GT Line 2018 bez tailgate (?)

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
maniek015
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2020, 06:55
Czym jeżdzę: Prawie Kia Sportage GT Line

GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: maniek015 » 28 cze 2020, 07:00

Cześć wszystkim!
Przymierzam się do zakupu Sportage IV w GT Line AWD, automat. Znalazłem już taka, która mi odpowiada ale spotkały mnie dwa zdziwienia na miejscu i chciałbym bardziej doświadczonych prosić o podpowiedz :)

1. Nie ma automatycznej klapy bagażnika - nie ma przycisku przy kierownicy, nie ma na klapie bagażnika - jest tylko ma pilocie ale jego naciśnięcie i przytrzymanie powoduje tylko mruganie kierunków. Klapa się nie otwiera. Wedle cennika z 2018 roku tailage powinien być a jakby nie ma.
2. Przycisk hamulca ręcznego - sam autohold działa okej - przycisk ręcznego jednak jakby trochę lata i jego wciśnięcie, podniesienie nic nie powoduje. Ani na pozycji skrzyni P ani na D ani ma zgaszonym silniku - w żaden sposób - zakładam, że uszkodzony :)


Chyba, ze to produkcja 2018 i cennik obowiązywał z 2017 a tutaj tego tailgate nie było : https://www.kia.com/api/bin/docDownload ... z-2017.pdf

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: mich_biel » 28 cze 2020, 11:28

Ja mam rok modelowy 2018 i odbierałem we wrześniu 2018 GT line ale po lifcie i elektryczna klapa tailgate mam i to jest właśnie w wersji GT line.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: damian94 » 28 cze 2020, 23:38

Ad.1 - Wyłącznik klapy bagażnika jest na desce rozdzielczej na wysokości kolana obok zawiasów drzwi. Sprawdź jakie masz siłowniki w klapie. Te elektryczne są zdecydowanie grubsze. Czy Twój egzemplarz miał mieć elektrycznie podnoszoną klapę nie wiem, ale były tu opisywane przypadki, gdzie na wyposażeniu np. miało być radio cyfrowe a było zwykłe. Więc jak widać błędy sie zdarzają.
Ad2 - z opisu wynika, że jest uszkodenie. Auto ma dwa lata czyli podlega gwarancji.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: Owca007 » 29 cze 2020, 06:35

Nie zdziwiłoby mojej osoby, że samochód miał przygodę i został tak, a nie inaczej złożony po taniości. Sprawdź lepiej dokładnie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

maniek015
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2020, 06:55
Czym jeżdzę: Prawie Kia Sportage GT Line

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: maniek015 » 30 cze 2020, 20:38

mich_biel pisze:Ja mam rok modelowy 2018 i odbierałem we wrześniu 2018 GT line ale po lifcie i elektryczna klapa tailgate mam i to jest właśnie w wersji GT line.


To jest model z początku 2018 - wedle cennika to było w pakiecie dodatkowym - którego tutaj ktoś po prostu nie dokupił.

damian94 pisze:Ad.1 - Wyłącznik klapy bagażnika jest na desce rozdzielczej na wysokości kolana obok zawiasów drzwi. Sprawdź jakie masz siłowniki w klapie. Te elektryczne są zdecydowanie grubsze. Czy Twój egzemplarz miał mieć elektrycznie podnoszoną klapę nie wiem, ale były tu opisywane przypadki, gdzie na wyposażeniu np. miało być radio cyfrowe a było zwykłe. Więc jak widać błędy sie zdarzają.
Ad2 - z opisu wynika, że jest uszkodenie. Auto ma dwa lata czyli podlega gwarancji.


Ad1. Przycisku od klapy nie ma właśnie, ale był na pilocie - to trochę mylące :)
Ad2. Tak tez myślałem - w środę za tydzień auto jedzie do ASO na sprawdzenie, wiec poproszę ich o weryfikacje.

Owca007 pisze:Nie zdziwiłoby mojej osoby, że samochód miał przygodę i został tak, a nie inaczej złożony po taniości. Sprawdź lepiej dokładnie.


Tak, auto złożone jest z pięciu innych Sportage i kilku altan smietnikowych :D. A tak poważnie - lakier oryginalny, auto bez przygód wypadkowych. Przycisk po prostu się chyba uszkodził.

Dingeros
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 10 wrz 2018, 23:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: Dingeros » 30 cze 2020, 22:59

Czy "przycisku na kluczyku" nie mylisz po prostu z przyciskiem do otwarcia zamka bagażnika? To nie otwiera bagażnika automatycznie, tylko zamek (i alarm) a bagażniku, a po jego zamknięciu uzbraja wszystko ponownie.
Załączniki
kia-rio-confort-polyvalence-4.jpg
kia-rio-confort-polyvalence-4.jpg (33.45 KiB) Przejrzano 5104 razy

maniek015
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2020, 06:55
Czym jeżdzę: Prawie Kia Sportage GT Line

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: maniek015 » 01 lip 2020, 11:59

Dingeros pisze:Czy "przycisku na kluczyku" nie mylisz po prostu z przyciskiem do otwarcia zamka bagażnika? To nie otwiera bagażnika automatycznie, tylko zamek (i alarm) a bagażniku, a po jego zamknięciu uzbraja wszystko ponownie.


Chyba na to wychodzi, że właśnie myliłem - to chyba wszystko już wyjaśnia - dziękuje bardzo :)

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: damian94 » 01 lip 2020, 18:00

Jeżeli samochód ma na wyposażeniu elektrycznie otwieraną/zamykaną klapę bagażnika to guzik na pilocie z napisem HOLD służy do jej otwierania i zamukania. U mnie tak działa. maniek015 proponuje skontaktuj sie z Kia w celu potwierdzenia, czy w Twoim egzemplażu powinna być elektryczna klapa czy nie, skoro specyfikacja cennika na to wskazuje.

maniek015
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2020, 06:55
Czym jeżdzę: Prawie Kia Sportage GT Line

Re: GT Line 2018 bez tailgate (?)

Postautor: maniek015 » 04 lip 2020, 08:13

W środę wizyta w ASO gdzie wszystko sobie potwierdzę. Dziękuje wszystkim za pomoc :)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap