Zamek, bębenek drzwi kierowcy.

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Zamek, bębenek drzwi kierowcy.

Postautor: Owca007 » 22 wrz 2019, 13:54

Dzisiaj rano byłem na grzybach, wypad pod względem zbiorów udany. Lecz nie w tym problem bo wracam do auta i dupa padła bateria nie chce się otworzyć. Wyciągam grot i co znowu dupa nie da się włożyć dalej niż do połowy o przekręceniu ani mowa. Więc z plonami prawie 5km spacerku bo jak to się mówi masz bardziej terenowy wóz to dłużej idziesz po ciągnik. Potem złapałem stopa. Z domu wziąłem baterię rower i wróciłem autko oczywiście od razu zadowolne widzi kluczyk. Wróciłem do domo troszkę WD40 w zamek potem przedmuchałem i smar silikonowy. I co działa jakby nigdy nic. Więc narodzie zróbcie to też i wy bo nigdy go się nie używa, zamek zastyga i dupa. Więc czyszcenie smarowanie co jakiś czas poruszać i nie zostaniecie zaskoczeni, lub raz w roku zmieniać baterię. Przyjmuję na klatę wszystkie śmiechy więc śmiało :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamek, bębenek drzwi kierowcy.

Postautor: gisio » 22 wrz 2019, 14:43

Wrzuć fotę ze zbiorami ja też lubię połazić ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Zamek, bębenek drzwi kierowcy.

Postautor: damian94 » 22 wrz 2019, 21:47

Ile lat miała bateria w pilocie i kiedy ( czy w ogóle ) używałeś zamka?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamek, bębenek drzwi kierowcy.

Postautor: Owca007 » 22 wrz 2019, 22:27

Kurde zbiory już umyte pokrojone i są na suszarce będzie na nadzienie do uszek na święta :). Zebrałem 2kg borowików, 3,4kg maślaków i prawie 1,5kg koźlarza babka.
Zamek użyty może 3lata temu wtedy też go przesmarowałem i ruszyłem, a bateria hmmm może 2lata temu ale to zależy kto i ile używa.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Zamek, bębenek drzwi kierowcy.

Postautor: Trnc » 22 wrz 2019, 23:48

To ja kiedyś miałem podobną historię i na szczęście to był stary samochód bo z kianką by to nie przeszło.
Krótko po zakupie Megane 1 też podała mi bateria, tyle że ta pod maską (pojechałem na giełdę i zapomniałem wyłączyć świateł). Gdy wróciłem akumulator już rozładowany. A przy zakupie widziałem że zamek w klapie był zepsuty. A że pierwsze auto z drzwiami otwieranymi z pilota :D to z tego zachwytu nie sprawdziłem zamków. No i w tym pechowym dniu okazało się to samo co u owcy że wkładki zamkow nie sprawne.
Także kapa na całego bo miałem kluczyk który nie sprawny a elektrycznie auto nieczynne.
Na szczęście przyjechał brachol i wpadł na pomysł żeby się położyć pod autem i otworzyć maskę od spodu. Akcja się udała a ja teraz mam nauczkę i każde auto przed zakupem sprawdzam zamki manualne. :D No i dopisuje się do tego co owca pisze żeby kontrolować od czasu do czasu te zamki i przesmarować.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap