Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: oovoo » 11 kwie 2011, 17:32

daro chyba jednak się z Tobą nie zgodzę. Po pierwsze nie spotkałem jeszcze żadnego auta z takim patentem jaki piszesz żeby wycieraczki były osobno podgrzewane. Nawet w samolotach nie ma takiego patentu tylko spryskują spirytusem technicznym szyby. Po drugie chyba lepiej żeby wycieraczki w stanie spoczynku były podgrzewane przez układ pod szybą bo to wyeliminuje uszkodzenia samych piór nie wspominając o zakusach żeby ukraść takie piór z podgrzewaniem elektrycznym a koszty odtworzenia byłyby zniechęcające każdego właściciela. Dodatkowo podgrzewana jest cała szyba od spodu więc śnieg na niej będący schodzi z całej powierzchni a nie tylko tam gdzie jest pióro (musiało by to chyba działać jako skrobaczka z podgrzewaniem) Mnie to wystarcza; a reszta zależy od samej osoby czego oczekuje i jak zinterpretuje pozycje w cenniku "system antyoblodzeniowy" Pozdrawiam i życzę mniej nerwów [papa]

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 16 kwie 2011, 01:18

oovoo ...ja się nie denerwuję tylko ten patent o jakim piszesz i jaki mamy w samochodach to "podgrzewanie miejsca spoczynku wycieraczek" - działa przez 20min razem z ogrzewaniem tylnej szyby i lusterek zewnętrznych, później automatycznie się wyłącza.
Fajnie, że jest - tylko rzecz trzeba nazwać po imieniu, a nie wymyślać i udziwniać. Nie zadałeś sobie pytania: dlaczego mam ogrzewanie tylnej szyby a nie mam tam "systemu antyoblodzeniowego wycieraczki tylnej"?
A interpretując na różne sposoby to mógłbyś do odbioru dostać dwa rowery ...i jeszcze byś usłyszał od sprzedawcy, że teraz w nowym modelu ...ekologicznym ...masz 4 pedały zamiast 3 (hamulca, sprzędła, gazu) - to jeden gratis...
[zlosnik2]
Obrazek

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: makuwa21 » 16 kwie 2011, 11:01

Daro.
Tylna szyba nazwana jest ogrzewaną bo jest...ogrzewana. W całości.
I nie jest to system antyoblodzeniowy tylnej szyby bo nie służy do usuwania lodu z szyby ,a głownie służy do usuwania pary z szyby,która jak wiesz z fizyki głownie osiada na szybie tylnej i ogrzewana szyba ja skutecznie eliminuje.
Tyle w temacie systemu antyoblodzeniowego szyby tylnej.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: Meduzes » 16 kwie 2011, 11:43

panowie powiedzcie mi raz i jasno:

czy cokolwiek podgrzewa mi wycieraczki z przodu po włączeniu ogrzewania szyby tylnej ??

sportek III Xl
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: kaczy » 16 kwie 2011, 11:59

Dokładnie tak to wygląda.Fotka nr 10.
http://hyundai.pl/Samochody/Rekreacyjne/ix35/Wyposazenie/#

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Cennik a wyposażenie zamówionego samochodu

Postautor: daro » 18 kwie 2011, 17:40

Meduzes nic nie podgrzewa wycieraczek w żadnym samochodzie KIA. Masz podgrzewania przedniej szyby w miejscu spoczynku wycieraczek (wg cennika ma to Sportage III w wersji L i XL).
To tak jakbyś miał podgrzewanie siedzeń w każdym modelu bo włączasz ogrzewanie samochodu i po kilku minutach siedzenia (wszystkie - tylne też) są cieplejsze niż były po otwarciu samochodu.

makuwa21 - nie będę rozkminiał fizyki i ogrzewanie tylnej szyby i przedniej szyby ...gdyż żeby usunąć mgłę/parę z przedniej szyby też masz odpowiedni przycisk. I wiem jak działa każda ta opcja. Nawet wiem jak działają w innych samochodach i które powinny działać w moim wg instrukcji obsługi a nie działają bo ich nie ma - tj gniazda Aux i USB, Światła do jazdy dziennej DRL, zdalne sterowanie centralnym zamkiem z kluczyka... nie wiem tylko jak działa ( bo w zimę nie działał) "system antyoblodzeniowy wycieraczek przednich"
Obrazek


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap