach ( nie całe ale taki duży placek naokoło podłokietnika - ala skóra)
miękkie także są przednie słupki ( obite materiałem ) co robi bardzo korzystne wrażenie wizualne w odróżnieniu do plastikowych w KII
Poza tym jako były posiadacz Ceeda przez 3 lata powiem wam że były duże problemy z miękkim kokpitem ( rozwarstwienia , bąble oraz łatwość wgniecenia permanentnego - czyli na całe życie w odróżnieniu od twardych plastików gdzie zostaje tylko rysa )
Obrazek

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs Captiva

Postautor: MarekA » 04 maja 2011, 10:42

O ix35 opowiedział już kolega.
Natomiast w sportage oprócz tych środkowych lakierowanych plastików, cała deska jest miękka - mnie to właśnie pasuje i lubie takie wykończenie. Mam teraz podobnie w Qashqaiu i nic sie nie rozwarstwia etc., jest miłe w dotyku :D, ale fakt zrobiłem jedno wgłebienie przez przypadek na tapicerce drzwi i boli :(
W Sportku nie podoba mi sie ten twardy plastik na drzawiach na górze pod szyba - no ale mozna to przeżyć :D
Wykończenie plastikami poza kolorystyka i dodaniem ewentualnie skóry/półskóry jest chyba jakościowo identyczne i niezależne od wersji


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap