Zakup Sportage III-IV

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 24 sty 2020, 15:19

Witam wszystkich,
Jestem na etapie poszukiwań Sportage. Budżet to około 60000 - 65000 zł netto.
Co do wymagań: 2,0 - 184 KM, automat, 4x4. Najlepiej z polskiego salonu.
No i mam dylemat czy lepiej brać III z końcówki produkcji czy IV z początku.
Auto na pewno pójdzie w leasing więc zakup tylko na pełną fakturę VAT.
Wiem, że moje preferencje bardzo ograniczają pole poszukiwań ale mam nadzieję, że coś znajdę.
Poniżej podaję linki do aukcji które mnie interesują. Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z tymi autami i może coś o nich powiedzieć.

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... 4989d186ce
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... 4989d186ce

Będę wdzięczne za pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: gisio » 24 sty 2020, 16:07

Więc po kolei: daruj sobie zakup aut sprowadzonych (pierwsze auto)– to wielka niewiadoma pod względem szkód i przebiegu. Teraz mam na tapecie Vengę sprowadzoną z Austrii – na liczniku 165 tys km a w DPF ostatnia regeneracja przy przebiegu 410 tys km (sprawa zgłoszona na Policję).

Drugie auto pochodzi z polskiego rynku i faktycznie serwisowane ja bozio przykazał. W sierpniu 2019 miał szkodę wycenioną na niespełna 6.000 PLN w programie Audatex. Niestety nie mam wglądu do szczegółów tej wyceny musisz dopytać sprzedającego. Generalnie auto godne uwagi.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Kia2014
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:03
Czym jeżdzę: już nie czekam ;) 2.0 CRDi AWD AT

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: Kia2014 » 26 sty 2020, 14:01

Będę na dniach wystawiał do sprzedaży mój samochód. Sportage 2014, grafit. Aktualnie przebieg 156 tys., pełna wersja z szyberdachem, bez skóry. Dodatkowo mam demontowalny hak i pełne wygłuszenia matami. Od samego początku mam zrobiony chip tuning, a rok temu założone poszerzenia i podkładki w tylnym zawieszeniu od Owcy. Samochód mam w firmie więc będę sprzedawał z fakturą VAT.

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 27 sty 2020, 13:39

Witam,
Gisio dziękuje za szybką odpowiedź. Zatem interesują mnie auta tylko z polskiego salonu. Dzwoniłem do sprzedawcy czarnej (drugie ogłoszenie) i niestety nic nie wie o tej szkodzie. Samochód odkupiony od salonu więc trudno będzie dostrzec do poprzedniego właściciela. Sprzedawca zobowiązał się jednak do ponownego sprawdzenie grubości lakieru.
Kia2014 jak już wystawisz to podeślij link.

Byłem na wstępnych oględzinach tego samochodu:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... b2a2f346a4
Auto po stłuczce. Malowane przednie błotniki, wymieniony zderzak, pęknięta obudowa wentylatora, strzelona poduszka kierowcy.
Takie informacje przekazał sprzedawca. Przez delikatny deszcz nie było jak dokładniej zweryfikować naprawy ale generalnie wygląda dobrze.
Niestety auto sprzedawane na FV VAT marża.
To co mnie jednak mocno zastanawia to zużycie wnętrza. Kierownica w miejscach gdzie trzymamy kciuki jest już pomarszczona a boczek fotela kierowcy wytarty. Czy to możliwe w aucie z przebiegiem 40 000 km?
Użytkowałem cedda rocznik 2018 i on przy przebiegu niespełna 30 000 km pachniał jeszcze nowością.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: diselboy » 27 sty 2020, 16:29

kulmar pisze:To co mnie jednak mocno zastanawia to zużycie wnętrza. Kierownica w miejscach gdzie trzymamy kciuki jest już pomarszczona a boczek fotela kierowcy wytarty.

Jak najbardziej możliwe, ja mam niecałe 80 kkm na liczniku a kierownica katastrofa, boczek fotela też "nadwyrężony" auto od nowości u mnie, dla porównania Alfa tłuczona na co dzień z nalotem już ponad szacowane 200 kkm albo i więcej (ile natłukł żabojad nie wiem, kupiłem z licznikiem na 160 kkm) a kółko ma jak nowe, fotel lekka przecierkę na szwie, nadal twierdzę, że materiały w Sportku badziewiaste.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Kia2014
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:03
Czym jeżdzę: już nie czekam ;) 2.0 CRDi AWD AT

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: Kia2014 » 27 sty 2020, 17:22

https://www.olx.pl/oferta/kia-sportage-2-0-crdi-awd-2014-CID5-IDDpw38.html#bde2abac30. Wstawiłem dzisiaj, wiem, z ceną poszalałem ale nie spieszy mi się i czekam na odzew :galy:

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kjs62 » 28 sty 2020, 13:12

Cena IMO jest OK. Fajne autko.

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 29 sty 2020, 10:44

Kia2014 mógłbyś więcej opowiedzieć o tym chipie? Masz jakiś wykres do wglądu?
Powiem szczerze, że mam przykre doświadczenia z chipowaniem.
Miałem insignie (podemonstracyjną) 2,0 160KM. Coś miała dłubane bo odstawiała fabrycznie mocniejsze fury. No i te licznikowe 240 km/h odstawało trochę od danych producenta ;)
No ale bajka skończyła się w pobliżu 150000 km. Pęknięta rura interculera, uszczelka egr, uszczelka smoka, .....,komplet sprzęgła a na końcu pękł wał.
Dodam, że auto użytkowane głównie na trasach.
Drugie pytanie to dużo było ciągane tych przyczep po budowach? Co to za podkładki w tylnym zawieszeniu?

Dostałem propozycję leasingu na Sportage z 2016 roku ale ubezpieczenie trochę przeraża. OC+AC+NW 4380 netto/rok. Czy to normalne przy leasingu?
Jakbym brał ubezpieczenie na siebie to miałem propozycje o 1500 zł (bez NW).

P.S. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Kia2014
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:03
Czym jeżdzę: już nie czekam ;) 2.0 CRDi AWD AT

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: Kia2014 » 29 sty 2020, 15:06

Chip był zrobiony po 15 tys. i jest do dzisiaj. Zrobione było coś około 200KM i 400 Nm. Nie pamiętam, a wykresy gdzieś mam, tylko teraz mam remont w biurze i nie znajdę. Z tymi przyczepami to mnie rozbawiłeś :lol: Hak mam, bo wożę na nim rowery. Opadanie zawieszenia tylnego to taka przypadłość tego modelu, poczytaj na forum. Generalnie miałem zrobione dwa razy wymiany gwarancyjne tylnych sprężyn ale to nic nie dało. Owca007 to taki magik, który zaprojektował i wyprodukował dystanse pod sprężyny i dodatkowo poszerzenia pod felgi. Poczytaj odpowiedni wątek, to w zasadzie jest wymieniane hurtowo :)
Jak masz inne pytania to chętnie odpowiem.
Kia2014

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 29 sty 2020, 15:27

Ten hak to w formie żartu napisałem. Fajnie, że zrozumiałeś ;)
Auto kupuje żonie wiec co do wyboru konkretnego egzemplarza jeszcze daleka droga.

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 30 sty 2020, 12:27

Witam,
Mam do weryfikacji kolejne ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... llery-open

VIN U5YPC813DEL449341

Z informacji sprzedającego to był malowany przedni lewy błotnik oraz została obszyta ponownie kierownica (na gwarancji).
Auto ponoć cały czas serwisowane.
Będę wdzięczny za dodatkowe informację o tym aucie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: gisio » 30 sty 2020, 21:23

kulmar pisze: Będę wdzięczny za dodatkowe informację o tym aucie. Pozdrawiam.


O jakiej formie "wdzięczności" raczysz pisać ?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: puder12 » 30 sty 2020, 22:32

Napisał, że będzie wdzięczny, nie że się odwdzięczy.

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 30 sty 2020, 22:49

Sorki namieszałem. Być może w swojej pracy zbyt często używał tego sformułowania. Jednak każdy z nas ceni swój czas.
Gisio liczyłem na to, że się odezwiesz. Jak najbardziej się odwdzięczę choćby w postaci dobrej łychy ;) Chyba, że gisio lubi podlaskie specjały ;)
Nie wiem ile kosztują Cię weryfikacje w tych bazach. Jak coś to pisz na PW.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: gisio » 31 sty 2020, 19:19

kulmar- a ja myślałem, że napiszesz, że jak już kupisz auto z Naszą pomocą to zostaniesz na forum i będziesz dzielił się swoimi wrażeniami i pomagał innym. Znam wiele przypadków gdzie po zakupie user znikał z forum na kilka lat i odzywał się dopiero gdy sprzedawał auto.

Oczywiście, że dostęp do takich danych kosztuje niemniej ja płacę tylko za Audatex – Pakiet AudaNET 100. Opłat za sprawdzenie nie pobieram choć miłe jest jak ktoś wpłaci dowolną kwotę (lub wypełni PIT 1%) na cel dobroczynny, który wskażę na PW – w ubiegłym roku zbierałem kasę na windę dla niepełnosprawnego z forum mojaceed (zakup windy w realizacji :)).

Odnośnie pojazdu o numerze VIN: U5YPC813DEL449341 to sprzedawca nie kłamie ale też nie mówi Ci całej prawdy ponieważ auto miało 2 szkody. Pierwszą w 2015 roku wymieniono nakładkę zderzaka tył, nakładkę błotnika lewego z nadkolem oraz lakierowano tylny (nie przedni) lewy błotnik. Oraz drugą w 2017 roku – wymieniono i polakierowano nakładkę zderzaka przód. Ale to są naprawdę drobne sprawy po kolizyjne. Auto serwisowane w ASO jak należy godne uwagi.

BTW. Kiedyś trafiłem na RIO, które miało w przeciągu niespełna 3 lat aż 11 szkód z czego 2 szkody całkowite. Ktoś brał odszkodowanie z TU następnie lepił je u Mietka za płotem i za 2-3 miesiące kolejna szkoda i ta sama historia.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

krzysztofkkkc
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2020, 12:53
Czym jeżdzę: 1.6 Gdi

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: krzysztofkkkc » 01 lut 2020, 07:17

Dzien dobry.

Proszę o informacje w zakresie KS 3 z 2014.
vin kia U5YPB814AEL613177.

Niedawno je kupilem i sprawdzilem tylko w serwisie KIA gdzie historia auta byla właściwie wzorowa.

Nie mniej z tego co tu czytam jednej rzeczy nie przewidziałem. Mianowicie Garaż u mietka.

Fajnie by bylo gdybym dostal odp. w jakimś PDF.

Odwdzieczę sie Pit lub dobrowolny gift.

Pozdrawiam

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 02 lut 2020, 09:55

Gisio dziękuję za szybką odpowiedź i jednocześnie sorki, że tak późno odpowiadam.
Na forum będę jak najbardziej aktywny. Na razie czytam wszystkie interesujące mnie wątki.
Forum trzeba ożywć ;)
Zarezerwowałem auto i mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu zmienię status na forum.

Dwa szybkie pytania:
- jaka powinna być fabryczna grubość lakieru w sportage 3 ?
- ile kosztuję przegląd przedsprzedażowy w serwisie KIA?

Gisio nie dostałem nic na PW, mógłbyś podesłać.
Jak najbardziej staram się wspierać szczytne akcje a najlepiej te ukierunkowane na konkretną osobę.

krzysztofkkkc mógłbyś sprecyzować?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 10:00 przez kulmar, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysztofkkkc
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2020, 12:53
Czym jeżdzę: 1.6 Gdi

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: krzysztofkkkc » 02 lut 2020, 09:58

GIFT - datek, pln, kryptowaluta, piwo, itp
Względem historii autka w serwisie wiem wszystko, ale historii ubezpieczeniowej czyli wypłat za szkody z tego tytułu nie wiem nic. Było tam oc + ac w pzu. I jesli były z oc czy ac wypłaty za szkody to rozumiem autko mogło być robione w garażu u "Mietka/Janusza".
Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 09:58 przez krzysztofkkkc, łącznie zmieniany 3 razy.

kulmar
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:59
Czym jeżdzę: Sportage XL III CRDI 184 KM, AWD, AT
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: kulmar » 02 lut 2020, 10:02

Najprościej sprawdź grubość lakieru.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: gisio » 02 lut 2020, 16:59

kulmar – cieszę się, że nas nie opuścisz.

- Fabryczna grubość powłoki lakierowej może wynosić nawet do 350 µm ale takie grubości to raczej rzadkość.
- przeglądy przedzakupowe wahają się od 300 do 500 PLN (wszystko zależy od zleconego zakresu weryfikacji)

krzysztofkkkc – Twoje auto jest wręcz „kryształowe”. Serwis robiony częściej niż wymaga to producent brak wpisów o jakichkolwiek szkodach również w Audatex. Gratuluję zakupu.

W tym roku swój 1% z PIT przekazuję dla córki forumowicza mojaceed, chorą na Zespół Angelmana.

KRS: 0000037904 cel: 19232 Joanna Jaroszek


Jakby ktoś chciał zrobić bezpośredni przelew środków to na poniższe konto:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytuł: 19232 Jaroszek Joanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

krzysztofkkkc
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2020, 12:53
Czym jeżdzę: 1.6 Gdi

Re: RE: Re: Zakup Sportage III-IV

Postautor: krzysztofkkkc » 02 lut 2020, 17:12

gisio pisze: krzysztofkkkc – Twoje auto jest wręcz „kryształowe”. ..k

Dziękuję gisio. Nawet nie wiesz jak poprawiłeś mi tą wiadomością samopoczucie. Żeby było ciekawiej kopiłem moją KS trzynastego . Naturalnie poleci 100 % datek na wskazany KRS ręczę swoją głową.

Pozdrawiam serdecznie.
Krzysztof


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap