Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 20 mar 2011, 23:38

Zardzewiałe śruby w mechanizmie otwierania dachu, parująca lampa, opuszczone drzwi, odchodzące plastyki w bagażniku, odchodzące uszczelki przy szklanym dachu, wysiadła nawigacja, jakieś nieszczelności w komorze silnika bo zawaliło całą błotem? (jazda tylko trasa), za szybko załączający się system esp, źle zamontowana kratka, wadliwie działający climatronic, mokre uszczelki pod zamkniętym szklanym dachem no i oczywiście stuki w zawieszeniu.
Z wymienionych rzeczy wymieniono śrubkę i umyto silnik !!!!!!!!!!!!!, po czym silnik zaczął się dławić po odpaleniu.
Reszty oczywiście nie zrobili bo tak ma być bądź trzeba czekać na decyzję.

Generalnie jest super [zly1] i błagam tych, którzy zachwyceni są samochodem żeby nie pisali, że nie umiem jeździć bądź powinienem kupić samochód co najmniej za 300 tyś i nie powinienem się czepiać tylko się cieszyć że pod krawężnik można podjechać bo jest nieco wyżej.

to tyle ....bądź aż tyle
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: kijaS » 20 mar 2011, 23:55

A co z tą klimą? Jakie to objawy?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 21 mar 2011, 00:21

LUKI - no stary to jest normalnie żenada...
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 21 mar 2011, 08:50

Np. Przy temp. - 15 na ustawieniu AUTO climatronic nap... na maksymalnym nawiewie a nie jak we wszystkich znanych mi samochodach stopniowo bo to w końcu ....Climatronic dwustrefowy!!! [zlolta]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 21 mar 2011, 14:15

LUKI ale naprawili to czy ten typ tak ma?
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 21 mar 2011, 14:18

Wiesz już coraz częściej myślę o sprzedaży po lecie tego wynalazku i zakupie właśnie Insigni więc dla spokoju ducha przestałem się tym martwić. Jak to powiedzieli w salonie ma Pan gwarancję jak coś będzie to wymienimy... ale czy to o to chodzi.
Podobno wgrali nowe oprogramowanie ...i ... czary mary wszystko ma być ok. Zobaczymy
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 21 mar 2011, 15:01

No cóż to już jakiś sygnał ostrzegawczy. Pierwszy mocno rozczarowany klient. Może będzie lepiej [zlosnikok]
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: ismahel » 21 mar 2011, 16:48

LUKI pisze:Np. Przy temp. - 15 na ustawieniu AUTO climatronic nap... na maksymalnym nawiewie a nie jak we wszystkich znanych mi samochodach stopniowo bo to w końcu ....Climatronic dwustrefowy!!! [zlolta]


Kompletnie nie rozumiem o co chodzi . Mógłbyś bardziej szczegółowo opisać w czym jest problem ?
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 21 mar 2011, 17:29

Climatronic tym różni się od manualnej klimy, że automatycznie ustawia zadaną temperaturę i za pomocą czujników temperatury ją utrzymuje. Oznacza to, że jak jest zimno to climatronic nie powinien dmuchać powietrzem dopóki nie złapie odpowiedniej temperatury a w szczególności wiać maksymalną mocą gdy na zewnątrz jest np. minus 15 stopni. W Vectrze mam tak że w miarę jak silnk się nagrzewa powoli climatronic wpuszcza powietrze ale nigdy nie dmucha tak, że z fotela zrywa :o
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: ismahel » 21 mar 2011, 19:19

Rozumiem . U mnie działa to poprawnie , w aucie testowym którym jechałem tez było ok . Wygląda na wadliwy egzemplarz u Ciebie a nie wadę oprogramowania .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: jaro » 21 mar 2011, 21:07

aBARTh pisze:Więc Wy wymagacie cudów od auta za 100 tys zł [zdziwiony]


Wymagamy zadowalającej jakości, w miarę średniej awaryjności - nawet nie bezawaryjności, profesjonalej obsługi w ASO, poważnego traktowania przez dilera, wywiązywania się z umów. Uważasz, że 100 tys zł to jest za mało za takie oczekiwania? Ile będzie dobrze - 200, 400 tys? :?:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 21 mar 2011, 21:55

jaro - Święte słowa !!!
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: rouman01 » 21 mar 2011, 22:19

Uff, fajnie, że zamówiłem manualną klimatyzację - z resztą bardzo świadomie.

W audi miałem dwustrefową klimatyzację automatyczą i to była porażka... to znaczy jakoś to się stabilizowało na dłuższych trasach, ale krócej to w zimie było albo za gorąco albo za zimno, w lecie zwykle za gorąco. Dmuchawa robiła co chciała, ciągle trzeba było przestawiać temperaturę w górę lub w dół, a trzymanie zdanej temperatury to zwykła ściema. W zimie miałem ustawione na ok. 22, w lecie na 18.
Najgorsze, że jak człowiek manualnie schłodził auto w gorący dzień - jak już było dobrze, i włączył "auto" to skurczybyk automat wyłączał całą klimatyzację i znowu robiła się sauna.
Jak w zimie ubrane i rozgrzane towarzystwo wsiadło do auta na wszystie siedzenia to się znowu pociło, bo nastawienie na minimalne 18st. dalej grzało za mocno.

Gadżet sprawdzał się na długich trasach - należało się rozebrać, wrzucić płasz do bagarżnika, najlepiej zostać w samej koszuli, po 30 minutach jazdy można było znaleźć właściwe nastawienia i ustabilizować temperaturę wewnątrz.
W 90% przypadków używania auta to automatyczna klimatyzacja się w ogóle nie sprawdzała.

No, więc, jak już wiedziałem, że trzeba to tak czy siak ręcznie ciągle temperaturę korygować, to do następnego auta - Sportagea - zamówiłem klimatyzację manualną.

Tak samo z nawigacją - nie rozumiem jak można zapłacić 1500 euro za wbudowaną navi, kiedy najlepsze urządzenaia przenośne w stylu tomtom live 1000 (kupiłem dwa miesiące temu) kosztują 260 euro? Mam zwykle mam dwa auta, więc jedna przenośna nawigacja jest rozwiązaniem idealnym.

Z gadżetów, które dostanę przez przypadek to automatyczny czujnik deszczu, ale chyba to można po prostu wyłączyć. Wyłączę na początku i o nim zapomnę.

Co do szklanego dachu - dla mnie to nowość. Mam garaż, więc na straszne śniegi narażony nie biędzie.
Zobaczymy.

Z oprogramowaniem silnika i zawieszeniem - może naiwnie, ale właśnie wydaje mi się, że lepiej poczekać na nowe, wyprodukowane teraz auto i nie brać tego co mi wciska dealer. Może "choroby dziecięce" są korygowane.
Kiedy się zacząłęm rzucać - dealer zaoferował mi dwa nieużywane auta w dziwacznych kolorach z 1.6 GDI, ale z fotelami skórzanymi, których to skór też nie cierpię - może bym się zgodził, gdyby dealer nie żądał za te skóry dopłaty do uzgodnione ceny.

W sumie go rozumiem, ale na chłodno myślę, że jak już sprawy zaszły tak daleko, lepiej poczekać nawet kolejny miesiąc na auto, które mi odpowiada, niż branie z dopłatą jakiejś innej konfiguracji, która najpewniej pochodzi z roku produkcyjnego 2010.

Pozdrawiam.

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: ramon » 22 mar 2011, 00:08

a ja powiem tak :) w pasku b5 miałem klimatronik 1 strefa, w pasku b5fl też miałem klimatronik 1 strefa, w hondzie accord miałem klimatronic 2 strefy i nie wyobrażam sobie teraz auta bez klimatronika i nie chodzi tu tylko o schładzanie wnętrza lecz o bardzo skuteczne usuwanie pary z szyb (osuszanie powietrza) przynajmniej w samochodach które miałem do tej pory - nie wiem jak będzie w KS. Za to żona ma chevroleta lacetti z klimą zwykłą (schładzarka) i nie powiem jest również skuteczna jeśli chodzi o schładzanie wnętrza lecz z zaparowaniem sobie już tak dobrze nie radzi. Ale wiadomo - każdy ma własne podejście do tematu :).
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: ismahel » 22 mar 2011, 00:19

to jest moje 4te auto z automatyczna klimatyzacją i nigdy nie było żadnych powyżej opisywanych problemów . Raz miałem służbowe z ręczną i tak jak przedmówca twierdzę że manualna się nie umywa .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: rouman01 » 22 mar 2011, 20:32

Oczywiście to są subiektywne kwestie gustu.
Podobno są tacy, którzy jak zaczną jeźdźić z automatyczną skrzynią biegów to tak im się to podoba, że później nie chcą jeździć niczym innym.

Pozdrawiam

Marcin
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2011, 10:41
Czym jeżdzę: KIA Sportage XL 1,7 CRDi - Byte Blue

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Marcin » 22 mar 2011, 22:54

A ja 6 lat jeżdżę na "automacie" i właśnie mi się znudziło - zamówiłem autko z normalną skrzynią ....

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: kijaS » 23 mar 2011, 00:03

:shock:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 23 mar 2011, 12:15

:galy:
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

plackipankracki
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:55
Czym jeżdzę: renault megane

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: plackipankracki » 23 mar 2011, 22:05

Niestety ale mam bardzo złe informacje z innych wątków.Zamówienia z 11.2010 odbiór może w czerwcu.Pozew zbiorowy to jedyna droga jak pozostała.A z auta i tak trzeba rezygnować dla własnego dobra.Sprzedaż aut spadła o 22 %, paliwo leci w kosmos,prognozy dla rynku motoryzacyjnego są posępne, ceny w salonach lecą na łeb i szyję.Wchodzą nowe modele( w Corsie oświetlenie adaptacyjne aktywne!!! w standardzie!A ja frajer porzyczyłem koreańczykom 5000 zl w pażdzierniku bez procentu.Niech idą do Providenta i nie zawracają ludziom głowy.To jest wyłudzenie.KMP siedzi cicho bo im wystarczą standardy ze skaryszewskiego końskiego targu.

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 24 mar 2011, 10:51

5000zł zaliczki / zadatku? No to nieźle. ALe skoro diler nie dotrzymał terminu to bez łasku musi oddać kasę.
A ja straciłem 2000zł. I to było najlepiej stracone 2000zł w życiu [rotfl1]
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap