Sportage vs. inne SUV-y

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: soul » 28 sty 2013, 19:48

Nissan QQ hmmm...napisze może tak:
Miałeś już kiedyś Renault?
Nie!
To gratuluje, to będzie Twój pierwszy.
Obrazek

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: dealer » 28 sty 2013, 22:59

soul pisze:Nissan QQ hmmm...napisze może tak:
Miałeś już kiedyś Renault?

Pojechałeś po bandzie :)
jeżdziłem laguną II z 2001, bezusterkowa nie była, ale coraz częściej żałuję, że ją sprzedałem, zwłaszcza, że potrzebuję coraz częściej trzecie auto :D
chociaż ostatnio wpadło mi w oko audi 80 coupe 2,5 V6 znajomej :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

slonio
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2010, 14:15
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI BLACK
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: slonio » 29 sty 2013, 08:46

Nowy QQ jest spodziewany za mniej więcej rok

Jeśli dobrze pamiętam to również pod koniec roku (listopad) nasz Sportage doczeka się liftingu, więc jeśli się nie śpieszy można poczekać.
Aczkolwiek nigdy nie wiadomo czego po FL się spodziewać. Po kupieniu ceeda w 2008 i FL chyba w 2010 na pewno bym go nie kupił, gdyż zewnętrzny wygląd nie za bradzo przypadł mi do gustu. Nowa wersja z 2012 jest zdecydowanie najlepsza z ceedów.

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: makak » 29 sty 2013, 09:45

slonio pisze:Jeśli dobrze pamiętam to również pod koniec roku (listopad) nasz Sportage doczeka się liftingu, więc jeśli się nie śpieszy można poczekać.


Trochę mi się spieszy. Teraz jeżdżę Corsą i o ile jeszcze fizycznie się w niej jakoś mieszczę, to już moje ego ma w niej zdecydowanie za ciasno i nie wiem czy wytrzyma jeszcze rok [hihihi]

Z tymi liftingami to macie rację, nigdy nie wiadomo. Ten concept QQ z linków wyżej wygląda paskudnie, już wolę dzisiejszy model. Poza tym ciekawe czy będzie to tylko zewnętrzny lift, czy całkiem nowe auto. Bo jak całkiem nowe, to może mieć na starcie sporo problemów wieku niemowlęcego. A jeżeli wierzyć forum Nissana - to faktycznie, pierwsza generacja QQ sprawiała problemy, szczególnie z zawieszeniem, które po lifcie zostały w dużej mierze rozwiązane. Przynajmniej ja na jeździe próbnej nie miałem zastrzeżeń, a specjalnie pojechałem poskakać po progach i dziurach. Sportage trzeba oddać sprawiedliwość, że jest bardziej miękka - tylko czy to zaleta? Kiedy auto jest twardsze mam wrażenie że lepiej je czuję.

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: ramon » 29 sty 2013, 11:30

makak pisze:Sportage trzeba oddać sprawiedliwość, że jest bardziej miękka - tylko czy to zaleta? Kiedy auto jest twardsze mam wrażenie że lepiej je czuję.


Hmm to powiem szczerze, że moje - widocznie subiektywne odczucia są z goła odmienne tzn. mam w firmie 3 sztuki QQ 2011r 2,0 Diesel i jadąc tym autem wydaje mi się miększe od mojej KS a już na pewno w zakrętach bardziej przechyla się buda i samochód bardziej myszkuje - być może jest to spowodowane cięzki dieslem pod maską - koledzy którzy jeżdżą na codzień tymi autami potwierdzają że zawieszenie w QQ jest charakterystyczne bardziej dla....aut francuskich. Moja KS z kolei wydaje mi się bardzo twardym samochodem pomimo opon (zimowych) o profilu 70 (16") np. jadąc moją uliczką osiedlową (nieutwardzona - dziury jak na księżycu) buja samochodem jak gokartem a gdy np. jadę żony chevroletem lacetti lub wcześniejszym autem vw passatem bardziej miękko wybierają nierówności - być może są to tylko moje odczucia ale nie bardzo wydaje mi się że KS jest miększa od QQ.
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: margabr » 30 sty 2013, 22:04

krótki test QQ i Sportka ale duzo odpowiada na temat zawieszenie i przyczepności ( od 2m50sek). Bez komentarza
http://www.youtube.com/watch?v=E8EPfMEfH0s

Awatar użytkownika
kilus29
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:53
Czym jeżdzę: Kia 1.6 gdi L
SLS 2012
Gadu Gadu: 1803337
Lokalizacja: Ustka/Bogatynia

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kilus29 » 30 sty 2013, 22:30

margabr

collega vergat dat niet iedereen de Nederlandse begrijpt
''Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: diselboy » 30 sty 2013, 22:34

no, flamandzki mam w środkowym palcu, wszystko skumałem. :haha1:
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 30 sty 2013, 22:36

Margabr - Ty coś kumasz w tym psim narzeczu? Korzystałem z opcji napisów z tłumaczeniem ale wychodzi z tego sieczka. Coś tak bełkoczą o konieczności poprawy prowadzenia KS (jeśli ja dobrze rozumiem) a co plotą przy tym teście między pachołkami to już za Chiny nie wiem - na oko widzę, że QQ zarzuciło dupskiem mocniej
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: puder12 » 30 sty 2013, 23:15

A tu Qashqai vs Bliźniak KS (Ix35) http://www.youtube.com/watch?v=X8bqvA3f2pM w bardziej zrozumiałym języku :lol:

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: margabr » 01 lut 2013, 21:21

Troche chyrlam po ichniemu. Ale niewazne. Była dyskusja na temat twardosci i komfortu . Nie wypowiem sie na temat QQ bo nim nie jezdzilem ale z tego filmiku jak byk widac dlaczego Sportage jest taki "sportowy".
Poki sprezyny z tylu nie siada :lol:

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: mint » 01 lut 2013, 22:12

Jak siądą, to sobie wymienisz.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: makak » 15 lut 2013, 18:24

No i jak to mówią, samochód kupuje się sercem. W walentynki odwiedziłem salon i naprawdę chciałem kupić Sportage, taki impuls. :mrgreen: Ale okazuje się, że mogę tylko zamówić do produkcji i poczekać do czerwca/lipca :( :o

Zostaje poszukać gdzieś dalej w Polsce, bo czekać dłużej niż dwa tygodnie na nowy samochód nie mam zamiaru.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 15 lut 2013, 18:55

jak dobrze poszukasz to znajdziesz w tydzień - ja kupowałam w czasie kiedy czekało się na KS nawet 8 miesięcy i też nie chciałam tyle czekać - przewertowanie netu - kilka dni znalazłam, po tygodniu pojechałam ją zobaczyć i ponegocjować warunki - po dwóch załatwiłam leasing i pojechałam po odbiór auta:) da się :) powodzenia :)

aha - polecam jednak nie omijać małych salonów - w mniejszych miejscowościach - owszem w gigantach mają może większy wybór jeśli chodzi o to co stoi na placu ale w tych mniejszych bardziej im zależy żeby sprzedać i z ceną można więcej utargować :)

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: makak » 15 lut 2013, 19:13

Niestety trochę za późno się zdecydowałem, więc nie mam dużego wyboru. Blisko mnie, w Suwałkach mają prawie to na czym mi zależy, tylko w jasnym wnętrzu. Widziałem że Ty masz takie, jednak nam nie przypadło do gustu. Z kolei w innym salonie zaproponowali mi że wyjmą Orange Premium i wstawią w to miejsce ciemną, jednak nie jestem przekonany do takich zabaw...

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 15 lut 2013, 20:24

Jasne wnetrze ale tapicerka czy skora? Bo jest roznica w kolorze i wygladzie:)

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: makak » 15 lut 2013, 22:00

Tapicerka, "skóry" nie lubię. O ile sama tapicerka i boczki w drzwiach mi się podobają, to jasna deska wygląda moim zdaniem badziewnie, a czarna kierownica ją kompletnie pogrąża.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 16 lut 2013, 08:43

wiesz, jeśli coś co mi się podoba i mam, dla Ciebie jest badziewne to ja już więcej w temacie nic do dodania nie mam:)

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: makak » 17 lut 2013, 00:18

Bez przesady. W końcu po to robią kilka rodzajów tapicerki, abyśmy oboje byli zadowoleni :)

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: rouman01 » 20 lut 2013, 00:31

A propos skóry to też kiedyś nie lubiłem, bo nigdy wcześniej swojego auta ze skórzanymi fotelami nie miałem.
To znaczy bywałem w autach z taką tapicerką, ale robiły na mnie raczej słabe wrażenie - i za to jeszcze przepłacać?

Ale właśnie dzięki Kasi_mm (pozdrawiam serdecznie), kiedy z dostawą mojej zamówionej KIA-S z trzech miesięcy zrobiło się sześć miesięcy i jeszcze dalej nie było pewności kiedy będzie - zdecydowałem się na ofertę dealera, żeby wziąć auto z magazynu dealera.
Dealer okazał się bardzo przejęty sytuacją (no i chyba się polubiliśmy, a pani, która mnie obsługiwała pewnie doceniła to, że wprawdzie dzwoniłem co drugi dzień, ale nie straszyłem sądami, jak pewnie reszta klientów) i zaproponowała mi auto już zarejestrowane (w Niemczech to ważne, bo już nie jestem "pierwszym właścicielem, ale dealer może głębiej zejść z ceną), ale w ogóle nie jeżdżone, sporo lepiej wyposażone, niż zamawiałem. Do tych całych skór + xenony+kilka dodatkowych drobiazgów musiałem dopłacić kilkaset euro w porównaniu do zamawianą wcześniej wersją.

I to była naprawdę świetna decyzja.
Te skóry bardzo miło mnie zaskoczyły. Łatwo je utrzymać w czystości. Jakościowo niezłe. W zimie - nawet żona nie narzeka, że fotel nieprzyjemnie zimny jak się wsiądzie, bo rajcuje ją strasznie podgrzewanie fotela.
I w porównaniu do poprzednich aut z fotelami welurowymi - niesamowita różnica - mniej się kurzy w środku.
Oczywiście się kurzy od ubrań, ale to zupełnie inna, mniejsza skala.

Przekonałem się do skór. I polecam.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 20 lut 2013, 10:30

mi przy zakupie też wogóle na skórze nie zależało, traktowałam to wcześniej w sferach fanaberii i zbędnego gadżetu; kupowałam KS na "cito" i ta najszybciej dostępna czarnula miała własnie skórę
muszę przyznać (a trzeci rok użytkowania zacznie mi się w marcu), że tylko krowa nie zmienia poglądów ;) - skóra jest w zimie ciepła po kilkunastu sekundach po włączeniu podgrzewania, faktycznie w utrzymaniu czystości mam o 90% mniej problemów niż latami z tapicerką - co dziwne zwłaszcza przy dzieciach ta skóra - nawet jasna- jest lepsza:) chlapnie keczup z hot doga - myk mokrą nawilżaną ściereczką i śladu nie ma - zróbcie to samo z tapicerki nawet czarnej - ślad gwarantowany, tapicerka mokra od mycia, szorowanie zawsze zostawia jakiś tam ślad; kolejna sprawa - lato - wszyscy ostrzegali - nie da się usiąść jak w upał nagrzeje się wnętrze, mozna poparzyć tyłek za przeproszeniem - nic bardziej mylnego. Skóra w lato jest przyjemnie chłodna co w porównaniu z moimi ex czarnymi tapicerkami gdzie faktycznie nieźle dawało po czterech literach - jest wieeelkim zaskoczeniem. Kolejnym mitem jest problem z dbaniem o skórę - tak naprawdę kilka - dosłownie kilka razy w roku - przecieram ją nawilżanymi chusteczkami do niemowlęcych pup i jak była idealnie czysta tak jest.
Oczywiście kwestią nie do dyskusji jest gust - czy się komuś wizualnie podoba czy nie - dla mnie jasny krem skóry z czarną budą jest idealny. Stanęłam kiedyś na parkingu koło innej czarnuli która miała ciemną tapicerę - i to się dopiero zlewało.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap