Naklejka dotycząca klimatyzacji

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
nemesis4444
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2019, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6 GDI L

Naklejka dotycząca klimatyzacji

Postautor: nemesis4444 » 21 lip 2020, 09:47

Ostatnio chciałem nabić klimę bo już słabo chłodziła. Szukałem naklejki z opisem jaki czynnik, ile gram oraz jako olej i jego objętość. Niestety nigdzie pod maską jej nie znalazłem.
Dzwoniłem do dwóch salonów Kia (Sopot i Gdańsk), ale nic w swoim mądrym systemie nie widzą na temat ilości.
W internecie jak i na tym forum odnalazłem informacje że wchodzi ok. 510g R134a i 120ml oleju, ale dobrze by było to potwierdzić informacją producenta.
Nabiłem 500g i dobrze chłodzi, ale żeby mieć pewność że nie jest za mało lub za dużo to prośba do kogoś z Was aby podzielił się zdjęciem naklejki.
Może nawet sobie taką dorobię i wkleję "dla potomnych" aby nie szukali z trudem tych informacji w przyszłości.
Mam benzynę 1.6 GDI i najlepiej aby wrzucił fotkę ktoś z tym motorem.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Naklejka dotycząca klimatyzacji

Postautor: automaciek » 21 lip 2020, 17:11

Zazwyczaj 550g (+/- chyba 25g), ilość oleju: albo podajemy tyle samo ile odzyskaliśmy, albo w przypadku naprawy proporcjonalnie do uszkodzenia lub wymienianego podzespołu (np dla skraplacza to 30g PAG). Niestety trzeba przyjąć że większość automatycznych stacji do obsługi klimatyzacji oszukuje klienta na 50-80g bo są sporadycznie kalibrowane....


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap