Przeciek wody do wnętrza

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
T_WROC
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2020, 13:28
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI

Przeciek wody do wnętrza

Postautor: T_WROC » 08 cze 2020, 13:59

Witam serdecznie,

Mam problem z przeciekiem wody do wnętrza z przodu od strony pasażera. Podczas większych opadów deszczu na słupku przy łączeniu plastikowej obudowy słupka z tapicerką dachową, pojawia się plama wody i czasem nawet troszeczkę kapie. Zauważyłem, że woda pojawia się również na zewnętrznej stronie progu. Zdjąłem już obudowę słupka ale nic tam nie widać. Przesmarowałem również silikonem uszczelki przylegające do szyby przedniej i też nic nie pomogło. Nie mam już pomysłu skąd ta woda się przedostaje i gdzie szukać przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
T_WROC

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Przeciek wody do wnętrza

Postautor: automaciek » 08 cze 2020, 16:44

Zdarzyło sie, nie tylko w Kia, że rozwarstwia się klej szyby czołowej (od blachy lub od szyby). Osobiście nakładam piankę do wykrywania nieszczelności (np. od gazowników) po wierzchu, a od środka dmucham sprężonym powietrzem.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Przeciek wody do wnętrza

Postautor: Owca007 » 08 cze 2020, 19:29

Ja osobiście znam znowu przypadek roszczelnienia od relingów, a dokładniej od jego śrub (szpilek) puszczała na zgrzewie w karoserii.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

T_WROC
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2020, 13:28
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI

Re: Przeciek wody do wnętrza

Postautor: T_WROC » 08 cze 2020, 20:27

Dziękuję za podpowiedzi. Nie sprawdzałem relingu, więc może tu tkwi problem. Dziękuję również za poradę jak sprawdzić szczelność szyby, napewno przetestuję:-)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap