Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 29 mar 2011, 17:05

Postanowiłem napisać i uwidocznić też to na łamach tego forum, ponieważ KMP odpisało mi, że jestem wyjątkiem od reguły i tylko ja się czepiam braku wyposażenia seryjnego w samochodzie, który zamówiłem, odebrałem a podczas eksploatacji wyszło, że mam wybrakowany pojazd. Nie przypuszczałem, że mogą nie działać lub może brakować urządzeń, funkcji, pozycji z cennika lub, że każdą pozycję z cennika trzeba zinterpretować z KMP i poprosić o potwierdzenie...Choć w sumie po moich pierwszych mailach potwierdzali, że wszystko jest w pojeździe ...tylko nie takie jak w cenniku. Ewentualnie muszę przeczytać instrukcję by to, czy tamto włączyć - czytałem i dalej nic.
No dobra, do sedna - przedstawiam gdzie Kia Motors Polska mówi, że większość nabywców samochodów marki KIA ma gorzej wyposażony samochód niż zamówili i zapłacili - czyli uboższy (załącznik z zaznaczonym tekstem). Dla wglądu cennik Kia Sportage model 2008-2010. Zaznaczone są tam pozycje, których nie ma lub nie działają:
1. (brak) "Światła do jazdy dziennej" - w instrukcji opisane jako "światła DRL" - świateł tych nie posiadają te samochody.
W tym przypadku jasno określone są przepisami Ministra infrastruktury że samochód rejestrowany po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 powinien mieć światła do jazdy dziennej (Dz.U. Nr 75. poz. 639 z dnia 4 maja 2009).
2. (brak) "urządzenie antyoblodzeniowe wycieraczek przednich" - to urządzenie jest "dostępne" też w Nowym Sportage. W salonie wytłumaczono jak włączyć to urządzenie tylko okazało się, że podczas śnieżyc urządzenie to nie działa antyoblodzeniowo... bo Urządzenia tego nie ma w samochodzie i nawet w instrukcji obsługi jest brak jakiejkolwiek wzmianki o takowym urządzeniu.
3. (brak) "Zdalne sterowanie centralnym zamkiem w kluczyku" - do dziś nikt z KMP nie potrafi mi powiedzieć jak mam zdalnie sterować centralnym zamkiem z kluczyka - foto w załączniku. Otrzymałem odpowiedź, że to sterowanie mam w breloku, który doczepiono mi do kluczyka. ...zastanawiam się czy ABS jest systemem elektronicznym czy nogą kierowcy naciskającą pulsacyjnie pedał hamulca.
4. (nie działa) "gniazdo AUX i USB" - w promocji zamiast zwykłego, standardowego systemu audio dostałem lepszą, nowoczesną STACJĘ MULTIMEDIALNĄ KIA MOTORS z nawigacją, ekranem dotykowym, do której miałem możliwość dokupienia kamery cofania co też uczyniłem. W praktyce okazało się, że gniazda AUX i USB między fotelami nie działają bo ta wypasiona Stacja Multimedialna nie obsługuje zewnętrznego AUX i USB. W odpowiedzi - możecie przeczytać - wspaniałomyślnie KMP proponuje mi gratisowe przejście do zwykłego AUDIO.

Wspomnę o gwarancji 7lat = 24 miesiące lub 40tys km, gdyż słowo "inne" w KMP zapewne będzie interpretowane do wszystkich podzespołów nie wymienionych czarno na białym w gwarancji do każdego samochodu marki KIA w Polsce.

Za brak jakiegokolwiek urządzenia, za które wg cennika zapłaciliśmy powinniśmy żądać zadośćuczynienia w przypadku odebranych pojazdów lub pomniejszenia wartości w odbieranych samochodach... o czym mówi Kodeks Cywilny.
Załączniki
Kopia cennik Sportage II.jpg
Cennik Sportage
Kopia cennik Sportage II.jpg (59.27 KiB) Przejrzano 8538 razy
KOPIA_d_zz_Kia 18.02.2011a.jpg
Odpowiedź z KMP
KOPIA_d_zz_Kia 18.02.2011a.jpg (38.78 KiB) Przejrzano 8538 razy
kluczyk.jpg
Kluczyk
kluczyk.jpg (117.21 KiB) Przejrzano 8538 razy
Obrazek

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: musol » 29 mar 2011, 19:48

U nas z tego co sie orientuje to sa wersje S, M, L, XL nie wiem skad Ty wytrzasnales taka wersje... dwa bylem dzis specialnie w salonie i patrzylem na kluczyk to w kazdym aucie jest kluczyk skladany i ze zdalnym sterowaniem auta... chodzi o otwieranie i zamykanie :-)

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: dagaada » 29 mar 2011, 19:54

to jest chyba ten wcześniejszy sportek
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: Piotr2011 » 29 mar 2011, 19:59

to na 100% jest wczesniejszy spotage
widac to po zdjeciu na załącznikach :):)
kolega myślał, że ma nowego sportage a tu lipa :)
lepiej może było mu nie mówić o tym
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: AldenteSaba » 29 mar 2011, 20:29

Bardzo śmieszne...... :roll:

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: kijaS » 29 mar 2011, 21:06

Ja tylko ustosunkuję się do pkt. 1: z moich wiadomości sprawę świateł dziennych reguluje dyrektywa UE z lutego, kóra nakazuje montaż swiateł dziennych w samochodach homologowanych od 2011.
Na pewno nie było obowiązku posiadania świateł dziennych w samochodach wyprodukowanych w 2009 i 2010 roku (i wcześniej)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: Bodzio_s40 » 29 mar 2011, 21:43

swiatla dzienne musza byc w kazdym samochodzie po 15 lutego 2011, a ESP bodajze od lipca lub sierpnia obowiazkowo

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 30 mar 2011, 09:34

To że Sportek jest 2008 -2010 to masz jak wół napisane kolego musol. Podałem swój przykład i praktyki KMP co uwidacznia ich stwierdzenie w załączonym piśmie, że nikt nie czepiał się brakujących pozycji z cennika - czyli co? każdy kto jeździ KIA lubi płacić więcej za to co dostaje? Wiem co zamówiłem, który samochód odebrałem, a na który jeszcze czekam ...od listopada.
Na czerwono zaznaczyłem system antyoblodzeniowy wycieraczek przednich dlatego, że za to płacisz też kupując Sportka III w wersji L i XL a niestety tego urządzenia nie masz.
Pokazałem cennik z zaznaczonymi punktami, których okazało się, że brakuje w odebranym samochodzie. Przy odbiorze autka gdy nie ma czegoś z cennika możesz domagać się domontowania owego akcesorium lub obniżenia ceny.

Odnośnie świateł do jazdy dziennej - jeśli zapłaciłem za światła dzienne to powinienem je mięć w samochodzie, tak czy nie?
Wg cennika jasno było sprecyzowane co zakupiłem tj. „światła do jazdy dziennej”. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 4 maja 2009 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia wskazuje w załączniku nr 6 do rozporządzenia, że:
§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym
w poniższej tabeli:
Pozycja 18 w w/w tabeli mówi nam dokładnie i brzmi identycznie jak pozycja z cennika Kia
a mianowicie „światła do jazdy dziennej” i w kolumnie nr 14 wyjaśnia jak powinny działać:
1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,
2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,
3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej
Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania
w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne
Obrazek

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: TomekT » 30 mar 2011, 10:45

Ciekawa sprawa, niestety bardzo powszechna, nie tylko u Kii. Podobny problem miałem z astra II. Samochód zamawiany był w okolicach września wg. cennika i specyfikacji wtedy obowiązującej. Samochód został jednak wyprodukowany jako model z roku przyszłego, gdzie naturalnie zmodyfikowano nieznacznie specyfikację. Skończyło się na braku sterowania radiem z kierownicy, ale jednak. Oczywiście podpisanie protokołu odbioru praktycznie ucina możliwość wyegzekwowania czegokolwiek od dystrubutora czy dealera. W sumie źle się ta sprawa nie skończyła, sterowanie sobie odpuściłem, a na osłodę miesiąc później przyszło pismo, że ten rok modelowy ma przedłużoną gwarancję do 2 lat. Obecnie oczekuję na nowego Sportage'a i bardzo obawiam się co dostanę za te 4 mc ( o ile to będą "tylko" 4 mc :wmur: ). Cena jest przecież stała (na pewno nie niższa niż na zamówieniu), specyfikacja wg dealera nie może się zmienić, ale tak wydaje się zapewne tylko dealerowi

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: dagaada » 30 mar 2011, 12:00

na dole w cenniku -" Cennik nie stanowi oferty [zdziwiony] w rozumieniu art.71 KC.W wypadku sprzedaży konsumenckiej zgodnie z Ustawą z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie KC zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art.4 ust.3 jak również nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust.2 .Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu,a także parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu oraz umowa sprzedaży pojazdu"

Należy się cieszyć [ura] jak w samochodzie znajduje się silnik ponieważ może go nie być :o :shock: :(

Rozdział 5 "Jazda samochodem" strona 6.
"Uruchamianie silnika (jeżeli jest w wyposażeniu)" [rotfl1]
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: RobaL » 30 mar 2011, 15:43

daro pisze:Odnośnie świateł do jazdy dziennej - jeśli zapłaciłem za światła dzienne to powinienem je mięć w samochodzie, tak czy nie?


Tu sie troche wtrace, bo zamawialem tez Sorento i pytalem sprzedawce jak to jest z tymi swiatlami dziennymi i czy rocznik 2011 nie powinien ich miec. Poinformowal mnie, ze to jest do obejscia, bo wystarczy, zeby swiatla mijania wlaczaly sie automatycznie po uruchomieniu silnika i juz sa swiatlami do jazdy dziennej i spelnia to wymogi ustawy (czy czegos tam). Nie wiem jak jest na prawde, ale takie info uzyskalem w KIA. Wiec jesli swiatla mijania Ci sie wlaczaja po uruchomieniu silniak to w/g KIA to sa swiatla do jazdy dziennej ;)

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 30 mar 2011, 16:05

RobaL niby się zgadza, ale tak jak piszesz światła mają się załączyć po uruchomieniu silnika, a moje się nie włączają i nie gasną po zgaszeni silnika. Nie mam też na przełączniku funkcji "auto".

dagaada masz rację stosują ten zapis bezprawnie gdyż jeśli zawierasz umowę na samochód który dopiero do Ciebie dotrze, nie widząc go to wykładnią zamówienia jest ten cennik - wpisujesz "na podstawie cennika z dnia..., jest on częścią umowy" dealer i Ty podpisujecie się na umowie i cenniku wg którego zamówione zostało auto ...i wtedy nie ma wymienionych przez Ciebie "kwiatków" - tak to jest w przypadku konsumentów. Jeśli zamawia firma to od razu cennik jest włączony w umowę nabycia towaru jako specyfikacja.
W moim przypadku jest tak, że tej klauzuli nie było w cenniku na stronach internetowych KMP oraz w dostępnych w salonach. Mój cennik jest podpisany przez dealera.
Obrazek

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: AldenteSaba » 30 mar 2011, 18:09

Zgadza się. Ja też mam razem z umową aktualny cennik podpisany imiennie przez pracownika salonu i z pieczątką firmową dealera.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: RobaL » 30 mar 2011, 19:31

daro pisze:RobaL niby się zgadza, ale tak jak piszesz światła mają się załączyć po uruchomieniu silnika, a moje się nie włączają i nie gasną po zgaszeni silnika. Nie mam też na przełączniku funkcji "auto".


To kwestia pewnie drobnej przerobki czy przestawienia w komputerze. Ale skoro tak nie masz to wniosek prosty. Nie masz "swiatel do jazdy dziennej".

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: oovoo » 30 mar 2011, 22:18

zaraz zaraz tzn że ja nie mam w swojej Ki systemu antyoblodzeniowego mimo że sprzedawca powiedział że mam. Jak to teraz sprawdzić? :shock:

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 30 mar 2011, 22:18

raczej komp tu nie pomoże, a przeróbka musiałaby być w ASO a oni niechętni.
KMP nie jest chętna do współpracy [zlolta]
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 07 kwie 2011, 23:36

oovoo pisze:zaraz zaraz tzn że ja nie mam w swojej Ki systemu antyoblodzeniowego mimo że sprzedawca powiedział że mam. Jak to teraz sprawdzić? :shock:


Poczekać do zimy. Ja odebrałem swoją w zimę i w każdą śnieżycę miałem lód na wycieraczkach, który powodował sztywnienie piór i kiepskie zbieranie brudu z szyby.
Sprawdź w instrukcji czy taki system jest opisany i jak go załączyć w Twojej Kii.
Jedyne co masz to opisywane u innych producentów "podgrzewane miejsca spoczynku wycieraczek" by w zimowy poranek jak uruchomisz samochód i włączysz ogrzewanie tylnej szyby odmrozić jednym przyciskiem też lusterka zewnętrzne i miejsce pod wycieraczkami przednimi by nie uszkodzić piór wycieraczek. Działa to przez 20 minut i automatycznie się wyłącza (chyba że wyłączysz go sam wcześniej).
Nie masz też ogrzewania przedniej szyby - patent Forda i tylko Ford go stosuje.
Niech sprzedawca pokaże Ci na piórach wycieraczek jakiś system grzejny (przewody, spirale etc.) które grzeją by działało antyoblodzeniowo...
Obrazek

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: oovoo » 08 kwie 2011, 20:02

daro już wiem co mam i mam to co zostało mi powiedziane u dealera więc nie mam tutaj żalu do sprzedawcy bo o wszystko się pytałem przed zakupem co było dla mnie laika niejasne i zostało mi to wytłumaczone. Mam ten system podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek o którym mówił mi sprzedawca i że to jest traktowane jako system antyoblodzeniowy więc przyjąłem to do wiadomości. A skąd wiem że mam bo na przedniej szybie na dole co jakiś czas jest prześwit przeźroczysty i widać tam te paski do podgrzewania

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 09 kwie 2011, 13:58

tylko to nie jest system antyoblodzeniowy wycieraczek przednich a podgrzewanie przedniej szyby w miejscu spoczynku wycieraczek - a to jest różnica.
Nie mogą sobie nazwać pozycji w cenniku jak chcą bo gdyby tak było to np szyby na korbkę też można nazwać elektryczne - bo potrzeba energii ludzkich mięśni by je otworzyć ...a te z przyciskami nazwą sobie elektroniczne szyby - i sprzedawca też tak mógłby ściemniać.
Dlaczego masz w cenniku ogrzewanie tylnej szyby a nie system antyoblodzeniowy wycieraczki tylnej?
Jeśli ma coś działać anty-oblodzeniowo na coś to mam tak być czyli po załączeniu systemu nie powinien zbierać się lód i śnieg na wycieraczkach a tak niestety nie jest. I podejrzewam że tego urządzenia nie masz nawet opisanego w instrukcji obsługi swojego samochodu - a jeśli jest w samochodzie powinno być opisane.
Obrazek

superman6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:31
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi
Biały, L,18', SLS
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: superman6 » 10 kwie 2011, 13:39

Przepraszam za offtopa ale mam do Was pytanko! Orientujecie się może ile kosztuje dorobienie kluczyka do modelu z roku 2011, takiego standardowego składanego???
Z góry dzięki za odpowiedź! :)
VeB

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: sabb » 10 kwie 2011, 20:47

oovoo pisze:zaraz zaraz tzn że ja nie mam w swojej Ki systemu antyoblodzeniowego mimo że sprzedawca powiedział że mam. Jak to teraz sprawdzić? :shock:

jest sposób!!!! poczekaj do zimy to tylko 7 miesiecy [hihihi] i okaze sie czy masz system antyoblodzeniowy [hihihi]


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap