Czujniki Parkowania tył

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Slawek Torun
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2021, 12:07
Czym jeżdzę: Sportage III FL 1.7 CRDI manual Wersja L Business line

Czujniki Parkowania tył

Postautor: Slawek Torun » 07 kwie 2021, 14:58

Nabyłem kilka dni temu Kia Sportage, zapoznaję się z samochodem i mam dwa pytania na które nie znalazłem na forum odpowiedzi.

1. Samochód ma zegary z wyświetlaczem Supervision, jak podjeżdżam przodem to czujniki sygnalizują zbliżanie sygnałem dźwiękowym i na wyświetlaczu. Gdy cofam kamera cofania wyświetla obraz wraz z liniami i słychać sygnał dźwiękowy, lecz już nie pokazuje na wyświetlaczu pomiędzy zegarami. Czy jest to prawidłowe?

2. Drugie pytanie z innej beczki. Mój samochód spełnia normę Euro 6. Czym różni się ten silnik od Euro 5?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czujniki Parkowania tył

Postautor: Thomaster » 08 kwie 2021, 00:59

Jeżeli supervision nie wyświetla wskazań parktroniķów to mógł zostać wymieniony i w oryginale był inny licznik. Jaki rocznik auta?

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czujniki Parkowania tył

Postautor: AdamAki » 08 kwie 2021, 08:30

Jeżeli przód wyświetla się a tył nie chociaż też powinien to możliwe że zostały wymienione na nieoryginalne czujniki nie podpięte pod system auta.

Slawek Torun
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2021, 12:07
Czym jeżdzę: Sportage III FL 1.7 CRDI manual Wersja L Business line

Re: Czujniki Parkowania tył

Postautor: Slawek Torun » 08 kwie 2021, 12:19

Auto z 2015 r. Poprzedni właściciel zamówił wersję z czujnikami tył, a w serwisie dołożyli czujniki przód. Czujniki przednie się wyświetlają, a tylne tylko piszczą.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czujniki Parkowania tył

Postautor: AdamAki » 08 kwie 2021, 13:06

Mam ten sam rocznik i taką samą wersję i tak samo dokładane czujniki z przodu, wszystkie wyświetlają się miedzy zegarami z tą różnicą że przód ma osobny moduł i głośniczek. Dlatego sądzę że coś jest nie tak z tylnym modułem czujników.

Slawek Torun
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2021, 12:07
Czym jeżdzę: Sportage III FL 1.7 CRDI manual Wersja L Business line

Re: Czujniki Parkowania tył

Postautor: Slawek Torun » 08 kwie 2021, 20:37

Poprzedni właściciel mówił że ktoś uszkodził mu prawa stronę zderzaka. Wymienili w aso zderzak wraz z prawym kierunkowskazem. Może coś źle połączyli?
Zrobiłem dziś mały test. Zaparkowałem tyłem w garażu. Zgasiłem samochód, właczylem wsteczny. Przekręciłem kluczyk bez odpalania i poszedłem do tyłu. Czujniki zaczęły pokazywać prawidlowo na ekranie. Jak uruchomiłem silnik. Wyłączyłem wsteczny i ponownie właczylem to już nie działało prawidłowo.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap