Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: clay » 12 wrz 2021, 19:33

Cześć,
Właśnie się do Was zapisałem, choć wcześniej czytałem co nieco na tym forum.
Nie znalazłem tu takiego tematu, a na oficjalnym forum Kia było parę wzmianek ile to ludzie czekają na auto.
Ile czasu zajęło Wam oczekiwanie na auto, szczególnie w tym ciężkim okresie covidowo-polprzewodnikowym?
Ja zamówiłem Sportage 1.6 GDI M Blue Flame w dniu 18.08.2021. W salonie powiedziano że może byc do 4 miesięcy. Na razie zero sygnalu.
Jak to wyglada/wyglądało u Was? Ponoć na kolor standardowy srebrny (bez dopłaty za lakier) czeka się dłużej.

totep
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:22
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 177 KM m + pakiet snart

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: totep » 12 wrz 2021, 22:32

2 lata temu zamawialiśmy auto w sierpniu. Odbiór był na początku grudnia.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: clay » 16 wrz 2021, 16:55

Dostałem info ze wczoraj się wyprodukowało i do 3 tyg. będzie do odbioru. Nie jest źle.

totep
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:22
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 177 KM m + pakiet snart

Re: RE: Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: totep » 16 wrz 2021, 21:16

Znakomity czas

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 19 wrz 2021, 22:23

Tydzień temu dzwoniłem do salonu. Wyprodukowano, jest już nadany numer VIN, ale czeka na zwóz do Polski. Przy sprzyjających wiatrach do końca września będzie. Zamówione 13-go lipca. Problem z tym dowozem, bo czekają aż się im lora zapełni. Zależy który jesteś w kolejce. Jak jesteś jednym z ostatnich samochodów, to czekasz krócej. I w sumie bezpieczniej. Ale wolę aby moje auto było na dolnym pokładzie. Na górze podobno bywa różnie, zwłaszcza jak przy drodze rosną drzewa.

Interesuje mnie natomiast inny aspekt. Jest jesień. Samochód pewnie przyjedzie na letnich oponach. Planuję wyposażyć go w opony wielosezonowe. Jako, że nie planuję jakiś szybkich tras, ciśnięcia po 180/h itd, to chyba najwygodniejsza opcja. Ale nie wiem, kiedy i jak to zmienić. Pewnie nie da się, aby salon wziął ode mnie nowe opony w zamian za wielosezonowe + dopłata z mojej strony. Więc będę musiał kupić nowe, a swoje sprzedać - kolejny wydatek. Opony sprzedać będę musiał jako używane, chociaż będą niemal nowe. Nie mówiąc już o tym, że na jesień chyba trudno sprzedać letnie gumy. Eeeehhhh...
A na cholerę mi jakiś podpis...?

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: KrzysiekG » 21 wrz 2021, 07:07

Na 100% na tym nie zrobisz. To więcej niż pewne że coś tam stracisz przy takiej operacji. Prawdę pisząc nie wahałbym się oznaczyć takich opon jako "nowe" na portalach ogłoszeniowych. One są w praktyce nowe, zaznaczyłbym tylko w opisie jaka jest ich historia.
Na Twoim miejscu zapytałbym jednak handlowca czy nie interesuje ich czasem wzięcie takich gum w komis albo może mają jakieś inne sprytne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: rysib » 22 wrz 2021, 15:12

Cześć
Samochód zamówiony pod koniec lipca, odbiór z salonu w połowie września.
PS opony wielosezonowe zamówiłem z dostawą bezpośrednią do dealera. Tam je wymienili mi (bezkosztowo), letnie oddali. Ale nie wykazywali żadnego zainteresowania w uczestniczeniu w odsprzedaży ich (choć nie pytałem). Poczekam do końcówki zimy, początku wiosny i wystawie na sprzedaż jako nowe z 7. km. na karku. 8-)
Pzdr. Rysiek

Patryk_WAW
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2021, 14:38
Czym jeżdzę: Fiat Bravo II 1.6 Mjtd
Kia Sportage 1.6 T-GDI BE

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Patryk_WAW » 23 wrz 2021, 10:09

Cześć, u mnie czas zamówienia do czasu odbioru auta to ~ 3 miesiące.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 23 wrz 2021, 12:57

rysib pisze:Samochód zamówiony pod koniec lipca, odbiór z salonu w połowie września.

No to u mnie mają poślizg, bo zamówiłem 13 lipca i jeszcze bryki nie ma. Wiem tylko, że jest wyprodukowana.

Z tymi oponami jest taki problem, że 2-3 miesiące będę musiał jeździć na tych letnich, zanim kupię wielosezonowe. Mam bardzo napięty budżet, duży wkład własny w samochód (35 tysięcy). Kupiłem już kamerę, montaż jej + ubezpieczenie na rok + rejestracja + montaż KIA Assistent + kilka innych dupereli, które pewnie wyjdą przy odbieraniu samochodu. Nie wydolę obecnie na nowe gumy.

A z ciekawości rysib, jakie wielosezonówki kupiłeś? Bo ceny jak widzę są mocno rozstrzelone. Od 2 stówek do nawet tysiaka za Michelina. Na oponach chyba raczej nie powinno się oszczędzać.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: rysib » 23 wrz 2021, 14:18

Zastanawiałem się między Nokianami Seasonproof, Yokohama BluEarth-4S AW21, Hankook Kinergy 4S2X H750A i Vredestein Quatrac PRO.
Poczytałem opinie oraz testy (z Nokianami jest o tyle trudno, że to stosunkowo nowa opona) i wybrałem Vredesteiny (pomimo bardzo vrednej nazwy ;) ). Nie ukrywam, że cena była bardzo ważnym czynnikiem i szukałem najbardziej optymalnych wielosezonówek z przedziału ok. 200 zł/szt. Tu jednak musiałem ciut dłużej poszukać takich z roku 2021, ale to nie był wielki problem.
PS dealer u którego kupiłem auto i tak zamówił wersję i kolor Sportka, który miałem zamiar nabyć. Więc byłem ponad miesiąc do przodu. Miałem z nim o tyle dobrze, że napisałem do wszystkich dealerów w Polsce z prośbą o indywidualną wycenę samochodu. Ten bydgoski dał drugą najniższą ofertę (to świeży dealer w mieście i to zapewne miało wpływ na cenę, oraz skala sprzedaży - mają już 4 salony w województwie).
Pzdr. Rysiek.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 23 wrz 2021, 17:12

Ah, to wyjaśnia wszystko. pewnie zamówił dla kogoś, kto się wycofał. Co do ogumienia, raczej będę szukał coś w cenie 400-500 zeta za sztukę. Może się skuszę nawet na Micheliny albo Good Yeary. Trochę szkoda zakładać do nowego Sportka za 130 tysiaków jakiś chiński niepewny szrot. Ale wtedy zamówię dodatkowo śruby antywłamaniowe, bo dobre nowe gumy na fajnych felgach z Business Line mogą szybko zmienić właściciela.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: rysib » 24 wrz 2021, 09:23

Karbulot pisze:Ah, to wyjaśnia wszystko. pewnie zamówił dla kogoś, kto się wycofał.

Zamówił kilka samochodów najczęściej kupowanych "na zapas" (taka jest przynajmniej oficjalna wersja ;) ). Zamówienia na nowe sportki IV gen. były przyjmowane do końca lipca. Potem już tylko można było wybierać z pośród tych "na placu". Więc przewidujac zapotrzebowanie, zamówił z wyprzedzeniem, wiedząc że i tak auta sprzeda... np. mi. 8-)
Karbulot pisze:Trochę szkoda zakładać do nowego Sportka za 130 tysiaków jakiś chiński niepewny szrot. Ale wtedy zamówię dodatkowo śruby antywłamaniowe, bo dobre nowe gumy na fajnych felgach z Business Line mogą szybko zmienić właściciela.

Z Good Yerów będziesz zapewne zadowolony, natomiast Nokian, Yokohama i Vredestein to równbież marki premium. W tym przypadku jest podobnie jak z olejami silnikowymi. Wszyscy znają Shell, Mobil czy Castrol. To dobre oleje, ale na forum polecane są Millers i Motul - które nie są tak znanymi w śród ogółu markami. Jakością nie ustępują tym najbardziej znanymi. Teraz Vredesteiny już są sporo droższe (na oponeo to 536 zł/szt.), niż gdy kupowałem latem (i tutaj muszę sprostować moją pomyłkę. Szukałem z przedziału ok 400 zł/szt, a moje kosztowały wtedy 430 zł/szt - mea culpa :oops: ). Ich ocena przez użytkowników, jak i wyniki w testach są naprawdę dobre.
Jeśli chodzi o nakrętki ochronne, to zamówiłem polecane na forum Królak M-1008ZZb (https://firma-krolak.com.pl/sklep/product/m-1008zzb/). W necie mają dobre opinie, ale jak to bywa nie dają 100% pewności i czytałem o przypadkach, gdy nie uchroniły i tak kół. Ale traktuję je jako dodatkową ochronę, a mając standardowe alusy, nie boję się aż tak bardzo o nie. ;)
Pzdr. Rysiek.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 24 wrz 2021, 11:52

No w sumie ja raczej też. Aplikacja Kia Assist da mi znać, jak ktoś będzie dłubał przy samochodzie. Zanim ogarną te śruby, ja już zdążę odpowiednio zareagować.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: clay » 01 paź 2021, 20:35

Cześć,
No niestety opoznienie w dostawie. Prognozowany był termin 29.09, ale chyba faktycznie lora musi się zapełnić. Ponoc do 2 tygodni będzie.
Z opon to już zakupiłem zimowe Kleber Krisalp HP3. Kierowałem się aby kupić dobrego średniaka, do 500zl/szt i ciche (69dB).
Coby nie było tak że przez pogodę pojeżdżę tydzień na letnich i już konieczna będzie przekładka, bo w salonie oferowali darmowa wymiane przy odbiorze auta.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 01 paź 2021, 23:25

No nie masz jakiegoś opóźnienia. Zamówiłeś 18.08, ja 13.07, czyli ponad miesiąc wcześniej od Ciebie, a wciąż czekam. W poniedziałek chyba trzeba będzie dopytać. A dobrze że napisałeś o oponach. Tylko że ja nie biorę dwóch zestawów. Muszę zapytać, czy od razu mi nie założą zimówek.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: clay » 02 paź 2021, 12:03

Jak im dostarczysz wcześniej to pewnie tak. Mi to zaproponowali.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 02 paź 2021, 22:23

Nic nie chcę dostarczać. Koleś mi mówił, że opony jakie mi założą w fabryce to na aktualny sezon. I chciałbym aby założyli już zimowe. Co mi po oponach, które trzeba za miesiąc zmieniać.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

sasl
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 T-GDi 7DCT 2WD BL2 AEB Blue Flame
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: sasl » 02 paź 2021, 23:27

To się chyba coś zmieniło. Jak ja odbierałem samochód w grudniu to był na letnich oponach. Zresztą od początku mówiono mi, że samochody z fabryki wyjeżdżają na letnich.

Wysłane z mojego SM-N980F przy użyciu Tapatalka

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: clay » 03 paź 2021, 00:38

Też mi mówiono że wyjeżdżają na letnich, niezależnie od pory roku, a to dlatego, że dla letnich opon przeprowadzono testy emisji spalin, które są zapisane w katalogach, i taki produkt ma otrzymać klient.

totep
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:22
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 177 KM m + pakiet snart

Re: RE: Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: totep » 03 paź 2021, 04:49

sasl pisze:TZresztą od początku mówiono mi, że samochody z fabryki wyjeżdżają na letnich.
U mnie tak samo. Opony zimowe kupiłem wcześniej, były dostarczone do salony i tam mi zmienili.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Czas oczekiwania na nowe auto z salonu

Postautor: Karbulot » 06 paź 2021, 12:12

Przed chwila zadzwonił do mnie salon. Okazuje się, że Sportage'owi cofnęli homologację. Wszystkie Sportki stoą na placu w fabryce i czekają. Bliższy termin dostawy nieokreślony, ale jak się nic nie zmieni, to nie wcześniej niż w styczniu przyszłego roku. Coś czuję, że chyba wcześniej się doczekam wersji piątej Sportka. Super... :roll:
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap