Sportage vs. inne SUV-y

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: puder12 » 05 paź 2012, 11:10

ale klapę to chyba miałaś otwartą. Jak zmieścić 2 m w środku??

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 05 paź 2012, 11:54

Ikea ma to do siebie, ze wszystko w osobnych malych paczkach jest:) gwoli ścisłości regały były z nadstawkami więc 2m długości fizycznie to nie miało ale z racji ilosci było tego pod sufit:) - aczkolwiek przewoziłam kiedyś prawie 2m dechę i po złożeniu kanapy tynej, rozłożeniu "do spania" fotela przedniego spokojnie wchodzi:)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: MarekA » 05 paź 2012, 13:34

Malutkie te Wasze ładunki :D
Latem, musiałem szybko ( nie kradzinone tylko kupione u lesniczego na asygnatę!!) przewieźć z lasu 0,5 m3 belek dębowych o długości 2,5m
Przywiozłem, niczego nie uszkodziłem - oczywiście klapa uchylona.
Ale żeby wiecj nie było takich ekstremalnych ładunkow to zamontowałem już hak

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: puder12 » 05 paź 2012, 15:08

A ile wystawał ładunek?

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: karolina » 05 paź 2012, 16:33

2 metry wystawał :)
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 20 paź 2012, 00:05

W sumie większość została w tym wątku już powiedziana ale pojawił się nowy gracz - Opel Mokka. Szczerze mówiąc na wszelki wypadek rozglądam się za alternatywą dla Sportka, bo nie wiem czy nie przyjdzie mi podziękować za zamówionego Sportka :( Zamierzam wybrać się i obadać właśnie Mokkę i ewentualnie RAV-4 Sprint (teraz jest w dobrej cenie).
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 20 paź 2012, 10:06

Zibi no jak to zrezygnować z KS?? nie żartuj............. tego kwiatu pół światu już - jak nie ta to od ręki znajdziesz w salonach KIA coś innego

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: cisco » 20 paź 2012, 10:31

Zibi,
poszukaj troszkę w sieci jest sporo ogłoszeń od dealerów którzy mają na stanie coś co Ciebie interesuje [zlosnikok]
na szybko znalazłem coś takiego:
http://otomoto.pl/kia-sportage-1-6-135-km-wersja-xl-C26154942.html
http://otomoto.pl/kia-sportage-1-6-gdi-od-reki-C25270435.html
ewentualnie może jakiś inny kolorek? teraz jest naprawdę duży wybor. Jak kupowałbym w tym momencie, to na 100% znalazłbym taki sam egzemplarz :D
pozdr
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 20 paź 2012, 10:37

Cisco ma rację w 100%; dodatkowym atutem kupna auta ze stanu danego salonu jest większa możliwość negocjacji ceny, zwłaszcza teraz pod koniec roku; jedynym minusem jest możliwa podróż przez pół Polski po wymarzoną KS ale to da się przeżyć, wiem z autopsji :) Zibi nie poddawaj się! Z tej co przyjechała i wykryłeś te lakiernicze paprochy jednak zrezygnowałeś?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 20 paź 2012, 11:17

Nie zrezygnowałem jeszcze - czekam na potwierdzenie gwarancji przez KMP. Jestem jednak porządnie wkurzony, że coś takiego w ogóle występuje, że trzeci tydzień zdzieram zelówy na piechotę, że wysłałem zgloszenie we wtorek i do dziś nic w sprawie nie drgnęło. Czekam też na propozycję rozwiązania problemu przez AS Motors. Jeśli do środy nie będzie jakichś wiążących ustaleń, co oznacza, że samochodu nie odbiorę także w przyszłym tygodniu, to podziękuję za owocną współpracę. Bardzo nie lubię czuć się olewany.
Zakup w innym salonie nie będzie łatwy. Mam rabat przyznany przez KMP co oznacza, że dealer nie ma zysku więc nie sprzeda mi samochodu ze swojego stocku, tylko przyjmie zamowienie na auto z produkcji. Czyli do odbioru za kolejne cztery miechy. Słabo widzę siebie bez samochodu na taki czas. A co jak tamto też będzie "pryszczate"? Od nowa?
A jesli mam kupować bez rabatu, to hmmm... Rynek otwarty, zaczynają się wyprzedaże rocznika za tę kasę coś się znajdzie - może nie będzie miało tylu bajerów ale jakoś dam radę. Na niektórych mi zresztą nie zależy.
Przykre trochę. Sporo znajomych wie, że czekam na KS i się dopytują - jeśli będę musiał kupić coś innego, nie będzie to doba reklama dla KS :|
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: kasia_mm » 20 paź 2012, 11:33

rozwiń proszę pojęcie "rabat udzielony przez KMP"
jaki on jest wielki skoro uważasz, że ze stocku salon nie da Ci większego? moim zdaniem tu się możesz mylić... sama negocjowałam auto ze stocku i wyszłam na tym 5 tys taniej (plus dodatki jakie wyjęczałam) niż auto na zamówienie z czekaniem..........

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 20 paź 2012, 11:42

Kasiu,
Salon w moim przypadku ma 1 % prowizji. Już sprawdzałem, salon tego nie przeskoczy. W mojej sytuacji do rozważenia jest jednak oferta trochę mniej atrakcyjna cenowo, czyli coś za coś. Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję - zobaczymy.
Generalnie nie tak wyobrażałem sobie kupno samochodu z salonu. Ja się wcale nie dziwię, że sprzedaż nowych samochodów spada. To taka sama jazda jak kupowanie używanego a kasy trzeba wydać więcej. Chyba ostatni raz kupuję nowy samochód.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: xxrobson20xx » 20 paź 2012, 18:19

jakies 2 letnie audi znajdziesz Zibi za ta kase :) i bedziesz bardziej zadowolony :)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: cisco » 20 paź 2012, 20:38

Zibi, popieram Kasię,
naprawdę wybór ze stocku jest bardzo duży, i ceny też przystępne :lol: spokojnie można negocjować bo jeżeli jest auto na placu to jest to zamrożona kasa dla dealera.
Czasami warto pofatygować się nawet na drugi koniec polski, zawsze przed zakupem możesz dokładnie obejrzeć i sprawdzić. :)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 20 paź 2012, 22:31

Zaczekam jeszcze chwilę na reakcję w sprawie tej sztuki, która przyszła. Jeśli nie będę zadowolony z rozstrzygnięcia problemu - zastanowię się nad ofertami innych dealerów. Zanim zamówiłem w AS Motors robiłem przegląd rynku - najlepsze oferty dostałem w Łowiczu i Lublinie i mniej więcej wiem, co da się wynegocjować. Sposób w jaki zostanie rozstrzygnięta sprawa będzie też miał wpływ na to, czy zdecyduję się szukać innej KIAnki czy uznam, że zdrowiej będzie kupić coś innej marki. Takie rzeczy to też element porównania KS vs inne SUVy - samochód to nie wszystko, liczy się też gwarancja i obsługa klienta.
Ale dziękuję Wam za porady :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: puder12 » 20 paź 2012, 22:51

A w jaki sposób masz zamiar odzyskać zadatek? Jeśli odstępujesz od umowy to go tracisz.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 20 paź 2012, 23:11

W umowie mam zapisane, że otrzymam samochód fabrycznie nowy, po przeglądzie zerowym. Oprócz tego mam w umowie, że na samochód otrzymam gwarancję producenta (rękojmia to inna para kaloszy). Jeśli więc okaże się, że ktoś tam coś majstrował poza fabryką, lub gwarant nie uzna możliwości objęcia gwarancją zauważonych wad powłoki lakierowej bez koniecznych poprawek, będzie to oznaczało, że samochód, który mi dostarczono nie spełnia warunków umowy - i nie będzie to moja wina.
Oczywiście wolałbym, żeby salon podstawił inny egzemplarz - wolny od wad (jak sądzę nie jest to niewykonalne i byłoby stosunkowo łatwym wyjściem z sytuacji) ale widzę, że nikt nie jest tym zainteresowany oprócz mnie.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: puder12 » 20 paź 2012, 23:24

Tak zazwyczaj traktuje się klientów w naszym kraju, jak zapłaciłeś to się martw bo my cię mamy w poopie. Oby tak nie skończyła się twoja przygoda z KIA.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: mint » 21 paź 2012, 08:51

Zibi, ja na swojej białej nie znalazłem żadnych paprochów :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: Zibi70 » 21 paź 2012, 10:30

Mint - tylko się cieszyć :)
Nie mam pewności ale mam wrażenie, że niemetaliki ten problem dotyka w mniejszym stopniu. Porównując Sirius Silver z innymi - np. Techno Orange czy Sand Track, miałem wrażenie, że powłoka bezbarwna jest w nich bardziej szklsta, lepiej rozlana, jakby grubsza niż w Sirius Silver. Dzięki temu np. W Sand Tracku trudniej było znaleźć ślady szlifowania na progu (ale znalazłem je) 8-)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Sportage vs. inne SUV-y

Postautor: makak » 24 sty 2013, 13:42

Ja bardzo mocno waham się pomiędzy Sportage L 1.6 benzyną, a Nissanem Qashqai w wersji I-Way (lub 360 jeżeli to będzie 2013). Póki co plusy i minusy (nie posiadając żadnego) widzę tak:

Sportage
+ Zdecydowanie ładniejsza i optycznie większa
+ podłokietnik, kierownica, ergonomia na siedzeniu kierowcy
+ 6 biegowa skrzynia i 20 koni pod maską więcej
- wyższa cena za ten sam zestaw wyposażenia co QQ i nieco wyższe spalanie
- bagażnik wydaje się niewielki, do tego stosunkowo wysoko ma podłogę, na plus roleta nad bagażnikiem zamiast klapy z QQ

Nissan:
+ panoramiczny, jednolity dach. Zakochałem się w nim, KIA tu nie ma szans
+ nieco niższa cena niż Sportage
+ niższe zużycie paliwa
+ mam wrażenie że odrobinę lepsze materiały wykończenia kokpitu (niewiele, ale dla mnie dostrzegalnie, KIA troszkę bardziej plastikowa)
+ (w moim przypadku) DUŻO lepsza oferta leasingowa
+ Felgi 18", w sumie mi to różnicy nie robi, ale podobno ładniej wygląda ;) obecne auto mam na felgach stalowych i też jeździ :p
- optycznie mniejszy
- podłokietnik w normalnym położeniu za daleko, przesunięty do przodu ma tendencję do cofania się
- brak polskiej wersji w nawigacji i fatalnie umieszczony monitor (za nisko)
- rozmieszczenie przycisków na kierownicy - radio głośniej/ciszej to funkcja niemal tak potrzebna jak zmiana biegów ;) a jest za nisko, zamiast pod kciukiem
- 5-biegowa skrzynia

No i jestem w kropce. Nie wiem czy nie zasugerować się ceną (rocznik 2013, niestety 2012 już przebrany), bo Sportage w wersji L + nawigacja kosztuje 85.800, QQ 81.500 + tańsze finansowanie.

Obawiam się, że w porównywaniu tych dwóch aut zaszedłem już tak daleko, że którego bym nie kupił to będę nieszczęśliwy i będę żałował, że nie kupiłem drugiego...


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap