Odebrałam:):)

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odebrałam:):)

Postautor: jaro » 21 mar 2011, 20:58

kasia_mm pisze:no chyba tak Jaro:) ile Ci teraz pali?


Nie kasowałem licznika spalania już od 7 kkm. Spalanie w okolicach Pruszków/Warszawa waha się w granicach 9,2-9,3. 9,2 jak ja prowadzę, 9,3 jak żona. :hehe2:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odebrałam:):)

Postautor: kasia_mm » 21 mar 2011, 21:01

mi dzisiaj po W-wie pokazuje 9,8, niestety głównie w korkach - więc źle nie jest... chyba:)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odebrałam:):)

Postautor: jaro » 21 mar 2011, 21:12

Nie, na takie auto to norma. Jak ktoś mówi, że mu mniej pali niż 9 l/100 w mieście to chyba sobie jakiś żagielek zamontował.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Odebrałam:):)

Postautor: rouman01 » 21 mar 2011, 21:22

Jeszcze raz gratuluję i zaczynam się łamać - może trzeba było zamówić 2.0l benzyna z AWD?
Może dostawa byłby szybsza, a jak piszecie auto mieści się poniżej 10l na 100km...

Zatem nie jest źle z tym spalaniem, życzę szerokiej drogi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
AWP
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:23
Czym jeżdzę: Sportage-2,0CRDi wr XL DARK GUN METAL+AWD+NAVi

Re: Odebrałam:):)

Postautor: AWP » 22 mar 2011, 00:13

Serdeczne dzięki dla Sympatycznej Pani Krysi z turnusu 2 ;) za fotoreportaż na życzenie :oczko:
Jak zawsze kijanka prezentuje się pięknie.
Dużo pociechy z nowego towarzysza dróg.
Sportage III 2,0CRDi, wrXL, DARK GUN METAL, AWD, NAVi

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Odebrałam:):)

Postautor: AldenteSaba » 22 mar 2011, 00:19

Jeśli Chodzi o AWD - to może mnie ktoś uznać za dziwaka ale auto tego segmentu bez napędu na 4 łapy to lekkie nieporozumienie.

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Odebrałam:):)

Postautor: darjejek » 22 mar 2011, 09:44

Auto segmentu.... SUVOpodobnych

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Odebrałam:):)

Postautor: Orion66 » 22 mar 2011, 11:08

Kasia - a kiedy zamawiałaś swoje auto?
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Odebrałam:):)

Postautor: aBARTh » 22 mar 2011, 19:19

AldenteSaba pisze:Jeśli Chodzi o AWD - to może mnie ktoś uznać za dziwaka ale auto tego segmentu bez napędu na 4 łapy to lekkie nieporozumienie.



A jak często korzystasz z tego "AWD" ?? A raczej chwilowego dołączenia tylnej osi.
Ja, gdybym miał szukać auta z AWd to raczej by to było Subaru Forester, Nissan Pathfinder lub Navara, Toyota Hilux, gdzie masz prawdziwy napęd na 4koła.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odebrałam:):)

Postautor: kasia_mm » 22 mar 2011, 19:45

Orion66 pisze:Kasia - a kiedy zamawiałaś swoje auto?



Orion ja nie zamawiałam;) ja wziełam z salonu to co stało - zdecydowalam sie pod koniec lutego - obdzwonilam pol Polski, znalazlam sztukę z której zrezygnowali zamawiający (zmienili zamowienie na identyczna z 4x4), pozalatwialam w 3 tyg wszystko (leasing) i .. mam:)

Dodam tylko, że dziś zrobiłam trasę W-wa, Torun, Bydgoszcz, W-wa - łącznie 528 km, spalanie średnie 8,2:) średnia predkosc wdlg komputera 82km/h - chyba nie jest zle:)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odebrałam:):)

Postautor: jaro » 22 mar 2011, 20:14

aBARTh pisze:
AldenteSaba pisze:Jeśli Chodzi o AWD - to może mnie ktoś uznać za dziwaka ale auto tego segmentu bez napędu na 4 łapy to lekkie nieporozumienie.



A jak często korzystasz z tego "AWD" ?? A raczej chwilowego dołączenia tylnej osi.
Ja, gdybym miał szukać auta z AWd to raczej by to było Subaru Forester, Nissan Pathfinder lub Navara, Toyota Hilux, gdzie masz prawdziwy napęd na 4koła.


Nie zgodzę się z Tobą. Zimą korzysta się prawie cały czas, jeżeli jeszcze lubisz jeździć na nartach to jest to bardzo praktyczny element wyposażenia - w lutym ja wyjeżdżałem z parkingu pod hotelem a wszystkie przednionapędówki czekały na ...lepszą pogodę. Poza tym właśnie dołączany napęd jest optymalny - używa się go tylko kiedy potrzeba. A te wymienione w/w auta (poza Foresterem) mają całkiem inne przeznaczenie.
Po za tym po co mi stały napęd? Jakbym chciał mieć terenówkę to kupiłbym Pajero, Wranglera lub coś podobnego. A kupno SUV-a bez AWD to rzeczywiście nieporozumienie.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Odebrałam:):)

Postautor: makuwa21 » 22 mar 2011, 21:57

Dokładnie tak jest.
Użytkownicy Sportage z AWD nawet nie wiedzą że układ czuwa i działa cały czas.
Nawet przy gwałtownym przyśpieszaniu.jazda pod bardziej stromą górę,na mokrym asfalcie itp.
Czy warto?
Ja uważam że tak.Kia dała możliwość wyboru,więc każdy może sam decydować niezależnie od świadomości użytkowników jakie
dodatkowe zalety daje napęd AWD.
Minusem jest jedynie cena dopłaty do AWD,ale to już zupełnie inna historia.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Odebrałam:):)

Postautor: ismahel » 22 mar 2011, 22:00

No cóż , zimy tegorocznej nie nazwałbym lekką , a problemów z jazdą nie miałem żadnych jeżdżąc "ośką". W tym w terenie górskim. Jak z utwardzanych dróg się nie zjeżdża to naprawdę inwestycja w 4WD to jeden ze słabszych pomysłów ogólnie .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Odebrałam:):)

Postautor: kijaS » 23 mar 2011, 00:02

Dopóki nie wjedziesz na drogę, która nie została jeszcze odśnieżona, to moze i fakt. Ale ja wjechałem i potem szuflowałem. To z takich mniej drastycznych przykładów. Może to i nie warte tej kasy, ale z bezpieczeństwem jest tak, że wycenić jest je baaardzo trudno. Oby Tobie nigdy 4 koła nie były potrzebne. A i tym którzy mają, też niech się nie muszą przydawać. Chyba, że do zabawy ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

am12
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2010, 09:15
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4WD AUT SZKL.DACH NAWI STARTST XL,Orange

Re: Odebrałam:):)

Postautor: am12 » 24 mar 2011, 09:11

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pięęęęęknej kijanki 2,0, XL full wypas w kolorze orange [ura] (automat, napęd 4X4, itd [ura] ) [ura] . Zamówilem 31.08 - 7 miesięcy oczekiwania i wreszcie JEST!!! Nie obyło się bez stresów, nerwów i nagrania w TVN TURBO, ale warto było. Auto jest piękne, na trasie trzyma sie sztywno i pewnie. Automat dziala bardzo płynnie, kamera cofania - super sprawa. [ura] Ulga...

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Odebrałam:):)

Postautor: AldenteSaba » 24 mar 2011, 09:44

aBARTh pisze:
AldenteSaba pisze:Jeśli Chodzi o AWD - to może mnie ktoś uznać za dziwaka ale auto tego segmentu bez napędu na 4 łapy to lekkie nieporozumienie.



A jak często korzystasz z tego "AWD" ?? A raczej chwilowego dołączenia tylnej osi.
Ja, gdybym miał szukać auta z AWd to raczej by to było Subaru Forester, Nissan Pathfinder lub Navara, Toyota Hilux, gdzie masz prawdziwy napęd na 4koła.


Troszkę mylisz pojęcia aBARTH.
Nie rozmawiamy o autach TERENOWYCH bo takiego nie kupujemy i nie jest mi potrzebny stały 4x4, tylko o autach, które są z założenia mają być wygodne, "luksusowe" ale potrafiące dać sobie radę na delikatnym "terenie", a przede wszystkim na śliskiej miejskiej nawierzchni gdzie przednionapędowcy się męczą przy ruszaniu z wyślizganych podjazdów do skrzyżowań.
A już zupełnie inaczej zachowuje się takie auto w zimie np. na nawierzchni kostkowej. W porównaniu z przednim napędem - bajka.
Właśnie dlatego nie stały napęd 4x4, a możliwość jego użycia jest jednym z atutów takich samochodów.
Ja nie chciałem TERENOWCA. Nie będę go taplał w glinie.
A odwracając trochę Twoje pytanie - ile będę używał tego 4x4? - Może i nigdy!
Ale czy fakt, że możesz nigdy nie potrzebować ABS-u jest podstawą żeby kupować wersję bez ABS ?
To ma być jeden z elementów komfortu i bezpieczeństwa, a nie cecha podstawowa.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Odebrałam:):)

Postautor: recento » 24 mar 2011, 11:06

Zupełnie zgadzam sie z Aldente SAba , zamówiłem Kijanke bo prostu mie się podoba i chcę "wyżej siedzieć",We wszystkich testach i opisach jest określana jako "terenówka na asfalt".Chociaz przy dzisiejszym stanie drog to chyba wszedzie jest" off road" [papa]

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Odebrałam:):)

Postautor: darjejek » 24 mar 2011, 11:07

AldenteSaba pisze:...tylko o autach, które są z założenia mają być wygodne, "luksusowe"...


BLUŹNISZ !!!

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odebrałam:):)

Postautor: jaro » 24 mar 2011, 20:33

AldenteSaba pisze:
aBARTh pisze:
AldenteSaba pisze:Jeśli Chodzi o AWD - to może mnie ktoś uznać za dziwaka ale auto tego segmentu bez napędu na 4 łapy to lekkie nieporozumienie.



A jak często korzystasz z tego "AWD" ?? A raczej chwilowego dołączenia tylnej osi.
Ja, gdybym miał szukać auta z AWd to raczej by to było Subaru Forester, Nissan Pathfinder lub Navara, Toyota Hilux, gdzie masz prawdziwy napęd na 4koła.


Troszkę mylisz pojęcia aBARTH.
Nie rozmawiamy o autach TERENOWYCH bo takiego nie kupujemy i nie jest mi potrzebny stały 4x4, tylko o autach, które są z założenia mają być wygodne, "luksusowe" ale potrafiące dać sobie radę na delikatnym "terenie", a przede wszystkim na śliskiej miejskiej nawierzchni gdzie przednionapędowcy się męczą przy ruszaniu z wyślizganych podjazdów do skrzyżowań.
A już zupełnie inaczej zachowuje się takie auto w zimie np. na nawierzchni kostkowej. W porównaniu z przednim napędem - bajka.
Właśnie dlatego nie stały napęd 4x4, a możliwość jego użycia jest jednym z atutów takich samochodów.
Ja nie chciałem TERENOWCA. Nie będę go taplał w glinie.
A odwracając trochę Twoje pytanie - ile będę używał tego 4x4? - Może i nigdy!
Ale czy fakt, że możesz nigdy nie potrzebować ABS-u jest podstawą żeby kupować wersję bez ABS ?
To ma być jeden z elementów komfortu i bezpieczeństwa, a nie cecha podstawowa.



Popieram w 100% :oki:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Odebrałam:):)

Postautor: saber » 25 mar 2011, 23:32

am12 pisze:Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pięęęęęknej kijanki 2,0, XL full wypas w kolorze orange [ura] (automat, napęd 4X4, itd [ura] ) [ura] . Zamówilem 31.08 - 7 miesięcy oczekiwania i wreszcie JEST!!! Nie obyło się bez stresów, nerwów i nagrania w TVN TURBO, ale warto było. Auto jest piękne, na trasie trzyma sie sztywno i pewnie. Automat dziala bardzo płynnie, kamera cofania - super sprawa. [ura] Ulga...


Na jaką wersję się doczekałeś - benzyna czy diesel?

am12
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2010, 09:15
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4WD AUT SZKL.DACH NAWI STARTST XL,Orange

Re: Odebrałam:):)

Postautor: am12 » 29 mar 2011, 18:54

saber pisze:
am12 pisze:Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pięęęęęknej kijanki 2,0, XL full wypas w kolorze orange [ura] (automat, napęd 4X4, itd [ura] ) [ura] . Zamówilem 31.08 - 7 miesięcy oczekiwania i wreszcie JEST!!! Nie obyło się bez stresów, nerwów i nagrania w TVN TURBO, ale warto było. Auto jest piękne, na trasie trzyma sie sztywno i pewnie. Automat dziala bardzo płynnie, kamera cofania - super sprawa. [ura] Ulga...


Na jaką wersję się doczekałeś - benzyna czy diesel?

2.0 CRDI


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap