Bagażnik na rower

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
bartiii1983
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2011

Bagażnik na rower

Postautor: bartiii1983 » 12 kwie 2011, 15:53

Witam,
Dzisiaj jest moj debiut na forum, dlatego jezeli ten temat byl juz poruszany, bardzo prosze o linka.

Mam Kia Sportage III na oponach 225. Chce zamontowac bagaznik na rower i tutaj mam kilka pytan - co polecacie? Ogolnie wg mojej wiedzy sa trzy opcje (wg mojej preferencji na pierwszego czuja):
1. na klape/tylna szybe - podobno prosty w obsludze i relatywnie tani, ale slyszalem ze sa dwa minusy: niezbyt stabilny (komus niby szyba pekla) no i nie ma dostepu do bagaznika (czy tak jest w kazdym modelu?)
2. na dachu - troche chcialbym tego uniknac z uwagi na dosc niewygodny montaz - jest to moja druga opcja, ale powiedzcie co myslicie
3. na haku - drogi i kwestia montazu haku zostaje jeszcze, co tez troche kosztuje

Bede wdzieczny za uwagi i opinie. Pozdrawiam,

Ps. Jakies namiary na sprawdzone punkty zakupu/montazu w Wawie?

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Bagażnik na rower

Postautor: kijaS » 12 kwie 2011, 16:12

Niestety nie z autopsji, lecz z zasłyszanych informacji:
ad 1. Rzeczywiście podobno zazwyczaj niezbyt wysoka jakość tych sprzętów, ale pewnie zazwyczaj liczy się kasa, może jest szansa zakupić coś markowego i stabilniejszego
ad 2. Wbrew pozorom (przynajmniej moim), najmniejszy wpływ na zużycie paliwa :niewiem:
ad 3. Można zestaw odchylić na haku, ale dostęp do bagażnika będzie nadal chyba tylko teoretyczny
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

bartiii1983
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2011

Re: Bagażnik na rower

Postautor: bartiii1983 » 13 kwie 2011, 09:35

Dzieki! Jakies inne opinie? I czy macie sprawdzone miejsca, gdzie moglbym sie udac celem zakupu na terenie Wawy? Pozdrawiam,

bartiii1983
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2011

Re: Bagażnik na rower

Postautor: bartiii1983 » 13 kwie 2011, 11:51

Przed chwila dostalem niusa ze bagaznik na klape w Sportage odpada z powodu plastikowej podkladki nad klapa. Ma ktos takie doswiadczenie?

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Bagażnik na rower

Postautor: color1 » 23 maja 2011, 21:02

Którą plastikową podkładkę kolega ma na myśli, czyżby ten niby-spojler był przeszkodą ?
I czy komuś ewentualnie udało się rozpracować, czy bagażniki tego typu (na klapę/szybę) zdają egzamin w przypadku kijanki ?
Jeśli tak, to który konkretnie model ?
Pozdro.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

lestek
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:30
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi XL; Skoda Fabia 1.4 mpi Sportline

Re: Bagażnik na rower

Postautor: lestek » 24 maja 2011, 00:42

no mnie w salonie polecali tylko to rozwiązanie, ponieważ z rowerami na dachu będzie za wysoko... więc skoro polecają, to raczej nie wadzi nic i da się to zamontować... ;]

bartiii1983
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2011

Re: Bagażnik na rower

Postautor: bartiii1983 » 25 maja 2011, 16:04

Potwierdzam, ze na nowa Kia Sportage z powodu owiewki z tworzywa, nie da rady zamontowac bagaznika na rower.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Bagażnik na rower

Postautor: dealer » 29 maja 2011, 23:17

używałem bagażników dachowych thule freeride 530 i powiem, że jestem kapkę za niski, żeby wygodnie i bezpiecznie zapakować rowery na dach należy startować z taboretu :) - najtrudniejszy moment wycelowanie zaciskiem w ramę roweru , duże ryzyko, że rower poleci na drugą stronę.
Jakiś czas temu kupiłem thule proride 591 i jest duża poprawa, ramię trzymające ramę roweru ustawiamy tak żeby rower nie przeleciał na drugą stronę samochodu, dźwigamy rower, pokrętłem które jest minimalnie nad dachem zamykamy szczęki uchwytu, paski przy kołach i możemy jechać. Wady - od 60 km/h bagażnik zaczyna lekko pogwizdywać, od 110 w górę słychać tylko powietrze (całkeim głośno, ale radio słychać i da się spokojnie rozmawiać) opływające całą konstrukcję. Wpływ na spalanie trudno powiedzieć, nie wożę rowerów dalej niż 100 km, ale na pewno jest
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bagażnik na rower

Postautor: kasia_mm » 30 maja 2011, 07:17

hmm z tego co pamiętam to z rowerami max 90 można... no ale te przepisy tak sie zmieniaja, ze ciezko niestety nadązyć....
co do bagażnika to koleżanka ma Kugę i wzrostu jakieś 160 i faktycznie jak piszesz - po prostu ma taborecik w garazu żeby rower wsadzić a jak dojeżdza to jako taboreta używa plastykowej skrzynki na rupiecie którą wozi w bagażniku:)

wolwo
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI M

Re: Bagażnik na rower

Postautor: wolwo » 30 maja 2011, 11:47

kasia_mm pisze:hmm z tego co pamiętam to z rowerami max 90 można... no ale te przepisy tak sie zmieniaja, ze ciezko niestety nadązyć....
co do bagażnika to koleżanka ma Kugę i wzrostu jakieś 160 i faktycznie jak piszesz - po prostu ma taborecik w garazu żeby rower wsadzić a jak dojeżdza to jako taboreta używa plastykowej skrzynki na rupiecie którą wozi w bagażniku:)

Nie wiem, czy najlepszym bagażnikiem nie będzie wersja na relingi z tzw. windą
Pozdrawiam

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Bagażnik na rower

Postautor: dealer » 30 maja 2011, 14:57

kasia_mm pisze:hmm z tego co pamiętam to z rowerami max 90 można...

a to ciekawe :)
to, że z przyczepą nie można szybciej niż ileś tam to pamiętam ale o rowerach nic nie wiem, w instrukcji bagażnika napisali max 130 km/h ale jak mam rowery na dachu to staram się nie rozpędzać tak bardzo :)
przy moim 175 cm wzrostu jednak łapek mi trochę brakowało :(
bagażniki z windą fajna rzecz niestety trudno dostępna w sklepach, i w necie cena ponad tysiąc złotych :(
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap