Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
randon
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2010, 13:19
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL

Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: randon » 17 mar 2011, 15:45

Witam tak jak w temacie, tylko że ja mam w umowie odbiór na 30.03.2011r. więc czekam do tego dnia i odbieram zaliczkę ze względu nie wywiązania się z umowy dilera KIA. Alternatywnie zakupiłem Nissana Qashqaja+2 silnik 1.6 benzyna wersja I-WAY i to od ręki, polityka Nissana na duży plus, rabat 13%, opony zimowe, dywaniki gumowe + welur. Cena wyjściowa 94 000zł, po upustach 78 200zł. Materiały we wnętrzu dużo leprze niż Sporciaku, bagażnik też dużo większy w Qashqaju.
Pozdrawiam oczekujących i życzę im cierpliwości, bo mnie jej nie starczyło.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: jaro » 17 mar 2011, 20:49

Jak materały w QQ są dużo lepsze niż w Sportage i bagażnik dużo większy to chyba się pomyliłeś i kupiłeś Nissana Murano [rotfl1] . Bo te kaszkaje co ja oglądałem to miały wnętrze prawie jak w ładzie nivie :lol:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Matox
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2011, 13:34
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL BLACK + NVN + SRK + SLS
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: Matox » 17 mar 2011, 21:23

randon pisze:Materiały we wnętrzu dużo leprze niż Sporciaku


Na początku też brałem go pod uwagę. Niestety, właśnie za wnętrze QQ odpadł. I parę innych rzeczy :lol:

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: ramon » 17 mar 2011, 21:36

u mnie w pracy są 3 QQ służbowe - pełna opcja bez skóry - jeżeli chodzi o materiały użyte w środku to faktycznie są niezłe w dotyku - miękkie i przyjemne nawet na drzwiach ale tak poza tym to autko jest moim zdaniem bardzo ciasne w środku (przynajmniej mam takie odczucie) no a o wyglądzie zewnętrznym nie wspomnę choć wiadomo o gustach się nie dyskutuje - jak dla mnie do Sportaga się nie umywa :)
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: krzysiek_kpk » 17 mar 2011, 21:41

jaro pisze:Jak materały w QQ są dużo lepsze niż w Sportage i bagażnik dużo większy to chyba się pomyliłeś ....

Tylko, że kolega zamówił Nissana Qashqaja+2 co może oznaczać, że bagażnik jest większy niż w zwykłym QQ.

Pozdrawiam
KPK

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: Orion66 » 18 mar 2011, 19:58

jaro pisze:Jak materały w QQ są dużo lepsze niż w Sportage i bagażnik dużo większy to chyba się pomyliłeś i kupiłeś Nissana Murano [rotfl1] . Bo te kaszkaje co ja oglądałem to miały wnętrze prawie jak w ładzie nivie :lol:


I tu się zgadzam na 100%. Ja jak wyszedłem z Kaszanki to stwierdziłem ża jakoś mi zaleciało Fiatem 125p
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: sabb » 18 mar 2011, 21:38

orion nie sądzisz ze sie czepiasz wszystkiego aby usprawiedliwic [hihihi] sie??

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: Dezet » 19 mar 2011, 20:34

Orion66 pisze:Ja jak wyszedłem z Kaszanki to stwierdziłem ża jakoś mi zaleciało Fiatem 125p

Niestety, miałem podobne wrażenie. To wnętrze poważnie już trąci myszką.
Nie rozumiem dlaczego w ramach faceliftingu QQ nie poprawiono również wnętrza? Przecież to mniejszy problem niż z karoserią...
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: Mucieksweden » 20 mar 2011, 11:10

Ja juz tez mam dosyc czekania [zly1] z tego powodu zaczalem sie rozgladac za innymi autkami. W tygodniu pogadam z salonem i jak mi znowu powiedza ze nie wie dokladnie kiedy autko bedzie mimo ze juz czekam ponad 5 mieisecy to wycofuje zamowienie. [zly1]
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

mateuszkpl
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:08
Czym jeżdzę: VW Passat b6

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: mateuszkpl » 20 mar 2011, 15:09

Ja czekałem od 7 listopada.9 marca anulowałem zamówienie na Sportage.9 marca złożyłem zamówienie na VW PASSATA B7.17 marca samochód stał juz w moim garażu Właśnie przed chwilą oglądałem program na TVN Turbo (Turbo kamera) jak wygląda siedmioletnia gwarancja według KIA Polska. Dobrze ze nie doczekałem sie na niego! Porażka. [papa]

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: rouman01 » 20 mar 2011, 21:05

A mnie też strasznie gotuje to czekanie (od 1 listopada), ale sobie myślę, że jak już tyle się naczekałem, głupio rezygnować na sam koniec.

Co do 7 letniej gwarancji to nie rozumiem o co chodzi - VW ma 2 lata gwarancji, nawet jeżeli w KIA pewne zespoły są wyłączone z tych 7 lat to chyba i tak duuużo lepiej niż VW?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: soul » 21 mar 2011, 07:30

Na początku, w czasie gdy ja kupiłem produkt KIA gwarancja była na 5 lat bez limitu kilometrów-oczywiście też z jakimiś wyłączeniami.
Teraz jest wspaniała 7 letnia gwarancja która tak na prawdę jest gwarancją na 3 lata bo ma limit kilometrów przebiegu.
Nawet jeśli ktoś nie przekroczy limitu kilometrów to jest szereg wyłączeń.
Jeśli chodzi o wady lakiernicze to na początku KIA uznawała reklamacje bo mi pomalowali 1/3 samochodu ale na tym koniec bo nagle
się rozmyślili. Tak więc wszystkie odpryski i wypiaskowane elementy lakieru które powstały po kilku miesiącach eksploatacji(a część przy myciu auta)nie są problemem KMP tylko użytkownika. Wszelkie ekspertyzy lakieru przez rzeczoznawców są zlewane.
KMP nie chce niczego załatwić ugodowo. W Niemczech natomiast lakierują wady aż miło.
Nie ma w tym winy naszych ASO bo oni muszą mieć promesy na takie naprawy bo ktoś za to zapłacić musi.
Patrząc szerzej to na Polskim rynku motoryzacyjnym KMP nie wyróżnia się za bardzo bo są to powszechne praktyki zlewania konsumenta.
Obrazek

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL + Skóra

Postautor: Orion66 » 21 mar 2011, 14:12

sabb pisze:orion nie sądzisz ze sie czepiasz wszystkiego aby usprawiedliwic [hihihi] sie??


A czy ja muszę się usprawiedliwiać (domyślam się że przed samym sobą) ? Napisałem poważnie. Wnętrze kaszanki to naprawdę kaszanka. Ale co kto lubi. W końcu masa kaszanek jeździ po polskich drogach.

PS - jakoś naleciała mnie ochota na kaszankę. Hmm. Może na obiad z cebulką przysmażaną? [zlosnik2]
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap