Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: AldenteSaba » 20 cze 2011, 09:06

Zgadzam się z aBARTh-em co do Mondka 2.0. To nawet nie można powiedzieć, że MUŁ - to jeszcze coś gorszego.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: wentyl » 23 cze 2011, 23:51

Miałem kiedyś podobny dylemat jak kolega Preccel, ale optowałem za Mondeo z 2.0l dieslem, ewentualnie benzyna EcoBoost. Obie opcje w podobnej cenie (1.6l benzyna EB najtańsza) i obie wgniatają w fotel :roll: Poważnie również zastanawiałem się nad Kugą. Dziś mija dokładnie pół roku jak Sportage zaparkował w moim garażu, w którym wcześniej stał mój ukochany Mondziak i pomimo pewnych niedoskonałości tego "kijowego" auta, jak na razie nie żałuję tego wyboru :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: Preccel » 24 cze 2011, 10:02

Liczę na to że czas oczekiwania zostanie zrekompensowany po odbiorze Kijanki jej innymi walorami... ale myślenie o zmianie decyzji cały czas się gdzieś w mojej głowie pojawia, dlatego Kia powinna bardziej się starać o klientów i nie pozwalać tyle na siebie czekać... bo jak wiadomo "...tego kwiatu jest pół światu..." i jeżeli będziemy tak lekceważeni to zawsze możey podjąć inną decyzję i zakochać się w innym obiekcie pożądania :)
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

bluesoul
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:38
Czym jeżdzę: toyota

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: bluesoul » 17 lip 2011, 23:01

Dołączyłam do grona tych, co zrezygnowali z czekania na Sportage. Spotkanie u dealera w miłej atmosferze (byłam nastawiona na trudności, przekonywania itp) - bez problemu oddali zaliczkę. Przy okazji pogadaliśmy na ogólne tematy dotyczące Kia, dostaw Sportage oraz rekompensat - i tu ciekawostka :? Kierownik salonu powiedział, że na początki lipca temu wysyłał list do KMP w imieniu klienta w sprawie zniżki/rekompensaty za czekanie (auto klient zamówił 3 stycznia, w umowie 3 miesiące czekania, odbiór dopiero teraz, w II połowie lipca) i otrzymał odpowiedź, że rekompensaty dotyczną tylko osób czekających od 2010. Dla aut zamówionych w 2011 okres oczekiwania był od początku ??? okreslany na 6 miesięcy i w związku z tym KMP nie widzi podstaw do jakichkolwiek rekompensat. A te 3 miesiące w umowie to wina dealera, bo KMP od poczatki informowała o 6...

bluesoul
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:38
Czym jeżdzę: toyota

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: bluesoul » 17 lip 2011, 23:09

Acha, kierownik salonu dodał także, że realizują obecnie zamówienia z tego roku. Z 2010 pozostało im już tylko 1. Autka zjeżdżają częściej i w większej ilości. Powodzenia dla tych co nadal czekają.

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: Gery » 18 lip 2011, 16:57

A można wiedzieć co kupiłeś/zamówiłeś w zamian?
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: jaro » 19 lip 2011, 21:17

bluesoul pisze:Dołączyłam do grona tych, co zrezygnowali z czekania na Sportage. Spotkanie u dealera w miłej atmosferze (byłam nastawiona na trudności, przekonywania itp) - bez problemu oddali zaliczkę. Przy okazji pogadaliśmy na ogólne tematy dotyczące Kia, dostaw Sportage oraz rekompensat - i tu ciekawostka :? Kierownik salonu powiedział, że na początki lipca temu wysyłał list do KMP w imieniu klienta w sprawie zniżki/rekompensaty za czekanie (auto klient zamówił 3 stycznia, w umowie 3 miesiące czekania, odbiór dopiero teraz, w II połowie lipca) i otrzymał odpowiedź, że rekompensaty dotyczną tylko osób czekających od 2010. Dla aut zamówionych w 2011 okres oczekiwania był od początku ??? okreslany na 6 miesięcy i w związku z tym KMP nie widzi podstaw do jakichkolwiek rekompensat. A te 3 miesiące w umowie to wina dealera, bo KMP od poczatki informowała o 6...


To prawda, że od połowy grudnia 2010 dealerzy byli w posiadaniu pisma o półrocznym okresie oczekiwania na KS. Sam je widziałem i nawet chyba dostałem kopię na pocieszenie, że ja dostałem KS w terminie a inni nie. Więc Twój sprzedawca rozmija się z prawdą.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

majoretto
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2011, 21:44
Czym jeżdzę: 1.6gdi - L

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: majoretto » 18 sie 2011, 20:11

Po ponad 5 miesiącach oczekiwania, wobec braku perspektyw na odebranie samochodu w ciągu najbliższego miesiąca/dwóch zrezygnowałem ze złożonego w dn. 11 marca br zamówienia. Dla zainteresowanych, samochód zamawiałem w salonie Etrans w Łaziskach Górnych. Zamówiona Kijanka to L-ka z półskórą w kolorze Machine Silver. Pozdrawiam przyszłego nabywcę :)

dembus
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2010, 00:26
Czym jeżdzę: Ford Mondeo MK4 2.0 DOHC czarny i Sportage 1.6GDI XL czarny
Lokalizacja: Katowice

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: dembus » 18 sie 2011, 23:33

AldenteSaba pisze:Zgadzam się z aBARTh-em co do Mondka 2.0. To nawet nie można powiedzieć, że MUŁ - to jeszcze coś gorszego.

To ciekawe stwierdzenia...... Nie wiem o jakim Mondku 2.0 mówicie... Ja w takim razie albo mam innego Mondka (2.0 145 km, kombi mk4), albo inna Kijanke 1.6 gdi ? Aktualnie korzystam z jednego i drugiego wozu i mam całkiem odmienne zdanie.... Może od 0 do 100 to można by się spierać , ale już od 80 do 120 na 4 lub 5 to zdecydowanie na korzyść Mondka. Od 130-150 wzwyż na 5 to kijanka raczej nie jedzie, trzeba redukować. Dla jasności - jeździłem o wiele szybszymi samochodami. Oba auta maja swoje wady i zalety i w zasadzie do czego innego służą . Mondeo na pewno jest większy, ma większy bagażnik, bardziej stabilny w trasie (chociaż zawieszenie Sportka cały czas mnie pozytywnie zaskakuje) i przy większych szybkosciach. Robię bardzo często trasę A4 krakow Katowice Wrocław i tu mondeo lepiej się sprawdza, stabilniej i pewniej sie prowadzi, przy większych szybkosciach mam wrażenie ze jest cichszy. W miescie dosc toprony w prowadzeniu. Sportage 1.6 gdi natomiast lepiej sprawdza się w mieście, cichszy od Mondka na niższych predkosciach, bardziej skrętny, łatwiej wjechać na krawężniki, lepiej wyposażony , ale w trasie, szczególnie na autostradach brakuje mu mocy niestety, szczegolnie kiedy jeszcze trzeba przyspieszyć pod górkę. Moja żona twierdzi ze Sportage latwiejszy dla niej w prowadzeniu od mondka i się z nią zgadzam. No i Sportek zdecydowanie jest ladniejszy :D

Pawel
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:08
Czym jeżdzę: 1,6

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: Pawel » 21 sie 2011, 14:42

witam u mnie mija za kilka dni pół roku no i nikt nic nie wie kiedy bedzie moze ktos wie czy teraz wyrabjaja sie w tym pół roku
pozdrawiam

Awatar użytkownika
misia175
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:56
Czym jeżdzę: sportek L

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: misia175 » 21 sie 2011, 19:20

Powiem szczerze nikt ci nie powie kiedy odbierzesz samochód ja czekałem na xl 1.6 6 miesięcy i co i nie ma za to odebrałem 1.6 L +skóra+podgrzewane siedzenia też czarna jak ta moja zamówiona tylko że wersja L.Bierz co dają albo czekaj dalej dużo osób rezygnuje także w salonach są do odbioru od ręki
kupiona czarnulka wersia L a miała być xl

Pawel
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:08
Czym jeżdzę: 1,6

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: Pawel » 01 wrz 2011, 20:17

No tak ale trzeba mieć szczeście zeby tak sie trafiło podzwoniłem trochę po dilerach bo tez tak myslałem ale nic jak do tej pory nikt nie ma na miejscu tylko obiecuja ze może za miesiac ale to tylko moze termin juz mi minoł to mam nadzieje ze uda sie niedlugo zeby nie okazało sie ze bede czekał jeszcze dłuzej
pozdr

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: dkotus » 02 wrz 2011, 11:24

powoli zaczyna mnie to już irytować to czekanie...7 miesięcy i nadal cisza...

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: mint » 02 wrz 2011, 18:42

Prawdopodobnie w październiku dostaniesz swoje auto.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: dkotus » 03 wrz 2011, 20:50

witam, skąd takie stwierdzenie? z tego co widzę to jest czysta loteria z terminem odbioru:)

Awatar użytkownika
misia175
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:56
Czym jeżdzę: sportek L

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: misia175 » 03 wrz 2011, 22:18

Ale 2013 [rotfl1]
kupiona czarnulka wersia L a miała być xl

spox44
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 mar 2011, 23:37
Czym jeżdzę: KIA Sportage M 1,6 + Navi
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: spox44 » 11 paź 2011, 22:22

Minął mi 7 miesiąc i cisza co prawda nie zamierzam sie poddawac.....ale....mam już plan B;) Dziś przypadkiem byłem w salonie Peugeota i z nudów przejechałem się "508ką" i powiem wam szczerze, że ta limuzyna robi na mnie dużo większe wrażenie niż np. Toyota Avensis nie wspominając, że cenowo też ciekawie. Jechałem bryką z silnikiem 1,6 z turbiną 156 KM i powiem na prawdę prowadzi się pieknie. :roll: Nie wspominając o wyglądzie zewnetrznym i wewnętrznym, na prawdę piekne auto ino strach takie trzymać pod blokiem wsród leciwych samochodów sąsiadów [rotfl1]

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: Preccel » 12 paź 2011, 10:37

ale 508 nijak się ma do Spotrage?!?! a cena uważam, że nie jest tak znowu zachęcająca...
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

KrisH900
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2010, 18:20
Czym jeżdzę: Peugeot 508 SW

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: KrisH900 » 12 paź 2011, 15:07

Preccel pisze:ale 508 nijak się ma do Spotrage?!?! a cena uważam, że nie jest tak znowu zachęcająca...

Ja mam 508 i uważam faktycznie, że Sportek nijak ma się do 508.
508 z 1,6 THP ma same zalety :D
A dla czekających na Kię jest ważna wiadomość będzie Peugeot 4008. ;)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: kasia_mm » 12 paź 2011, 17:00

pewnie ze sie nijak nie ma KS z 508 .... 508 to (wybacz kris) jeden z wielu takich samych wyglądem - co to nie wiadomo z daleka czy to limuzyna opel, peugeot, vw, cytryna etc etc a KS ma jak na razie dosc nietypową i fajną linię, nie da się pomylić z niczym innym
oczywiscie nie dyskutuje na tematy tego co pod maską i jakie wyposażenie = to inna bajka ale wyglądem to nie ma dwóch zdań... KS rządzi:)

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Ja rowniez anulowalem swoje zamowienie na KIA

Postautor: Preccel » 12 paź 2011, 18:05

wg mnie:
KS: 508:
+ cena -
+ wyposażenie -
+ wygląd -
? silnik ? (jeden z turbiną a takiego już nie chcę)
+ SUV -
.... i tak można bez końca ... więc co tu porównywać 2 zupełnie różne samochody a decydując się na KIĘ, 508 mnie nie interesuje. 508 mogę porównywać z innymi tego typu samochodami a nie ze SPORTAGEM
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap