Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Meduzes » 24 mar 2011, 12:19

5000zł przez 0,5 roku na zwykłej lokacie w banku daje dobre 140zł do przodu !!! zakładając że diler takich zamówień ma 10 robi się niezła skarbonka [zly2] że tak powiem - fundusze na waciki [rotfl1]
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Orion66 » 24 mar 2011, 12:51

Dziwne te dysproporcje w sumach zaliczek. W oplu zażądali ode mnie ledwo 1000zł...
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: jerry » 24 mar 2011, 13:32

Ja za swojego Sportka też zadatkowałem w wysokości 1K PLNów.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
leszekkurk
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2010, 10:16
Czym jeżdzę: Sportage
Gadu Gadu: 4062

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: leszekkurk » 24 mar 2011, 13:40

Meduzes pisze:5000zł przez 0,5 roku na zwykłej lokacie w banku daje dobre 140zł do przodu !!! zakładając że diler takich zamówień ma 10 robi się niezła skarbonka [zly2] że tak powiem - fundusze na waciki [rotfl1]


Ja dałem 11500zł 11 sierpnia i nadal czekam. Nikt nie jest w stanie okreslic mi terminu odbioru. Podobno ma tobyc koniec maja, ale jak czytam to forum to mie szlag trafia. Jezdzi juz sporo tego po drogach a jak sadze jestem jednym z pierwszych ktorzy zlozyli zamowienie i jeszcze nie maja samochodu.
Już mamSportage 2,0 Diesel Automat, 4wd, dach, 18 tki Navi. (Cewkałem 8 miesięcy i 5 dni)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: kijaS » 24 mar 2011, 13:44

Zależy od dilera. U mnie zaliczkę wycenili na 2 tauzeny.
Co do zaliczki, lokaty i oprocentowania to jeszcze diler panu Belce odda ze swojego zarobku kilka złociszy. Więc możemy się cieszyć, że przyczyniamy się do zmniejszenia dziury ozono... tfu, budżetowej
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: Meduzes » 24 mar 2011, 14:02

mówiłem o lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek :D a więc unikamy podatku Belki :D co by nie było i tak wszystko to jedna wielka lipa [zlolta]
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: RobaL » 25 mar 2011, 16:42

leszekkurk pisze:Ja dałem 11500zł 11 sierpnia i nadal czekam. Nikt nie jest w stanie okreslic mi terminu odbioru. Podobno ma tobyc koniec maja, ale jak czytam to forum to mie szlag trafia.


Matko Boska. To ja mialem cicha nadzieje, ze te 6 m-cy to przesada i moze sie uda odebrac auto po 4, moze 5 miesiacach. A tu sie moze okazac, ze faktycznie na zime wsiade do nowego auta :wmur:

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: dagaada » 25 mar 2011, 17:03

do Robal : witaj w klubie naiwnych, w tzw umowie ustnej miałam zapewnienie że w I połowie marca będę jeździła autkiem, w umowie wpisano 4 mies." tak na zapas" .
Dziś KIA informuje " Realizacja zamówień z miesiąca grudnia 2010 roku przewidziana jest w miesiącach kwiecień/maj."
Na dzień dzisiejszy nastawiam się na odbiór nie wcześniej jak w 6 mies.oczekiwania :zły2:
Mąż jednak coraz częściej rozważa rezygnacje.
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

keisyzrk
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 11:48
Czym jeżdzę: Honda Civic 1.4

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: keisyzrk » 25 mar 2011, 17:30

do Dagaaga: rozważać rezygnację można, ale... obawiam się, że alternatywy brak - miesiąc temu byłem gotów zrezygnować (w styczniu miałem ciekawą ofertę na Koleosa za 80 tysi - ależ ja dzisiaj żałuję :wmur: ) ale pod koniec lutego za taką samą specyfikację zaśpiewali mi 100!!!. Można ewentualnie odejść od SUVa, ale... to chyba nie to [zly2]

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: dagaada » 25 mar 2011, 17:51

do keisyzrk : na na szczęście mam czym jeździć to mąż sprzedał samochód (bo miał przejąć mój) wiec będzie nadal jeżdził komunikacją miejską [rotfl1] ,a za część kasy z samochodu pojedziemy na super wakacje. :D
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: RobaL » 25 mar 2011, 20:50

dagaada pisze:do Robal : witaj w klubie naiwnych, w tzw umowie ustnej miałam zapewnienie że w I połowie marca będę jeździła autkiem, w umowie wpisano 4 mies." tak na zapas" .
Dziś KIA informuje " Realizacja zamówień z miesiąca grudnia 2010 roku przewidziana jest w miesiącach kwiecień/maj."
Na dzień dzisiejszy nastawiam się na odbiór nie wcześniej jak w 6 mies.oczekiwania :zły2:
Mąż jednak coraz częściej rozważa rezygnacje.


Rezygnujcie, rezygnujcie. Im wiecej osob rezygnuje tym wiecej autek dla nas czekajacych [hihihi] A powaznie to ja od razu wiedzialem, ze mam czekac 6 miesiecy i prawde mowiac wcale mi sie nie spieszy. Mam czym jezdzic a 4WD sprawdzi sie dopiero w zimie, wiec oby do nastepnego sniegu. Ale po prostu mialem lekka nadzieje, ze skoro teraz robia niby te 1,6 to moze za 3-4 miesiace wrzuca na tasme diesle 2,0 i przy okazji machna moj samochodzik ;) Ale martwic sie zaczne w 6-tym miesiacu jak nie bedzie auta. A niestety mam coraz powazniejsze watpliwosci, bo jak leszekkruk pisze, ze na podobna wersje do mojej czeka juz 7-y miesiac a ktos inny pisal, ze najdluzej sie czeka na wypasione wersje to sie lekko podlamalem :( Moze sie okazac, ze wlasnie naiwnoscia jest nadzieja, ze auto bedzie wczesniej, bo moze byc rownie dobrze za 8 miesiecy.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: AldenteSaba » 25 mar 2011, 23:24

Ja też mam nadzieję, że kiedyś znudzi im się klepanie tych 1,6 S,M, a nazbiera się im zamówień na te wypasione. Pewnie mają za mało, żeby im się opłacało przestawiać taśmę. Wtedy może zjedzie jeden dla mnie........... :(

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: recento » 25 mar 2011, 23:32

AldenteSaba pisze:Ja też mam nadzieję, że kiedyś znudzi im się klepanie tych 1,6 S,M, a nazbiera się im zamówień na te wypasione. Pewnie mają za mało, żeby im się opłacało przestawiać taśmę. Wtedy może zjedzie jeden dla mnie........... :(


No niech przestana juz robic te S i M ,a zaczna L ,ale niech dalej robią 1,6 [papa]

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: rouman01 » 26 mar 2011, 02:57

Nie rozumiem tych zaliczek przy zamawianiu auta w Polsce.
W Niemczech dealerzy ich nie żądają, pewnie dlatego, bo by ich klient wyśmiał.

Klient przychodzi do sklepu z autami i mówi: chcę auto takie a takie z takim i takim wyposażeniem, a najlepiej niech będzie w kolorze bordo.
Sprzedawca odpowiada: nie mamy takiego w magazynie, trzeba poczekać 4 miesiące.
Klient: ok, poczekam, kiedy dokładnie będzie gotowe?
Sprzedawca: jak chcesz czekać wyskakuj z forsy
Klient: panu się chyba coś popier..liło

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: oovoo » 26 mar 2011, 12:50

Wczoraj jechałem do Krakowa i mijały mnie 8 lor w kierunku na Tarnów wypełnione po brzegi Sportkami. Może się jed :galy: :twisted: nak ruszyli

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: kijaS » 26 mar 2011, 13:08

Na Tarnów to chyba nie do nas :( Moze jakaś Ukraina? Do nas to jadą katowicką trasą pod Bełchatów (w Kleszczowie jest skład i potem rozwożą po kraju)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

keisyzrk
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 11:48
Czym jeżdzę: Honda Civic 1.4

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: keisyzrk » 26 mar 2011, 14:17

KijAS ma rację - trzeba zamknąć wszystkie granice, za wyjątkiem słowackiej [rotfl1]

KrisH900
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2010, 18:20
Czym jeżdzę: Peugeot 508 SW

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: KrisH900 » 13 kwie 2011, 14:31

Cóż ja nie anulowałem zamówienia, ale po prostu zamówiłem inny samochód.
Moje pierwsze podejście do KS miało miejsce w zeszłym roku, ale wtedy już było wiadomo, że wszyscy prawie biją się o kijankę to dilerzy zachowywali się bardzo pewnie. Mi np. zmienili (czyt. zmniejszyli [angry] ustalony słownie rabat na KS a miałem parę dni na zastanowienie). Odpuściłem więc bo nie spieszyło mi się z zamówieniem. Niestety w tym roku nie poprawiło się nic na lepsze a czas oczekiwania na nową KS w wersji, która mnie interesuje przerażał ( właściwie to wcześniej chyba można postarać się o dziecko i doczekać narodzin [hihihi] )
Jako że nie muszę mieć SUV-a to zamówiłem Peugeota 508 SW i w czerwcu będę już jeździł.
Pozdrawiam

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: marcel05m » 13 kwie 2011, 20:42

KrisH900 wybrałeś fajne autko, ja nie wierzę w realizację swojego zamówienia w kwietniu i ostatnio oglądałem 508sw i 5008 niezłe autka i terminy odbioru normalne.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

KrisH900
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2010, 18:20
Czym jeżdzę: Peugeot 508 SW

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: KrisH900 » 14 kwie 2011, 10:33

Faktycznie 508SW bardzo mi się spodobał. (oczywiście to kwestia gustu)
Zamówiłem z benzyną 1,6 THP 156 km wersja Allure. Naprawdę fajnie wyposażona + Pakiet Vision+(xenony i inne pierdoły)
Minusy w stosunku do KS to:
- nie SUV więc dla niektórych odpada
- nie napędu na 4 koła ( ja tylko taką wersję brałem pod uwagę tzn., jeśli już SUV to tylko 4X4)
Plusy:
- czas oczekiwania na zamówioną wersję max 3 miesiące :D
- lepsze wyposażenie, lepsze materiały w środku, przepastny bagażnik w porównaniu do KS

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Anulowałem swoje zamówienie na Sportage XL

Postautor: olin » 14 kwie 2011, 10:45

Wow ale wersja max prawie powiedz ile wynegocjowałeś ceny a może jakieś dodatki ? p.s. bardzo ładne auto


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap