Sportage 5

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sportage 5

Postautor: rysib » 24 lut 2021, 11:04

Panowie, czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć, czym może różnić się Sportek 5 od 4. Już piszę o co mi chodzi. W październiku zamierzałem kupić salonowego Sportka w wersji M. Ale do tego czasu ma pojawić się już 5 odsłona tego modelu, a z nią wzrost ceny o ok 10K (takie info dostałem od pracownika lokalnego dealera). W Polsce odbyła się już konferencja wewnętrzna dla sieci dealerskiej, na której już podano bardziej szczegółowe informacje o nowym modelu. I tu pojawiają się moje rozterki, czy oprócz wyglądu i jakiś bajerów, nowy Sportek będzie na tyle nowocześniejszy, wyposażony w nowe i lepsze rozwiązania, by płacić za niego 10K więcej. Czy czekać do października, czy jednak kupować szybciej obecną wersję.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Sportage 5

Postautor: Tom16v » 24 lut 2021, 13:24

Popatrz kolego na Tucsona jak się zmienił i masz odpowiedź to przecież brat bliźniak

Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sportage 5

Postautor: rysib » 24 lut 2021, 14:45

Też o takim porównaniu myślałem, ale KIA ma jednak inną politykę cenowo-wyposażeniową. A gdzież, jak nie tu mogę znaleźć znawców tematu. :-)
Pzdr. Rysiek.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Sportage 5

Postautor: Tom16v » 24 lut 2021, 18:53

No nikt na razie nie będzie wróżył z fusów . Auta na razie nie ma oficjalnie ani wersji i wyposażenia a co dopiero ceny tak ze kolego rozmowa o niczym bez obrazy.
Nie mozna porównywać auta z czyms czego nie ma.

Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sportage 5

Postautor: rysib » 25 lut 2021, 09:04

Spoko, nie obrażam się. Znając inne branże, spodziewałem się jakiś "sprawdzonych przecieków" choćby z sieci dealerskiej. Ale coś mi mówi, że warto mocno przemyśleć zakup "IV".
Pzdr. Rysiek

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Sportage 5

Postautor: Tom16v » 25 lut 2021, 11:16

Jedno jest pewne tańszy nie będzie - patrz Tucson

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Sportage 5

Postautor: KrzysiekG » 25 lut 2021, 11:39

Jeśli zależy Ci na czasie i/lub kasa jest wyznacznikiem albo chcesz uniknąć schorzeń wieku dziecięcego - IV po lifcie jest właściwym rozwiązaniem. To dobry (nawet bardzo dobry) samochód jak za te pieniądze.
Jeśli powyższe nie pasuje do Ciebie, lubisz nowości i nie masz problemu z czekaniem to ja bym się mocno zastanawiał nad V. Właściwie to nawet po prostu bym poczekał. Wygląd być może na początku będzie nieco szokował, później się opatrzy i okaże się że czwórka jest "z poprzedniej epoki". Kia/Hyundai robi od kilku lat niesamowite postępy w temacie technologii, wyposażenia i jakości wykonania więc spodziewam się że piątka będzie miała wszystko czego potrzeba do szczęścia przeciętnemu kierowcy a sam model jeszcze długo będzie "pachniał nowością".

lucjanowy566
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2020, 15:29
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI

Re: Sportage 5

Postautor: lucjanowy566 » 25 lut 2021, 15:30

IV jest super, mój znajomy ma i bardzo sobie chwali.

Awatar użytkownika
rysib
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2021, 09:40
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDi
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sportage 5

Postautor: rysib » 26 lut 2021, 11:59

Dzięki chłopaki za Wasze opinie. Kończy mi się hipoteka w październiku i mocno zastanawiam się czy napiąć się finansowo przed końcem długiego kredytu, czy raczej spłacić do końca jeden kredyt i brać potem drugi ale kupić drożej (tylko czy lepiej - i to jest główna zagadka).
Pzdr. Rysiek

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Sportage 5

Postautor: KrzysiekG » 26 lut 2021, 12:38

Lepiej?? Lepiej to już było . Samochody typu "gniotsa nie łamiotsa bez tych wszystkich fajerwerków"... No ale co kto lubi. Ja dbam o auta, mam dwa nowoczesne samochody w domu, no i wyobraź sobie że w jednym z nich (2.0 TDi) robię nawet przeglądy longlife zgodnie z zaleceniami producenta (30 tys km)... Póki co przejechane 200k i czekam aż nastąpi wieszczony przez niektórych armageddon, padnie mi turbo wtryski i koła się z tego powodu pokrzywią .
Samochody są dziś robione inaczej niż kiedyś co nie znaczy że źle. Moim zdaniem - czekaj na nowego. Będziesz dłużej zadowolony.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap