Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: aBARTh » 14 kwie 2011, 11:26

No co by nie mówić..ale 508 choć stylistycznie duużo spokojniejszy niz 407 to naprawde udany samochód. Francuzi zrozumieli, że kluczem do sukcesu będzie stonowana i elegancka limuzyna niż ekstrawagancki sedan.

Mój ojciec miał dwie 607'mki. Przedliftową 2.2 benzynę 160KM (świetny samochód), a później zamienił go na poliftowego 2,7 V6 Bi-Turbo HDi, a to już wogóle był genialny wóź. przy 200km/h na trasie srednie spalanie 7,2 litra. Zawsze byłem rozdarty czy siadać za kółkiem i bawić się elastycznością silnika V6 HDI czy jednak z tyłu rozkoszować się wygodą jazdy.

KrisH900
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2010, 18:20
Czym jeżdzę: Peugeot 508 SW

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: KrisH900 » 14 kwie 2011, 11:40

Rabat 4% od ceny ( na firmę piszę od razu jest więcej)
Pierwszy przegląd gratis
Rabat na czynności serwisowe
Zimówki po cenie zakupu
Ja będę zostawiał samochód w rozliczeniu to Peugeot Polska daję 4000 pln( cudów nie ma chce dostać po prostu cenę rynkową ale przynajmniej nie będę się bujał ze sprzedażą)
Muszę jeszcze wysępić dobrą cenę na chromowane osłony lusterek - zobaczyłem to w katalogu i myślę że czarny 508 będzie wyglądał z tym super.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: selva » 27 kwie 2011, 13:15

Orion66 pisze:...Tam podczas gdy samochód był naprawiany zaczęliśmy oglądać Opla Insignie. Pierwsze wrażenie? O kurna, jakie wykonanie, spasowanie, wersje cosmo aż kipią od elegancji (beżowa skóra + lekko brązowa deska + listwy imitujące drewno). Spora gama silników do wyboru + benzyna w turbo!...


Insygnia jest piękna i śliczna itp, do tego ma kopa nieziemskiego, kolega jest bardzo zadowolony z CDTI 130KM, zero problemów.

Jednakże powiem za siebie - mam w rodzinie to auto 2.0 turbo 4x4. Jednoroczne. Podczas tego okresu zdążyła po 2 miesiącach rozlecieć się całkowicie turbosprężarka (pomimo chłodzenia itp. Rozumiem, że delikatny element, ale po 2 mieś??). Dobra, zdarza się i najlepszym.

Teraz już tej wiosny auto unieruchomione. Jeszcze nie ma diagnozy, ale mówią panowie serwisanci, że silnik prawdopodobnie do wymiany. Nieźle, nie - auto za prawie półtorej stówy i w ciągu roku 2x awaria silnika (zwłaszcza, że nie jest to motor jakiś wyjątkowo skomplikowany, bez wtryskiwaczy bezpośrednich itp, ot , jednostka benzynowa + turbo średniego doładowania). [angry]

Sprawa luksusu - jest to Insygnia Infinity edition cośtam. Audio dużo gorsze niż w seryjnym (bez navi) radyjku Sportaga, zwłaszcza jeśli o bas chodzi. Ale tu brak niespodzianki, bo to n-ty u mnie Opel i zawsze cechowało tą markę słabiutkie radio w porównaniu do japońców.
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 19 maja 2011, 12:15

Witam,

Kilka dni temu odebrałem swoją Insygnię w wersji Cosmo 1.6 Turbo 180KM. Chciałem podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Może komuś to pomoże. Samochód póki co spisuje się znakomicie. Ledwo przejechałem 300km a mogę z satysfakcją stwierdzić że jestem cholernie zadowolony. Aby było bardziej przejrzyście napiszę to w podpunktach:

PLUSY:

- Silnik i dynamika - chodzi cicho, przyśpieszenie do setki (w/g danych tech 8.9s) robi delikatne wrażenie. Samochód ma dużo mocy i to czuć - nawet z pełnym obciążeniem (kierowca i 3 dorosłych pasażerów).
- jakość wykonania - bardzo dobre plastiki (górna deska rozdzielcza jest z miękkiego materiału). Samochód można powiedzieć to śmiało pachnie w środku klasą wyższą (kremowa skóra, wstawki imitujące drewne, brązowa deska rozdzielcza - pięknie to ze sobą współgra)
- komfortowe siedziska - naprawdę siedzi się wygodnie. Można je regulować na różne sposoby.
- mocne ksenony z funkcją AFL - wiązka światła jest różna w zależności od szybkości i warunków pogodowych. Naprawdę mega przydatna sprawa
- spalanie - jestem w szoku. Póki co jeżdzę delikatnie. 30% trasa 70 % miasto - średnie spalanie na kompie to 10,3l. A spalanie jeszcze przecież spadnie. Jak widać można jeździć z taką jednostką turbodałodowaną w benzynie oszczędnie. Nie jest probleme też spalić i 15l - wszystko zależy jak się jedzie.
- mile jestem zaskoczony resorowaniem. Myślałem że będzie bardzo twardo a jest naprawdę nieźle. Porównuję tutaj to z Astrą III GTC którą jeździłem ostatnie 3 lata.
- wygląd jak wygląd jednemu się podaba innemu nie. Ale mnie urzekają..... 2 rury wydechowe z tyłu i napis Turbo.
- system audio infinity - basy są tak wielkie że nawet ja ich fan czsami muszę je skręcić :)
- navi - o dziwo całkiem dokładna. Myślałem że będzie gorzej a tutaj miłe zaskoczenie.
- skrzynia biegów - bardzo fajnie chodzi, biegi wchodzą małym skokiem, precyzyjnie i lekko. Tu nie jest to zakoczenie. W Astrze III też mi się to podobało. No i gałka do biegów nie jest okrągła (nie lubie okrągłych - tandetnie mi się to kojarzy).

MINUSY:

- bardzo małe lusterko wsteczne
- kiepska widoczność do tyłu (całe szczęście są czujniki)
- na pewno szybko się brudzi w środku. Jasna skóra i elementy deski. Cóż to ryzyko świadome.


Póki co tyle. Jakby coś się działo dam znać. Reasumując: razem z żoną jesteśmy kuresko zadowoleni i dziękujemy KMP że są tak długie czasy oczekiwania na Sportage. Dzięki temu mamy Opla. A z tego co czytamy na forum to bardzo złe rzeczy się dzieją z tym modelem (usterki). Pomijam już chore czasy oczekiwania...
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: patryk102 » 19 maja 2011, 12:30

Gratulacje ;)

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 19 maja 2011, 22:20

Zazdroszczę i gratuluję! Jak sprzedam Sportage to wsiadam do Insigni
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: saber » 19 maja 2011, 23:55

jeśli to taki masz środek to wygląda imponująco!
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: kasia_mm » 20 maja 2011, 06:41

no widzisz Saber wlasnie kwestia gustu... mi to "drewno" się totalnie nie podoba:(

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 20 maja 2011, 09:52

saber pisze:jeśli to taki masz środek to wygląda imponująco!
Obrazek


Właśnie taki. Identyk. To wersja cosmo. W realu wygląda jeszcze lepiej.
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: AldenteSaba » 20 maja 2011, 10:21

Zgadzam się z tobą Kasiu w zupełności. Kwestia gustu ale mnie drewno na tablicy też zupełnie nie odpowiada. Miałem kiedyś Avensise w wersji SOL i drewnem na tablicy. Jeżdziłem nim 4 lata i przez cały czas się zastanawiałem jak wymienić "ozdóbki" na te z wersji Terra. Chociaż też mi się zbytnio nie podobało ale lepsze od drewna. Tak sie długo zastanawiałem, że w końcu zmieniłem samochód. [rotfl1] .
Drewno jest BEEEEEEE :paw:

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: ramon » 20 maja 2011, 11:08

a ja miałem to "drewno" w passacie B5 FL tam to już w ogóle pasowało jak świni siodło ;).
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 20 maja 2011, 13:36

Sam jeszcze jakiś czas temu byłem przeciwnikiem takich drewienek. Nie podobało mi się jak do czarnej deski rozdzielczej były plasiti w kolorze brązu - bo takie najczęściej się spotyka. A w Insi ta imitacja drewna pasuje ze względu na to że deska rozdzieczka jest brązowa. Do czerni na pewno by nie pasowała. A tak beż współgra z brązową deską i wstawkami. Do tego pięknie wygląda insygnia w kolorze brązowym - pełna harmonia. Zastanawiałęm się nad tym kolorem ale jednak czarne to czarne.
Ale to i tak kwestia gustu.
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: bartdobr » 20 maja 2011, 13:54

Mi się nigdy nie będą podobały okleiny drewnopodobne. Nie lubię takich imitacji, trochę oldschoolowy klimat. Opel powinien sobie też dać spokój ze sreberkami dookoła okien.
Oczywiście nie mówię, że Insygnia jest brzydka. Gdybym taką miał i faktycznie bym się z niej bardziej cieszył uważając ją za lepsze auto od KS, to na pewno bym już nie powracał na forum Sportage hehe :faja:
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: kasia_mm » 20 maja 2011, 14:06

to drewno z jednym małym wyjątkiem... kiedyś w początkach lat 90-tych mój ówczesny szef miał jednego z pierwszych w Polsce Jaguarów... tam było drewno ale nie jakaś tam okleina a prawdziwy heban - w połączeniu z linią tego auta i ogólnie marką - tam drewno wyglądało zjawiskowo:) ale tak w seryjnych autach klasy naszych średniaków KS i analogicznych to jak pisałam - dla mnie totalnie to nie pasuje....

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: bartdobr » 20 maja 2011, 15:06

Dlatego nazywają się "okleinami drewnopodobnymi" :) Prawdziwe drewno to luksus, okleiny - imitacja luksusu. Miałem kiedyś takie drewniane plastiki w mercedesie - wspaniałe lata 90 :)
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: soul » 20 maja 2011, 17:35

Kolego w Mercedesie to jest drewno.
Obrazek

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 20 maja 2011, 22:31

No wiadomo - drewno prawdziwie przecież to nie jest. Prawdziwe drewno to można znaleźć w samochodach luksusowych premium.

bartdobr ----> na forum wracam bo lubię poczytać co tam się dzieje z tym sportage. Bądź co bądź w lutym przecież zamówiłem to auto. Całe szczęście los pokierował mnie do Opla. (bez urazy oczywiście).
Poza tym nie ma porządnego forum o Insigni :mrgreen:
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: LUKI » 21 maja 2011, 21:48

Nie ma - bo nie ma potrzeby dyskutować o wadach tego auta :)) Co innego w naszym sportage... mi wymieniali już łączniki i dalej to samo teraz dzwonili na zmianę oprogramowania silnika. Ciekawe co jeszcze? [zlolta]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: seth » 22 maja 2011, 15:26

kurcze, miało być o anulowanych zamówieniach, a weszło na Opla, potem na wykończenia drewnem, co dalej? sugeruję tartaki i wyrąb lasów tropikalnych ;)
Może powstałby jednak jakiś realny spis osób które zrezygnowały a nie tylko marudzą, że chcą to zrobić. Mozna by to odnieść do ilości wszystkich zarejestrowanych użytkowników i będzie widać skalę problemu.

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 23 maja 2011, 11:00

Jak zrobicie taką listę to mnie możecie zapisać. Powód rezygnacji - delikatnie mówiąc: "kiepska jakość + chory termin oczekiwania".
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: mkkrk » 23 maja 2011, 11:56

LUKI pisze:Nie ma - bo nie ma potrzeby dyskutować o wadach tego auta :))

Taaak ;) polecam lekturę na forum Vectra-unlimited i vectraklub Polska, tam są podfora poświęcone Insigni. Wcześniej jeździłem Vectrą więc Insignia była naturalnym następcą :)
Mimo wszystko, życzę bezawaryjnej eksploatacji.
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap